Autobus do Dortmund

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Dortmund

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Dortmund - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Dortmund dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Dortmund stojí v průměru 125,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Dortmund s FlixBusem stát pouze 75,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Dortmund je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Dortmund si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Dortmund si můžete rezervovat již od 75,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Dortmund: Informace o městě

Dortmund: Obecné informace

Dortmund je bývalé centrum těžkého průmyslu a nachází se v německém kantonu Severní Porýní-Vestfálsko, kterým protéká řeka Emscher. Jedná se taktéž o významný přístav a aktuálně jednu ze “zelených metropolí na území Vestfálska”. K tomu všemu následně přidáme ještě fakt, že je sídlem jednoho z nejproslulejších fotbalových týmů Borussia Dortmund. Během roku tu však můžete podniknout další z mnoha aktivit. Věděli jste například, že dortmundské vánoční trhy patří k jedněm z největších v celé Evropě? Ať už vás do Dortmundu přilákaly trhy, místní pivovary nebo snad fotbal, každý si určitě přijde na to své.

Co navštívit

Dortmund je jeden z dalších ukázkových příkladů toho, že se veškeré dění nemusí odehrávat pouze v hlavním městě. Ať už za to může například bohatá historie, díky které se budete moci přesunout zpátky o více jak 800 let nebo všudypřítomné atrakce, které lákají k návštěvě – v Dortmundu se zajisté nudit nebudete! Dalším obrovským bonusem je jeho geografická poloha, díky které si návštěvu Dortmundu můžete propojit třeba s výletem do okolních měst. Co si tady rozhodně nesmíte nechat ujít? Samozřejmě, že hrad Hohensyburg, který podle většiny turistů, kteří sem proudí, patří mezi jednu z nejoblíbenějších atrakcí. A není ani divu! Vždyť se historie této stavby datuje do období 11. století, a navíc je odtud pohádkový výhled na údolí Ruhr. Jakmile budete s prohlídkou hradu Honensyburg u konce, zajisté oceníte chvilku klidu v jednom z místních parků. Co třeba v tom se jménem Westfalenpark? Gigantický park uprostřed moderního města, kde není problém strávit pár hodin touláním se či jen tak rozjímat. Tedy samozřejmě za předpokladu dobrého počasí. V letních měsících tak ve Westfalenpark můžete zažít například typický německý piknik a pochutnat si na oblíbených místní specialitách, třeba v podobě čerstvého pečiva se sýrem v kombinaci s lahví nějakého kvalitního vína. Po pikniku se můžete vydat na místní televizní věž Florianturm, odkud se můžete kochat panoramatem na celý Dortmund a jeho přilehlé okolí. Televizní věž je vysoká téměř 212 metrů, a kromě výhledu vám nabídne také možnost dopřát si něco dobrého. Jak je to možné? Mají zde i restauraci! Poslední zajímavostí v okolí Westfalenpark je pak Westfalenpark German Rosarium. Viděli jste už někdy 2.600 druhů růží? Že ne? Tak to si přece nemůžete nechat ujít!

Dortmund: Kultura & historie

Ať už máte pevně vytvořený plán, nebo dáváte přednost náhodnému toulání místními uličkami, protestantský gotický kostel sv. Raynolda navštívit prostě musíte. Jedná se o nejstarší dochovaný kostel v celém Německu, který byl postaven mezi lety 1250—1270 a může se pyšnit gotickými prvky a dekoracemi, které byly do dřeva vyryty ručně. Hned naproti kostelu se nachází další, tentokrát zrestaurovaný kostel Marienkirche. Ten se stejně jako většina dalších německých kostelů stal obětí bombardování během 2. světové války a musel být proto zrenovován. Aktuálně si ho zdejší obyvatelé oblíbili především jako místo, kde se konají hudební a kulturní akce.

Dortmund: Noční život

Jestliže máte v plánu v Dortmundu a jeho okolí setrvat o něco déle než jen jeden den, zajisté vás potěší naše následující tipy na nejlepší muzea ve městě. Začneme rovnou tím prvním, skrývajícím se pod zkratkou „DASA”. Moderní muzeum, věnující se primárně řemeslům a jejich postupného vývoje, až do dnešní doby. Muzeum je z velké části tvořeno interaktivními prvky, což ocení především návštěvníci s dětmi nebo všichni ti, kteří klasický koncept muzea nudí. Nutno podotknout, že se musíte připravit na to, že je v DASA většina informací dostupná především v němčině. Pakliže se řadíte do skupiny anglicky mluvících, nezapomeňte si na recepci zapůjčit jeden z iPadů, který vám díky zabudovanému systému GPS odtajní důležité informace o vystavených exponátech v anglickém či jiném jazyce. Dalším muzeem, jenž si oblíbili hlavně fotbaloví fanoušci je Německé Muzeum Fotbalu Dortmund. Místo pro všechny „srdcaře” tohoto sportu a všechny ty, kteří mají zájem se dozvědět něco nového nejen z historie jednoho z nejúspěšnějších německých fotbalových týmů. Na vlastní oči tu kromě pohárů můžete vidět také dresy, dobové fotografie hráčů pocházející z válečného období nebo třeba sekci věnující se ženskému fotbalovému družstvu. Všechno je tu doslova na jednom místě, a tak počítejte s tím, že tu rozhodně strávíte minimálně 3 hodiny. Náš typ: návštěvu muzea spojte i s jedním z právě probíhajících zápasů. Zajisté to bude jeden z těch nezapomenutelných zážitků.

Dortmund: Zajímavé informace

Centrum hlavního dění se v Dortmundu odehrává v ulici Westenhellweg, kde se kromě obchodů známých značek nachází i obchody opravdu luxusní. Najdete tady také stánky se suvenýry. Samozřejmostí je perfektní možnost výběru, co se týče restaurací, kaváren nebo barů, kam si můžete zajít „na jedno“. My doporučujeme třeba internetem proslulý podnik s duší retra, skrývající se pod názvem Linie 403, který vás na první pohled zaujme neobyčejným interiérem. Tento bar se totiž nachází uvnitř opravdové tramvaje, která zdobí Kampstraße 4a už od roku 1974. Dalším podnikem, za který bychom dali ruku do ohně je Marlene bar, který se nese na vlnách undergroundu a graffiti. Dvakrát do týdne se v Marlene konají i speciální party, které se těší velké oblibě hlavně mezi studenty a místními hipstery. Jedná se tedy o ideální místo třeba právě pro oslavu fotbalového vítězství. Jako poslední tu máme něco pro příznivce klidnějších podniků – B-trieb, kde na vás dýchne skutečná německá atmosféra. Do B-trieb se doporučujeme vydat na některou z kulturních akcí, kterých se tu během roku koná opravdu mnoho. Ať už je to z oblasti soulu, jazzu, ale třeba také koncerty místních kytaristů. V B-trieb si rozhodně každý přijde na své!


Dortmund očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Autobusem do města Dortmund

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Dortmund

Chcete cestovat do města Dortmund? Naše spoje do tohoto města stojí od 75,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Germany a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Dortmund s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Dortmund. Ve městě Dortmund je 1 autobusová zastávka, na kterou se můžete dostat z 246 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Dortmund je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Dortmund se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.