Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Udine

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Udine

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Udine očima Lenny

Lenka Malinová

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování.  Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Praha
26 let
Sběratelka zážitků

Udine: Informace o městě

Pohled na město Udine

Udine: významný dopravní uzel

Italské Udine je hlavním městem provincie se stejným jménem jako město samotné. Že nevíte, kde se nachází? Udine najdete na severovýchodě země. Jedná se o významný dopravní uzel. Město se dokonce v roce 1220 stalo významným střediskem arcibiskupské církve a oblast, o kterou se během následujících staletí neustále bojovalo. Ještě předtím, než se město vrátilo zpátky do vlastnictví Itálie, se tu vystřídala vláda Francouzů, Benátčanů, ale i Rakušanů. Během druhé světové války bylo město součástí třetí říše a k osvobození došlo v dubnu roku 1945. Další významnou událostí, která zamíchala s osudem Udine bylo i zemětřesení v květnu roku 1976, které způsobilo nemalé škody a zanechalo následky na budovách a infrastruktuře. Tato tragická událost se však stala významným mezníkem, díky kterému došlo k rozsáhlému rozvoji města společně s následným založením univerzity v Udine roku 1978.

hlavní náměstí Udine

Významné památky a místa v Udine

Dech beroucí renesanční Udinský hrad, který se nachází uprostřed samotného historického centra, vás zaujme již na první pohled. Tato velkolepá stavba se stavěla od roku 1517 a trvala dlouhých 50 let. Na první pohled vás upoutá nejen svými ozdobnými prvky na samotném čele hradu, ale také věží, která dnes slouží hlavně jako vyhlídka pro návštěvníky hradu. Uvnitř najdete muzeum umění a historie, kde se nachází sbírky artefaktů, pocházejících z Udine a okolí. Od hradu se nyní přesouváme směrem ke katedrále, která se nachází na samotném náměstí Piazza del Duomu.  Toto místo si od místních obyvatel získalo přezdívku duchovního centra Udine.  Budova je slavná pro svá okna připomínající tvar růže a zdobené dřevěné dveře, zdobící hlavní vchod do katedrály. Zmínit se samozřejmě musíme i o freskách z rukou Giovannio Tiepola či Maffeho Verony, které můžeme vidět uvnitř katedrály. Náš další tip ocení především fanoušci architektury, neboť naše další kroky budou směřovat k Loggia del Lionello. Komplex, jehož původ se datuje do 15. století měl původně sloužit jako radnice města Udine. Dnes tu návštěvníci obdivují mramorovou podlahu společně s klenutými sloupy, které lemují celý objekt. Nakonec nesmíme zapomenout zmínit ani dvě nejdůležitější náměstí, kterými jsou Piazza Liberta a Piazza Matteotti nacházející se jen kousek od sebe. Piazza Liberta je nejstarším náměstím ve městě, na kterém se nachází mnoho soch, památníků nebo třeba fontán. Piazza Matteotti je naopak spíš takové více lidové náměstí, kde na vás dýchne ta opravdová italská atmosféra, zatímco si budete vychutnávat porci gelata nebo čerstvě mleté kávy. Italové si prostě umí svůj život vychutnat! Zkusíte to taky?

palác Udine

Udine: Kultura & historie

Itálie se nepochybně řadí k zemím, kde to žije historií a ani Udine v tomto ohledu není výjimkou. Ve městě a jeho okolí se nachází nespočet muzeí, galerií a dalších míst, která si říkají o vaši návštěvu. Jedním z takových je například Civici Udine Musei, které se věnuje modernímu umění. Pod jednou střechou můžete vidět díla z kolekcí italských umělců 20. století, jakými byli například De Chirico, Morandi nebo Campigli. Na své si tady přijdou taktéž příznivci amerických umělců, kterým je v Civica Udine Musei, kterému je věnován rovnou celý úsek, a kteří svá díla věnovali muzeu po zemětřesení v roce 1976. Dalším významným vzdělávacím centrem je muzeum a galerie Museo Diocesano e Gallerie del Tiepolo, které najdeme hned vedle kostela sv. Antonia. Prostřednictvím muzea budete mít možnost se přesunout zpátky v čase, a to až do období starověkého Říma. Samozřejmě i tady najdeme modernější artefakty, pocházející z renesance a novodobé historie. Pakliže jsou dějiny vaší srdcovou záležitostí, tohle místo nesmíte za žádnou cenu vynechat!

Piazza di Udine

Parky a volny čas

Zahrada plná zeleně Giardin Grande se nachází jen kousek od historického centra. Ať už tedy hledáte místo na odpolední piknik nebo si chcete jen odpočinout od celodenního chození po muzeích a památkách – tady si na své přijde určitě každý! V zahradě kruhovitého tvaru naleznete několik stezek, fontány, sochy a samozřejmě velké množství laviček, které vyzývají k odpočinku.  Okolí Giardin Grande je také oblíbená destinace všech fanoušků gastronomie, jelikož se tady nachází široké množství kaváren a restaurací. Jaký podnik si v Udine rozhodně nesmíte nechat ujít? Restauraci La Nicchia, kde se prý každý návštěvník cítí jako doma a kde všechny pokrmy připravují s tou největší láskou a vášní. Přesouváme se ale dál. Dalším místem je Liberty Bar, řadící se mezi opravdové špičky, nejen co se alkoholických drinků týče. Podnik je laděn do amerického stylu a náramně se mu daří. To samozřejmě není jen tak! Každý týden se tady totiž konají různé kulturní akce, jako vystoupení místních jazzových skupin či klavíristů, díky kterým se sem návštěvníci velmi rádi vrací.

Výlety v okolí Udine

Všechny památky a muzea už jste prošli a stále vám do vašeho odjezdu domů nebo do další destinace zbývá jeden či více dní? Jestliže je tohle váš případ, doporučujeme se vydat na pláž Lignano Sabbiadoro. Pláž, kde si na své přijdou jak milovníci klidu, tak i cestovatelé milující třeba vodní sporty. Zlatavý písek lemuje skoro 7 kilometrů dlouhé pláže, které propojují Lignano Sabbiadoro s Punta Faro Marina. Co se týče vybavení, vše je tady jak má být a mimo nespočet plážových barů a lehátek tu najdete třeba i aquapark. Pláž není tak úplně to, co hledáte? Navštivte jedno z okolních měst – například historické Trieste, do kterého se lze dopravit za méně než hodinu jízdy autem po silnici E70. Malebná náměstí, přístav plný těch nejluxusnějších lodí nebo třeba Castello di San Giusto jsou pouhým střípkem z toho, co všechno na vás tady čeká.

Udine: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 99 Kč
Počet spojů z města Udine 117
Počet zastávek ve městě Udine 1
Země Itálie