Autobus do Plzeň

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Plzeň

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Plzeň - 2 Zastávky jsou Plzeň (Divadlo Alfa), Plzeň (centrální autobusové nádraží), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Plzeň dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Plzeň stojí v průměru 219,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Plzeň s FlixBusem stát pouze 99,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Plzeň je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Plzeň si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Autobusovou jízdenku do města Plzeň si můžete rezervovat již od 99,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Plzeň: Informace o městě 

Plzeň: Obecné informace 

Plzeň je se svými 170 tisíci obyvateli čtvrtým největším městem v České republice a platí za obchodní, kulturní a průmyslové centrum západní části země. Vyrazit si na výlet autobusem do Plzně se rozhodně vyplatí! Máte chuť navštívit město s bohatou historií, zajímavou kulturní scénou a unikátními památkami, ale nechcete se prodírat davem turistů? Pak je pro vás Plzeň správnou volbou. Plzeň je nejen městem pivovarnictví a průmyslu, ale v roce 2015 byla také Evropským hlavním městem kultury. 

Co navštívit 

Zastávka autobusů FlixBus je v Plzni na Centrálním autobusovém nádraží, odkud jsou všechny plzeňské památky jenom pár minut chůze. Jasným cílem je náměstí Republiky, na kterém se nachází dominanta města, gotická Katedrála sv. Bartoloměje, jejíž věž měřící 102.6 metrů je nejvyšší věží v České republice, renesanční budova radnice nebo také Mariánský sloup. Katedrála sv. Bartoloměje byla založena koncem 13. století společně s městem Nová Plzeň. V Plzni také stojí za návštěvu židovské památky, které se zde dochovaly z dob, kdy v Plzni žila silná židovská komunita. Nejproslulejší z nich, Velkou synagogu, druhou největší synagogu v Evropě a třetí největší na světě, můžete navštívit, když přijedete do Plzně jedním z našich autobusů. V Plzni působil český malíř Mikoláš Aleš: dokážete najít všech 15 domů v centru města ozdobených jeho sgrafity? 

Plzeň: Kultura & historie 

Město Nová Plzeň bylo založeno roku 1295 českým králem Václavem II., ale první zmínky o osídlení na soutoku řek Mže, Radbuzy, Úhlavy a Úslavy se datují již do roku 976. Protože bylo vystavěno na obchodní cestě vedoucí mezi Norimberkem a Řeznem do Prahy, prošlo město poměrně rychlým vývojem a stalo se brzy jedním z nejvýznamnějších měst v českých zemích. Na krátkou dobu se Plzeň stala sídlem římského císaře a českého krále Rudolfa II., který se ubytoval v tzv. Císařském domě na náměstí Republiky. V 19. století zasáhla Plzeň velmi silně průmyslová revoluce: založen byl Měšťanský pivovar, později přejmenovaný na Plzeňský Prazdroj, vznikla strojírenská továrna Škodovy závody a František Křižík si zde otevřel vlastní dílnu na výrobu obloukových lamp. 

Plzeň: Noční život 

Plzeň je tradiční univerzitní město, které žije i v noci. Klasická kulturní scéna je zastoupena představeními Divadla J. K. Tyla nebo Divadla Alfa a o nezapomenutelný hudební zážitek se postará Plzeňská filharmonie. Návštěvníci mají také na výběr z nepřeberného množství klubů s živou hudbou. Plzeňští studenti se chodí bavit do podniků kolem Americké ulice. 

Plzeň: Zajímavé informace 

Právo vařit pivo bylo Plzni uděleno Václavem II. již při založení města roku 1295. Kvalita plzeňského piva ale nebyla vždy synonymem té nejlepší jakosti. V roce 1838 bylo dokonce před budovou radnice vylito 36 sudů piva, protože jejich obsah prý nebyl pitelný. Pochybná kvalita piva vyvrcholila v rozhodnutí vybudovat nový pivovar, jehož stavba započala ještě téhož roku. Nový Měšťanský pivovar Plzeň byl dokončen o tři roky později a vrchním sládkem se stal Josef Groll z Bavorska. Původním plánem bylo vařit pivo bavorského typu, sládkovi se ale omylem podařilo uvařit nový ležák, který svou chutí příjemně překvapil. Pivo tzv. plzeňského typu se brzy stalo proslulým po celé Evropě a později i po celém světě. Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj společně s ochutnávkou tradičního piva je dalším důvodem, proč přijet do Plzně autobusem: můžete se spolehnout, že naši řidiči dbají na vaši bezpečnost a pivo pít nebudou. 

Autobusy do města Plzeň

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Plzeň

S FlixBusem cestujete do města Plzeň snadno a levně. V naší nabídce je 57 jízd od 99,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Plzeň jsou 2 zastávky, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Plzeň je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Plzeň s FlixBusem

Do města Plzeň se můžete dostat z 57 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Plzeň

Ať jste kdekoli v zemi Česká republika, je snadné se dostat to města Plzeň: 57měst je spojených s městem Plzeň, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Plzeň. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.