Autobus do Brno

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Brno

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Brno si můžete rezervovat již od 79,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Počet zastávek ve městě Brno - 5 Zastávky jsou Brno (Centrul comercial Olimpia), Brno (IKEA OMV petrol station), Brno (autobusové nádraží Hotel Grand), Brno (ústřední autobusové nádraží Zvonařka), Brno,,Ústřední hřbitov, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Brno dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Brno stojí v průměru 99,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Brno s FlixBusem stát pouze 79,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Brno je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Brno si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Brno: Informace o městě 

Brno: Obecné informace 

Druhé největší město České republiky je s téměř 400 tisíci obyvateli centrem jižní Moravy. Nadchne vás svoji kouzelnou atmosférou a lidmi se specifickým humorem a svébytným nářečím tzv. hantecem. Má výhodnou geografickou polohu a FlixBusem se odsud dostanete do čtyř hlavních měst v okolí – do Prahy, Bratislavy, Vídně i Budapešti. 

Co navštívit 

Na vrchu Petrov vás ohromí jedna z nejvýznamnější památek Moravy – katedrála sv. Petra a Pavla. Tu můžete znát i z vyobrazení na české desetikoruně. Zvenku se můžete pokochat 84 metrů vysokými věžemi katedrály, uvnitř potom bohatým vybavením barokních interiérů. Vstup je zdarma. 

Cestou od katedrály se dostanete do Denisových sadů. Tento park zdobí od roku 1818 obelisk oslavující vítězství nad Napoleonem. Hned za ním se nachází lázeňská kolonáda s kašnou, kde si můžete na chvilku odpočinout a kochat se krásným rozhledem. 

Na Náměstí svobody vás čeká pohled na různé architektonické slohy. Je tu barokní morový sloup, městské paláce a také proslulá černá kamenná plastika brněnského orloje připomínající svým tvarem penis. Má údajně připomínat švédské obléhání města v době třicetileté války. 

Jednu z hlavních dominant Brna představuje hrad Špilberk, nacházející se na kopci v centru města s mohutnou pevností na vrcholu. Hrad byl založen ve 13. století. V minulosti zde pobývala moravská markrabrata, později sloužil Špilberk jako vojenská pevnost a za dob rakouské monarchie coby těžký žalář. Od roku 1960 je hrad sídlem Muzea města Brna. V jeho prostorách je instalována expozice o dějinách Brna, o stavebním vývoji Špilberku a také výstava výtvarného umění od středověku po současnost. Kromě toho tu uvidíte zvonkohru, barokní kapli a v nárožní věži hradu je umístěna rozhledna, která vám po překonání sta schodů nabídne monumentální výhled na celé Brno. 

V prohlídce doporučujeme pokračovat v historickém jádru města. Uvidíte Starou radnici, kde se v průchodu zastavte u dvou typických městských symbolů – brněnského draka a dřevěného kola. V případě více času se nabízí i prohlídka reprezentativních sálů či výstup na věž. 

Zelný trh je náměstí, kde vaši pozornost upoutá barokní kašna Parnas a budova divadla Reduta. 

V Brně můžete navštívit i druhou největší kostnici v Evropě. Byla otevřena poměrně nedávno pod děkanským kostelem sv. Jakuba a vy tu spatříte kosti patřící podle odhadů až 50 tisícům zemřelých. V rámci podzemí města Brna zavítejte i do komplexu chodeb pod Dominikánským náměstím a Zelným trhem. 

Moderní architektura má ve městě zastoupení v podobě vily Tugendhat z konce dvacátých let minulého století, která je od roku 2001 zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. 

Okolí Brněnské přehrady je ideálním cílem pěších i cyklistických výletů. Na jejím konci pak stojí gotický hrad Veveří ze 13. století, kam můžete také dojet městskou hromadnou dopravou. Někdejší královský lovecký hrad nabízí dvě komentované prohlídkové trasy interiéru. Areál si máte možnost prohlédnout volně bez průvodce. 

Brno: Kultura & historie 

Historie Brna sahá až do starší doby kamenné. První písemná zmínka o městě se nachází v Kosmově kronice z roku 1091. V 11. století Brno zastávalo důležitou úlohu ve správě Moravy. V polovině 13. století Brno získalo městská práva, od poloviny 14. do začátku 15. století zde pobývala moravská větev Lucemburků, moravských mark hrabat. Za doby husitské zde zasedal moravský zemský sněm i další vrcholné politické instituce. V roce 1777 bylo založeno brněnské biskupství. Rozvoji města pomohlo napojení na železnici do Vídně. Roku 1869 pak bylo Brno prvním městem České republiky, kde byla zahájena tramvajová doprava, tehdy tažená koňmi. 

Brno: Noční život 

V Brně to po západu slunce opravdu žije. Zajděte si do některé hospody, pivnice či baru, které najdete hlavně na Jakubském náměstí nebo na ulici Veveří. Brno je studentské město a od pondělí do neděle je to tady jeden velký mejdan.  

Brno: Zajímavé informace 

V Brně je každoročně v srpnu na Masarykově okruhu pořádána Velká cena České republiky v rámci mistrovství světa silničních motocyklů. Město je sídlem hokejového klubu HC Kometa Brno hrající v hale Rondo, fotbalového klubu FC Zbrojovka Brno, čtyř baseballových týmů, florbalistů i házenkářů. V Brně je populární i ženský basketbal zastoupený klubem BK Handicap Brno a volejbal se zástupci mužů i žen v českých nejvyšších soutěžích. 

Brno je kulturním centrem celé jižní Moravy. Sídlí zde Národní divadlo Brno, rozdělené na divadlo Reduta, Janáčkovo divadlo a Mahenovo divadlo. Najdete tu i divadlo Husa na provázku a divadlo Bolka Polívky. Za uměním se vydejte i do Moravské galerie nebo Domu umění města Brna. 

Brno: Cíle v okolí 

Pokud se zajímáte o evropskou historii, ideálním výletním cílem z Brna pro vás budou místa spojená s jednou z nejslavnějších bitev na našem území, bitvou u Slavkova. Známá je také kvůli účasti tří panovníků Ruska, Rakouska a Francie jako bitva tří císařů. Odehrála se 2. prosince 1805 a skončila drtivým francouzským vítězstvím. Památku padlých z této bitvy napoleonských válek připomíná na návrší nad obcí Práce Mohyla míru. Další místa slavkovského bojiště jsou pak Bučovice, kde najdete renesanční zámek s arkádovým nádvořím či město Slavkov s velkolepým barokním zámkem a expozicí Napoleon-Austerlitz. Pravidelně každý rok se v prosinci na místě bojů koná jejich úchvatná rekonstrukce, kterou navštěvují desetitisíce diváků z domova i zahraničí. 

V okolí Brna dále stojí za to navštívit město Vyškov. Najdete tu zámek přestavěný v 17. století z původního gotického hradu se zámeckou zahradou, krásnou renesanční radnici, ale také Dino park a Zoo park. Kromě toho tu můžete navštívit tři muzea, z nichž je jedno zaměřeno na prezentaci vojenské a letecké techniky. Přímo vyškovským náměstím prochází 17. poledník, který je označen kovovou deskou. 

Severně od Brna najdete Chráněnou krajinou oblast Moravský kras. Je to nejznámější a nejlépe vyvinuté krasové území v České republice. Tvoří ho přes 1100 jeskyní, z nichž pět je zpřístupněno veřejnosti. Nejnavštěvovanější jsou Punkevní jeskyně, kde v rámci prohlídkové trasy nejdříve projdete krápníkovými prostory na dno světoznámé propasti Macochy a poté poplujete zpět na motorových člunech po podzemní říčce Punkvě. 

Další zajímavou jeskyní je Balcarka. Ta vás zaujme pestrostí krápníkové výzdoby na poměrně malé rozloze a také bohatými archeologickými nálezy, které potvrdily přítomnost lovců sobů. Největší jeskyně v Česku se nazývají Sloupsko-šošůvské, v rámci jejich prohlídky uvidíte kromě krápníkové výzdoby třeba několik hlubokých propastí. 

Necelých 30 kilometrů od Brna stojí ještě za návštěvu město Moravský Krumlov, založené již ve 13. století. Navštivte zdejší zámek, kde byla dříve skoro padesát let vystavována slavná Slovanská epopej malíře Alfonse Muchy, pokochejte se zbytky městského opevnění a podnikněte procházku ke čtyřvěžaté Kapli svatého Floriána postavenou ve slohu klasicizujícího baroka. 

Autobusem do města Brno

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Brno

Chcete cestovat do města Brno? Naše spoje do tohoto města stojí od 79,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Česká republika a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Brno s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Brno. Ve městě Brno je 5 autobusových zastávek, na které se můžete dostat z 191 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Brno je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Brno se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.