You are here

Ostrava: Jedině autobusem FlixBus

Autobus tam a zpět Ostrava od 149 Kč

Více možností

Jízdenku si můžeš koupit online nebo přímo v jedné z našich prodejen.

Ostrava: Informace pro turisty

Obecné informace o Ostravě

Ostrava: Obecné informace

Ostrava se nachází ve východní části země, nedaleko polských a slovenských hranic a zhruba 170 kilometrů od druhého největšího města, Brna. České třetí největší město a současně metropole Moravskoslezského kraje má svým návštěvníkům co nabídnout – od památek vzešlých z její hornické minulosti, přes jedinečný noční život až po pár skvělých festivalů všech žánrů. Navštiv Ostravu autobusem a uvidíš!

Ostrava je domovem celé řady významných osobností – narodila se zde režisérka Věra Chytilová, žil zde autor Saturnina, Zdeněk Jirotka, nebo také písničkář Jaromír Nohavica.

Pamětihnodnosti v Ostravě

Ostrava: Co navštívit

V Ostravě si na své přijdou hlavně fanoušci industriální architektury a nadšenci do technologie. Unikátním místem a symbolem Ostravy je areál Dolní Vítkovice - v minulosti průmyslový areál na těžbu uhlí a výrobu železa, dnes multifunkční centrum pro vzdělávání a pořádání kulturních a společenských akcí, které je zařazené do seznamu UNESCO. Součástí areálu je výstava Malý a Velký svět techniky U6, kde se zábavnou formou poučí o technologickém pokroku jak nejmenší návštěvníci, tak jejich rodiče. Další památkou ze zlaté hornické éry je Důl Michal. Zde máš možnost dozvědět se více o každodenním životě ostravského havíře, kudy chodil, jakou používal výstroj, s jakými stroji pracoval… Pod vrchem Landek se nachází další ostravská zajímavost, a to Hornické muzeum Landek Park, kde máš jedinečnou možnost sfárat v původní těžní kleci do bývalých štol, projet se důlním vlakem a prožít chvilku v kůži horníka.

Kromě hornických památek ale můžeš při svém výletě autobusem v Ostravě navštívit i další zajímavá místa. Skvělý přehled o městě získáš, když vyjedeš výtahem na vyhlídkovou věž Nové Radnice na Prokešově náměstí. Pokud se chceš dozvědět více o Ostravě, zamiř do Ostravského muzea – z Prokešova náměstí je to jen 10 minut chůze. Milovníci zvířat  by si neměli nechat ujít návštěvu ostravské ZOO, která se každoročně rozrůstá o nová zvířata a nové výběhy.

Ostrava: Tvoje autobusové zastávky

Měj prosím na paměti, že Ostrava má 3 autobusové zastávky.

Autobusová zastávka Ostrava-Svinov vlakové nádraží

<p>Peterkova 2<br />
, 721 00 Ostrava-Svinov<br />
, Česká republika</p>
, Zobrazit polohu na mapě

Ostrava-Svinov vlakové nádraží

Peterkova 2
721 00 Ostrava-Svinov
Česká republika

Více informací nalezneš na stránce

Ostrava: jízdní řády a zastávky autobusů

Autobusová zastávka Ostrava hl. n. (LEO Express)

<p>Wattova 1046/19<br />
, 702 00 Ostrava<br />
, Česká republika</p>
, Zobrazit polohu na mapě

Ostrava hl. n. (LEO Express)

Wattova 1046/19
702 00 Ostrava
Česká republika

Více informací nalezneš na stránce

Ostrava: jízdní řády a zastávky autobusů

Autobusová zastávka Ostrava hl. n.

<p>Nádražní 88/192<br />
, 702 00 Ostrava<br />
, Česká republika</p>
, Zobrazit polohu na mapě

Ostrava hl. n.

Nádražní 88/192
702 00 Ostrava
Česká republika

Více informací nalezneš na stránce

Ostrava: jízdní řády a zastávky autobusů

Ostrava: Další zajímavosti

Kultura a historie Ostravy

Ostrava: Kultura & historie

Od 2. poloviny 18. století, kdy zde bylo objeveno ložisko černého uhlí, je historický rozvoj Ostravy spojen zejména s hutnictvím, které dalo městu svou dnešní jedinečnou industriální podobu. Nález uhlí znamenal pro město nečekaný a prudký rozvoj – byly založeny doly a železárny, zněkolikanásobil se počet obyvatel a začal se rozvíjet obchod. Společně s nárůstem počtu obyvatel se začal v Ostravě rozvíjet i kulturní život a byl postaven Národní dům, poté i Německý dům, Polský dům a Městské divadlo. Národní dům se dnes nazývá Divadlo Jiřího Myrona a je společně s divadlem Antonína Dvořáka, původně nazývaném Městské divadlo, jednou ze scén Národního divadla moravskoslezského. Pro fanoušky klasické hudby Ostrava nabízí koncerty mezinárodně proslulé Janáčkovy filharmonie, které se konají většinou v jednom ze sálů Domu kultury města Ostravy. V létě se v areálu Dolních Vítkovic pořádá jeden z nejlepších multižánrových festivalů v České republice – Colours of Ostrava! Letos se můžeš těšit na 300 programových bodů – super koncerty, divadelní vystoupení, workshopy… Nenech si to ujít!

Noční život v Ostravě

Ostrava: Noční život

Noční život v Ostravě je od 90. let často spojován s jedním místem - Stodolní ulicí. Ulice, kde je vysoká koncentrace restaurací, rychlých občerstvení, barů, klubů a diskoték hrajících hudbu všech žánrů, asi není v České republice něčím naprosto neznámým. Ostravská Stodolní si ale dokázala jako jediná vybudovat pověst jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Zajeď si do Ostravy a zažij na vlastní kůži noc ve Stodolní, čeká tě na 60 klubů, kde si rozhodně přijdeš na své! Láká tě něco z jiného soudku? Ostrava je plná menších podniků, kde se hraje živá hudba od jazzu po metal. A když pojedeš autobusem, naši řidiči to odřídí za tebe, takže si budeš moct dát i drink!