Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Katovice

Jsme zpět na cestách!

Podívejte se na aktualizaci našich spojů a bezpečnostních opatření.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka
Cestujte do 1 700 destinací ve 27 zemích a denně si vyberte z 300 000 autobusových spojů.

Velká síť autobusových spojů

Cestujte do 2 500 destinací ve 29 zemích a denně si vyberte z 400 000 autobusových spojů.

Naše síť spojů

Jízdní řády autobusů Katovice

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi vánoční trhy, mohla by se vám líbit také tato města:

Katovice očima Pavlíny

Pavlína Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.
Praha
31 let
Backpacker

Katovice: Informace o městě

Město Katowic

Základní informace 

Katowice leží v jihozápadní části Polska. Jsou malebným městem plným zajímavých moderních i historických staveb. Ačkoliv je mnozí mají za průmyslové město (prosluli těžbou černého uhlí), v posledních letech sem začínají pronikat turisté toužící po poznání skrytých polských krás.

Katowice jsou nejen vcelku mladou metropolí Horního Slezska a rájem pro milovníky postindustriální architektury, ale především centrem Hornoslezské aglomerace, do které jsou zahrnuta další města – z těch největších Sosnowiec, Hlivice, Zabrze, Bytom, Ruda Šlaska, Tychy a Dabrowa Górnicza. 

Město zažilo svůj rozkvět na přelomu 19. a 20. století, což předznamenalo především jeho dnešní hlavně secesní a modernistické fasády, což se dá nakonec říci skoro o celém regionu. Ačkoliv velká část těchto fasád stále čeká na opravu, lze směle prohlásit, že se Hornoslezské aglomerace stává pomalu objevovaný turistický poklad. 

V Katowicích sídlí Národní symfonický orchestr Polského rozhlasu a známá Akademie múzických umění, která pravidelně hostí české studenty. V letech 1953-1956 bylo město přejmenováno na Stalinogród. 

útulné ulici v Katovicích

Významná místa 

Centrum Katovic není velké a dá se říct, že jde především o oblast kolem nového železničního nádraží začleněného do obchodního centra (2014). Nádraží ničím nepřipomíná to předešlé, které bylo označováno za nejbezpečnější v Polsku. Zrekonstruovaná je i krátká pěší zóna (Plac Szewczyka, ulice 3 Maja) a pomalu vzkvétá i několik bloků směrem na východ. Nedaleko najdete secesní budovu starého nádraží (1896-1906), která bohužel od roku 1972 neplní svůj účel. K dalším zajímavým budovám v centru patří nádherně zrestaurovaný pětihvězdičkový hotel Monopol, postavený v elektrickém stylu s motivy secese a novogotiky, nebo impozantní klasicistní bývalý Slezský sněm s kulatým sněmovním sálem z let 1926-1929 s 1300 okny a chodbami o délce 6 km – ten najdete jižně od železniční trati.   

Symbolem města není horník, ale tzv. Spodek. Jde o originální multifunkční halu ve tvaru létajícího talíře z roku 1971 – tato kulturní, výstavní a sportovní aréna v jednom je v noci navíc pěkně osvětlena. Nedaleký Památník slezských povstalců tvoří tři křídla symbolizující tři slezská povstání. Město také charakterizuje spousta lesů a parků. V parku Tadeusze Kosciuska se nachází jediná padáková věž v Polsku, vysoká 35 m, vybudovaná v roce 1937, K dalším patří Údolí tří rybníků s kempem a profesionální in-line dráhou anebo park Zadole s amfiteátrem, kde se každým rokem koná Svátek kvetoucích hlohů. V Katowicích se nachází Slezské muzeum, které sídlí v bývalé novogotické budově hotelu z roku 1898, dále Muzeum dějin Katowic a také Muzeum nejmenších knížek světa Zygmunta Szkocnego.       

Katowice v noci

Katovice: Kultura & historie

Ze sakrálních památek můžete navštívit první zděný evangelický kostel z let 1856-1858, novogotický kostel Nejsvětější Panny Marie z roku 1870, arcidiecézní katedrálu Krista Krále a v Košciuszkově parku pak maličký dřevěný kostelík Archanděla Michaela z roku 1510, který sem byl spolu se zvonicí přenesen v roce 1938 z obce Syrynia. Židovskou kulturu připomíná hřbitov založený v roce 1868 v Kozíelské ulici. V Katowicích je k vidění mnoho technických památek, např. železniční tlakové věže vyrobené ze silikátových cihel, komplex továrny na zinek Huta Szoplenice, pocházející z let 1908-1912, a zpřístupněné bývalé doly. Jedním z nich je důl Wujek s památníkem a muzeem obětí z roku 1981. V bývalé šachtě Wilson byla v roce 2001 otevřena soukromá galerie současného umění – Galeria Szyb Wilson. Jihovýchodně od centra leží nedaleko sebe dvě unikátní dělnické kolonie, které čas od času poslouží jako dokonalé filmové kulisy – Giszowiec a Nikiszowiec. Giszowiec z let 1906-1910, určený pro 600 hornických rodin, je vlastně sídliště a zahrad v jednom. Nikiszowiec je také originální hornické sídliště, postavené v letech 1908-1915 a 1920-1924. Tvoří ho 9 třípodlažních uzavřených bloků pro 7000 obyvatel. Autentické je i to, že v úzkých uličkách s domy z červených cihel žijí lidé v podstatě pořád stejně jako před sto lety. Konají se zde hornické dny a jarmarky. 

Umění v Katowicích

Polská kuchyně  

Polská kuchyně nabízí jak jídla lehká, tak i kaloricky vydatná – vždy se podávají velké porce. Výborné jsou zejména polévky. základem jídelníčku jsou brambory, knedlíky a zelenina. Vzhledem k tomu, jak často se během staletí měnily polské hranice, nalezneme v místní kuchyni vlivy kuchyně ukrajinské, německé, litevské a ruské. 

Některá polská jsou známá i ve světě. Jsou to zejména pirohy (plněné taštičky, které mohou být sladké, slané nebo nakyslé, plní se nejrůznějšími nádivkami – zelí, houby, brambory, sýr), boršč (polévka z červené řepy , podle původní receptury má nakyslou chuť), polská klobása, různé masové pochoutky a jídla z kysaného zelí. Určitě musíte také ochutnat bigos – nejoblíbenější místní zimní pokrm. Jedná se o guláš z několika druhů mas, který se pomalu dusí s kysaným zelím, uzeninami a houbami. Důležitý je poměr masa a zelí – musí být zachován jedna ku jedné. Mezi klasické předkrmy patří především slaneček, ať již v oleji nebo nakládaný, ale vždy se spoustou cibule. Velmi oblíbená je v Polsku i šunka a pečená kachna na jablkách. 

Poláci milují sladkosti. Za vyzkoušení stojí místní elerki (rakvičky), napoleonky (moučník s vanilkovým krémem), sernik (cheesecake), szarlotka (jablečný koláč), makowiec (makový závin) a mazurek (moučník z piškotového těststa s marmeládou a ovocem).

Dříve nebývalo v Polsku zvykem stravovat se v Polsku v restauracích. Výběr byl vzhledem k neustálému nedostatku kvalitních potravin opravdu žalostný. To už však dávno neplatí. Zejména ve velkých městech vznikají nové a nové restaurace, reprezentující různé styly, nezmizely ani tradiční polské restaurace. 

Katovice: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 25 Kč
Počet spojů z města Katovice 167
Počet zastávek ve městě Katovice 1
Země Polsko