Autobus tam a zpět: Avignon

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Avignon

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Avignon - 2 Zastávky jsou Avignon (Central Bus Station), Avignon (Le Pontet), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Avignon dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Avignon stojí v průměru 149,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Avignon s FlixBusem stát pouze 125,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Avignon je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Avignon si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Avignon si můžete rezervovat již od 125,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Avignon: Informace o městě

Avignon: Obecné informace

„Avignon, tam je shon, tam na mostě všichni tančí“ … tak začíná lidová píseň Avignonský most, díky které je název města známý celému světu. Avignon ale nabízí mnohem víc než most, jde hlavně o město s historickým významem a charakterem. S církevním rozkolem papežů mu byla přisouzena prestiž, na kterou se dodnes nezapomnělo.

Co navštívit

Na to, že zde žije přibližně pouze 90 000 obyvatel, tak tu skoro na každém rohu najdete nějakou turisticky lákavou historickou památku.

Papežský palác právě z doby schizmatu je největším gotickým palácem na světě. Jeho stavba započala už v roce 1335 a skončila po roce 1352. Dělí se na 2 části: Starý palác (Palais Vieux) a Nový palác (Palais Nouveau). Nový palác začíná mohutným průčelím s gotickými prvky lomeného oblouku a věžičkami se vstupním portálem Porte de Champeaux. První nádvoří nabízí rozlehlé prostory k velkým akcím, avšak vnitřní prostory zejí prázdnotou kvůli rabování z dob Velké francouzské revoluce. Až na výjimky byly odstraněny a rozprodány i fresky, a tak často na stěnách visí pouze portréty papežů a koberce. Naštěstí nezmizely všechny, například tzv. Jelení pokoj je vyplněn světskými výjevy z lovu. Jinak ale dominují zdobení s náboženskými tématy, částečně zachovalé středověké fresky pak najdete v některé z kaplí.

U paláce se nachází katedrála Panny Marie. Poznáte jí podle velké pozlacené sochy. Římskokatolická katedrála je oficiálním sídlem arcibiskupa, jako románská stavba si prošla gotickou a barokní úpravou. Zajímavou součástí je mauzoleum z gotiky, kde je pohřben papež Jan XXII.

Pod papežským palácem můžete navštívit nejpopulárnější místní muzeum Museé du Petit Palais. V budově ze 14. století vystavují sbírky z renesanční avignonské školy a díla vrcholných provensálských a italských umělců. Je zde vystavena například Madonna s dítětem od Sandra Botticelliho. Výtvarnému umění 15. – 20. století se pak věnuje muzeum Calvet, 17. a 18. století muzeum Louis Vouland. V archeologickém muzeu jsou uloženy sbírky kultur Řeků, Etrusků a Římanů.

Město stojí na soutoku dvou řek, Rhôny a Durance. Do Rhôny vede největší místní atrakce, Avignonský most Pont Saint-Béneze. Předložka „do“ je na místě – most totiž nevede přes řeku, ale končí v její třetině. Kvůli válkám zbyly z mostu z dvanácti oblouků jen čtyři a na bývalém konci zůstala pouze mostní věž Filipa Sličného. Na druhém pilíři si lze všimnout dvoupatrové kapličky zasvěcené svatému Mikulášovi.

Nepočítaje velkolepé budovy a katedrály zaujme v Avignonu všechno možné. Centrum je obehnáno zachovalými hradbami a plné nenápadných uliček. Po celém území je rozprostřena řada kostelů, speciálně milovníci spisovatele a básníka Petrarca by neměli vynechat kostel svaté Kláry, kde Francesco potkal svoji múzu Lauru de Noves.

Jako odpočinkovou atrakci po celodenní túře po památkách zvolte určitě park Rochel de Doms s výhledem na Rhônu a Avignonský most.

Avignon: Kultura & historie

Historie Avignonu sahá až do 6. století našeho letopočtu. Do 12. století, kdy byl vyhlášen samostatnou republikou, šlo o běžné provensálské sídlo. O první větší milník se postaral papež, když zde roku 1303 založil univerzitu zabývající se hlavně studiem práva. Funguje dodnes a patří mezi nejkrásnější univerzity Francie. To, co by mělo zajímat návštěvníky, je ovšem dění okolo papežství 14. století. Události začaly v roce 1309, když se panovník Filip IV. Sličný přimluvil u papeže Klimenta V., aby se Avignon stal sídelním centrem papežů místo Říma. Návrh byl přijat. Zmatek pak způsobil Řehoř XI., když se usadil znovu v Římě. Po jeho smrti nastaly nepokoje a z Avignonu se najednou stalo sídlo vzdoropapežů, kterých byla hned celá řada. Po dlouhé době (až v r. 1417) se církev konečně sjednotila a linie papežů se navždy navrátila do Říma. Přesto Avignon stále patřil papežům, a to až do Velké francouzské revoluce, kdy ho anektovala nově vzniklá Francouzská republika.

Avignon: Zajímavé informace

V Avignonu je hodně rozvinutý sport rugby, dějiny místních klubů sahají až do roku 1916 a rugby od té doby příliš neubylo na popularitě. Na třech stadionech jsou pro tento sport vhodná hřiště, jejich účel ale sahá dál. Celkově na pěti stadionech můžete vidět zápasy ve fotbale, basketbalu a tenise.

Podobně jako jinde ve Francii i tady je zásadní kulturní událostí roku divadelně-hudebně-taneční Festival d’Avignon konající se od druhé poloviny července. Jde o festival s nejdelší tradicí ve Francii a jeden z nejproslulejších ve světě. Pro demonstraci velikosti a obsahovosti festivalu stačí uvést, že třeba v roce 2008 se stihlo odehrát 950 různých představení během pouhých 3 týdnů.

Avignon: Cíle v okolí

K výletu do okolí se přímo nabízí městečko Orange (z římského Aurasio) s výjimečným monumentem z doby starověkého Říma. Zachovalý amfiteátr od římského architekta Vitruviana slouží k různým představením, koncertům, a dokonce i k býčím zápasům. Přesto se Orange nedá zařadit k hlučným a aktivním střediskům, a i to z něj dělá ideální odpočinkovou destinaci.

Na cestě (tzv. Via Agrippa), která spojovala Orange a Lyon, stojí Vítězný oblouk s různými výjevy římské doby. Keltové; svobodní a spoutaní, a jezdci na koních, předpokládaní předkové Keltů i Římanů.

Město Lyon se nachází nedaleko Avignonu, sídlo s hustou aglomerací oplývá snad všemi rozvinutými odvětvími od obchodu přes průmysl ke kultuře a náboženství. Navíc se zde nachází i nejbližší letiště, tudíž je výhodný přílet sem místo do Paříže a odtud poté Flixbusem do Avignonu.


Avignon očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusem do města Avignon

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Avignon

Chcete cestovat do města Avignon? Naše spoje do tohoto města stojí od 125,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi France a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Avignon s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Avignon. Ve městě Avignon jsou 2 autobusové zastávky, na které se můžete dostat z 68 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Avignon je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Avignon se postará připojení k Wi-Fi a zábavní portál s různými filmy, seriály, nebo audioknihami, zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.