Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Znojmo

Jsme zpět na cestách!

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka
Cestujte do 1 700 destinací ve 27 zemích a denně si vyberte z 300 000 autobusových spojů.

Velká síť autobusových spojů

Cestujte do 2 500 destinací ve 34 zemích a denně si vyberte z 400 000 autobusových spojů.

Naše síť spojů

Jízdní řády autobusů Znojmo

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Znojmo očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
23 let
Low-cost cestovatel

Znojmo: Informace o městě

Znojmo – obecné informace

Znojmo a jeho okolí jsou doslova synonymem pro slovo víno. Region je významný svými vinicemi nejen na Moravě, ale i v celé Evropě. Jiní ho ale mohou znát také jako symbol pěstování okurek. Na své si tu přijdou i milovníci přírody a historie. 

Znojmo je situováno na levém břehu Dyje v Jihomoravském kraji, 65 kilometrů jihozápadně od Brna a 83 kilometrů od Vídně. Nedaleko leží hranice s Rakouskem, kam část místních obyvatel dojíždí za prací.

FlixBusem se odsud dostanete za tři hodiny do Prahy a za hodinu do Vídně. Ze Znojma můžete ale cestovat i do Chorvatska, Slovinska a Německa.

Znojmo – co navštívit

Ve Znojmě se rozhodně nudit nebudete. V samotném historickém centru se nachází řada památek, z nichž jsou některé zapsány do seznamů kulturních památek.

Nejvýznamnějším turistickým cílem a památkou je Rotunda svaté Kateřiny. Stojí v areálu hradu ve Znojmě a je unikátní zachovalými románskými nástěnnými malbami z 12. století. Samotná rotunda vznikla ještě o sto let dříve jako součást zmíněného hradu a měla zastávat funkci hradní kaple. Stavba je otevřená pro veřejnost, nezapomeňte ale, že v pondělí bývá zavřeno.

Pokud budete pokračovat v prohlídce Znojma, prohlídněte si bývalý znojemský hrad. Dnes je přestavěn na barokní zámek a sídlí zde historické muzeum popisující dějiny znojemského regionu.

Znojmo je ojedinělé i svými zachovalými kostely, kláštery a měšťanskými domy. Mezi nejznámější patří Loucký premonstrátský klášter založený již ve 12. století. Nachází se v městské části Louka a pokud jste ve Znojmě hlavně kvůli vínu, tak vaše cesta by měla směřovat právě sem. Čeká tu na vás bednářské a vinařské muzeum s prodejnou a ochutnávkou.

Znojemské podzemí patří mezi nejunikátnější historické památky v Česku. Jedná se o systém podzemních chodeb dlouhý 27 kilometrů. Vy si můžete asi kilometr chodeb projít a získat tak netradiční zážitek z výletu do Znojma. Pro milovníky adrenalinu jsou v nabídce i tzv. „adrenalinové transy“, v rámci, kterých budete procházet nízkými chodbami, protahovat se úzkými profily či lézt po mokrých žebřících.

Pro nádherný výhled na celé Znojmo a okolí vystoupejte na Znojemskou radniční věž. Tato dominanta města postavená v 15. století se řadí mezi nejvýznamnější gotické stavby v Česku. Ve výšce 80 metrů se nachází vyhlídkový ochoz, který je celoročně přístupný.

Téměř 5000 exponátů uvidíte ve znojemském muzeu motorismu. Ukazují tu čtyřicet předválečných aut, desítky motocyklů i bicyklů. Zajímavostí je největší sbírka heverů v Evropě.

Znojmo – historie

Historie Znojma sahá až do 8. století. Tehdy vzniklo na dnešním území města rozsáhlé staromoravské hradiště střežící nedaleký brod přes řeku Dyji. Po získání Moravy Přemyslovci v 11. století vznikl blíže k brodu nový hrad. Stal se sídlem dynastie Znojemských Přemyslovců, vedlejší větve hlavního přemyslovského rodu. V první polovině 13. století bylo Znojmo jako první město jižní Moravy povýšeno na královské a silně opevněno. Král Václav I. založil v okolí několik klášterů, jeho syn Přemysl Otakar II. byl po prohrané bitvě na Moravském poli v roce 1278 pohřben ve znojemském klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie. Později byly jeho ostatky převezeny do chrámu sv. Víta v Praze.

V 15. století vymřela smrtí Zikmunda Lucemburského ve Znojmě dynastie Lucemburků. I v dalších stoletích probíhaly ve Znojmě významné události české historie. V roce 1628 se zde konal zemský sněm, na němž bylo vyhlášeno obnovené zřízení zemské uzákoňující dědičnost Habsburků na českém trůnu. Během napoleonských válek se město proslavilo dvěma bitvami, poprvé v roce 1805, ještě před bitvou u Slavkova a dále v roce 1809. Rozmach města posléze klesal a ztrácel na významu.

Znojmo – noční život

Jelikož je Znojmo menším městem a nesídlí zde žádná univerzita, noční život je situován do barů a vináren v centru města. Za větší „párty“ budete muset, stejně jako místní, do Brna.

Znojmo – sport a kultura

Ve Znojmě působí fotbalový klub 1. SC Znojmo hrající v současné době druhou nejvyšší českou fotbalovou ligu. Dříve působil také v nejvyšší soutěži. Ve městě sídlí ještě hokejový klub Orli Znojmo hrající mezinárodní rakouskou (EBEL) hokejovou ligu. Ve Znojmě se hraje i americký fotbal.

Hlavní kulturní program probíhá v létě a na podzim. Významnou událostí je Znojemské historické vinobraní. Koná se každoročně v polovině září a návštěvníky láká především na ochutnávky vín a burčáku. Dominantou slavností je historický průvod krále Jana Lucemburského s jeho chotí a dvořany městem. Po tři dny na Masarykově a Horním náměstí probíhají historické slavnosti s ukázkami řemesel, rytířskými turnaji a bohatým kulturním programem, v rámci kterého vystupují ti nejvýznamnější čeští interpreti. Vinobraní každoročně do Znojma přiláká až 80 tisíc návštěvníků.

Atmosféru letního Znojma okořeňuje každý rok v červenci Hudební festival Znojmo. Trvá dva týdny a každoročně je zaměřen na různé téma. 

Okolí Znojma

Okolí Znojma nabízí široké možnosti pro různé druhy aktivit. Vydejte se k tzv. Sealsfieldovu kameni, skalní stěně s vyhlídkou do údolí Dyje, nacházející se sedm kilometrů jižně od Znojma. Místo nese jméno místního rodáka, amerického a rakouského spisovatele Charolese Sealsfielda. Vyhlídka leží na území Národního parku Podyjí rozléhajícího se od Znojma až po Vranovskou přehradu. Zážitkem je plavba parníkem po její hladině lemované romantickými skalami.

V blízkosti navštivte barokní zámek Vranov nad Dyjí, vybudovaný jako hrad již v 10. století. Celý areál je přístupný veřejnosti a nabízí možnost prohlídky interiérů. O pár kilometrů dále, proti proudu řeky Dyje, leží další známý hrad – Bítov z 11. století. V okolí jsou i další zříceniny hradů, Frejštejn a Cornštejn. Druhý jmenovaný hrad byl dokonce v jedné novinové anketě vyhodnocen jako nejromantičtější místo na jižní Moravě.

Pokud jste milovníky technických a vojenských památek, vypravte se do vesnice Šatov u rakouských hranic. Je zde zpřístupněný pěchotní srub MJ-S3 „Zahrada“ postavený v rámci předválečného opevnění proti hitlerovskému Německu. Jedná se o jediný zpřístupněný objekt svého druhu na jižní Moravě. Využíván nebyl jen v roce 1938, ale i československou a českou armádou v 50. - 90. letech.

V již zaniklé obci Hatě přímo na česko-rakouských hranicích se nachází nákupní středisko Freeport se zábavným parkem pro děti.

Vydat na výlet se můžete i do Rakouska, z obce Čížov si udělejte pěší procházku na Hardeggskou vyhlídku a potom dále údolím řeky Dyje do obce Hardegg, kde můžete navštívit zachovalý hrad.

Znojmo: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 89 Kč
Počet spojů z města Znojmo 7
Počet zastávek ve městě Znojmo 1
Země Česko