Autobus do Hradec Králové

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Hradec Králové

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Koupit si jízdenku do města Hradec Králové s FlixBusem je opravdu snadné: na našich webových stránkách si stačí vybrat místo odjezdu a příjezdu a zvolit si oblíbené datum cesty. Nejlepší způsob, jak získat výhodné jízdenky, je použít bezplatnou aplikaci FlixBus a mít jízdenku vždy po ruce!
Počet zastávek ve městě Hradec Králové - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Hradec Králové dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Hradec Králové s FlixBusem stát pouze 78,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Hradec Králové je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Hradec Králové si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Hradec Králové si můžete rezervovat již od 78,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Hradec Králové: Informace o městě

Hradec Králové: Obecné informace

Město Hradec Králové se nachází ve východních Čechách asi hodinu jízdy od Prahy. Je centrem okresu a Královéhradeckého kraje, leží na soutoku řek Labe s Orlicí. Žije zde necelých sto tisíc obyvatel. Město se může pochlubit řadou historických památek všech uměleckých slohů, bohatým kulturním životem či řadou přírodních míst vhodných k odpočinku.

Co navštívit

Většina památek v Hradci Králové se nachází v historickém centru města s dominantním Velkým náměstím, kde také doporučujeme prohlídku začít. Jeho dominantou je od středověku cihlová katedrála sv. Ducha postavená v gotickém slohu s dvěma věžemi. Zajímavý je i interiér kostela, ve kterém byl původně pochován slavný husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova, později byly ale jeho ostatky převezeny do Čáslavi. I přesto zde uvidíte několik zajímavých předmětů, kromě pseudogotického pískovcového oltáře například vzácnou cínovou křtitelnici z roku 1406.

Přímo vedle katedrály stojí za návštěvu tzv. Bílá věž. Tuto přezdívku si vysloužila díky barvě pískovce, ze kterého byla postavena. Na ochoz věze je možné vystoupat po zaplacení drobného vstupné – zdolání 233 schodů nebudete litovat, protože z ptačí perspektivy uvidíte nejen Hradec Králové, ale i jeho okolí a za dobrého počasí lze dohlédnout na vrcholky Krkonoš nebo Orlických hor. Při prohlídce věze si všimněte i starého zvonu Augustin ze 16. století a hodin. Ve vybraných termínech jsou možné i noční prohlídky.

Uprostřed náměstí stojí od 18. století mariánský sloup, který připomíná ušetření města od morové epidemie, nedaleko najdete i secesní kašnu. Na chvilku se také zastavte u budovy Biskupského paláce z počátku 18. století. Jeho průčelí zdobí bohaté barokní prvky, v interiéru je nejcennější kaple sv. Karla Boromejského s freskami a štukovou výzdobou. Za zmínku stojí ještě budova radnice, jezuitské koleje a semináře.

Za katedrálou sv. Ducha stával v minulosti městský pivovar, dnes zmodernizovaný v sídlo Královéhradeckého kraje.

Budova muzea východních Čech patří k nejkrásnějším stavbám ve městě. Vyprojektoval ji známý architekt Jan Kotěra počátkem 20. století v secesním stylu. Návštěvníky zaujme i interiér muzea, ve kterém se nachází stálá expozice věnovaná historii východních Čech od pravěku až po současnost. K muzeu se dostanete po Eliščině nábřeží, po kterém se můžete projít okolo řeky Labe.

Hradec Králové: Kultura & historie

Hradec Králové se může pyšnit velmi bohatou historií. Na okraji města v Plotišti nad Labem se nacházelo osídlení, již od dávného pravěku, později zde bylo i slovanské hradiště ovládající obchodní stezku Praha-Náchod-Krakov. Přelomové datum pak představuje rok 1225, kdy bylo osídlení vyhlášeno svobodným královským městem, a také byl postaven hrad, na kterém často pobývali čeští králové. Ve 14. století pokračoval rozvoj města, spravoval ho rychtář i městská rada. Bylo postaveno opevnění, začalo se vařit pivo – po Praze se ve středověku jednalo o druhé nejvýznamnější město Čech. V dalších staletích pak naopak vliv města klesal, nový náboj přinesla až renesanční přestavba většiny budov včetně radnice a opevnění. Za třicetileté války obsadili Hradec Králové švédská vojska a napáchala těžké škody. V 17. století bylo ve městě zřízeno biskupství a původně farní kostel sv. Ducha se tak stal katedrálou, později ale polovinu města zasáhl požár a napáchal těžké škody. Významněji se do historie Hradec zapsal během českého národního obrození, s jeho kulturním životem jsou spjata jména jako J. K. Tyl, Karel Jaromír Erben, František Škroup a další. Roku 1866 se u města odehrála rozhodující bitva Prusko-rakouské války.

Hradec Králové je město s velmi bohatým kulturním životem. Nejvýznamnější institucí je zde Klicperovo divadlo, kam se můžete podívat na některé z divadelních přestaveních. Loutkové divadlo je potom uváděno v divadle Drak. Zájemci o dějiny hudby mohou navštívit Muzeum Petrof věnované výrobě klavírů.

Během celého roku se ve městě konají desítky kulturních akcí. Z těch nejvýznamnějších lze zmínit hudební festivaly Rock for People, Hip Hop Kemp nebo Air Festival. Milovníci jazzu se sem sjíždějí na festival Jazz goes to town, Slavnosti královny Elišky naopak předvedou historii středověkého jarmarku a průvodu, zejména pánové si přijdou na své při letecké show Ciaf na místním letišti.

Za nočním životem se vydejte do nově otevřeného klubu Denoche.

Hradec Králové: Cíle v okolí

Několik kilometrů od Hradce Králové je veřejnosti zpřístupněn unikátní archeopark pravěku Všestary. Jedná se o tzv. živou archeologii, kdy se v expozici seznámíte s ukázkami tehdejšího života, projdete si model pravěké vesnice a samozřejmě uvidíte i archeologické nálezy.

Hospitál Kuks patří mezi „must visit“ památky v okolí Hradce Králové. Tento komplex barokních památek ležící na dvou návrších břehu Labe vznikl v místech, kde vyvěraly prameny, které měly údajně léčivou moc. Vznikl zde proto hospitál, kam se lidé jezdívali léčit. Architektonicky vzácný areál z let 1707-1748 se sochami Matyáše Bernarda Brauna dnes spravuje Národní památkový ústav, který jej v letních měsících, v rámci komentovaných prohlídek, představuje veřejnosti.

V Novém lese nedaleko Kuksu se zachoval unikátní barokní Braunův Betlém. Turistům je volně přístupný, jeho ojedinělost pak spočívá hlavně v provedení – byl vytesán do kamene.

Jedenáct kilometrů západně od Hradce Králové můžete navštívit neogotický zámek Hrádek u Nechanic. Zpřístupněny jsou interiéry tohoto jednoho z nejmladších zámků v České republice.

V okolí je toho ale k vidění mnohem víc – město Jaroměř s pevností Josefov, hrad a zámek Potštejn, betlémy v Třebechovicích pod Orebem, hrad Litice nad Orlicí, stejně jako celé pohoří Orlických hor se stovkami turistických tras.

Autobusem do města Hradec Králové

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Hradec Králové

Chcete cestovat do města Hradec Králové? Naše spoje do tohoto města stojí od 78,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Czech Republic a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Hradec Králové s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Hradec Králové. Ve městě Hradec Králové je 1 autobusová zastávka, na kterou se můžete dostat z 54 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Hradec Králové je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Hradec Králové se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.