Autobus do Cáchy

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Cáchy

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Cáchy - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Cáchy dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Cáchy stojí v průměru 99,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Cáchy s FlixBusem stát pouze 49,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Cáchy je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Cáchy si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Cáchy si můžete rezervovat již od 49,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Cáchy: Informace o městě

Cáchy: Obecné informace

Cáchy jsou historickým a lázeňským městem v západním Německu, ve spolkové zemi Severní Porýní – Vestfálsko. Leží nedaleko hranic s Belgií a Nizozemskem, je proto možné, že místo německého Aachen uvidíte na některých cedulích Aken (holandsky) či Aix-la-Chapelle (francouzsky). Místní Cáchy nazývají jako Oche. V současné době zde žije skoro čtvrt milionu obyvatel. Centrum města bylo pro svou historickou cennost zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Z Prahy sem dojedete přímým spojem našich zelených autobusů.

Co navštívit

Historické centrum Cách je velmi male a bez problémů si jej prohlédnete za jediný den. Turisty ve městě přitahují hlavně dvě středověké památky – katedrála a radnice.

Katedrála Panny Marie

Patří mezi nejkrásnější katedrály v Německu i celé Evropě. Dominuje celému městu, proto ji můžete využít jako výchozí bod pro procházky po městě. Svým vzhledem je velmi netypická – tvoří ji několik staveb, které vznikaly v průběhu dějin, z nichž nejstarší pochází již z 8. století. Při vstupu do katedrály nejdříve vstoupíte do nádherného románského chóru na půdorysu osmiúhelníku zaklenutého kopulí. Celý interiér je vyzdoben starými mozaikami, centrální prostor v patře obklopuje ambit (krytá klenutá chodba otevřená do chóru arkádami), kde je umístěn mramorový trůn, na kterém byli korunováni králové. Všimněte si románských klemb podpíraných korintskými sloupy. Mramor na výzdobu byl přivezen až z Itálie.

Ve středověku byl přistavěn východní chór po vzoru známé pařížské Saint Chapelle. Ve zdejší části vás upoutá zlatý relikviář s ostatky franského krále a prvního středověkého římského císaře Karla Velikého. Později byly ke katedrále přistavěny i další kaple – Maďarská, Annenská, Matyášova či Karlova nebo Mikulášova.

V chrámu byli jako králové Svaté říše římské korunováni i někteří čeští panovníci – Karel IV., Václav IV. či Zikmund Lucemburský. Celé místo tak má významnou spojitost s naší historií.

Dnes je celý areál přístupný zdarma, musíte zaplatit pouze za fotografování. Připravte se ale na fronty turistů. Vstupné naopak musíte zaplatit do katedrální klenotnice, její návštěva se ovšem rozhodně vyplatí. Vystavují tu několik výjimečných předmětů spojených starých i více než tisíc let – například mramorový sarkofág Properpiny ze 3. století, který si nechal z Říma přivézt Karel Veliký a ve kterém byly nejdříve uloženy jeho ostatky. Zajímavá je rovněž zlatá ruka sloužící jako relikviář, na objednávku českého krále byla vytvořena zlatá busta K. Velikého s korunou, se kterou byl náš panovník korunován. K vidění je toho daleko více – zájemci o dějiny a umění zde mohou strávit i několik desítek minut.

Historická radnice

Na první pohled vypadá jako středověký hrad – v minulosti skutečně sloužila jako karolinský palác a ve středověku tu měl korunovační hostinu také Karel IV. Stavba prošla několika přestavbami, současnou novogotickou přestavbu získala v polovině 19. století. Radnice je přístupná veřejnosti – otevírací dobu si zjistěte předem, protože se kvůli pořádání různých společenských akcí často mění. V interiéru vás nejvíce zaujme ohromný sál v prvním patře, ve kterém se pořádaly již zmiňované hostiny. Na stěnách tu uvidíte několik fresek z 19. století, které vyobrazují události ze života K. Velikého.

Naproti radnici na náměstí Marktplatz stojí nenápadný středověký dům Haus Lowenstein. Slouží jako museum, pro českého návštěvníka je ale daleko zajímavější soška sv. Jana Nepomuckého, kterou najdete v rohovém výklenku pod stříškou. Další z gotických domů – Grashaus – najdete na náměstí Fischmarkt. Původně to byla první radnice Cách, později dům sloužil jako vězení. V sedmi výklencích na budově si všimněte soch šesti kurfiřtů a Rudolfa I. Habsburského.

V Cáchách se zajděte podívat k tzv. Elisenbrunnenu – kolonádě, kde můžete ochutnat místní léčivé prameny. Na okraji města se zachovaly dvě středověké brány – Ponttor a Marschiertor.

Cáchy: Kultura & historie

Cáchy patří mezi místa s velmi bohatou historií. V paleolitu se zde těžil pazourek, ve starověku tu Keltové a Římané objevili nejteplejší prameny na sever od Alp a postavili lázně. Nejvýznamnější epizodu ale představuje doba od 8. století. Franský král Pipin III. Krátký postavil v Cáchách královskou falc, která se později stala zimním sídlem Karla Velikého – nejmocnějšího vládce raného středověku. Ten nechal postavil tzv. Oktogon, základ pro budoucí dóm, ve kterém byl také pohřben. Mezi lety 936–1531 zde bylo korunováno vice než 30 německých králů, mezi nimi i ti čeští – Karel IV., Václav IV. či Ferdinand I. Město se stalo sídlem německého království, ve středověku byly postaveny obranné hradby, které se částečně zachovaly dodnes. Počátkem 17. století měly Cáchy 14 tisíc obyvatel. Úpadek zastavil velký požár, který ovšem brzy vystřídal lázeňský boom. Jezdili sem ruský car, pruský král, ale také významné osobnosti německé společnosti. Dějiny města ovlivnily i tři války a byl zde uzavřen druhý cášský mír, který ukončil války o rakouské dědictví. Při bombardování v roce 1944 bylo vice než 65 % města zničeno leteckými nálety.

Za kulturou se můžete vydat do městského divadla, za uměním pak do muzea Ludwig Forum, kde se nachází sbírka moderního umění. Stará vydání významných deníků si můžete prohlédnout v muzeu tisku.

Při procházce městem ochutnejte místní specialitu Aachener Printen, sladký chléb, který pečou pouze zde.

Cáchy se mohou po celý rok pochlubit velmi bohatým kulturním programem. Pokud přijedete v červenci, budete mít možnost navštívit významné mezinárodní jezdecké a parkurové závody CHIO. Léto se nese ve stylu kultury – akcí jsou desítky všech různých žánrů od klasiky po modernu.

Cáchy: Cíle v okolí

Autobusem se můžete vydat přes hranice do nedalekého nizozemského Maastrichtu. Toto historické město plné památek vás nebude nudit – kromě katedrály tu můžete navštívit knihkupectví v původním středověkém kostele. Milovníci přírody se odtud mohou vydat na procházku k bývalému dolu Sint Pietersberg či volně přístupné zřícenině hradu Lichtenberg. Milovníkům vojenské historie doporučujeme návštěvu pevnosti Eben Emael.

Nedaleko je to do národního parku Eifel či Kolína nad Rýnem, do města se slavnou katedrálou svatého Petra zapsanou na seznamu UNESCO.

Autobusem do města Cáchy

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Cáchy

Chcete cestovat do města Cáchy? Naše spoje do tohoto města stojí od 49,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Germany a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Cáchy s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Cáchy. Ve městě Cáchy je 1 autobusová zastávka, na kterou se můžete dostat z 100 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Cáchy je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Cáchy se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.