Autobus do Košice

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Košice

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Košice si můžete rezervovat již od 79,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Košice je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Košice dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Košice stojí v průměru 119,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Košice s FlixBusem stát pouze 79,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Košice - 2 Zastávky jsou Košice (autobusová stanice), Košice (Šaca, Benzinol), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Během rezervace jízdenky do města Košice si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Košice: Informace o městě

Košice: Obecné informace

Druhé největší slovenské město Košice najdete na jihovýchodě Slovenské republiky nedaleko hranic s Maďarskem. Má okolo 250 tisíc obyvatel a je významným centrem kulturního, hospodářského i politického života východního Slovenska. Žije zde také početná romská menšina. Košice, dříve průmyslové město, dnes lákají na své historické památky, kterých je zde nespočet. Navštivte toto krásné město pyšnící se dokonce titulem Evropského hlavního města kultury roku 2005.

Co navštívit

Nejvýznamnější památkou Košic je katedrála svaté Alžběty. Tu hledejte uprostřed Hlavní ulice v centru města. Je to pozdně gotická trojlodní stavba stavěná od konce 14. století do počátku 16. století. Z věže dómu budete mít nejkrásnější výhled na Košice a okolí, pří výstupu uvidíte i hodinový stroj a zvony. Katedrála je tou nejvýchodnější v Evropě, která je postavená v gotickém slohu.

Severně od katedrály stojí Urbanova věž, bývalá zvonice vzniklá renesanční přestavbou původní gotické věže. Z dalších zajímavých památek v Košicích je to Levočský dům z 15. století, který v minulosti sloužil coby hostinec, raně barokní kostel svaté Trojice s kamennou fasádou a dvěma věžmi, kostel svatého Antonína Paduánského, jenž byl dříve součástí františkánského kláštera ze 14. století. Na Hlavní ulici dále najdete Státní divadlo stojící v místě někdejší středověké radnice.

Při cestě z centra na vlakové a autobusové nádraží minete Jakabův palác, honosnou novogotickou vilu, která byla v roce 1945 sídlem prezidenta Edvarda Beneše.

Na vrchu Hradová severně od centra města leží pozůstatky středověkého hradu. Jedná se o jednu z nejstarších, ale zároveň i zapomenutějších památek Košic. Hrad byl postaven na přelomu 13. a 14. století za vlády krále Ondřeje III., pravděpodobně se ale nedočkal úplného dokončení. Nedaleko košického hradu se v červnu 1312 odehrála slavná bitva u Rozhanovců, v níž porazil uherský král Karel Robert z Anjou své odpůrce z rodu Abovců a šlechtice Matúše Čáka Trenčanského. Hrad úplně zanikl již v polovině 15. století.

V muzeu letectví nacházejícím se v areálu letiště Košice najdete zdokumentovaný vývoj slovenského letectví od jeho vzniku až do současnosti. Tamní expozice je rozdělená na počátky letectví do roku 1945, techniku od roku 1945, přístrojovou techniku a galerii prezidentských letadel a představuje unikátní sbírku letadel, která patří k ojedinělým nejen na Slovensku.

Košice: Kultura & historie

Okolí Košic bylo osídleno již v pravěké době, pravděpodobně Maďary. První písemná zmínka pochází z roku 1230, městem pak jsou Košice oficiálně nazvány v roce 1241 po obnovení Uherského království kvůli vpádu mongolských kmenů. Celé město bylo obehnáno hradbami, ty se ale bohužel do dnešní doby nedochovaly.

Ve 14. století se Košice staly jedním z nejvýznamnějších sídel Uher, kulturním i obchodním centrem celé Horno-uherské oblasti. V tu dobu také vznikla řada významných staveb ve městě, včetně katedrály svaté Alžběty. V 16. století se Košice staly opěrným bodem proti nájezdům Turků, později se pro změnu město stalo centrem několika protiuherských povstání. V roce 1918 byly začleněny do nově vzniklého Československa.

Na konci války zde byla zformována první poválečná československá vláda a vyhlášen Košický vládní program. V 60. letech minulého století došlo k průmyslovému rozvoji města, vznikly železárny i další hospodářské podniky. Po rozpadu Československa v roce 1993 se Košice staly nejvýchodnějším krajem nově vzniklého státu Slovensko.

Město má bohatou sportovní tradici, kterou v zahraniční zastupují fotbalový klub a hokejový klub HC Košice. Jedním z nejlepších basketbalových klubu na Slovensku jsou Good Angels Košice, z házené je to mužstvo 1. MHK Košice.

V Košicích sídlí významné kulturní instituce s celorepublikovou působností. Patří mezi ně Státní divadlo Košice, Státní filharmonie Košice, Východoslovenské muzeum, Východoslovenská galerie či Státní vědecká knihovna a Slovenské technické muzeum. Současně zde působí Ústavní soud SR a několik vysokých škol jako je Univerzita P. J. Šafárika nebo Technická univerzita Košice.

Z divadel ve městě funguje Bábkové divadlo a Divadlo Thália, která svá představení uvádějí v maďarštině, v romštině pak funguje Divadlo Romanthan. V Košících působí známý folklórní soubor Čarnica, jehož vystoupení můžete zhlédnout při některé významné kulturní akci, jako je například akce Dny města Košice nebo Cassovia folkfest. Z dalších kulturních akcí v Košicích je potřeba zmínit Mezinárodní maraton míru konaný pravidelně v říjnu a festival Matrioshka.

Košice: Cíle v okolí

Při pobytu v Košicích by byla velká škoda nepodniknout výlet do Slovenského krasu. Jedná se o oblast u maďarských hranic, která představuje (co se rozlohy týče) největší krasové území planinového typu ve střední Evropě. Jeskynní komplexy s bohatými krápníkovými výzdobami zapsané od roku 1995 na seznamu světového dědictví UNESCO každoročně lákají desetitisíce návštěvníků. Z jeskyní stojí za návštěvu Gombasecká jeskyně ležící na západním úpatí Silické planiny v údolí řety Slaná. Pyšní se impozantní výzdobou, jejím unikátem pak jsou bílá sintrová brčka silná pouze 2-3 milimetry a dlouhá až 3 metry.

Největší jeskyně Slovenského krasu se jmenuje Domica. Část z více než 5 kilometrů dlouhých chodeb je přístupná veřejnosti. Patří mezi nejkrásnější slovenské jeskyně vůbec, v rámci prohlídky uvidíte pestrost krápníkové výzdoby a následně se svezete lodičkou po podzemní říčce Styx. Z dalších jeskyní tohoto národního parku je dále zpřístupněna Jasovská jeskyně, jež byla v tomto ohledu vůbec první na Slovensku. Nachází se v ní nápis z roku 1452, veřejnosti byla potom otevřena v polovině 19. století.

Gelnici najdete na východě Slovenska asi 40 kilometrů od Košic. Tímto historickým městem protéká řeka Hnilec a leží v údolí mezi kopci dosahujícími výšky více než tisíc metrů. Město vzniklo již v době Uherského království ve 13. století, následně zde proběhl rozmach hornictví. Těžila se tu zlato, stříbro, olovo i železná ruda. Při prohlídce města nezapomeňte navštívit kostel Nanebevzetí Panny Marie ze 14. století, zříceninu někdejšího Gelnického hradu ze 13. století, Bánické muzeum či kamenný most z 19. století.

U města Michalovce v obci Vinné stojí za návštěvu zřícenina gotického Vinianské hradu ze 13. století. Postaven byl na sopečné kře na Vinianským jezerem, které mimochodem nabízí řadu možností k odpočinku a koupání. Hrad byl v 15. století těžce poškozen a později opraven a opevněn. Později jej nechal rakouský císař zbourat a dnes se zachovaly pouze ruiny objektu, které jsou zpřístupněny veřejnosti.

Výlet k Vinianskému hradu lze spojit s návštěvou nedaleko vzdálené rekreační oblasti Zemplínské šíravy. Ta je se svou délko jedenácti a šírkou tří a půl kilometrů druhou největší vodní plochou na Slovensku. Na břehu přehrady se nachází řada kempů. V průběhu horkých letních dnů se můžete schladit koupelí právě v Zemplínské šíravě.


Košice očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Košice

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Košice

S FlixBusem cestujete do města Košice snadno a levně. V naší nabídce je 76 jízd od 79,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Košice jsou 2 zastávky, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Košice je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Košice s FlixBusem

Do města Košice se můžete dostat z 76 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Košice

Ať jste kdekoli v zemi Slovensko, je snadné se dostat to města Košice: 76měst je spojených s městem Košice, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Košice. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.