Autobus do Cheb

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Cheb

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Cheb - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Cheb dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Cheb s FlixBusem stát pouze 98,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Cheb je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Cheb si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Cheb si můžete rezervovat již od 98,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Cheb: Informace o městě

Cheb: Obecné informace

Třicetitisícové město Cheb najdete v západních Čechách asi 40 kilometrů jihozápadně od Karlových Varů a 5 kilometrů od hranic s Německem. Leží v údolí řeky Ohře a je nejen překrásným historickým městem plným památek. Nabízí i široké možnosti turistiky, sportovního vyžití a dalších zážitků úplně pro všechny. Vydejte se s Flixbusem do Chebu a objevte místa významných událostí české historie!

Co navštívit

Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad najdete v samotném srdci města. Název získalo podle návštěvy českého krále, který tu v 15. století dokonce několik let pobýval. Na náměstí uvidíte mnoho původní středověkých domů včetně symbolu chebské architektury, tzv. Špalíček. Jedná se o komplex pozdně gotických kupeckých domů, které jsou unikátní svým hranatým tvarem a výškou. Mezi budovami Špalíčku pak uprostřed najdete Kramářskou uličku, jejíž šířka činí jen 160 centimetrů.

Za Špalíčkem v Pachelbelově domě č. p. 429 byl zavražděn Albrecht z Valdštejna. Dnes se zde nachází městské muzeum, které bylo údajně zřízeno poté, co se zvědaví turisté chtěli na vlastní oči podívat na krvavé skvrny na stěnách a na místo, kde slavný generál zemřel. Vystavují tu různé osobní předměty Albrechta z Valdštejna včetně jeho skoro 400 let starého vycpaného koně. Pokud vás zajímá historie, na návštěvu tohoto místa byste si rozhodně měli udělat čas.

Blízko severovýchodního rohu náměstí najdete Kostel svatého Mikuláše a Alžběty. Původně byl postaven jako trojlodní románská bazilika, během své historie ale několikrát vyhořel, a proto prošel mnoha přestavbami a úpravami. Vstup do kostela je zdarma, pokud byste chtěli navštívit kryptu či věžní vyhlídku, zaplatíte shodně asi 25 Kč.

Nad řekou Ohře můžete navštívit nejvýznamnější stavební památku Chebu – Chebský hrad. Ten byl postaven jako románský falc (falc je název pro typ raně středověkého hradu ve Svaté říši římské – dnešním Německu) německým císařem Friedrichem I. Barbarossou v 1. polovině 12. století. Po připojení k českému královský se falc stala královským hradem. Král Václav II. si Cheb oblíbil a naproti původnímu hradu nechal postavit nový Václavský hrad (Wenzelburg), který byl se starým hradem spojen pomocí mostu. Žádné zbytky se z něj ale nedochovaly.

Koncem 15. století byla původní falc víceméně obnovena a přestavěna. Byla opevněna barokními valy a bastiony. V roce 1742 hrad těžce poškodilo francouzské vojsko. Během prohlídky nevynechejte 18,5 metru vysokou Černou věž, ze které budete mít překrásný výhled na okolí a řeku Ohři. Říká se, že svou barvu získala díky barvě sopečného tufu, jenž byl při výstavbě využit. Dále uvidíte část hradního paláce a románsko-gotickou kapli svatého Erhard a Uršuly z doby vzniku původního hradu.

Cheb: Kultura & historie

Okolí Chebu bylo osídleno již v 9. století Slovany. První dochovaná písemná zmínka pak pochází z roku 1061. O sto let později připadlo území Chebska německému císaři Friedrichu I. Barbarossovi, který zde postavil středověký hrad. V roce 1179 byl Cheb povýšen na město.

Ve středověku se do historie město zapsalo jako místo konání svatby českého krále Václava II. s dcerou římského krále Rudolfa I. Habsburského Jitkou. V následujících letech patřilo území Chebska střídavě Čechám i Němcům. V květnu 1389 zde byl podepsán zemský mír (landfríd) mezi králem Václavem IV. a svazkem jihoněmeckých říšských měst.

Za doby třicetileté války se v Chebu stala asi nejslavnější událost v dějinách města, a sice tu byl 25. února 1634 v domě na náměstí zavražděn Albrecht z Valdštejna, významný vojevůdce, vévoda a politik.

Po vzniku Československa žádali místní němečtí obyvatelé v rámci Deutschböhmen odtržení od nově založeného státu. Vzpoura sice byla potlačena, i v dalších letech ale neustále rostly protičeské nálady německého obyvatelstva, což mělo za následek množství konfliktů. Podepsání Mnichovské dohody korunoval začátkem října 1938 triumfální příjezd Adolfa Hitlera do Chebu a dalších míst v Sudetech. Po roce 1945 byli němečtí obyvatelé vysídleni do Německa.

Cheb: Zajímavé informace

V minulosti hrával místní klub Union Cheb nejvyšší fotbalovou ligu. V dnešní době je nejvýznamnější sportovní událostí ve městě házenkářský turnaj ženských reprezentací „O štít města Chebu“.

Cheb je sídlem Západočeského divadla a Galerie výtvarného umění. Nejvýznamnější kulturní událostí roku v Chebu jsou potom Valdštejnské slavnosti konané každoročně vždy koncem srpna. Odehrávají se doslova po celém městě, součástí programu je dobový jarmark, příjezd Albrechta z Valdštejna a jeho družiny, rytířský turnaj na koních, vojenská ležení z třicetileté války a řada dalších doprovodných akcí.

Jednou za dva roky se na chebském letišti koná letecký den za účasti desítek letadel, které se představují v letových ukázkách.

Cheb: Cíle v okolí

Bismarckova rozhledna na Zelené hoře se nachází asi šest kilometrů od Chebu. Byla postavena v roce 1909 na počest německého kancléře Otto von Bismarcka. Za doby komunistického režimu se rozhledna ocitla v nepřístupném pohraničním pásmu a postupně chátrala. V nedávné době se dočkala rekonstrukce a dnes již slouží svému původnímu účelu.

Pouhých 5 kilometrů od Chebu jsou dislokovány jedny z nejslavnějších českých lázní – Františkovy Lázně. Zdejší léčebné prameny byly známé již ve středověku, město i lázně tu ale vznikly až roku 1793 z nařízení císaře Františka I. (podle toho název města). Při procházce lázeňskými parky i centrem města si odpočinete a vyčistíte hlavu od všech starostí. Františkovy Lázně jsou totiž doslovnou oázou klidu. Symbolem města je socha malého nahého chlapce Františka. Podle legendy otěhotní každá žena, která si sáhne na přirození sochy dítěte sedícího na kouli s rybou v ruce.

Hrad Seeberg, někdy zvaný též Ostroh, najdete v pěší docházkové vzdálenosti od Františkových Lázní, je proto vhodné obě místa spojit v jednu návštěvu. Byl založen pravděpodobně na konci 12. století a dnes zde sídlí muzeum s expozicemi dějin nábytku a interiérů v 19. století či karlovarského porcelánu.

U Nového Drahova stojí za návštěvu přírodní rezervace SOOS. Budete procházet naučnou stezkou kolem bahenních sopek a minerálních pramenů, uvidíte i geologický park a výstavu o přírodě Chebska. Ze SOOSU můžete pešky pokračovat do obce Žírovice, kde se nachází Motýlí farma.

Hrad Vildštejn leží v malebném údolí městečka Skalná. Byl založen ve 12. století rodem Notgaftů a v současné době se zde nachází restaurace, galerie a archeologické muzeum.

Z dalších míst v okolí stojí za návštěvu ještě Komorní hůrka, nejmladší středoevropský vulkán, skanzen s muzeem lidové architektury a nářadí v Doubravě či poutní kostel Maria Loreto s hradem ve Starém Hrozňatově.

Cheb očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusem do města Cheb

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Cheb

Chcete cestovat do města Cheb? Naše spoje do tohoto města stojí od 98,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Czech Republic a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Cheb s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Cheb. Ve městě Cheb je 1 autobusová zastávka, na kterou se můžete dostat z 11 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Cheb je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Cheb se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.