Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Lodž

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka
Cestujte do 1 700 destinací ve 27 zemích a denně si vyberte z 300 000 autobusových spojů.

Velká síť autobusových spojů

Cestujte do 2 500 destinací ve 34 zemích a denně si vyberte z 400 000 autobusových spojů.

Naše síť spojů

Jízdní řády autobusů Lodž

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi vánoční trhy, mohla by se vám líbit také tato města:

Lodž očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
24 let
Low-cost cestovatel

Lodž: Informace o městě

Wybierz się do Łodzi z Flixbus!

Lodž: Obecné informace

Třetí největší město Polska, Lodž, se nachází mezi Varšavou a Vratislaví v centrální části země. Jedná se o významné průmyslové město, centrum polské kinematografie, a také opomíjené turistické místo, stojící ve stínu hlavního města a Krakova. 700 tisícová Lodž má nicméně návštěvníkům hodně co nabídnout a vy byste ji při své cestě  Polskem také vynechat neměli.
Zwiedzaj Łódź z Flixbus!

Lodž: Co navštívit

Centrum města
Je pravdou, že historické centrum v Lodži nedisponuje příliš velkou rozmanitostí. Hlavní ulicí města je přes 5 kilometrů dlouhá Piotrkowska ulice. Najdete na ní všechno, bary, restaurace i supermarkety. Právě tady se dá dobře občerstvit polskou tradiční kuchyní a místním pivem. Většina budov na ulici pochází až z 19. a 20. století. Obecně příliš starších památek tady nenajdete. I přesto má město svou unikátnost. Přezdívá se mu město čtyř kultur. Pokud jste někdy četli knihu od nositele Nobelovy ceny za literaturu Wladyslawa Reymonta – Zaslíbená země, dozvíte se, že právě z jeho díla pochází tato slavná přezdívka pro čtyři národy, které v Lodži žijí po staletí – Poláci, Němci, Rusové a Židé. O těch ještě bude později řeč. Při procházce městem věnujte pozornost starým nápisům na domech, přesvědčíte se tak o jeho kulturní rozmanitosti. 

Na Pitrkowské ulici najdete i několik dalších unikátů. U městského úřadu si osahejte sochu polského básníka Juliana Tuwima, kousek od něj vysedává na kufru zmiňovaný Wladyslav Reymont a ještě kouse vedle něj pak za klavírem sedí polsko - americký klavírista Arthur Rubinstein. Všem třem umělcům můžete osahat nos pro štěstí. 

V centru města dále můžete navštívit několik kostelů. Protestantský kostel nese jméno sv. Matouše a patří mezi největší církevní stavby ve městě. Nedaleko stojí pravoslavný kostel sv. Alexandra Něvského z roku 1884. Ten sloužil ruským obyvatelům Lodže. Poslední ze zajímavých kostelů je pak katedrála sv. Stanislava Kostky z 1. poloviny 20. století. Vstup do všech těchto církevních objektů je samozřejmě bezplatný.

Židovské ghetto
Před druhou světovou válkou žilo v Lodži na 200 tisíc Židů. Ti byli nuceni žít v několika městských čtvrtích jako jsou Staré město či Baluty v tzv. Ghettu. Bylo založeno v roce 1940 a během jeho krátké historické epizody v něm žilo i mnoho osob české národnosti – na podzim 1941 sem bylo z Protektorátu deportováno asi 5000 Židů. Během prohlídky částí ghetta si na naučné stezce budete moci přečíst o všech významných budovách ghetta, dozvíte se i o českých stopách. Celá prohlídka vám zabere několik hodin a působí velmi emotivně, pokud si představíte, že v roce 1939 v těchto domech žilo 200 tisíc lidí a přežilo jich pouze 880. V okrajové části Lodže se nachází bývalá budova železniční stanice Radogoszcz, která je dnes přeměněna na menší vzpomínkové místo obětem židovského ghetta. Uvidíte tu i několik původních železničních vagónů, kterými nacisté posílali Židy do vyhlazovacích táborů. 
Odkrywaj historię Łodzi z Flixbus!

Lodž: Kultura & historie

Město vzniklo patrně ve 14. století, později ale bylo postiženo velkým požárem a morem. V 18. století se Lodž stala součástí Pruska, její vliv ale nadále upadal a žilo zde pouhých 190 lidí. O století později nicméně začal velký boom průmyslové revoluce a když se roku 1815 stalo město součástí Ruska, tisíce přistěhovalců z Lodže postupně vytvořili největší textilní centrum Ruska. Později sem začali přicházet i Židé, kteří tvořili více než třetinu městské populace. Po první světové válce se Lodž stala součástí Polska, na konci druhé světové války klesl počet obyvatel o více než polovinu, když kromě Židů město ve velkém opustili i občané německé národnosti. V době socialismu se Lodž opět stala významným průmyslovým centrem.

Textilní průmysl zanechal i do dnešních dob ve městě velké stopy. Bývalé manufaktury byly přestavěny na kulturní a obchodní centrum – dnes se nazývá shodně Lodžská manufaktura, najdete zde i textilní, historické či etnografické muzeum. 

V dnešní době je ale Lodž především městem filmu. Většina polských snímků vzniká právě tady a budoucí herci i režiséři studují na věhlasné Státní filmové škole. Učili se tu taková jména, jako jsou Andrzej Wajda nebo Krzysztof Kieslowski. Samozřejmostí je i místní muzeum filmu s velmi pěkně udělanou expozicí. Od roku 2000 se koná ve městě filmový festival Camerimage, vyrazit sem můžete i na každoročně konaný Mezinárodní festival fotografie (Fotofestiwal). Ve městě sídlí i řada divadel či filharmonie. Z osobní zkušenosti vám doporučujeme ještě návštěvu Muzea moderního umění a Muzea dějin města Lodže, které se mohou pochlubit nejcennější sbírkou moderního polského umění v zemi.

V Lodži se nachází také zoologická a botanická zahrada.
Podróżuj do Łodzi i okolic z Flixbus!

Lodž: Cíle v okolí

Po návštěvě Lodže, která vám zabere 1-2 dny můžete vyrazit poznávat zajímavá místa v okolí. Kromě areálu bývalého vyhlazovacího tábora v Chelmnu nad Nerem, kde se nachází menší muzeum nebo památník dětem z Lidic a Ležáků, které byly právě v tomto táboře zavražděny v plynovém voze. V blízkosti je veřejnosti přístupný hrad v Oporowě, cihlová gotická stavba z 15. století. 

Za stopami středověku se vydejte do městečka Lowicz. To leží na řece Bzura a ve 12. století bylo jedním z prvních hradišť Piastovců. Mnohé památky ve městě proto pochází z této doby. 

Z dalších hradů v okolí stojí za zmínku gotický královský hrad v Leczyci ze 14. století, který je rovněž zpřístupněn veřejnosti. Procházku si můžete udělat i po stejnojmenném městu, z osobní zkušenosti je Leczyca asi nejdostupnější možností jednodenního výletu z Lodže.

Co by kamenem dohodil je to z Lodže do jednoho z nejstarších polských měst, Kalisze.

Lodž: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 25 Kč
Počet spojů z města Lodž 70
Počet zastávek ve městě Lodž 1
Země Polsko