Autobus do Pula

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Pula

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Pula si můžete rezervovat již od 129,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Pula je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Pula dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Pula s FlixBusem stát pouze 129,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Pula - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Během rezervace jízdenky do města Pula si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Pula: Informace o městě

Pula: Obecné informace

Pula je přístavní město v Chorvatsku na pobřeží Jaderského moře. Jedná se o turistické centrum poloostrova Istrija a zároveň s 57 tisíci obyvateli i o největší město Istrijské župy. Návštěvníkům nabízí atmosféru menšího městečka s množstvím pamětihodností, krásnými písčitými plážemi a klidnou okolní přírodou. Diky své poloze se Pula stala dopravním centrem západního Chorvatska s možností lodní dopravy do italských letovisek. Nejznámější památky v Pule pocházejí z dob Římské říše, za jejíž vlády došlo k největšímu rozvoji města. Najdete zde slavný Amfiteátr (Arena) z 1. století, který je dnes druhý nejzachovalejší na světě po římském Koloseu. Amfiteátr, sloužící ve starověku pro pořádání gladiátorských zápasů, původně pojal 23 tisíc diváků, dnes se jich do něj vejde při různých kulturních akcích asi pětina. Stavba spadá pod archeologické muzeum a platí se do ní vstupné. Rovněž z 1. století pochází Herkulova brána z původního římského opevnění města (Porta Herculea) či triumfální oblouk rodiny Sergiů s bohatě zdobenou výzdobou. Původně byl oblouk součástí Zlaté brány, která ale byla v 19. století zbourána. Bránu i oblouk je možné si prohlédnout bezplatně. To ale neplatí o pozůstatcích chrámu sv. Augusta, přestavěnému po odchodu Římanů na křesťanský kostel. Dnes v něm sídlí muzeum antických soch. Porta Gemina, v českém překladu dvojitá brána dříve sloužila jako součást opevnění města, dnes jí vede vstup do archeologického muzea.

Co navštívit

Na kopci nad městem se nacházejí pozůstatky římského divadla a v jednom z domů i volně přístupná římská mozaika ze 3. století s motivem z řecké mytologie. Z neřímských památek ve městě stojí za návštěvu pozůstatek byzantské baziliky Sancta Maria Formosa z 6. století, respektive její pohřební kaple a římský sarkofág s ostatky svatých, dále budova renesanční mariánské katedrály Světa Marija s nádherným interiérem a nedaleký františkánský klášter (Franjevački Samostan). V jeho areálu lze, kromě kopií středověkých fresek, spatřit v kapli sv. Jana originální římskou mozaiku ze 2. století. Pouze zvenčí můžete obdivovat radnici vybudovanou v původním římském antickém Dianině chrámu. Atrakci pro turisty představuje komplex podzemních chodeb Zerrostrasse. Ten vznikl za vlády Rakouska-Uherska v první světové válce jako úkryt pro obyvatele města před bombardováním a jako sklad munice. V současnosti je objekt přístupný ze tří různých míst ve městě a sídlí v něm umělecká galerie. Pula je ideální místo pro koupání. Pláže jsou sice členité a často i štěrkovité, i přesto denně lákají stovky místních a turistů. Z vlastních zkušeností vám doporučujeme pláže Histria, Ambrela a Brioni.

Pula: Kultura & historie

Osídlení na místě dnešní Puly je spjato se starořeckou bájí o plavbě Argonautů, první doložené obydlení Istrijského poloostrova je pak datováno do 6. století před naším letopočtem, kdy se zde usídlil kmen Histrijců, podle kterého později dostala oblast i své jméno. Na přelomu letopočtu Římané v Pule založili novou kolonii a vybudovali mnoho dodnes dochovaných staveb. Ve středověku město dobyli Benátčané a ve 14. století Pula téměř zanikla. Vzestup přišel až v roce 1813 s připojením k Rakouské monarchii, kdy zde byl vybudován významný přístav. Po první světové válce město připadlo Itálii, jejíž součástí bylo až do vzniku obnovené Jugoslávie v roce 1945. Za druhé světové války utrpěla Pula těžké bombardování, při kterém bylo zničeno na 40 % budov města.

Pula: Noční život

Pula se v minulosti stala symbolem setkávání významných osobností kulturního života. Jezdili sem římští císaři, město fascinovalo Napoleona, Františka Josefa I. i Josipa Broze Tita., kteří v Pule trávili své volné dny a přijímali zahraniční vzácné hosty. Počátkem 20. století zde pobýval slavný spisovatel James Joyce. V Pule můžete navštívit desítky muzeí i galerií. Osobně doporučujeme zajít do archeologického muzea, kde najdete řadu antických vykopávek, historické a námořní muzeum Istrie, věnované mořeplavectví a dějinám přístavu či muzeum moderního umění a muzeum vinařství a pěstování oliv. V bývalé rakouské pevnosti Verudela je dnes umístěno mořské akvárium. Z kulturních akcí stojí za zmínku filmový festival, který se pravidelně koná po dva červencové týdny v amfiteátru, a mezinárodní festival alternativních divadel konaný také v červenci. Kromě těchto dvou událostí se v létě téměř každý den koná menší koncert či divadelní představení. V loděnici zvané Uljanik můžete každovečerně od devíti hodin bezplatně pozorovat světelnou show svítících obrů. V té samé loděnici najdete i legendární rockový klub Uljanik, za nočním života se můžete vydat i do dalších klubů, jako je např. Rock Cafe Pula, Pietas Iulia, Aruba a Monte Paradiso.

Pula: Zajímavé informace

Turisté návštěvu Puly většinou spojují s výletem na nedaleké Brijunské ostrovy, někdy zvané též jako Briony. Ostrovy jsou přístupné pouze lodí, která vás většinou zaveze z východiska výletů městečka Fažana vzdáleného 8 km od Puly. Briony jsou národním parkem, a proto do nich musíte zaplatit vstupné a dodržovat předepsaná pravidla. Vydat se můžete na několik ostrovů, z nichž se největší jmenuje Veli Brijun. Tam najdete vše, co od návštěvy očekáváte, včetně antických pozůstatků římských vil, byzantské pevnosti i středověkou hranolovou věž ze 13. století. V benátském kostele potom sídlí archeologické muzeum. V západním výběžku ostrova se nachází zoo-safari s volně žijícími zebrami i žirafami. K jednodennímu výletu se přímo vybízí návštěva obce Premantura a chráněné krajinné oblasti Kamenjak. Tato oblast je známá pro chov ústřic, které můžete ochutnat v některé z místních restaurací. Přímo na mysu Kamenjak potom najdete stovky zátok vhodných ke klidnému koupání v Jaderském moři.


Pula očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Pula

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Pula

S FlixBusem cestujete do města Pula snadno a levně. V naší nabídce je 51 jízd od 129,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). Rezervace autobusové jízdenky do města Pula je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Pula s FlixBusem

Do města Pula se můžete dostat z 51 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Pula

Ať jste kdekoli v zemi Chorvatsko, je snadné se dostat to města Pula: 51měst je spojených s městem Pula, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Pula. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.