Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad najdete v samotném srdci města. Název získalo podle návštěvy českého krále, který tu v 15. století dokonce několik let pobýval. Na náměstí uvidíte mnoho původní středověkých domů včetně symbolu chebské architektury, tzv. Špalíček. Jedná se o komplex pozdně gotických kupeckých domů, které jsou unikátní svým hranatým tvarem a výškou. Mezi budovami Špalíčku pak uprostřed najdete Kramářskou uličku, jejíž šířka činí jen 160 centimetrů.
Za Špalíčkem v Pachelbelově domě č. p. 429 byl zavražděn Albrecht z Valdštejna. Dnes se zde nachází městské muzeum, které bylo údajně zřízeno poté, co se zvědaví turisté chtěli na vlastní oči podívat na krvavé skvrny na stěnách a na místo, kde slavný generál zemřel. Vystavují tu různé osobní předměty Albrechta z Valdštejna včetně jeho skoro 400 let starého vycpaného koně. Pokud vás zajímá historie, na návštěvu tohoto místa byste si rozhodně měli udělat čas.
Blízko severovýchodního rohu náměstí najdete Kostel svatého Mikuláše a Alžběty. Původně byl postaven jako trojlodní románská bazilika, během své historie ale několikrát vyhořel, a proto prošel mnoha přestavbami a úpravami. Vstup do kostela je zdarma, pokud byste chtěli navštívit kryptu či věžní vyhlídku, zaplatíte shodně asi 25 Kč.
Nad řekou Ohře můžete navštívit nejvýznamnější stavební památku Chebu – Chebský hrad. Ten byl postaven jako románský falc (falc je název pro typ raně středověkého hradu ve Svaté říši římské – dnešním Německu) německým císařem Friedrichem I. Barbarossou v 1. polovině 12. století. Po připojení k českému královský se falc stala královským hradem. Král Václav II. si Cheb oblíbil a naproti původnímu hradu nechal postavit nový Václavský hrad (Wenzelburg), který byl se starým hradem spojen pomocí mostu. Žádné zbytky se z něj ale nedochovaly.
Koncem 15. století byla původní falc víceméně obnovena a přestavěna. Byla opevněna barokními valy a bastiony. V roce 1742 hrad těžce poškodilo francouzské vojsko. Během prohlídky nevynechejte 18,5 metru vysokou Černou věž, ze které budete mít překrásný výhled na okolí a řeku Ohři. Říká se, že svou barvu získala díky barvě sopečného tufu, jenž byl při výstavbě využit. Dále uvidíte část hradního paláce a románsko-gotickou kapli svatého Erhard a Uršuly z doby vzniku původního hradu.