Autobus tam a zpět: Ostrava

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Ostrava

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Ostrava - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Ostrava dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Ostrava s FlixBusem stát pouze 99,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Ostrava je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Ostrava si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Ostrava si můžete rezervovat již od 99,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Ostrava: Informace o městě

Ostrava: Obecné informace

Ostrava se nachází ve východní části země, nedaleko polských a slovenských hranic a zhruba 170 kilometrů od druhého největšího města Brna. České třetí největší město a současně metropole Moravskoslezského kraje má svým návštěvníkům co nabídnout – od památek vzešlých z její hornické minulosti, přes jedinečný noční život až po pár skvělých festivalů všech žánrů. Navštivte Ostravu autobusem a uvidíte!

Ostrava je domovem celé řady významných osobností – narodila se zde režisérka Věra Chytilová, žil zde autor Saturnina, Zdeněk Jirotka, nebo také písničkář Jaromír Nohavica.

Co navštívit

V Ostravě si na své přijdou hlavně fanoušci industriální architektury a nadšenci do technologie. Unikátním místem a symbolem Ostravy je areál Dolní Vítkovice - v minulosti průmyslový areál na těžbu uhlí a výrobu železa, dnes multifunkční centrum pro vzdělávání a pořádání kulturních a společenských akcí, které je zařazené do seznamu UNESCO. Součástí areálu je výstava Malý a Velký svět techniky U6, kde se zábavnou formou poučí o technologickém pokroku jak nejmenší návštěvníci, tak jejich rodiče. Další památkou ze zlaté hornické éry je Důl Michal. Zde máš možnost dozvědět se více o každodenním životě ostravského havíře, kudy chodil, jakou používal výstroj, s jakými stroji pracoval… Pod vrchem Landek se nachází další ostravská zajímavost, a to Hornické muzeum Landek Park, kde máte jedinečnou možnost sfárat v původní těžní kleci do bývalých štol, projet se důlním vlakem a prožít chvilku v kůži horníka.

Kromě hornických památek ale můžete při svém výletě autobusem v Ostravě navštívit i další zajímavá místa. Skvělý přehled o městě získáte, když vyjedete výtahem na vyhlídkovou věž Nové Radnice na Prokešově náměstí. Pokud se chcete dozvědět více o Ostravě, zamiřte do Ostravského muzea – z Prokešova náměstí je to jen 10 minut chůze. Milovníci zvířat by si neměli nechat ujít návštěvu ostravské ZOO, která se každoročně rozrůstá o nová zvířata a nové výběhy.

Ostrava: Kultura & historie

Od 2. poloviny 18. století, kdy zde bylo objeveno ložisko černého uhlí, je historický rozvoj Ostravy spojen zejména s hutnictvím, které dalo městu svou dnešní jedinečnou industriální podobu. Nález uhlí znamenal pro město nečekaný a prudký rozvoj – byly založeny doly a železárny, zněkolikanásobil se počet obyvatel a začal se rozvíjet obchod. Společně s nárůstem počtu obyvatel se začal v Ostravě rozvíjet i kulturní život a byl postaven Národní dům, poté i Německý dům, Polský dům a Městské divadlo. Národní dům se dnes nazývá Divadlo Jiřího Myrona a je společně s divadlem Antonína Dvořáka, původně nazývaném Městské divadlo, jednou ze scén Národního divadla moravskoslezského. Pro fanoušky klasické hudby Ostrava nabízí koncerty mezinárodně proslulé Janáčkovy filharmonie, které se konají většinou v jednom ze sálů Domu kultury města Ostravy. V létě se v areálu Dolních Vítkovic pořádá jeden z nejlepších multižánrových festivalů v České republice – Colours of Ostrava! Letos se můžete těšit na 300 programových bodů – super koncerty, divadelní vystoupení, workshopy… Nenechte si to ujít!

Ostrava: Noční život

Noční život v Ostravě je od 90. let často spojován s jedním místem - Stodolní ulicí. Ulice, kde je vysoká koncentrace restaurací, rychlých občerstvení, barů, klubů a diskoték hrajících hudbu všech žánrů, asi není v České republice něčím naprosto neznámým. Ostravská Stodolní si ale dokázala jako jediná vybudovat pověst jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Zajeďte si do Ostravy a zažijte na vlastní kůži noc ve Stodolní, čeká vás na 60 klubů, kde si rozhodně přijdete na své! Láká vás něco z jiného soudku? Ostrava je plná menších podniků, kde se hraje živá hudba od jazzu po metal. A když pojedete autobusem, naši řidiči to odřídí za vás, takže si budete moct dát i drink!

Ostrava: Zajímavé informace

Možná vás zajímá, proč má Ostrava ve svém logu tři vykřičníky? Podle vedení města bylo načase, aby Ostrava dostala pořádné nové logo, které by město reprezentovalo na neoficiálních akcích doma i v zahraničí. Tři vykřičníky mají vyjadřovat charakter jak města, tak jeho obyvatel - dynamiku, sebevědomí a energii, humor a furiantství. A takové město přece stojí za návštěvu, ne? Ostrava!!!

Ostrava: Cíle v okolí

Ostrava má turisticky velice zajímavou polohu – co by kamenem dohodil do dvou sousedních zemí, do Polska a Slovenska, nedaleko je také do hor, do Beskyd a Jeseníků a za návštěvu stojí mnohá okolní města, například Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm nebo Olomouc.

Autobusy do města Ostrava

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Ostrava

S FlixBusem cestujete do města Ostrava snadno a levně. V naší nabídce je 71 jízd od 99,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). Rezervace autobusové jízdenky do města Ostrava je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Ostrava s FlixBusem

Do města Ostrava se můžete dostat z 71 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Ostrava

Ať jste kdekoli v zemi Czech Republic, je snadné se dostat to města Ostrava: 71měst je spojených s městem Ostrava, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Ostrava. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zábavní portál, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.