Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Rotterdam

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka
Cestujte do 1 700 destinací ve 27 zemích a denně si vyberte z 300 000 autobusových spojů.

Velká síť autobusových spojů

Cestujte do 2 500 destinací ve 34 zemích a denně si vyberte z 400 000 autobusových spojů.

Naše síť spojů

Jízdní řády autobusů Rotterdam

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi zábavní parky, mohla by se vám líbit také tato města:

Rotterdam očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
24 let
Low-cost cestovatel

Rotterdam: Informace o městě

Rotterdam: Obecné informace

Rotterdam patří mezi největší města v Nizozemsku a také největší přístavy na celém světě. Přístavní komplex je podle mnoha odborníků považován za největší v Evropě – milovníci lodí tak budou doslova nadšení. Město ale láká i milovníky moderní architektury, stavby jako Erasmusbrug a věz Euromast tvoří dominanty města. V současné době zde žije 610 tisíc obyvatel.

Rotterdam: Co navštívit

Dá se říci, že Rotterdam je směsicí různých architektonických slohů a stylů, ve kterých dominuje moderní architektura. Důkazem může být věž Euromast. Ta je vůbec nejvyšší budovou v Nizozemsku, která se tyčí od roku 1959 v rotterdamském přístavu. Vypadá jako dutý válet s prstencem vážícím 240 000 kilo ve výšce 96 metrů, ve kterém dnes najdete luxusní restauraci a hotel. Nachází se tu i vyhlídková plošina. Tedy vlastně dvě, ta první je u návštěvnického centra v prstenci a druhá pak v tzv. Spacetoweru, která je o dalších 85 metrů výše. Dostanete se do ní poměrně kuriózním způsobem – z vyhlídkové větrné plošiny v návštěvnickém centru vyjdete po schodech ještě výš, kde vstoupíte do zvláštní kruhové místnosti bez oken. Tady si následně sednete do sedačky a pomalu se otáčivým pohybem vyvezete nahoru. Vstupné není nikterak drahé, zaplatíte okolo 10 euro.

Nakloněné krychlové pilotové domy Blaakse Bos mají připomínat les. Najdete je u Starého přístavu a patří mezi nejpozoruhodnější architektonická díla Pieta Bloma. Domy mají tři patra – v přízemí se nachází vchod do domu, první patro zabírá obývací pokoj s kuchyní, v druhém patře jsou dvě ložnice a koupelna a poslední patro je někdy využíváno jako malá zahrada. Přestože je celková obytná plocha jednoho domu asi 100 m2, jedna čtvrtina z této plochy je z důvodu zkosených stěn nepoužitelná.

Architektonicky zajímavý je i moderní lanový most Erasmusbrug (Erasmův most) spojující centrum města s městskou částí Kop van Zuid. Most bývá nazýván „labuť“ pro svůj zalomený pilíř vysoký 139 m. Vytváří typické rotterdamské panorama – stavba z let 1994–1996 překonává řeku Mázu. V jeho blízkosti najdete moderní mrakodrapy, z nichž je asi nejzajímavější mrakodrap De Rotterdam. Projít se můžete po krásné promenádě okolo řeky, uvidíte terminál trajektů či dnešní hotel New York – v minulosti to ovšem byla budova lodní společnosti, díky které vypluly před sto a více lety tisíce Nizozemců do Spojených států Amerických.

Historické budovy najdete ve čtvrti zvané Delfshaven. Uvidíte zde historické domy a malý přístav s plachetnicemi.  Na náměstí Grotekerkplein, pak najdete protestanský kostel sv. Vavřince z přelomu 15. a 16. století.

Rotterdam: Kultura & historie

Rotterdam se nemůže pyšnit tak bohatou historií jako ostatní města v Beneluxu. První usedlíci přišli do jeho okolí v 10. století, kdy zde byla postavena osada s hrází na říčce Rotte. Odtud také později vznikl název dnešního města, Rotterdam. Městská práva dostal ve 14. století, největší rozmach ovšem přišel až o několik set let později – průmyslová revoluce udělala z Rotterdamu moderní průmyslové město. To mělo bohužel za následek i bombardování za druhé světové války, kdy byla většina historických budov zničena Spojeneckými nálety podobně jako německé Drážďany.

Za kulturou se v Rotterdamu můžete vydat hlavně do některého z muzeí. Výběr máte skutečně široký: muzea moderního umění Kunsthal Rotterdam, Witte de With a Tent,Chabot Museum, Architektuře se věnuje muzeum Nederlands Architectuurinstituut.

Osobně pak mohu doporučit prohlídku námořního muzea Maritiem Museum Rotterdam. Najdete zde expozici věnovanou holandskému lodnímu průmyslu a několik výjimečných lodí. Nejvýznamnější výstavní kousek představuje zaoceánský parník SS Rotterdam, který funguje jako takové malé městečko. V parníku najdete restaurace, obchody i různé zábavní atrakce – sem samozřejmě vstupné platit nemusíte.

Asi nejslavnější muzeum ve městě je Boijmans Van Beuningen. Jedná se o druhé největší umění muzeum v Holandsku, ve kterém budete obdivovat díla od středověku až po současnost. Na ploše 12 tisíc metrů čtverečních tu vystavují díla od nizozemských mistrů raného baroka – Rembrandt či Rubense, po mistry italské i španělské – Tiziana a Goyu až po moderní umění zastoupené symbolismem, expresionismem, kubismem a dalšími styly – Picasso, Kandinsky, Salvator Dali, Van Gogh, Monet atd. Pokud cestujete s někým mladším, tak do 18 let je vstupné do tohoto muzea zdarma.

Rotterdam: Cíle v okolí

Oblast jižního Holandska je ve světě proslavená svými květinovými poli zářícími po celé jaro. Nejvýznamnější oblastí pro pěstování tulipánů v celé zemi je třicet kilometrů dlouhý pás mezi Haarlemem a Leidenem zvaný Bollenstreek. Kromě tulipánů se tu pěstují i další cibuloviny, a to od března do května. Uvidíte gladioly, narcisy, kosatce nebo lilie. „Must see“ destinaci představuje květinový park Keukenhof, jeden z nejkrásnějších a největších parků na světě. Pěstováno je zde více než šest milionů cibulovin, které v jarních měsících nádherně kvetou. Nevýhodou je zaplacení vstupného, litovat ale rozhodně nebudete.

Holandsko ale nejsou jen proslulá květinová pole – u Sassenheimu turisty láká zřícenina hradu Burcht Teylingen z 11. století, u přímořského městečka Katwijk pak doporučujeme návštěvu starého majáků ze 17. století.

Na jednodenní výlet se můžete vydat do Leidenu – významného obchodního města s mnoha historickými památkami a známou univerzitou. Studoval zde např. René Descartes a řada nizozemských králů. V historickém centru se můžete kochat řadou starých budov ze 16. století, dvěma pevnostmi Gravensteen a De Burcht, odkud budete mít překrásný výhled na celé město, historickými kanály, renesanční radnicí nebo třeba starou budovou gymnázia z roku 1599. V Leidenu sídlí i mnoho muzeí – např. Stedelijk Musem de Lakenhal, Museum Boerhaave či Národopisné muzeum.

Rotterdam: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Rotterdam má 2 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 125 Kč
Počet spojů z města Rotterdam 134
Počet zastávek ve městě Rotterdam 2
Země Nizozemsko