hero image

Autobus tam a zpět: Ostrava

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Ostrava

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Ostrava - ÚAN

Ostrava,,hlavní nádraží

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Ostrava: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

88

Počet zastávek

2

Země

Česká republika

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Ostrava: Informace o městě

Ostrava: Obecné informace

Ostrava se nachází ve východní části země, nedaleko polských a slovenských hranic a zhruba 170 kilometrů od druhého největšího města Brna. České třetí největší město a současně metropole Moravskoslezského kraje má svým návštěvníkům co nabídnout – od památek vzešlých z její hornické minulosti, přes jedinečný noční život až po pár skvělých festivalů všech žánrů. Navštivte Ostravu autobusem a uvidíte!

Ostrava je domovem celé řady významných osobností – narodila se zde režisérka Věra Chytilová, žil zde autor Saturnina, Zdeněk Jirotka, nebo také písničkář Jaromír Nohavica.

Co navštívit

V Ostravě si na své přijdou hlavně fanoušci industriální architektury a nadšenci do technologie. Unikátním místem a symbolem Ostravy je areál Dolní Vítkovice - v minulosti průmyslový areál na těžbu uhlí a výrobu železa, dnes multifunkční centrum pro vzdělávání a pořádání kulturních a společenských akcí, které je zařazené do seznamu UNESCO. Součástí areálu je výstava Malý a Velký svět techniky U6, kde se zábavnou formou poučí o technologickém pokroku jak nejmenší návštěvníci, tak jejich rodiče. Další památkou ze zlaté hornické éry je Důl Michal. Zde máš možnost dozvědět se více o každodenním životě ostravského havíře, kudy chodil, jakou používal výstroj, s jakými stroji pracoval… Pod vrchem Landek se nachází další ostravská zajímavost, a to Hornické muzeum Landek Park, kde máte jedinečnou možnost sfárat v původní těžní kleci do bývalých štol, projet se důlním vlakem a prožít chvilku v kůži horníka.

Kromě hornických památek ale můžete při svém výletě autobusem v Ostravě navštívit i další zajímavá místa. Skvělý přehled o městě získáte, když vyjedete výtahem na vyhlídkovou věž Nové Radnice na Prokešově náměstí. Pokud se chcete dozvědět více o Ostravě, zamiřte do Ostravského muzea – z Prokešova náměstí je to jen 10 minut chůze. Milovníci zvířat by si neměli nechat ujít návštěvu ostravské ZOO, která se každoročně rozrůstá o nová zvířata a nové výběhy.

Ostrava: Kultura & historie

Od 2. poloviny 18. století, kdy zde bylo objeveno ložisko černého uhlí, je historický rozvoj Ostravy spojen zejména s hutnictvím, které dalo městu svou dnešní jedinečnou industriální podobu. Nález uhlí znamenal pro město nečekaný a prudký rozvoj – byly založeny doly a železárny, zněkolikanásobil se počet obyvatel a začal se rozvíjet obchod. Společně s nárůstem počtu obyvatel se začal v Ostravě rozvíjet i kulturní život a byl postaven Národní dům, poté i Německý dům, Polský dům a Městské divadlo. Národní dům se dnes nazývá Divadlo Jiřího Myrona a je společně s divadlem Antonína Dvořáka, původně nazývaném Městské divadlo, jednou ze scén Národního divadla moravskoslezského. Pro fanoušky klasické hudby Ostrava nabízí koncerty mezinárodně proslulé Janáčkovy filharmonie, které se konají většinou v jednom ze sálů Domu kultury města Ostravy. V létě se v areálu Dolních Vítkovic pořádá jeden z nejlepších multižánrových festivalů v České republice – Colours of Ostrava! Letos se můžete těšit na 300 programových bodů – super koncerty, divadelní vystoupení, workshopy… Nenechte si to ujít!

Ostrava: Noční život

Noční život v Ostravě je od 90. let často spojován s jedním místem - Stodolní ulicí. Ulice, kde je vysoká koncentrace restaurací, rychlých občerstvení, barů, klubů a diskoték hrajících hudbu všech žánrů, asi není v České republice něčím naprosto neznámým. Ostravská Stodolní si ale dokázala jako jediná vybudovat pověst jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Zajeďte si do Ostravy a zažijte na vlastní kůži noc ve Stodolní, čeká vás na 60 klubů, kde si rozhodně přijdete na své! Láká vás něco z jiného soudku? Ostrava je plná menších podniků, kde se hraje živá hudba od jazzu po metal. A když pojedete autobusem, naši řidiči to odřídí za vás, takže si budete moct dát i drink!

Ostrava: Zajímavé informace

Možná vás zajímá, proč má Ostrava ve svém logu tři vykřičníky? Podle vedení města bylo načase, aby Ostrava dostala pořádné nové logo, které by město reprezentovalo na neoficiálních akcích doma i v zahraničí. Tři vykřičníky mají vyjadřovat charakter jak města, tak jeho obyvatel - dynamiku, sebevědomí a energii, humor a furiantství. A takové město přece stojí za návštěvu, ne? Ostrava!!!

Ostrava: Cíle v okolí

Ostrava má turisticky velice zajímavou polohu – co by kamenem dohodil do dvou sousedních zemí, do Polska a Slovenska, nedaleko je také do hor, do Beskyd a Jeseníků a za návštěvu stojí mnohá okolní města, například Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm nebo Olomouc.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.