You are here

Plzeň: Jedině autobusem FlixBus

Autobus tam a zpět Plzeň od 89 Kč

Více možností

Plzeň: Informace pro turisty

Navštiv Plzeň autobusem a poznej toto město piva a kultury

Plzeň: Obecné informace

Plzeň je se svými 170 tisíci obyvateli čtvrtým největším městem v České republice a platí za obchodní, kulturní a průmyslové centrum západní části země. Vyrazit si na výlet autobusem do Plzně se rozhodně vyplatí! Máš chuť navštívit město s bohatou historií, zajímavou kulturní scénou a unikátními památkami, ale nechceš se prodírat davem turistů? Pak je pro Tebe Plzeň správnou volbou. Plzeň je nejen městem pivovarnictví a průmyslu, ale také Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015. V průběhu celého roku probíhají v Plzni nejrůznější koncerty, taneční vystoupení, festivaly, výstavy a další kulturní akce.

Plzeňské pamětihodnosti zahrnují Katedrálu sv. Bartoloměje a židovské město

Plzeň: Co navštívit

Zastávka autobusů FlixBus je v Plzni na Centrálním autobusovém nádraží, odkud jsou všechny plzeňské památky jenom pár minut chůze. Jasným cílem je náměstí Republiky, na kterém se nachází dominanta města, gotická Katedrála sv. Bartoloměje, jejíž věž měřící 102.6 metrů je nejvyšší věží v České republice, renesanční budova radnice nebo také Mariánský sloup. Katedrála sv. Bartoloměje byla založena koncem 13. století společně s městem Nová Plzeň. V Plzni také stojí za návštěvu židovské památky, které se zde dochovaly z dob, kdy v Plzni žila silná židovská komunita. Nejproslulejší z nich, Velkou synagogu, druhou největší synagogu v Evropě a třetí největší na světě, můžeš navštívit, když přijedeš do Plzně jedním z našich autobusů. V Plzni působil český malíř Mikoláš Aleš: dokážeš najít všech 15 domů v centru města ozdobených jeho sgrafity?

Plzeň: Tvoje autobusové zastávky

Autobusová zastávka Plzeň CAN (Husova)

<p>Husova 2713/60<br />
, 301 00 Plzeň<br />
, Česká republika</p>
, Zobrazit polohu na mapě

Plzeň CAN (Husova)

Husova 2713/60
301 00 Plzeň
Česká republika

Více informací nalezneš na stránce

Plzeň: jízdní řády a zastávky autobusů

Plzeň: Další zajímavosti

Historicky byla Plzeň důležitou obchodní křižovatkou a později také průmyslovým centrem

Plzeň: Kultura & historie

Město Nová Plzeň bylo založeno roku 1295 českým králem Václavem II, ale první zmínky o osídlení na soutoku řek Mže, Radbuzy, Úhlavy a Úslavy se datují již do roku 976. Protože bylo vystavěno na obchodní cestě vedoucí mezi Norimberkem a Řeznem do Prahy, prošlo město poměrně rychlým vývojem a stalo se brzy jedním z nejvýznamnějších měst v českých zemích. Na krátkou dobu se Plzeň stala sídlem římského císaře a českého krále Rudolfa II, který se ubytoval v tzv. Císařském domě na náměstí Republiky. V 19. století zasáhla Plzeň velmi silně průmyslová revoluce: založen byl Měšťanský pivovar, později přejmenovaný na Plzeňský Prazdroj, vznikla strojírenská továrna Škodovy závody a František Křižík si zde otevřel vlastní dílnu na výrobu obloukových lamp.

Plzeň je studentské město, kde to rozhodně žije

Plzeň: Noční život

Plzeň je tradiční univerzitní město, které žije i v noci. Klasická kulturní scéna je zastoupena představeními Divadla J. K. Tyla nebo Divadla Alfa a o nezapomenutelný hudební zážitek se postará Plzeňská filharmonie. Návštěvníci mají také na výběr z nepřeberného množství klubů s živou hudbou, z nichž nejznámější je Zach's Pub, Buena Vista nebo Jazz Rock Café. Plzeňští studenti se chodí bavit do podniků kolem Americké ulice, kde k oblíbeným klubům patří například Goethe's Mefisto, Amigos nebo Watt Music Club.