Autobus do Maastricht

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Maastricht

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Maastricht dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Maastricht s FlixBusem stát pouze 29,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Maastricht - 2 Zastávky jsou Maastricht, Maastricht De Geuselt, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Maastricht je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Maastricht si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Maastricht si můžete rezervovat již od 29,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Maastricht: Informace o městě

Maastricht: Obecné informace

Maastricht je město v Nizozemsku ležící na úzkém výběžku mezi Belgií a Německem. Jedná se o nejstarší sídlo země. V současné době je domovem pro 120 tisíc obyvatel a je administrativním, turistickým i kulturním centrem regionu Limburk. Městem protéká řeka Máza, která také dala Maastrichtu své jméno. Do povědomí se dostalo zejména díky tzv. Maastrichtské smlouvě – klíčovém dokumentu, kterým byla v prosinci 1991 stvrzena existence Evropské unie.

Co navštívit

Všechny autobusové i vlakové spoje včetně FlixBusu do Maastrichtu přijíždějí směrem k vlakovému nádraží. Budova nádraží je stará přes 160 let a minimálně za krátkou prohlídku rozhodně stojí. Vede odtud jedna z hlavních ulic, po které se dostanete přímo do turisticky vyhledávaného starého města. To se nachází na druhém břehu řeky Meusy (Mázy). Nepůjdete sice po mostě, který tu postavili Římané – ten byl totiž dřevěný, nýbrž po kamenném mostu Sint Servaasbrug postaveném na konci 13. století. Je nejstarším mostem v Nizozemsku, a dokonce o několik desítek let starší než náš Karlův most v Praze. Na mostu je vždy velmi rušno, přesto si zkuste všimnout sedmi kamenných oblouků, které se na konci ztratí, aby mohly pod mostem proplouvat větší lodě. Pokud budete mít na prohlídku vice času, projděte se i po architektonicky zajímavém mostu Hoge Brug.

V Maastrichtu se jako v jednom z mála měst zachovalo ve velké míře středověké opevnění. Nejznámější součást představuje několik bran: Helpoort neboli pekelnou bránu, tvoří dvě masivní věže postavené po roce 1230. Je to nejstarší městská brána v Nizozemí. Waterpoortje, v překladu malá vodní brána, byla v 19. století zbourána a později obnovena. Zachovalé opevnění najdete hlavně u řeky Mázy nedaleko Onze-Lieve-Vrouwewal.

V historickém centru najdete silnou koncentraci starých kostelů a církevních staveb. Nejznámější je románská bazilika Panny Marie či bazilika svatého Serváce, jehož počátky sahají až do 6. století. Jedná se o stavbu, která vznikla nad hrobem svatého Serváce. Dnes je přístupná po zaplacení drobného poplatku. Součástí vstupného je rovněž klenotnice s nádherným zlatým relikviářem z 12. století.

Knihkupectví v kostele. Zní to jako šílenost? V Maastrichtu je to možné. Osm set let starý gotický chrám neměl využití, a tak z něj nejdříve postavili skladiště bicyklů a později dokonce knihkupectví. Volně se sem dostanete v otevíracích hodinách. Interiéru dominuje tříposchoďový knihovní regál – prohlížet si tu můžete stovky knih, ale hlavně středověké fresky, které se dochovaly na klenutých stropech. V přední části kostela se pak nachází kavárna – mají tu výbornou kávu i sladké dobroty. Britský list Guardian označil toto knihkupectví za nejkrásnější na světě.

Milovníci přírody se z centra mohou vydat na procházku k bývalému dolu Sint Pietersberg. Jeho součástí je i jeskyně svatého Petra vzniklá dobýváním slínu. Nedaleko se nachází pevnost či volně přístupná zřícenina hradu Lichtenberg.

Jak zněl název jednoho novinového článku: Maastricht je a není Holandsko. Lidé jsou tu chováním trošku jiní.

Maastricht: Kultura & historie

Název města je odvozen od latinského termínu, který v překladu znamená „přechod na Maase” a odkazoval na most postavený ve starověku Římany. Civilizace na území města ale byla mnohem starší – žili tu Keltové, kteří zde postavili osadu. V 1. století ovládli Maastricht Římané. Postavili zde most sloužící jako důležitou spojnici mezi Kolínem and Rýnem a severofrancouzským Bavayem. Ve středověku se městě stalo součástí Franské říše – díky významné poloze se stalo centrem obchodu a výroby. Rozvíjela se i kultura – vznikaly kostely, maastrichtští malíři byli vyhlášeni po celé Evropě. Krize přišla až během 16. a 17. století při několika náboženských válkách. K oživení prosperity města pak už nedošlo. Vše se změnilo po napoleonských válkách. Maastricht připadl Nizozemsku a průmysl rostl.

Kromě obvyklých kulturních zařízení, jako jsou kino či divadlo, zde sídlí několik muzejních institucí věnované převážně umění. V muzeu Bonnefanten vystavují díla malířských mistrů z Maastrichtu a okolí, muzeum aan het Vrijthof pak představuje interiéry 17. a 18. století, porcelán či tzv. maastrichtské stříbro.

Na přelomu února a března žije Maastricht třídenním karnevalem, v květnu se zde koná festival umění KunstTour a v červnu mezinárodní přehlídka módy Fashionclash. Milovníci hudby ocení festival klasické hudby Musica Sacra a na podzim pak jazzovým festivalem Jazz Maastricht. Mladší generace by mohla zajímat akce Nederlandse Dansdagen věnovaná moderní muzice a tanci. Jeden z dubnových víkendů je pravidelně věnován mezinárodnímu cyklistickému závodu Amstel Gold Race.

Maastricht: Cíle v okolí

Coby kamenem dohodil je to přes hranice do německých Cách (Aachen). Toto historické město plné památek vás nebude nudit – kromě významné katedrály s klenotnicí tu můžete navštívit gotickou radnici s překrásným interiérem či známou lázeňskou kolonádu.

Jižně od Cách stojí na německém území alespoň za jednodenní návštěvu národní park Eifel. Jako výchozí bod zvolte např. vesničku Einruhr, odkud se můžete vydat k jezeru Obersee, či bývalou vojenskou základnu Vogelsang. Při pěších túrách si chvílemi budete připadat jako ve Středomoří, kterou vystřídá drsná severská krajina.

Přes belgickou hranici se za několik kilometrů dostanete do obce Eben-Emael. Ta by na první pohled nebyla ničím zvláštní nebýt stejnojmenné dělostřelecké tvrze. Je vymezena Albertovým kanálem, který tvoří belgicko-nizozemskou hranici. Do historie se tvrz zapsala za druhé světové války v květnu 1940. Dnes slouží jako muzeum. Podzemí je obrovské, milovníci vojenské historie proto mohou prohlídkou strávit i celý den. Otevírací dobu si předem zkontrolujte na webových stránkách.


Maastricht očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Maastricht

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Maastricht

S FlixBusem cestujete do města Maastricht snadno a levně. V naší nabídce je 67 jízd od 29,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Maastricht jsou 2 zastávky, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Maastricht je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Maastricht s FlixBusem

Do města Maastricht se můžete dostat z 67 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Maastricht

Ať jste kdekoli v zemi Nizozemsko, je snadné se dostat to města Maastricht: 67měst je spojených s městem Maastricht, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Maastricht. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.