Autobus tam a zpět: Český Krumlov

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Český Krumlov

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Koupit si jízdenku do města Český Krumlov s FlixBusem je opravdu snadné: na našich webových stránkách si stačí vybrat místo odjezdu a příjezdu a zvolit si oblíbené datum cesty. Nejlepší způsob, jak získat výhodné jízdenky, je použít bezplatnou aplikaci FlixBus a mít jízdenku vždy po ruce!
Počet zastávek ve městě Český Krumlov - 3 Zastávky jsou Český Krumlov,,Domoradice, Český Krumlov (bus station), Český Krumlov (Špičák), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Český Krumlov dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Český Krumlov s FlixBusem stát pouze 25,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Český Krumlov je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Český Krumlov si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Český Krumlov si můžete rezervovat již od 25,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Český Krumlov: Informace o městě

Český Krumlov: Obecné informace

Město Český Krumlov se nachází v Jihočeském kraji asi 22 kilometrů jihozápadně od krajských Českých Budějovic. Je oblíbeným turistickým cílem českých i zahraničních turistů, kteří zde objevují nad 300 památkově chráněných objektů včetně druhého největšího hradního a zámeckého komplexu v Čechách či nejstaršího barokního divadla na světě. Obě pamětihodnosti jsou zapsány na seznamu památek UNESCO. I okolí Českého Krumlova má návštěvníkům co nabídnout, město tak můžete využít jako výchozí místo pro další výlety.

Co navštívit

Hradní a zámecký komplex. Hrad byl založen ve 13. století Vítkem II. z Krumlova, který byl v průběhu dalších století přestavěn na zámek. Dnešní podobu získal komplex v 18. století za vlády Josefa I. Adama ze Schwarzenbergu. Areál hradu a zámku je členěn na pět nádvoří, které si postupně můžete bezplatně projít. Při vstupu na II. nádvoří tu v hradním příkopu můžete dokonce obdivovat hradní medvědy, kteří jsou na krumlovském panství chováni již od 17. století. Nejpůvodnější částí hradu je tzv. Dolní hrad, hlavní části areálu mezi III. a IV. nádvořím se potom nazývá Horní hrad. Zajímavým prvkem je i Plášťový most spojující zámek se zámeckou zahradou a barokním divadlem. To bylo postaveno roku 1681 a je vůbec nejstarší na světě. V zámecké zahradě, rozdělené na francouzskou a anglickou část, máte možnost odpočinout si na některé z laviček.

Vnitřní město je centrální částí Českého Krumlova a je obklopené meandrem Vltavy. Pokud se vydáte z autobusového nádraží, kde staví autobusy FlixBus, budete pravděpodobně právě tudy k zámku procházet. Na náměstí Svornosti si tu všimněte renesanční radnice z druhé poloviny 16. století a kašny s morovým sloupem. Památkou pozdní gotiky z 15. století je kostel svatého Víta. Tuto dominantní a nepřehlédnutelnou stavbu historického vnitřního města hledejte kousek od zmíněného náměstí. Při procházce si všimněte i dalších významných budov nacházejících se na hlavní turistické uličce města – Vlašskěho dvůra, gotické stavby s renesanční výzdobou a fasádou či pozdně gotického domu s raně renesančními prvky, tzv. Kaplanky.

Poslední krumlovskou částí, která stojí za návštěvu, se jmenuje Latrán. Ten se nachází v podhradí zámku za řekou severně od Vnitřního města. Ze zajímavých míst tu stojí za zmínku Budějovická brána, jenž je nejmladší a zároveň jedinou dochovanou bránou z původního středověkého opevnění. Taky tu stojí zámecký pivovar, dnes pivovar Eggenberg, ve kterém můžete ochutnat speciální místní pivo.

Český Krumlov: Kultura & historie

První zmínka o Krumlově pochází z poloviny 13. století, nejstarší osídlení ale na tomto území spadá do paleolitu neboli starší doby kamenné. Je zde doloženo keltské a později i slovenské osídlení datované od 6. století našeho letopočtu. Území se nachází na důležité obchodní stezce podél Vltavy, což přitahovalo pozornost i v dalších letech. V raném středověku se tu usídlil rod Víkovců, který si kromě svého hlavního panství Rožmberk založil i hrad v Českém Krumlově. Ve 14. století se pak hrad Krumlov stal hlavním sídlem rodu. V té době zaznamenalo město i hrad největší rozkvět. Stavěly se honosné měšťanské domy, rozvíjela se řemesla i obchod, byl založen pivovar. Za třicetileté války byl Český Krumlov několikrát vypleněn. Od 18. století město ovládali Schwarzenberkové, v září 1938 zde proběhly lehčí boje mezi Němci a Čechoslováky. Po druhé světové válce došlo k odsunu německy mluvícího obyvatelstva a z Českého Krumlova se stalo jednou z center cestovního ruchu v zemi.

Český Krumlov: Zajímavé informace

Jméno Českého Krumlova je odvozeno z německého výrazu Krumme Aue, což v překladu znamená „Křivý luh“. Tento název byl odvozen podle tvaru, na kterém město leží, tedy v esovitě zakřivených meandrech Vltavy.

Český Krumlov: Cíle v okolí

Oblíbeným turistickým cílem v okolí Českého Krumlova je 8 kilometrů vzdálený středověký klášter Zlatá Koruna. Dostanete se k němu pěšky podél řeky Vltavy, případně si můžete půjčit loď a připlout sem na vodě. Dýchat tu na vás bude historie ze všech stran, a pokud byste se chtěli dozvědět víc, máte možnost jít i na prohlídku kláštera.

Celodenní pěší výlet pak můžete podniknout na nejvyšší horu Blanského lesa – na Kleť. Cesta vede z Krumlova pořád do kopce, až se po 7 kilometrech dostanete na 1084 metrů vysoký vrchol. Na něm se nachází nejstarší kamenná rozhledna v Čechách, ze které se vám po zaplacení drobného vstupného jako odměna naskytne překrásný výhled na celé okolí. Uvidíte i město České Budějovice, vrcholky Šumavy a v případě hezkého počasí i rakouské Alpy.

Směrem proti proudu Vltavy se můžete dostat do městečka Rožmberk, jehož historické jádro bylo prohlášeno za městskou památkovou zónu. Nejvýznamnější památkou je zde rozsáhlý hradní komplex na ostrohu nad řekou Vltavou založený Rožmberky okolo roku 1250. Je přístupný veřejnosti a vy si můžete vybírat ze dvou prohlídkových okruhů.

Mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi stojí ještě za návštěvu romantická hradní zřícenina Dívčí Kámen. Tyčí se na vysoké skále nad soutokem Vltavy s Křemežským potokem. Nedaleko tohoto oblíbeného výletního cíle se pak v obci Třísov nachází keltské opipidum, založené pravděpodobně již ve 2. století.


Český Krumlov očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusem do města Český Krumlov

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Český Krumlov

Chcete cestovat do města Český Krumlov? Naše spoje do tohoto města stojí od 25,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Czech Republic a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Český Krumlov s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Český Krumlov. Ve městě Český Krumlov jsou 3 autobusové zastávky, na které se můžete dostat z 22 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Český Krumlov je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Český Krumlov se postará připojení k Wi-Fi a zábavní portál s různými filmy, seriály, nebo audioknihami, zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.