Autobus tam a zpět: Frankfurt nad Mohanem

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Frankfurt nad Mohanem

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Frankfurt am Main,,Hbf Stuttgarter Str.

Frankfurt central station - AREA B (Mannheimer Str.)

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Frankfurt nad Mohanem: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

307

Počet zastávek

2

Země

Německo

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Frankfurt nad Mohanem: Informace o městě

Frankfurt nad Mohanem: Obecné informace

“Mainhattan” – jméno, které dali obyvatelé Frankfurtu finančnímu distriktu svého města, protože se velice podobá newyorskému Manhattanu. Jakmile se váš autobus přiblíží Frankfurtu, přesně pochopíte, proč. Toto moderní město a centrum bankovnictví nejen Německa, ale také celé Evropské unie, má dnes více než 730 tisíc obyvatel a je tak největším městem Hesenska. Ještě dlouho před tím, než se stal blýskajícím se finančním centrem, byl Frankfurt jedním z nejdůležitějších měst Svaté říše římské a v průběhu dějin hrál významnou roli v evropských dějinách. Při procházkách Frankfurtem si tak můžete dobře všimnout jedinečné kombinace moderních skleněno-kovových mrakodrapů a tradiční historické architektury. Frankfurt je dnes moderním městem po mnoha stránkách – průměrný věk jeho obyvatel je 40 let, což jej činí jedním z nejmladších měst v Německu, žije zde asi 180 různých národností. Město navíc dále rozšiřuje zóny pro chodce, čímž se centrum města, především ulice Zeil a její okolí, stává stále atraktivnějším jak pro obyvatele Frankfurtu, tak pro jeho návštěvníky.

Co navštívit

Vydejte se autobusem do Frankfurtu – nabízí se vám nekonečný seznam památek a zajímavostí. Můžete navštívit finanční distrikt, vydat se na procházku dějinami Frankfurtu, nebo jen odpočívat v jednom z mnoha městských parků. Více se dozvíte na následujících řádcích.

Historické památky

Ve frankfurtském starém městě („Altstadt“), ležícím na jih od ulice Zeil kolem stanice metra Dom/Römer, se přes bombardování při druhé světové válce dochovala nebo byla zrestaurována celá řada historických budov. Za návštěvu stojí impozantní Kostel svatého Bartoloměje („Kaiserdom St. Bartholomäus“), jehož historie sahá až do 7. století. Kdo se zajímá o archeologii a historii římské éry, musí navštívit archeologickou zahradu před kostelem. Můžete zde vidět například římské lázně z 1. století nebo pozůstatky paláce postaveného dynastií Karlovců.

Nejstarší a nejdůležitější památkou města je Römer. Ona to vlastně ani není památka, protože budova Römer dodnes slouží již 600 let jako radnice, kde se kromě mnoha dalších úkonů mohou obyvatelé Frankfurtu nechat oddat.

Finanční centrum

S historickými památkami ostře kontrastuje ultra moderní finanční distrikt, který připomíná Manhattan v New Yorku. Finanční distrikt můžete buď projít pěšky a jenom nasát atmosféru velkoměsta nebo naskočit na jeden z hop-on-hop-off autobusů a pohodlně si Frankfurt projet. V distriktu je mnoho muzeí a finančních institucí a dalších zajímavostí, které můžete navštívit. Například muzeum peněz „Geldmuseum der Deutschen Bundesbank“ nebo světoznámou burzu „Deutsche Börse“. Těžko přehlédnutelný je mrakodrap Messeturm nebo „Deutsche Bank Twin Towers“, které ale bohužel nejsou přístupné veřejnosti. Jestli chcete mít krásný výhled na celé město, můžete se vydat na 200 metrů vysokou Main Tower.

Frankfurt nad Mohanem: Kultura & historie

Vše, co potřebujete vědět o kultuře a historii Frankfurtu, se dozvíte na „muzejním břehu“ Museumsufer. 34 muzeí na Muzeumsufer můžete navštívit buď jednotlivě nebo s jednou vstupenkou platnou pro všechna muzea na dva dny. Jaká muzea zde tedy jsou? Všechny druhy! Od historie, umění, literatury, přes film a fotografii až po technologii a finance. I na nejmenší návštěvníky se zde myslí – hned pět muzeí je buď přímo vytvořených pro děti, nebo je koncipováno tak, aby si zde přišly na své všechny generace.

Co se týče kultury, má Frankfurt (což se dá od téměř milionového města očekávat) také co nabídnout. Známý je Frankfurt především svou operní scénou, která již několikrát získala ocenění „opera roku“.

Frankfurt nad Mohanem: Noční život

Jestli zde zažijete party se zaměstnanci burzy ve stylu Velkého Gatsbyho, to nevíme, každopádně noční život ve Frankfurtu je také díky nízkému průměrnému věku místních obyvatel jedinečným zážitkem. Zajděte třeba do tradičního rockového klubu “Batschklapp”, který poprvé otevřel již v roce 1976. Kdo chce raději něco klidnějšího, musí zkusit jazzový klub The jazz cellar of Frankfurt. Naopak klub „King Kamehameha Club“ nabízí celou řadu hudebních stylů od taneční hudby přes hip hop až po rock a pop.

Frankfurt nad Mohanem: Zajímavé informace

Haupwache, budova v centru starého města dříve sloužící jako budova městské hlídky a stejnojmenné náměstí, které ji obklopuje, je dnes jedním z nejdůležitějších míst ve Frankfurtu. Hauptwache je skutečným centrem města – směřuje sem několik linek vlaků S-Bahn a dá se odtud celkem dobře začít den plný nákupů, kávy a dobrého jídla. Pokud vás nákupy moc neberou a máte spíš chuť na nějaké sportovní aktivity, je i pro vás Frankfurt tím pravým. Fotbal, hokej, basketball, nebo třena trampolining – tohle město žije sportem. Proč si třeba nenaplánovat výlet autobusem do Frankfurtu když bude hrát Eintracht Frankfurt, jeden z nejlepších týmů německé fotbalové Bundesligy?

Frankfurt nad Mohanem: Cíle v okolí

Kdo z nás ještě nepřestupoval ve Frankfurtu při letu někam za oceán? Kromě financí je Frankfurt také známým pro své letiště, které je tím největším v Německu a třetím největším v Evropě. Ať jste na letišti, protože čekáte na svůj let, nebo protože vás prostě zajímá letecké inženýrství, určitě se zde nebudete nudit. Přečtěte si více na naší stránce věnované evropským letištím!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.