Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Hradec Králové

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Hradec Králové

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Hradec Králové očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
24 let
Low-cost cestovatel

Hradec Králové: Informace o městě

Ulice v Hradci Králové

Obecné informace

Město Hradec Králové se nachází ve východních Čechách asi hodinu jízdy od Prahy. Je centrem okresu a Královéhradeckého kraje, leží na soutoku řek Labe s Orlicí. Žije zde necelých sto tisíc obyvatel. Město se může pochlubit řadou historických památek všech uměleckých slohů, bohatým kulturním životem či řadou přírodních míst vhodných k odpočinku.

Elektrárna v Hradci Králové

Co navštívit

Většina památek v Hradci Králové se nachází v historickém centru města s dominantním Velkým náměstím, kde také doporučujeme prohlídku začít. Jeho dominantou je od středověku cihlová katedrála sv. Ducha postavená v gotickém slohu s dvěma věžemi. Zajímavý je i interiér kostela, ve kterém byl původně pochován slavný husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova, později byly ale jeho ostatky převezeny do Čáslavi. I přesto  zde uvidíte několik zajímavých předmětů, kromě pseudogotického pískovcového oltáře například vzácnou cínovou křtitelnici z roku 1406.

Přímo vedle katedrály stojí za návštěvu tzv. Bílá věž. Tuto přezdívku si vysloužila díky barvě pískovce, ze kterého byla postavena. Na ochoz věze je možné vystoupat po zaplacení drobného vstupné – zdolání 233 schodů nebudete litovat, protože z ptačí perspektivy uvidíte nejen Hradec Králové, ale i jeho okolí a za dobrého počasí lze dohlédnout na vrcholky Krkonoš nebo Orlických hor. Při prohlídce věze si všimněte i starého zvonu Augustin ze 16. století a hodin. Ve vybraných termínech jsou možné i noční prohlídky.

Uprostřed náměstí stojí od 18. století mariánský sloup, který připomíná ušetření města od morové epidemie, nedaleko najdete i secesní kašnu. Na chvilku se také zastavte u budovy Biskupského paláce z počátku 18. století. Jeho průčelí zdobí bohaté barokní prvky, v interiéru je nejcennější kaple sv. Karla Boromejského s freskami a štukovou výzdobou.  Za zmínku stojí ještě budova radnice, jezuitské koleje a semináře.

Za katedrálou sv. Ducha stával v minulosti městský pivovar, dnes zmodernizovaný v sídlo Královéhradeckého kraje.

Budova muzea východních Čech patří k nejkrásnějším stavbám ve městě. Vyprojektoval ji známý architekt Jan Kotěra počátkem 20. století v secesním stylu. Návštěvníky zaujme i interiér muzea, ve kterém se nachází stálá expozice věnovaná historii východních Čech od pravěku až po současnost. K muzeu se dostanete po Eliščině nábřeží, po kterém se můžete projít okolo řeky Labe.

Velké náměstí v Hradci Králové

Kultura & historie

Hradec Králové se může pyšnit velmi bohatou historií. Na okraji města v Plotišti nad Labem se nacházelo osídlení, již od dávného pravěku, později zde bylo i slovanské hradiště ovládající obchodní stezku Praha-Náchod-Krakov. Přelomové datum pak představuje rok 1225, kdy bylo osídlení vyhlášeno svobodným královským městem, a také byl postaven hrad, na kterém často pobývali čeští králové. Ve 14. století pokračoval rozvoj města, spravoval ho rychtář i městská rada. Bylo postaveno opevnění, začalo se vařit pivo – po Praze se ve středověku jednalo o druhé nejvýznamnější město Čech. V dalších staletích pak naopak vliv města klesal, nový náboj přinesla až renesanční přestavba většiny budov včetně radnice a opevnění. Za třicetileté války obsadili Hradec Králové švédská vojska a napáchala těžké škody. V 17. století bylo ve městě zřízeno biskupství a původně farní kostel sv. Ducha se tak stal katedrálou, později ale polovinu města zasáhl požár a napáchal těžké škody. Významněji se do historie Hradec zapsal během českého národního obrození, s jeho kulturním životem jsou spjata jména jako J. K. Tyl, Karel Jaromír Erben, František Škroup a další. Roku 1866 se u města odehrála rozhodující bitva Prusko-rakouské války.

Hradec Králové je město s velmi bohatým kulturním životem. Nejvýznamnější institucí je zde Klicperovo divadlo, kam se můžete podívat na některé z divadelních přestaveních. Loutkové divadlo je potom uváděno v divadle Drak. Zájemci o dějiny hudby mohou navštívit Muzeum Petrof věnované výrobě klavírů.

Během celého roku se ve městě konají desítky kulturních akcí. Z těch nejvýznamnějších lze zmínit hudební festivaly Rock for People, Hip Hop Kemp nebo Air Festival. Milovníci jazzu se sem sjíždějí na festival Jazz goes to town, Slavnosti královny Elišky naopak předvedou historii středověkého jarmarku a průvodu, zejména pánové si přijdou na své při letecké show Ciaf na místním letišti.

Za nočním životem se vydejte do nově otevřeného klubu Denoche.

Hospitál Kuks

Cíle v okolí

Několik kilometrů od Hradce Králové je veřejnosti zpřístupněn unikátní archeopark pravěku Všestary. Jedná se o tzv. živou archeologii, kdy se v expozici seznámíte s ukázkami tehdejšího života, projdete si model pravěké vesnice a samozřejmě uvidíte i archeologické nálezy.

Hospitál Kuks patří mezi „must visit“ památky v okolí Hradce Králové. Tento komplex barokních památek ležící na dvou návrších břehu Labe vznikl v místech, kde vyvěraly prameny, které měly údajně léčivou moc. Vznikl zde proto hospitál, kam se lidé jezdívali léčit. Architektonicky vzácný areál z let 1707-1748 se sochami Matyáše Bernarda Brauna dnes spravuje Národní památkový ústav, který jej v letních měsících, v rámci komentovaných prohlídek, představuje veřejnosti.

V Novém lese nedaleko Kuksu se zachoval unikátní barokní Braunův Betlém. Turistům je volně přístupný, jeho ojedinělost pak spočívá hlavně v provedení – byl vytesán do kamene.

Jedenáct kilometrů západně od Hradce Králové můžete navštívit neogotický zámek Hrádek u Nechanic. Zpřístupněny jsou interiéry tohoto jednoho z nejmladších zámků v České republice.

V okolí je toho ale k vidění mnohem víc – město Jaroměř s pevností Josefov, hrad a zámek Potštejn, betlémy v Třebechovicích pod Orebem, hrad Litice nad Orlicí, stejně jako celé pohoří Orlických hor se stovkami turistických tras.

Hradec Králové: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Hradec Králové má 2 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 39 Kč
Počet spojů z města Hradec Králové 53
Počet zastávek ve městě Hradec Králové 2
Země Česko