Autobus do Trenčín

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Trenčín

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Trenčín - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Trenčín dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Trenčín s FlixBusem stát pouze 78,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Trenčín je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Trenčín si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Trenčín si můžete rezervovat již od 78,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Trenčín: Informace o městě

Trenčín: Obecné informace

Trenčín je padesátitisícové město v západním Slovensku nedaleko hranic s Českou republikou. Leží na řece Váh v geografické oblasti nazvané střední Pováží. Už od svého vzniku patřil Trenčín mezi nejvýznamnější města v regionu, v současné době je pak centrem Trenčínského kraje. Město díky svým zachovalým památkám představuje jeden z nejoblíbenějších turistických cílů na celém Slovensku.

Co navštívit

Centrum a dolní město
Na prohlídku Trenčína vám bohatě postačí jediný den. Centrum je malé a všechny památky se navíc nacházejí blízko sebe. První zastávku při cestě z vlakového či autobusového nádraží udělejte u hotelu Elizabeth. Proč právě u tohoto hotelu? V jeho útrobách se totiž nachází originální římský nápis na skále, který připomíná památku vítězství císaře Marca Aurelia v roce 179 našeho letopočtu. Latinský nápis je nejseverněji položený důkaz pobytu římských legií. Nápis z ulice není viditelný. Když vejdete do hotelu a zeptáte se personálu, tak vám jej bezplatně ukáže. Případně se ani nemusíte ptá a jeďte výtahem do druhého podlaží, kde je umístěna krytá vyhlídková terasa.

Od hotelu s římským nápisem je nadohled hlavní trenčínské náměstí – Mierové. Zde kromě několika pomníků a morového sloupu najdete hlavně několik restaurací, kde si můžete pochutnat i na tradiční slovenské kuchyni, včetně oblíbených halušek s bryndzou. V jednom z domů se tu ale nachází turistické centrum, kde vám ochotně poradí a odpoví na všechny vaše dotazy. Na konci náměstí se nachází původní městská brána z 15. století, později několikrát přestavěná a zvýšená o několik poschodí. Dnes je přístupná veřejnosti a slouží jako vyhlídková věž. V minulosti byly v Trenčíně takového brány dvě, zachovala se ale pouze tato přezdívaná Turecká.

Pozornosti by při vaší prohlídce Trenčína neměli uniknout ani tzv. Farské schody vedoucí z náměstí k farnímu kostelu z konce 16. století. Tyto schody měly umožnit přesun obránců města k městským obranám a jako spojnice ke zbrojnici. Na konci schodů při farním kostele nahlédněte do pohřební kaple a kostnice svatého Michala, která je jedinou dochovanou gotickou stavbou v Trenčíně.

Zájemci o židovskou tématiku mohou navštívit starou židovskou synagogu postavenou s byzantskými prvky v roce 1913. Před návštěvou si ověřte otevírací dobu kvůli různým židovským svátkům a šabatu.

Po prohlídce centra se vydejte po již zmiňovaných schodech do kopce směrem k Trenčínskému hradu.

Trenčínský hrad
Hlavní turistický cíl a dominanta města Trenčín i celého Pováží. Trenčínský hrad je přístupný veřejnosti celoročně a v rámci prohlídky nabízí několik okruhů. My doporučujeme zakoupit prohlídku s průvodcem, při které objevíte všechny zajímavosti hradu. Uvidíte rotundu, která byla v 11. století vůbec první prokazatelnou stavbou na návrší, lapidárium s expozicí zachovalých kamenných fragmentů z hradu či hladomornu s výstavou replik středověkých mučících nástrojů. Nejzajímavější částí hradu je potom Matúšova věž. Po rotundě je druhou nejstarší částí celého komplexu a její současná podoba pochází z roku 1270, kdy prošla gotickou úpravou. Na věž je možné vystoupat a kochat se nádherným výhledem na celé okolí. V rámci prohlídkového okruhu navštívíte i Ludovítův a Barborin palác. Ten nese jméno po Barboře Celjské, manželce Zikmunda Lucemburského. Ve středověku hrál Trenčínský hrad významnou roli, byla na něm podepsána Trenčínská smlouva, jíž se český král Jan Lucemburský vzdal nároků na polský trůn. Ve 13. a 14. století hrad ovládal Matúš Čák Trenčanský, významná osobnost Uher a Slovenska – právě jemu je část expozic na hradě věnována. Další část expozice zahrnuje hradní galerii nebo sbírku historického nábytku.

Trenčín: Kultura & historie

Historie Trenčína je velice obdobná historii místního hradu. Původně se město jmenovalo Laugarício, od středověku se užívá dnešní název Trenčín. V 11. století se celá oblast Pováží stala součástí Uherska (dnešního Maďarska), v roce 1241 město i hrad zpustošili Tataři. Později se město stalo jedním z center západního Slovenska, bylo napojeno na železnici i dálnici.

Kulturně žije Trenčín hlavně v létě. Na místním vojenském letišti se pravidelně začátkem července koná známý Pohoda Festival, z dalších letních akcí lze zmínit ještě Runway international rock festival či divadelní festival Sám na javisku.

Ve městě sídlí Galerie Miloše Alexandra Bazovského, vystavující hlavně díla tohoto známého slovenského malíře, městské i hudební divadlo nebo výstavisko Expo center s tématem Trenčín město módy.

Trenčín: Noční život

Bary a noční kluby jsou v Trenčíně situovány v centru města. Z osobních zkušeností vám můžu doporučit zejména návštěvu klubů NO.33 a Stejdž, kde se každý víkend, v pátek a sobotu, odehrávají diskotéky všech hudebních žánrů.

Tisíce návštěvníků zavítají do Trenčína kvůli festivalu elektronické taneční hudby EDMANIA. Ten se koná dvakrát ročně, většinou začátkem léta a v prosinci, v prostorech výstaviště Expo. Festivalu se pravidelně účastní ty největší hudební hvězdy, jako jsou Armin van Buuren či Axwell & Ingrosso.

Trenčín: Cíle v okolí

Oblast Pováží a Ponitří nabízí široké možnosti výletů do okolí. Můžete se vydat na romantický zámek Bojnice, známý z mnoha filmů a seriálů. V Bojnicích se nachází i zoologická zahrada.

V komedii Tajemství hradu v Karpatech je pro změnu vyobrazena zřícenina Čachtického hradu nacházející se nedaleko Nového Mesta nad Váhom.

V oblasti Považské Bystrice je ideálním místem pro pěší turistiku výlet do Manínské tiesňavy, národní přírodní rezervace s mnoha skalami, kaňonem či jeskyněmi. Je součástí chráněné krajinné oblasti Strážovské vrchy, kde najdete i řadu dalších pěších i cyklotras.

Mezi městy Brezová pod Bradlom a Košariskami se nachází mohyla Milana Rastislava Štefánika, pravděpodobně nejvýznamnější slovenské osobnosti a jednoho ze zakladatelů Československa.

Autobusy do města Trenčín

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Trenčín

Levné cestování autobusem do města Trenčín je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 64 destinací. Z města Trenčín se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Trenčín již od 78,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Trenčín s FlixBusem

Cestování do města Trenčín s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 44 spoji do města Trenčín máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Trenčín by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Trenčín? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.