Autobus do Lodž

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Lodž

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Lodž si můžete rezervovat již od 79,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Lodž je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Lodž dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Lodž s FlixBusem stát pouze 79,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Lodž - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Během rezervace jízdenky do města Lodž si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Lodž: Informace o městě

Lodž: Obecné informace

Třetí největší město Polska, Lodž, se nachází mezi Varšavou a Vratislaví v centrální části země. Jedná se o významné průmyslové město, centrum polské kinematografie, a také opomíjené turistické místo, stojící ve stínu hlavního města a Krakova. 700 tisícová Lodž má nicméně návštěvníkům hodně co nabídnout a vy byste ji při své cestě Polskem také vynechat neměli.

Co navštívit

Centrum města
Je pravdou, že historické centrum v Lodži nedisponuje příliš velkou rozmanitostí. Hlavní ulicí města je přes 5 kilometrů dlouhá Piotrkowska ulice. Najdete na ní všechno, bary, restaurace i supermarkety. Právě tady se dá dobře občerstvit polskou tradiční kuchyní a místním pivem. Většina budov na ulici pochází až z 19. a 20. století. Obecně příliš starších památek tady nenajdete. I přesto má město svou unikátnost. Přezdívá se mu město čtyř kultur. Pokud jste někdy četli knihu od nositele Nobelovy ceny za literaturu Wladyslawa Reymonta – Zaslíbená země, dozvíte se, že právě z jeho díla pochází tato slavná přezdívka pro čtyři národy, které v Lodži žijí po staletí – Poláci, Němci, Rusové a Židé. O těch ještě bude později řeč. Při procházce městem věnujte pozornost starým nápisům na domech, přesvědčíte se tak o jeho kulturní rozmanitosti.

Na Pitrkowské ulici najdete i několik dalších unikátů. U městského úřadu si osahejte sochu polského básníka Juliana Tuwima, kousek od něj vysedává na kufru zmiňovaný Wladyslav Reymont a ještě kouse vedle něj pak za klavírem sedí polsko - americký klavírista Arthur Rubinstein. Všem třem umělcům můžete osahat nos pro štěstí.

V centru města dále můžete navštívit několik kostelů. Protestantský kostel nese jméno sv. Matouše a patří mezi největší církevní stavby ve městě. Nedaleko stojí pravoslavný kostel sv. Alexandra Něvského z roku 1884. Ten sloužil ruským obyvatelům Lodže. Poslední ze zajímavých kostelů je pak katedrála sv. Stanislava Kostky z 1. poloviny 20. století. Vstup do všech těchto církevních objektů je samozřejmě bezplatný.

Židovské ghetto
Před druhou světovou válkou žilo v Lodži na 200 tisíc Židů. Ti byli nuceni žít v několika městských čtvrtích jako jsou Staré město či Baluty v tzv. Ghettu. Bylo založeno v roce 1940 a během jeho krátké historické epizody v něm žilo i mnoho osob české národnosti – na podzim 1941 sem bylo z Protektorátu deportováno asi 5000 Židů. Během prohlídky částí ghetta si na naučné stezce budete moci přečíst o všech významných budovách ghetta, dozvíte se i o českých stopách. Celá prohlídka vám zabere několik hodin a působí velmi emotivně, pokud si představíte, že v roce 1939 v těchto domech žilo 200 tisíc lidí a přežilo jich pouze 880. V okrajové části Lodže se nachází bývalá budova železniční stanice Radogoszcz, která je dnes přeměněna na menší vzpomínkové místo obětem židovského ghetta. Uvidíte tu i několik původních železničních vagónů, kterými nacisté posílali Židy do vyhlazovacích táborů.

Lodž: Kultura & historie

Město vzniklo patrně ve 14. století, později ale bylo postiženo velkým požárem a morem. V 18. století se Lodž stala součástí Pruska, její vliv ale nadále upadal a žilo zde pouhých 190 lidí. O století později nicméně začal velký boom průmyslové revoluce a když se roku 1815 stalo město součástí Ruska, tisíce přistěhovalců z Lodže postupně vytvořili největší textilní centrum Ruska. Později sem začali přicházet i Židé, kteří tvořili více než třetinu městské populace. Po první světové válce se Lodž stala součástí Polska, na konci druhé světové války klesl počet obyvatel o více než polovinu, když kromě Židů město ve velkém opustili i občané německé národnosti. V době socialismu se Lodž opět stala významným průmyslovým centrem.

Textilní průmysl zanechal i do dnešních dob ve městě velké stopy. Bývalé manufaktury byly přestavěny na kulturní a obchodní centrum – dnes se nazývá shodně Lodžská manufaktura, najdete zde i textilní, historické či etnografické muzeum.

V dnešní době je ale Lodž především městem filmu. Většina polských snímků vzniká právě tady a budoucí herci i režiséři studují na věhlasné Státní filmové škole. Učili se tu taková jména, jako jsou Andrzej Wajda nebo Krzysztof Kieslowski. Samozřejmostí je i místní muzeum filmu s velmi pěkně udělanou expozicí. Od roku 2000 se koná ve městě filmový festival Camerimage, vyrazit sem můžete i na každoročně konaný Mezinárodní festival fotografie (Fotofestiwal). Ve městě sídlí i řada divadel či filharmonie. Z osobní zkušenosti vám doporučujeme ještě návštěvu Muzea moderního umění a Muzea dějin města Lodže, které se mohou pochlubit nejcennější sbírkou moderního polského umění v zemi.

V Lodži se nachází také zoologická a botanická zahrada.

Lodž: Cíle v okolí

Po návštěvě Lodže, která vám zabere 1-2 dny můžete vyrazit poznávat zajímavá místa v okolí. Kromě areálu bývalého vyhlazovacího tábora v Chelmnu nad Nerem, kde se nachází menší muzeum nebo památník dětem z Lidic a Ležáků, které byly právě v tomto táboře zavražděny v plynovém voze. V blízkosti je veřejnosti přístupný hrad v Oporowě, cihlová gotická stavba z 15. století.

Za stopami středověku se vydejte do městečka Lowicz. To leží na řece Bzura a ve 12. století bylo jedním z prvních hradišť Piastovců. Mnohé památky ve městě proto pochází z této doby.

Z dalších hradů v okolí stojí za zmínku gotický královský hrad v Leczyci ze 14. století, který je rovněž zpřístupněn veřejnosti. Procházku si můžete udělat i po stejnojmenném městu, z osobní zkušenosti je Leczyca asi nejdostupnější možností jednodenního výletu z Lodže.

Co by kamenem dohodil je to z Lodže do jednoho z nejstarších polských měst, Kalisze.


Lodž očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Lodž

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Lodž

S FlixBusem cestujete do města Lodž snadno a levně. V naší nabídce je 146 jízd od 79,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). Rezervace autobusové jízdenky do města Lodž je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Lodž s FlixBusem

Do města Lodž se můžete dostat z 146 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Lodž

Ať jste kdekoli v zemi Polsko, je snadné se dostat to města Lodž: 146měst je spojených s městem Lodž, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Lodž. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.