Autobus do Znojmo

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Znojmo

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Znojmo si můžete rezervovat již od 39,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Znojmo je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Znojmo dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Znojmo s FlixBusem stát pouze 39,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Znojmo - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Během rezervace jízdenky do města Znojmo si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Znojmo: Informace o městě

Znojmo: Obecné informace

Znojmo a jeho okolí jsou doslova synonymem pro slovo víno. Region je významný svými vinicemi nejen na Moravě, ale i v celé Evropě. Jiní ho ale mohou znát také jako symbol pěstování okurek. Na své si tu přijdou i milovníci přírody a historie.

Znojmo je situováno na levém břehu Dyje v Jihomoravském kraji, 65 kilometrů jihozápadně od Brna a 83 kilometrů od Vídně. Nedaleko leží hranice s Rakouskem, kam část místních obyvatel dojíždí za prací.

FlixBusem se odsud dostanete za tři hodiny do Prahy a za hodinu do Vídně. Ze Znojma můžete ale cestovat i do Chorvatska, Slovinska a Německa.

Co navštívit

Ve Znojmě se rozhodně nudit nebudete. V samotném historickém centru se nachází řada památek, z nichž jsou některé zapsány do seznamů kulturních památek.

Nejvýznamnějším turistickým cílem a památkou je Rotunda svaté Kateřiny. Stojí v areálu hradu ve Znojmě a je unikátní zachovalými románskými nástěnnými malbami z 12. století. Samotná rotunda vznikla ještě o sto let dříve jako součást zmíněného hradu a měla zastávat funkci hradní kaple. Stavba je otevřená pro veřejnost, nezapomeňte ale, že v pondělí bývá zavřeno.

Pokud budete pokračovat v prohlídce Znojma, prohlídněte si bývalý znojemský hrad. Dnes je přestavěn na barokní zámek a sídlí zde historické muzeum popisující dějiny znojemského regionu.

Znojmo je ojedinělé i svými zachovalými kostely, kláštery a měšťanskými domy. Mezi nejznámější patří Loucký premonstrátský klášter založený již ve 12. století. Nachází se v městské části Louka a pokud jste ve Znojmě hlavně kvůli vínu, tak vaše cesta by měla směřovat právě sem. Čeká tu na vás bednářské a vinařské muzeum s prodejnou a ochutnávkou.

Znojemské podzemí patří mezi nejunikátnější historické památky v Česku. Jedná se o systém podzemních chodeb dlouhý 27 kilometrů. Vy si můžete asi kilometr chodeb projít a získat tak netradiční zážitek z výletu do Znojma. Pro milovníky adrenalinu jsou v nabídce i tzv. „adrenalinové transy“, v rámci, kterých budete procházet nízkými chodbami, protahovat se úzkými profily či lézt po mokrých žebřících.

Pro nádherný výhled na celé Znojmo a okolí vystoupejte na Znojemskou radniční věž. Tato dominanta města postavená v 15. století se řadí mezi nejvýznamnější gotické stavby v Česku. Ve výšce 80 metrů se nachází vyhlídkový ochoz, který je celoročně přístupný.

Téměř 5000 exponátů uvidíte ve znojemském muzeu motorismu. Ukazují tu čtyřicet předválečných aut, desítky motocyklů i bicyklů. Zajímavostí je největší sbírka heverů v Evropě.

Znojmo: Kultura & historie

Historie Znojma sahá až do 8. století. Tehdy vzniklo na dnešním území města rozsáhlé staromoravské hradiště střežící nedaleký brod přes řeku Dyji. Po získání Moravy Přemyslovci v 11. století vznikl blíže k brodu nový hrad. Stal se sídlem dynastie Znojemských Přemyslovců, vedlejší větve hlavního přemyslovského rodu. V první polovině 13. století bylo Znojmo jako první město jižní Moravy povýšeno na královské a silně opevněno. Král Václav I. založil v okolí několik klášterů, jeho syn Přemysl Otakar II. byl po prohrané bitvě na Moravském poli v roce 1278 pohřben ve znojemském klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie. Později byly jeho ostatky převezeny do chrámu sv. Víta v Praze.

V 15. století vymřela smrtí Zikmunda Lucemburského ve Znojmě dynastie Lucemburků. I v dalších stoletích probíhaly ve Znojmě významné události české historie. V roce 1628 se zde konal zemský sněm, na němž bylo vyhlášeno obnovené zřízení zemské uzákoňující dědičnost Habsburků na českém trůnu. Během napoleonských válek se město proslavilo dvěma bitvami, poprvé v roce 1805, ještě před bitvou u Slavkova a dále v roce 1809. Rozmach města posléze klesal a ztrácel na významu.

Znojmo: Noční život

Jelikož je Znojmo menším městem a nesídlí zde žádná univerzita, noční život je situován do barů a vináren v centru města. Za větší „párty“ budete muset, stejně jako místní, do Brna.

Znojmo: Zajímavé informace

Ve Znojmě působí fotbalový klub 1. SC Znojmo hrající v současné době druhou nejvyšší českou fotbalovou ligu. Dříve působil také v nejvyšší soutěži. Ve městě sídlí ještě hokejový klub Orli Znojmo hrající mezinárodní rakouskou (EBEL) hokejovou ligu. Ve Znojmě se hraje i americký fotbal.

Hlavní kulturní program probíhá v létě a na podzim. Významnou událostí je Znojemské historické vinobraní. Koná se každoročně v polovině září a návštěvníky láká především na ochutnávky vín a burčáku. Dominantou slavností je historický průvod krále Jana Lucemburského s jeho chotí a dvořany městem. Po tři dny na Masarykově a Horním náměstí probíhají historické slavnosti s ukázkami řemesel, rytířskými turnaji a bohatým kulturním programem, v rámci kterého vystupují ti nejvýznamnější čeští interpreti. Vinobraní každoročně do Znojma přiláká až 80 tisíc návštěvníků.

Atmosféru letního Znojma okořeňuje každý rok v červenci Hudební festival Znojmo. Trvá dva týdny a každoročně je zaměřen na různé téma.

Znojmo: Cíle v okolí

Okolí Znojma nabízí široké možnosti pro různé druhy aktivit. Vydejte se k tzv. Sealsfieldovu kameni, skalní stěně s vyhlídkou do údolí Dyje, nacházející se sedm kilometrů jižně od Znojma. Místo nese jméno místního rodáka, amerického a rakouského spisovatele Charolese Sealsfielda. Vyhlídka leží na území Národního parku Podyjí rozléhajícího se od Znojma až po Vranovskou přehradu. Zážitkem je plavba parníkem po její hladině lemované romantickými skalami.

V blízkosti navštivte barokní zámek Vranov nad Dyjí, vybudovaný jako hrad již v 10. století. Celý areál je přístupný veřejnosti a nabízí možnost prohlídky interiérů. O pár kilometrů dále, proti proudu řeky Dyje, leží další známý hrad – Bítov z 11. století. V okolí jsou i další zříceniny hradů, Frejštejn a Cornštejn. Druhý jmenovaný hrad byl dokonce v jedné novinové anketě vyhodnocen jako nejromantičtější místo na jižní Moravě.

Pokud jste milovníky technických a vojenských památek, vypravte se do vesnice Šatov u rakouských hranic. Je zde zpřístupněný pěchotní srub MJ-S3 „Zahrada“ postavený v rámci předválečného opevnění proti hitlerovskému Německu. Jedná se o jediný zpřístupněný objekt svého druhu na jižní Moravě. Využíván nebyl jen v roce 1938, ale i československou a českou armádou v 50. - 90. letech.

V již zaniklé obci Hatě přímo na česko-rakouských hranicích se nachází nákupní středisko Freeport se zábavným parkem pro děti.

Vydat na výlet se můžete i do Rakouska, z obce Čížov si udělejte pěší procházku na Hardeggskou vyhlídku a potom dále údolím řeky Dyje do obce Hardegg, kde můžete navštívit zachovalý hrad.

Znojmo očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Znojmo

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Znojmo

Levné cestování autobusem do města Znojmo je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 73 destinací. Z města Znojmo se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Znojmo již od 39,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Znojmo s FlixBusem

Cestování do města Znojmo s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 6 spoji do města Znojmo máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Znojmo by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Znojmo? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.