Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Lodž

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Lodž

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi zábavní parky, mohla by se vám líbit také tato města:

Lodž očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
25 let
Low-cost cestovatel

Lodž: Informace o městě

Wybierz się do Łodzi z Flixbus!

Lodž: Obecné informace

Třetí největší město Polska, Lodž, se nachází mezi Varšavou a Vratislaví v centrální části země. Jedná se o významné průmyslové město, centrum polské kinematografie, a také opomíjené turistické místo, stojící ve stínu hlavního města a Krakova. 700 tisícová Lodž má nicméně návštěvníkům hodně co nabídnout a vy byste ji při své cestě  Polskem také vynechat neměli.
Zwiedzaj Łódź z Flixbus!

Lodž: Co navštívit

Centrum města
Je pravdou, že historické centrum v Lodži nedisponuje příliš velkou rozmanitostí. Hlavní ulicí města je přes 5 kilometrů dlouhá Piotrkowska ulice. Najdete na ní všechno, bary, restaurace i supermarkety. Právě tady se dá dobře občerstvit polskou tradiční kuchyní a místním pivem. Většina budov na ulici pochází až z 19. a 20. století. Obecně příliš starších památek tady nenajdete. I přesto má město svou unikátnost. Přezdívá se mu město čtyř kultur. Pokud jste někdy četli knihu od nositele Nobelovy ceny za literaturu Wladyslawa Reymonta – Zaslíbená země, dozvíte se, že právě z jeho díla pochází tato slavná přezdívka pro čtyři národy, které v Lodži žijí po staletí – Poláci, Němci, Rusové a Židé. O těch ještě bude později řeč. Při procházce městem věnujte pozornost starým nápisům na domech, přesvědčíte se tak o jeho kulturní rozmanitosti. 

Na Pitrkowské ulici najdete i několik dalších unikátů. U městského úřadu si osahejte sochu polského básníka Juliana Tuwima, kousek od něj vysedává na kufru zmiňovaný Wladyslav Reymont a ještě kouse vedle něj pak za klavírem sedí polsko - americký klavírista Arthur Rubinstein. Všem třem umělcům můžete osahat nos pro štěstí. 

V centru města dále můžete navštívit několik kostelů. Protestantský kostel nese jméno sv. Matouše a patří mezi největší církevní stavby ve městě. Nedaleko stojí pravoslavný kostel sv. Alexandra Něvského z roku 1884. Ten sloužil ruským obyvatelům Lodže. Poslední ze zajímavých kostelů je pak katedrála sv. Stanislava Kostky z 1. poloviny 20. století. Vstup do všech těchto církevních objektů je samozřejmě bezplatný.

Židovské ghetto
Před druhou světovou válkou žilo v Lodži na 200 tisíc Židů. Ti byli nuceni žít v několika městských čtvrtích jako jsou Staré město či Baluty v tzv. Ghettu. Bylo založeno v roce 1940 a během jeho krátké historické epizody v něm žilo i mnoho osob české národnosti – na podzim 1941 sem bylo z Protektorátu deportováno asi 5000 Židů. Během prohlídky částí ghetta si na naučné stezce budete moci přečíst o všech významných budovách ghetta, dozvíte se i o českých stopách. Celá prohlídka vám zabere několik hodin a působí velmi emotivně, pokud si představíte, že v roce 1939 v těchto domech žilo 200 tisíc lidí a přežilo jich pouze 880. V okrajové části Lodže se nachází bývalá budova železniční stanice Radogoszcz, která je dnes přeměněna na menší vzpomínkové místo obětem židovského ghetta. Uvidíte tu i několik původních železničních vagónů, kterými nacisté posílali Židy do vyhlazovacích táborů. 
Odkrywaj historię Łodzi z Flixbus!

Lodž: Kultura & historie

Město vzniklo patrně ve 14. století, později ale bylo postiženo velkým požárem a morem. V 18. století se Lodž stala součástí Pruska, její vliv ale nadále upadal a žilo zde pouhých 190 lidí. O století později nicméně začal velký boom průmyslové revoluce a když se roku 1815 stalo město součástí Ruska, tisíce přistěhovalců z Lodže postupně vytvořili největší textilní centrum Ruska. Později sem začali přicházet i Židé, kteří tvořili více než třetinu městské populace. Po první světové válce se Lodž stala součástí Polska, na konci druhé světové války klesl počet obyvatel o více než polovinu, když kromě Židů město ve velkém opustili i občané německé národnosti. V době socialismu se Lodž opět stala významným průmyslovým centrem.

Textilní průmysl zanechal i do dnešních dob ve městě velké stopy. Bývalé manufaktury byly přestavěny na kulturní a obchodní centrum – dnes se nazývá shodně Lodžská manufaktura, najdete zde i textilní, historické či etnografické muzeum. 

V dnešní době je ale Lodž především městem filmu. Většina polských snímků vzniká právě tady a budoucí herci i režiséři studují na věhlasné Státní filmové škole. Učili se tu taková jména, jako jsou Andrzej Wajda nebo Krzysztof Kieslowski. Samozřejmostí je i místní muzeum filmu s velmi pěkně udělanou expozicí. Od roku 2000 se koná ve městě filmový festival Camerimage, vyrazit sem můžete i na každoročně konaný Mezinárodní festival fotografie (Fotofestiwal). Ve městě sídlí i řada divadel či filharmonie. Z osobní zkušenosti vám doporučujeme ještě návštěvu Muzea moderního umění a Muzea dějin města Lodže, které se mohou pochlubit nejcennější sbírkou moderního polského umění v zemi.

V Lodži se nachází také zoologická a botanická zahrada.
Podróżuj do Łodzi i okolic z Flixbus!

Lodž: Cíle v okolí

Po návštěvě Lodže, která vám zabere 1-2 dny můžete vyrazit poznávat zajímavá místa v okolí. Kromě areálu bývalého vyhlazovacího tábora v Chelmnu nad Nerem, kde se nachází menší muzeum nebo památník dětem z Lidic a Ležáků, které byly právě v tomto táboře zavražděny v plynovém voze. V blízkosti je veřejnosti přístupný hrad v Oporowě, cihlová gotická stavba z 15. století. 

Za stopami středověku se vydejte do městečka Lowicz. To leží na řece Bzura a ve 12. století bylo jedním z prvních hradišť Piastovců. Mnohé památky ve městě proto pochází z této doby. 

Z dalších hradů v okolí stojí za zmínku gotický královský hrad v Leczyci ze 14. století, který je rovněž zpřístupněn veřejnosti. Procházku si můžete udělat i po stejnojmenném městu, z osobní zkušenosti je Leczyca asi nejdostupnější možností jednodenního výletu z Lodže.

Co by kamenem dohodil je to z Lodže do jednoho z nejstarších polských měst, Kalisze.

Lodž: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 25 Kč
Počet spojů z města Lodž 96
Počet zastávek ve městě Lodž 1
Země Polsko