Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Kyjev

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Kyjev

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi historie, mohla by se vám líbit také tato města:

Kyjev očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
25 let
Low-cost cestovatel

Kyjev: Informace o městě

Pohled na Kyjev

Obecné informace

Hlavní a největší město Ukrajiny Kyjev se nachází v severní části na řece Dněpr. Se svými třemi miliony obyvatel je kulturním i hospodářským centrem země. Pro české návštěvníky je tu extrémně levno, v kombinaci s chutnou ukrajinskou kuchyní a řadou historických památek (centrum bylo v roce 2005 dokonce zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO) je město ideálním cílem na prodloužený víkend.
Kostel v Kyjev

Co navštívit

Ukrajinský Kyjev láká turisty především na své církevní památky, kterých je tu nespočet.

Kyjevskopečerská lávra
Nejvýznamnější církevní památka Kyjeva. Jedná se o pravoslavný klášterní komplex založený roku 1051 poustevníky Feodosijem a Antonijem Pečerským. Během prohlídky  komplexu navštívíte labyrint podzemních jeskyní, ve kterých původně žili mniši. Až později nad nimi byly postaveny chrámy. Dnes je lávra sídlem Ukrajinské pravoslavné církve. Za dob Sovětského svazu komunisté klášter zrušili a obnovení se dočkal až koncem 80. let minulého století. Celý areál je i cílem Ukrajinců, kteří se před jednotlivými ikonami v jeskyni pomodlí a poté je políbí. 

Sofijský chrám/Chrám sv. Žofie (Safijskij Sabor)
Pravoslavný chrám svaté Žofie sloužící dnes jako muzeum byl postaven z podmětu Jaroslava Moudrého v 11. století. Současná podoba budovy pochází z let 1685-1707, kdy byl chrám přestavěn ve stylu ukrajinského baroka. Za komunismu se plánovalo komplex srovnat se zemí, destrukce ale naštěstí nebyla provedena. V muzeu uvidíte řadu fresek a mozaik včetně několika z 11. století a můžete vystoupat na 76 metrů vysokou chrámovou věž.

Chrám svatého Michala
Chrám zasvěcený svatému Michalovi vznikl  již ve 12. století, zásadními rekonstrukcemi pak prošel v novověku. V roce 1936 byl na nařízení komunistů zničen a srovnán se zemí. Současný areál, který lze navštívit je tak jeho znovupostavenou replikou. V interiérech chrámu se můžete seznámit s překrásnými výzdobami či průběhem tradiční pravoslavné mše. Vstupné je bez poplatku.

Z dalších míst v Kyjevě stojí za zmínku Zlatá brána (Zoloti Vorota), kam se snadno dostanete linkou metra. V minulosti mělo jít o hlavní bránu sloužící pro vstup do města, současná podoba ale podle všeho s ní nemá nic společného, byla totiž postavena v roce 1982 na oslavu 1500 let města. Dnes v budově Zlaté brány najdete muzeum.

Matka Vlast (Mať Rodina)
Obrovská socha Matka vlast je název pro památník a muzeum Velké vlastenecké války v Kyjevě. Někdy se jí přezdívá také Železná dáma. Socha je vysoká 62 metrů a v ruce drží štít se znakem Sovětského svazu a meč o váze 12 tun. Celá Mať rodina je viditelná skoro ze všech míst v Kyjevě, od řeky i komplexu Pečorské lávry. Dostupná je maršrutkou, osobně ale doporučuji k pomníku dojít od lanovky z Vladymyrské horky. Vedle komplexu Národního muzea historie Velké vlastenecké války najdete také muzeum obrněné techniky a muzeum afgánské války.

Československá stopa
V tisícileté historii města Kyjev zanechali Čechoslováci významnou stopu. V době první světové války se v Kyjevě formovala tzv. České družina. Pamětní desku této události najdete na zdi klášteru sv. Michala a také na zdi Sofijského chrámu, kde 28. září 1914 složili Čechoslováci svojí bojovou přísahu.

Ve Volodymyrské ulici najdete pamětní desku věnovanou Jaroslavu Haškovi a českému krajanovi Václavu Vondrákovi. V dobách druhé světové války se na osvobození města Kyjeva rovněž podílela československá zahraniční armáda. Tuto událost kromě zmiňované Matky vlasti připomíná řada pamětních desek a hrobů po celém Kyjevě. Najdete je např. v areálu Svjatošinske kladbišče či Lukjanivske vijskove kladbišče.
Kulturu a historii v Kyjev

Kaštany

První osídlení Kyjeva se mapuje do přelomu 5. a 6. století, kdy byly na území města nalezeny byzantské mince. Rok 882 je považován za vznik Kyjevské Rusi a Kyjev se stal jeho opevněným hospodářským i politickým centrem. Na konci 10. století zde bylo přijato křesťanství, což má za následek další rozvoj města. Vznikly nové chrámy včetně slavné Kyjevskopečerské lávry. Po rozpadu ruského státu na knížectví začal Kyjev ztrácet svůj význam. Roku 1154 dobyl město kníže Jurij Dolgorukij (zakladatel Moskvy), který posléze přijal titul knížete kyjevského. Ve 14. století spadalo město pod litevské velkoknížectví, v dalších letech pak mělo svou vlastní samosprávu. Od druhé poloviny 17. století po kozáckých povstáních Kyjev ovládlo Rusko. Jeho a sovětskou součástí byl až do rozpadu SSSR v roce 1991. Od té doby je hlavním městem nezávislé Ukrajiny. Kyjev je kulturním centrem Ukrajiny. Sídlí zde Kyjevská národní opera, Národní divadlo Ivana Franka, Národní divadlo ruského dramatu, Národní filharmonie a řada dalších kulturních institucí. Výběr je tu široký a každý si může vybrat podle svého zájmu. Ve městě sídlí i řada muzeí, kromě již zmiňovaných vojenských je to Národní muzeum umění, Městské muzeum a podobně. Vstupné je v přepočtu na české koruny vskutku symbolické, proto vám návštěvy všech muzeí vřele doporučuji. Oddychnout si můžete v parku Hydropark, kde se nachází písčité pláže a zábavný park.
Olympijský stadion v noci v Kyjev

Jídlo a pití

Noční život v Kyjevě je situován na náměstí nezávislosti a ulici Kresčatik, na které najdete desítky barů a restaurací. Na Ukrajině příliš nočních klubů nenajdete, většina místních se baví venku, kde si dopřávají místní samohonku či pro východní Evropu tolik typickou vodku.
Chernobyl v Kyjev

Cíle v okolí

Výlet do Kyjeva můžete spojit s návštěvou nedalekého Černobylu, tedy místa, kde se v roce 1986 stala jaderná havárie a celé město Pripjať se stalo městem duchů. Návštěvu Černobylu musíte svěřit některé z místních agentur, které nabízejí jednodenní i vícedenní výlety. Během exkurzí uvidíte to nejzajímavější z celé oblasti, včetně lunaparku, zřícené školy a dalších opuštěných domů. 

Kyjev: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Kyjev má 2 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 89 Kč
Počet spojů z města Kyjev 62
Počet zastávek ve městě Kyjev 2
Země Ukrajina