hero image

Autobus tam a zpět: Plzeň

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Plzeň

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Plzeň,,CAN

Plzeň,,Divadlo Alfa

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Plzeň: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

48

Počet zastávek

2

Země

Česká republika

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Plzeň: Informace o městě

Plzeň: Obecné informace

Plzeň je se svými 170 tisíci obyvateli čtvrtým největším městem v České republice a platí za obchodní, kulturní a průmyslové centrum západní části země. Vyrazit si na výlet autobusem do Plzně se rozhodně vyplatí! Máte chuť navštívit město s bohatou historií, zajímavou kulturní scénou a unikátními památkami, ale nechcete se prodírat davem turistů? Pak je pro vás Plzeň správnou volbou. Plzeň je nejen městem pivovarnictví a průmyslu, ale také Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015. V průběhu celého roku probíhají v Plzni nejrůznější koncerty, taneční vystoupení, festivaly, výstavy a další kulturní akce.

Co navštívit

Zastávka autobusů FlixBus je v Plzni na Centrálním autobusovém nádraží, odkud jsou všechny plzeňské památky jenom pár minut chůze. Jasným cílem je náměstí Republiky, na kterém se nachází dominanta města, gotická Katedrála sv. Bartoloměje, jejíž věž měřící 102.6 metrů je nejvyšší věží v České republice, renesanční budova radnice nebo také Mariánský sloup. Katedrála sv. Bartoloměje byla založena koncem 13. století společně s městem Nová Plzeň. V Plzni také stojí za návštěvu židovské památky, které se zde dochovaly z dob, kdy v Plzni žila silná židovská komunita. Nejproslulejší z nich, Velkou synagogu, druhou největší synagogu v Evropě a třetí největší na světě, můžete navštívit, když přijedete do Plzně jedním z našich autobusů. V Plzni působil český malíř Mikoláš Aleš: dokážete najít všech 15 domů v centru města ozdobených jeho sgrafity?

Plzeň: Kultura & historie

Město Nová Plzeň bylo založeno roku 1295 českým králem Václavem II, ale první zmínky o osídlení na soutoku řek Mže, Radbuzy, Úhlavy a Úslavy se datují již do roku 976. Protože bylo vystavěno na obchodní cestě vedoucí mezi Norimberkem a Řeznem do Prahy, prošlo město poměrně rychlým vývojem a stalo se brzy jedním z nejvýznamnějších měst v českých zemích. Na krátkou dobu se Plzeň stala sídlem římského císaře a českého krále Rudolfa II, který se ubytoval v tzv. Císařském domě na náměstí Republiky. V 19. století zasáhla Plzeň velmi silně průmyslová revoluce: založen byl Měšťanský pivovar, později přejmenovaný na Plzeňský Prazdroj, vznikla strojírenská továrna Škodovy závody a František Křižík si zde otevřel vlastní dílnu na výrobu obloukových lamp.

Plzeň: Noční život

Plzeň je tradiční univerzitní město, které žije i v noci. Klasická kulturní scéna je zastoupena představeními Divadla J. K. Tyla nebo Divadla Alfa a o nezapomenutelný hudební zážitek se postará Plzeňská filharmonie. Návštěvníci mají také na výběr z nepřeberného množství klubů s živou hudbou, z nichž nejznámější je Zach's Pub, Buena Vista nebo Jazz Rock Café. Plzeňští studenti se chodí bavit do podniků kolem Americké ulice, kde k oblíbeným klubům patří například Goethe's Mefisto, Amigos nebo Watt Music Club.

Plzeň: Zajímavé informace

Právo vařit pivo bylo Plzni uděleno Václavem II. již při založení města roku 1295. Kvalita plzeňského piva ale nebyla vždy synonymem té nejlepší jakosti. V roce 1838 bylo dokonce před budovou radnice vylito 36 sudů piva, protože jejich obsah prý nebyl pitelný. Pochybná kvalita piva vyvrcholila v rozhodnutí vybudovat nový pivovar, jehož stavba započala ještě téhož roku. Nový Měšťanský pivovar Plzeň byl dokončen o tři roky později a vrchním sládkem se stal Josef Groll z Bavorska. Původním plánem bylo vařit pivo bavorského typu, sládkovi se ale omylem podařilo uvařit nový ležák, který svou chutí příjemně překvapil. Pivo tzv. plzeňského typu se brzy stalo proslulým po celé Evropě a později i po celém světě. Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj společně s ochutnávkou tradičního piva je dalším důvodem, proč přijet do Plzně autobusem: můžete se spolehnout, že naši řidiči dbají na vaši bezpečnost a pivo pít nebudou.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.