Autobus tam a zpět: Jihlava

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Jihlava

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Jihlava - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Jihlava dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Jihlava s FlixBusem stát pouze 25,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Jihlava je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Jihlava si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Jihlava si můžete rezervovat již od 25,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Jihlava: Informace o městě

Jihlava: Obecné informace

Krajské město Jihlavu najdete na hranicích Čech a Moravy asi 115 kilometrů od Prahy a 86 kilometrů od Brna. Patří mezi historicky nejcennější města České republiky, od roku 1982 je Jihlava městskou památkovou rezervací. Žije zde okolo 50 tisíc obyvatel.

Během pobytu poznáte architektonické skvosty i tajemnou cestu do podzemí, odreagujete se v městské Zoo a uvidíte Jihlavu z ptačí perspektivy. Z Prahy se sem Flixbusem dostanete za hodinu a půl.

Co navštívit

Všechny jihlavské památky najdete v historickém centru města, na jehož prohlídku vám tak bude stačit maximálně jeden den.

Masarykovu náměstí dominuje obchodní dům Prior postavený za doby komunistického režimu na místě středověkých domů. V blízkosti kostela sv. Ignáce z Loyoly uvidíte velmi výraznou budovu jihlavské radnice. Ta vznikla postupným spojením tří původních gotických domů.

Hned u náměstí se zastavte v kostele sv. Jakuba Většího, mohutné gotické trojlodní stavbě se dvěma věžemi. Jedna z nich slouží jako rozhledna, až do léta 2019 ale bude probíhat její rekonstrukce a je tedy pro veřejnost uzavřena.

Jedinou zachovalou z původních pěti středověkých městských bran je brána Matky Boží. Její vznik se datuje do 2. poloviny 13. století, dnešní podobu pak dostala v 19. století, kdy byla opatřena hodinami a kdy bylo zbouráno předbrání s obranými systémy. V současnosti je brána zpřístupněna jako vyhlídková věž a malé muzeum jihlavského dolování.

Ve stejné ulici vedle brány stojí minoritský klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie ze 13. století. V interiéru stavby se dochovaly zbytky fresek ze 13. až 15. století a řada gotických kamenných soch.

Další významnou památku Jihlavy představují místní podzemí a katakomby. Chodby ražené ve skále vznikaly od 14. do 17. století a svou délkou přibližně 25 kilometrů jsou považovány za druhý největší podzemní labyrint v ČR hned po Znojmu. Vy si v rámci prohlídky můžete projít jen několik set metrů podzemních chodeb, včetně tzv. svítící chodby, která ve tmě svítí slabě nazelenalým světlem. Příčiny tohoto jevu dosud nebyly objasněny a někteří místní věří, že se v podzemí odehrávají paranormální jevy.

V malebném údolí říčky Jihlávky leží jihlavská zoologická zahrada. Najdete ji v bezprostřední blízkosti centra města a je domovem pro téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně těch, které jsou ohroženy vyhubením. V zoo se specializují na chov kočkovitých šelem, plazů a opic.

Zájemce o dějiny hudby zaujme Dům Gustava Mahlera s expozicí tohoto světově proslulého dirigenta a hudebního skladatele, který v Jihlavě prožil své mládí.

V Březinových sadech stojí velitelský bunkr ze studené války K 9. V případě nouze se v něm měla skrýt část vedení komunistické strany.

Jihlava: Kultura & historie

Jihlava se poprvé připomíná v první polovině 13. století – za vlády krále Václava I. došlo k objevení zdejších stříbrných dolů a postupně význam města rostl. V roce 1436 zde byla vyhlášena známá jihlavská kompaktáta. V 16. století došlo po velkých požárech k renesanční přestavbě centra. Za třicetileté války Jihlavu získali Švédové, kteří z města udělali barokní pevnost s předsunutým opevněním. V 18. a 19. století zde došlo k rozvoji soukenictví a město se stalo druhým největším producentem sukna v celé tehdejší habsburské monarchii. V roce 1969 se na Masarykově náměstí upálil na protest proti normalizaci Evžen Plocek.

Jihlava: Noční život

V Jihlavě se za nočním životem vydejte do centra města do okolí Masarykova náměstí. Najdete tu řadu hospod, barů i klubů. Nejznámějším místem pro strávení celé noci je Music Club Bezvědomí, na Březinově ulici pak Club Xanadu.

Jihlava: Zajímavé informace

Hokejový klub HC Dukla Jihlava je historicky nejúspěšnějším hokejovým klubem v naší historii vůbec. V roce 2017 se po dlouhých letech opět Dukla probojovala do české nejvyšší soutěže. Jihlava je i sídlem fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava hrající na fotbalovém stadionu v Jiráskově ulici. Dále se tu hraje i hokejbal, basketbal a florbal.

V parném létě je pro rekreační plavce v lokalitě U Českého mlýna otevřeno koupaliště vodní ráj, v zimních měsících jsou k zimním radovánkám určeny lyžařské areály Šacberk a Čeřínek.

Kulturně je v Jihlavě nejvýznamnější Horácké divadlo s velkou a malou scénou, divadelním a jazz klubem. Kromě toho můžete v Jihlavě zajít do kina v obchodním domě City Park a do kina Dukla. V parku Heulos najdete i letní kino.

Pravidelně se v Jihlavě koná v průběhu června a července Festival Mahler Jihlava – Hudba tisíců, jihlavský havířský původ nebo například mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava.

Jihlava: Cíle v okolí

Severně od Jihlavy leží město Žďár nad Sázavou. To je unikátní díky stavbám pražského architekta Jana Blažeje Santiniho, který ve Žďáru postavil klášter a hlavně poutní kostel sv. Jana Nepomuckého, jenž je bezesporu nevýznamnější Santiniho dílem vůbec. Vznikl v letech 1719 až 1722 ve stylu barokní gotiky, tedy slohu vznikajícího přeměnou gotických prvků do barokní podoby. Stavba se vymyká běžným dobovým uměleckým normám a představám a nejen proto byla roku 1994 zapsána do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Kostel je celoročně otevřen po zaplacení vstupného veřejnosti.

14 kilometrů daleko najdete historické město Polná. Jeho centrem včetně starého hradu a zámku je městskou památkovou zónou. Z původního hradního paláce se zachovalo pouze jeho západní křídlo, ve kterém dnes sídlí městské muzeum. Polná je známá i pro svou zachovalou židovskou synagogu a starý židovský hřbitov z konce 16. století, do dějin se zapsala díky vraždě Anežky Hrůzové místním Židem Leopoldem Hilsnerem jako místo tzv. hilsneriády.

Město Třešť se proslavilo hlavně díky svým betlémům, které můžete obdivovat ve stálé expozici Schumpeterova domu v Třešti. Navštivte tu i novorenesanční zámek, kostel sv. Kateřiny Sienské z 15. století nebo rodný dům Josefa Schumpetera, významného ekonoma a politologa. Z Třešti můžete podniknout pěší výlet na vrch Špičák a poté dále ke kamennému mostu v Jezdovicích, čímž uděláte krátký okruh okolo města.

Zajímavým místem pro výlet může být i okresní město Třebíč. Nachází se zde starobylé židovské město zapsané v roce 2003 na seznam dědictví UNESCO, čímž je jedinou židovskou památkou mimo území Izraele, která je na tomto seznamu uvedena. Budete zde procházet křivolakými uličkami, uvidíte původní domy s klenutými průchody i další unikátní prvky spojené s židovskou čtvrtí. Navštivte i baziliku svatého Prokopa z 13. století, zámek, jenž je sídlem Muzea Vysočiny nebo 75 metrů vysokou městskou věž náležící ke kostelu sv. Martina z Tours.

Autobusy do města Jihlava

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Jihlava

S FlixBusem cestujete do města Jihlava snadno a levně. V naší nabídce je 14 jízd od 25,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). Rezervace autobusové jízdenky do města Jihlava je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Jihlava s FlixBusem

Do města Jihlava se můžete dostat z 14 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Jihlava

Ať jste kdekoli v zemi Czech Republic, je snadné se dostat to města Jihlava: 14měst je spojených s městem Jihlava, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Jihlava. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zábavní portál, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.