Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Promiňte, nenašli se žádná města

Zdá se, že nenabízíme žádné destinace, které by odpovídaly vašemu vyhledávání. Změňte vyhledávání nebo se na naše stránky přijďte podívat později.

Levně a pohodlně autobusem do Nizozemska

Nizozemsko ví zcela jistě, že na velikosti nezáleží, spíše naopak. V Nizozemsku můžete zažít tolik různých věcí, jako v jiných evropských zemích, jen vše není tak daleko. Projděte se v létě bosky po kilometry dlouhých plážích, objevte staletí starou historii Haagu a nádhernou barevnost jarních tulipánových polí.

V zemi větrných mlýnů, sýrů a grachtů můžete snadno nakombinovat výlet za kulturou s nákupy a cyklovýlet s koupáním. Zarezervujte si nyní jízdenku dálkovým autobusem do Nizozemska a užijte si dovolenou!

Tipy na dovolenou v Nizozemsku

Utrecht – srdce Nizozemska

Utrecht

Co musím v Utrechtu vidět?

První dobrý přehled o městě získáte z věže katedrály, symbolu města Utrecht a nejvyšší kostelní věže v Nizozemsku. Díky výhledu rychle zapomenete na 465 zdolaných schodů. Máte hlad? Pak vyrazte nejrychlejší cestou k městskému systému grachtů, kde se v někdejších sklepech loděnic nachází mnoho restaurací s terasami nádherně umístěnými u kanálů. Pokud vás zajímají jedinečná muzea, zvažte návštěvu muzea Speelklok. Muzeum vystavuje v gotickém kostele mechanické hudební nástroje z různých století.

Prohlídka zámků v okolí Utrechtu

Cesta do Utrechtu by nebyla kompletní bez výletu na kole do okolí města. V Utrechtu je spousta cyklopůjčoven nebo si jednoduše vezměte svoje kolo autobusem s sebou. Oblíbeným jednodenním výletem je zámecká trasa v oblasti Vechtstreek blízko Utrechtu a podél řeky Vecht se spoustou nádherných venkovských sídel a zámků.

Kde se vyplatí v Utrechtu nakupovat?

Utrecht má perfektní velikost, aby se centrum dalo poznat pěšky. Obzvláště u grachtů (Oudegracht) najdete spoustu půvabných butiků a designových obchodů. Mladí návrháři nabízejí své kreace především na ulici Schoutenstraat, zatímco známé mezinárodní módní řetězce se nacházejí jeden vedle druhého na ulici Steenweg. Pokud by pršelo, můžete strávit den nakupováním v nákupním centru Hoog Catharijne, největším zastřešeném nákupním centru v Nizozemsku. V Utrechtu mají ostatně obchody otevřeno i v neděli, jako každý jiný den.

Arnhem – kreativní město na Rýnu

Arnhem

Co musím v Arnhemu vidět?

Arnhem je neobyčejně zelené město, které má navíc jako hlavní město provincie Gelderland pohnutou historii. Jako svědky minulosti můžete i dnes navštívit dům Maartena van Rossuma (nazývaný také Duivelshuis – „čertův dům") z 15. století, jedinou zachovanou městskou bránu Sabelspoort a kostel Eusebiuskerk. V proskleném panoramatickém výtahu vyjedete na vyhlídku ve věži ve výšce 73 metrů.

Stojí Burgers' Zoo za návštěvu?

Burgers' Zoo na severu města je jednou z nejoblíbenějších atrakcí Arnhemu. Prohlídku šesti oblastí – safari park, deštný prales, poušť, oceán, hala mangrovů a Rimba a zástupců jejich fauny lze zvládnout za jeden den. V safari parku můžete z mostků a vyhlídek sledovat obyvatele savany východní Afriky a v hale deštného pralesa snadno zapomenete, že vlastně nejste v tropech. Velká část areálu je krytá, proto se návštěva vyplatí i při proměnlivém počasí. Díky podrobné realizaci jednotlivých zón a řádné péči o zvěř bude návštěva v každém případě skutečným zážitkem. To se odráží ve srovnání s jinými zoologickými zahradami také ve vyšších cenách vstupenek. Můžete ale ušetřit, když si vstupenku zakoupíte on-line.

Zahrada Keukenhof

Keukenhof

Co je v Keukenhofu k vidění?

Žádná jiná země není s tulipány spojována tak, jako Nizozemsko. V zahradním areálu Keukenhof vysází každý rok okolo 100 dvorních dodavatelů kromě 4,5 milionu tulipánů také narcisy, hyacinty a mnoho dalších druhů květin. Kromě moře barevných květů si můžete prohlédnout také sochy 50 různých umělců. 

Otevírací doba 2018

V roce 2018 můžeš Keukenhof navštívit od 22. března do 13. května. Zlatým hřebem je den květinového průvodu 9. 5. 2018. Přesná doba květu závisí mimo jiné na povětrnostních podmínkách, ale nejlepší doba na návštěvu je obvykle uprostřed dubna.

Kde se Keukenhof nachází?

Zahrada Keukenhof leží jižně od Amsterdamu. Když dálkovým autobusem FlixBus přijedete na nádraží Sloterdijk v Amsterdamu, můžete se do Keukenhofu dostat veřejnou dopravou přes Haarlem.

Proč vyrazit do Nizozemska dálkovým autobusem

Podmínky přepravy zavazadel v autobusech FlixBus

Včetně 2 kusů zavazadel

Cestujte bez extra nákladů a únavného přesouvání kufru. Ve většině autobusů je místo i pro jízdní kolo!

Jízdní řády a zastávky autobusů

Autobusové zastávky s centrální polohou

Dovezeme vás přímo na nejoblíbenější rekreační místa v Nizozemsku.

Wi-Fi na palubě autobusu

Bezplatná Wi-Fi

Užijte si na své cestě autobusem do Nizozemska bezplatnou Wi-Fi a zásuvky.

Levné jízdenky

Levné jízdenky

Ušetřete na své cestě autobusem do Utrechtu a peníze raději utraťte za výlet do Amsterdamu!