Autobus do Verona

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Verona

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Verona - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Verona dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Verona stojí v průměru 125,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Verona s FlixBusem stát pouze 75,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Verona je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Verona si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Verona si můžete rezervovat již od 75,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Verona: Informace o městě

Verona: Obecné informace

Ach Romeo, proč jen jsi Romeo? Bědovala nešťastně Julie z balkonu v Casa di Giuletta. Jedno z nejbohatších a velmi prosperujících měst v Itálii je neodmyslitelně spjato se Shakespearovou tragédií Romeo a Julie. Mimo památek spojené s touto dvojicí se malé městečko může pochlubit i dalšími turistickými zajímavostmi.
Veroně se říkalo piccola Roma – malý Řím pro její význam za starých časů Římské říše, ale skutečný zlatý věk zažila ve 13. a 14. století za vlády rodu Della Scala. Toto období bylo poznamenáno ostrými rodovými spory, jež Shakespear líčí ve svém dramatu.
Stará Verona je malá a dá se docela snadno projít pěšky. Od vlakového nádraží, jižně od města jezdí do centra autobusy. Anbo můžete jít severním směrem, kolem autobusového nádraží a po Corso Porta Nuova na Piazza Bra, což je asi 1, 5 kilometrů. Z tohoto náměstí vyjdete po Via Capello, po níž se dostanete na Piazza delle Erbe.

Co navštívit

Verona se chlubí mnoha turistickými zajímavostmi. V tomto ohledu předčí snad i samotné Benátky. Na rozdíl od Benátek tu však naštěstí nepotkáte takové davy turistů. Nezapomínejte, že v pondělí má řada památek zavřeno, případně otevírá pouze odpoledne. Hodláte-li tu strávit pouze jeden den, pak si vyberte jiný den v týdnu. Vstupenka do všech hlavních památek se nazývá Verona Card (na tři dny stojí kolem 12 euro), kterou můžete koupit přímo v těchto památkách nebo v trafikách. V ceně je zahrnuta doprava městskými autobusy, vstup do hlavních památek a kostelů a sleva vstupného na několika méně důležitých místech.

Arena di Verona
Tento římský amfiteátr z růžového mramoru byl vybudován v 1. století našeho letopočtu a dnes slouží Veroně jako operní scéna. Dostanete se sem, projdete-li veronskou bránou Porta Nuova, dlouhou třídu Corso Porto Nuova, po které dorazíte až na náměstí Piazza Bra. Původně aréna sloužila k pořádání gladiátorských her a nejrůznějších představení. Dnes se tam konají operní představení. V dobách své největší slávy byla kapacita arény více než 30 000 diváků. V dnešní době je z bezpečnostních důvodů maximální návštěvnost 15 000 lidí. Kruhová fasáda budovy byla původně složena z bílého a růžového vápence. Velké zemětřesení v roce 1117 téměř úplně zničilo vnější část. Až v renesanci byla obnovena tradice pořádání her a představení. První operou, která zde byla po znovuotevření uvedena byla Aida od Verdiho. Současný repertoár nabízí 4-6 oper za sezónu a v posledních letech se čím dál častěji pořádají koncerty rockové a populární hudby. Vystupovali zde Pink Floyd, Sting, Deep Purple, Whitney Huston či Paul McCartney. Pokud byste si rádi poslechli operu, ale nechce se vám moc utrácet, pak můžete zvolit levnější variantu nákupu vstupenek. Tedy pokud vám nevadí, že budete celé představení sedět na schodech. Po římském Koloseu a aréně v Capui se Arena di Verona pyšní titulem nejrozsáhlejší stavby tohoto typu. Antickou noblesu celé stavby bohužel kazí spousta vymožeností jednadvacátého století. Velké plakáty na zdi amfiteátru propagující blížící se vystoupení či otravní obchodníci, kteří vám vnucují „zaručeně pravé“ hodinky a kabelky.

Park Giardino Giusti
Odpočinek a trochu klidu po otravných prodejcích můžete načerpat v některém z městských parků. Za zmínku stojí zejména Giardiho Giusti, který se nachází nedaleko centra. Zahradníci tvarují zeleň s přesností inženýrů, a tak není tedy divu, že kouzlu této zahrady propadli třeba Mozart či Goethe. Kouzlo park neztrácí ani v zimě. Jen je zde upravena otevírací doba, a to do 20:00.

Porta Borsari
Ačkoli ve Veroně ve 12.stol. řádilo zemětřesení, které zničilo spoustu staveb, jedna přečkala až do dnešní doby – je to brána Porta Borsari. Někteří návštěvníci dělají tu chybu, že si ji vyfotí a jdou dál. Je to škoda, protože Porto Borsari otevírá spleť kouzelných uliček s krásnými starými domy. Tady si vychutnáte tu pravou Itálii.

Basilica di san Maggiore
Tento kostel, mistrovské dílo románského stavitelství, byl vybudován na počest patrona města, sv. Zena, ve 12. století. Nádherné růžicové okno znázorňuje kolo Štěstěny. Než vejdete dovnitř, prohlédněte si skulptury po obou stranách hlavních dveří. Zlatý hřeb chrámu představuje Mantegnova Maestá della Vergine nad hlavním oltářem.

Verona: Kultura & historie

Balkon Romeovy Julie
Hned vedle hlavní veronské nákupní třídy Via G Mazzini stojí Juliin dům – Casa di Giulieta. Ať už byli Romeo a Julie jakkoli fiktivní, zde můžete být u vytržení před tím, co považuje lidová pověst za Juliin balkon. Nebo toužíte-li po nové lásce, přistupte k bronzové sošce Julie a sáhněte si – pro štěstí – na její pravé prso. V domě Capuletů je umístěno malé muzeum, takže po jeho (placené) prohlídce, je možno vstoupit na slavný balkon a zahrát si repliku ze Shakespearovského dramatu. Dům je v neustálém obležení turistů a průchod, který vede do dvora s tím slavným balkonem, je zcela pokryt nápisy a vzkazy mnoha návštěvníků. Pravdou je, že spousta papírů, žvýkaček a nápisů místo spíše hyzdilo, a tak se místní radní dohodli, že ničení Juliina domu zakážou.

Piazza delle Erbe
Toto náměstí, původně římské fórum, zůstalo živým srdcem města. Ačkoli mu stánky stálého trhu na kráse nepřidávají, obklopují ho nejnádhernější veronské budovy – například barokní Palazzo Maffei na severní straně, s připojenou věží Torre del Gardello ze 14. století. Východní stranu zabírá Casa Mazzanti, bývalého rodu Della Scala. Na první pohled vás upoutá jeho freskami zdobené průčelí.

Castelvecchio
Jihozápadně od Piazza delle Erbe stojí na březích řeky Adiže pevnost Cangrandeho II. (z rodu Della Scala) ze 14. století. Za druhé světové války byla vážně poškozena bombardováním a v 60. letech zrestaurována. Dnes v ní sídlí muzeum vystavující různé sbírky obrazů, klenotů, fresek a středověkých artefaktů. Mezi obrazy najdete díla od Pisanella, Giovanniho Belliniho, Tiepola, Carpaccia Veroneseho. Pozoruhodná je rovněž jezdecká socha Cangrandeho I. ze 14. století. Most Ponte Scaligero přes řeku Adiži byl obnoven poté, co ho zničilo bombardování za druhé světové války.

Za řekou
Za kamenným mostem – Ponte Pietra – najdete římské divadlo, postavené v 1. století našeho letopočtu, a ještě dnes využívané ke koncertům a divadelním představením. Ze zadní části divadla vyjeďte výtahem do kláštera nad ním, v němž se nachází zajímavá sbírka řeckých a římských předmětů v Archeologickém muzeu – Museo Archeologico. Na kopci za divadlem a muzeem stojí Castel San Pietro, který postavili Rakušané na místě dřívějšího hradu.
Upravený zelený park, známý jako Giardino Giusti pojmenovaný po šlechtickém rodu, který o park (v němž stálo jeho sídlo) pečoval od jeho otevření pro návštěvníky v roce 1591. Představuje italianizovanou směs upraveného a přírodního parku a zdobí ho nádherné cypřiše.

Verona: Noční život

Typické pokrmy veronské kuchyně jsou Bollito s pearou, což je hovězí maso doplněné strouhanou omáčkou, sýrem, dření, vývarem a černým pepřem. Gnocchi, delicious pasta, z brambor, bílé mouky a vajec, podávané s rajčatovou omáčkou nebo s cukrem a skořicí.
Dále to jsou jakékoli těstoviny, fazole a polenta, což bývalo typické jídlo chudých zemědělců. Polenta se připravuje z kukuřičné mouky vařené v osolené vodě. Z oblasti Benátska pocházejí také dlouhé silné špagety Bigoli. Tradičně se podávají s kachní omáčkou (typické jídlo původně z města Thiene, tradičně první neděli v říjnu), sardinkami či ančovičkami. V jiných oblastech se jim říká bigui nebo také pincinelli.
Tradičním italským pitím je Grappa. Je to aromatický destilát s obsahem alkoholu mezi
37,5 % a 60 %. Tato tekutá specialita se jmenuje podle původního městečka Grappa. Většina Grappy se vyrábí destilací čerstvých matolin (vylisované hrozny) nebo zbytků hroznů získaných po výrobě – lisování vína. Zřídka kdy se Grappa vyrábí i z celých hroznů.

Verona: Zajímavé informace

Místní doprava
Autobusy městského dopravního podniku AMT číslo 11, 12, 13 a 14 (v neděli a o svátcích číslo 91 a 92) jezdí od vlakového nádraží na Piazza Bra (lístky stojí jedno euro a platí jednu hodinu). Pokud nezvolíte cestování autobusem, čeká vás dvacetiminutová procházka po promenádě Corso orta Nuova. Lístky si před nástupem do autobusu zakupte v novinových stáncích nebo v trafikách.

Vlakem
Verona má železniční spojení s Milanem, Mantovou, Modenou, Florencií a Římem. Pravidelné vlaky jezdí rovněž do destinací v Rakousku, Švýcarsku a Německu. Nejsnažší je udělat si výlet do Benátek. Cesta trvá asi hodinu až dvě – záleží, jestli zvolíte cestu rychlíkem, nebo normálním vlakem a ceny za jízdenku se pohybují od šesti do čtrnácti eur.

Verona: Cíle v okolí

Koupáni na Lago di Garda
Verona nemá moře, i když William Shakespear ve své komedii Dva Šlechtici tvrdí opak. To její návštěvnost trochu sráží. Přece jen Itálie většinu turistů láká k vodním radovánkám. Pokud se vám v horkých letních dnech zasteskne po koupání, zamiřte z Verony k jezeru Lago di Garda – jezeru, které se nachází na severu mezi Alpami a Pádskou nížinou. Nejznámější městečko Garda v provincii je vzdálené asi 30 km od Verony a dostanete se tam snadno autem nebo vlakem asi za půl hodiny. Vlaková zastávka se jmenuje Peschiera Del Garda.
Nábřeží, přístav a staré město jsou tři místa, které jsou pro Gardu typická. Velkolepé nábřeží nabízí dostatek promenád s domy v benátském stylu, se spoustou obchodů, barů a restaurací. Každý pátek se tu konají trhy, kde si můžete koupit zeleninu, ovoce, sýry, salámy nebo třeba boty.
Jezero má čistou a teplou vodu zbarvenou do tmavě modré až smaragdové barvy. Je jako zrozena nejen pro skvělé koupání, ale také pro větrné sporty jako je plachtění, windsurfing či kiteboarding. Milovníci aktivní dovolené ocení vysoké hory s ferratami, které nabízejí adrenalinové sporty, rokliny s vodopády, ale také romantické procházky a křivolaké uličky středověkých měst s báječnými zmrzlinárnami. Můžete si také půjčit kolo a projet si okolí. Celou Gardu však neprojedete. Je to největší italské jezero s rozlohou 369 km čtverečních, je dlouhé 51 km a široké 17 km.

Sporty na Lago di Garda:

- windsurfing – Garda se pyšní specifickým prouděním, které jen tak u kdejakého jezera nenajdete.
- via ferrata
- turistika – jedním z nejkrásnějších výletů je stará cesta vysekaná v mohutném útesu z Rivy k jezeru Ledro. Cesta je sice dlouhá – asi 13 kilometrů a převýšením až 600 metrů, ale za ty výhledy to stojí.
- canyoning – splouvání divokých kaňonů v neoprenu
- kiteboarding
- silniční kola – hezká je trasa z Rivy del Garda směrem na Lago di Tenno, pokračovat můžete dále na Fiave a Ponte Arche.
- horská kola – traily pro náročnější nabízí Tremalzo nebo kolem Monte Baldo
- inline brusle – na cyklostezce z Torbole do městečka Arco si pak mohou zabruslit milovníci inlinů.


Verona očima Pavlíny

Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.

Autobusy do města Verona

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Verona

Levné cestování autobusem do města Verona je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 444 destinací. Z města Verona se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Verona již od 75,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Verona s FlixBusem

Cestování do města Verona s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 110 spoji do města Verona máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Verona by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Verona? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.