Autobus tam a zpět: Rijeka

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Rijeka

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Rijeka autobusové nádraží

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Rijeka: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

80

Počet zastávek

1

Země

Chorvatsko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Rijeka: Informace o městě

Rijeka: Obecné informace

Rijeka je s více než 170 tisíci obyvateli třetí největší město Chorvatska. Nachází se na severu země na pobřeží Jaderského moře východně od Istrie. Přestože se nejedná o atraktivní turistickou destinaci, návštěvníkům nabízí zachovalé památky či bohaté kulturní vyžití. Díky velkému množství studentů jde o město, které láká kvůli nočnímu životu hlavně mladé lidi. Rijeku někdy můžete znát i z cizojazyčných názvů Fiume (italsky), Reka (slovinsky) a Szentvit (maďarsky).

Co navštívit

V Rijece se příliš mnoho památek nenachází, a proto vám bude na návštěvu města bohatě stačit jeden den. Z antického období se dochovaly pozůstatky mohutného Liburnského valu, vysoké hradby postavené ve 4. století jako vojenská hranice. Zbytky valu najdete v celém okolí města a jsou volně přístupné. Rovněž ve 4. století byl postaven Římský oblouk nacházející se v jedné z úzkých uliček u Titova náměstí. Dominantu města tvoří středověký hrad Trsat. Byl postaven ve 13. století na kopci nad Rijekou a dnes slouží hlavně ke kulturním účelům a jako muzeum. Kromě toho získáte překrásný výhled na město i celé okolí. Při cestě z hradu potom odbočte k poutnímu místu – kostelu Panny Marie Loretánské, postavenému v 15. století. Z dalších památek v okolí hradu lze zmínit ještě františkánský klášter. Symbolem Rijeky je svatý Vít a proto najdete v centru hned několik památek věnovaných jeho osobě. Jednou z nich je barokní katedrála, ve které je umístěna klenotnice Jezuitské dědictví. Vedle pak stojí kostel Uznesenja Marijina. Centrum města se nachází v okolí náměstí Chorvatské republiky a Titova náměstí. Zde si můžete zajít do některé z restaurací na oběd či ochutnat chorvatskou zmrzlinu. Na Titově náměstí si všimněte barokní kaple z roku 1531 s motivem dítěte a Madonny. Z novějších památek v Rijece stojí za zmínku radnice a městská věž s hodinami. I v Rijece můžete využít pláže ke koupání v Jaderském moři. Nejedná se o rušné letovisko, takže návštěvu spíše uvítají starší lidé a rodiny s dětmi. Blízko od centra se na východě nacházejí pláže Pecine, vydat se můžete i opačným směrem, do Kantridy, kde se nachází i aquapark. Všechny pláže jsou dostupné městskou hromadnou dopravou.

Rijeka: Kultura & historie

Ve starověku bylo město osídleno Římany, kteří zde vybudovali rozsáhlé opevnění tzv. Liburnský val proti nájezdům barbarů. Rozkvětu dosáhla Rijeka ve 4. století, kdy se stala hlavním městem římské provincie Liburnia. V 7. století dobyli Rijeku Slované z kmene Chorvatů. Dalšího vzestupu se město dočkalo v novověku. Tehdy se v místním přístavu zpracovávalo dřevo, vlna, kůže i železo. Rostlo také hospodářství. Bohatství na sebe nenechalo dlouho čekat, což ovšem vyvolalo spory o moc. Rijeku se tak postupně snažili získat Osmané, Benátčané a knížata z Uher. Nakonec bylo město v 18. století Rakouskem prohlášeno svobodným přístavem. Součástí Habsburské monarchie byla Rijeka až do konce první světové války. Následně přístav anektovali Italové a součástí Jugoslávie (Chorvatska) se stal až roku 1947. Ve městě se nacházejí muzea a galerie všeho druhu, nejznámější je námořní a historické muzeum sídlící v Mistodržitelském paláci či přírodovědecké muzeum s přilehlou botanickou zahradou. Zájemci o umění by neměli vynechat muzeum moderního a současného umění, které sídlí nedaleko vlakového nádraží a galerii Principij s expozicí fotografie. V červenci a srpnu se v Rijece každoročně koná festival Rijecké letní noci, během kterých probíhají po celém městě různá divadelní a koncertní představení. Z dalších kulturních akcí lze zmínit festival Melodie Istrie a Kvanteru na konci června a církevní pouť k Matce Boží Loretánské na Trsat konanou pravidelně 15. srpna.

Rijeka: Noční život

Rijeka je tím pravým místem pro noční zábavu. Najdete tu desítky barů, nočních klubů a diskoték, které pravidelně každou páteční a sobotní noc praskají ve švech. V únoru se ve městě koná Rijecký karneval, největší karnevalová akce v Chorvatsku. Z nočních klubů doporučujeme Club Nina 2, který se nachází přímo na pobřeží a nabízí tři taneční stage. Živou hudbu pro změnu hledejte v klubech Tunel a Teatro Lounge baru. Na místní chorvatské pivo si zajděte do Docker pubu a drinky si vychutnejte v barech jako je Milord Pub či Bačva pub.

Rijeka: Zajímavé informace

V okolí Rijeky se nachází několik menších městeček, které leckdy svou atraktivitou převyšují svého velkého souseda. Nejkrásnější je rozhodně 11 kilometrů vzdálené městečko Kastav s historickým zachovalým centrem. Můžete tu navštívit městské opevnění a věž Forticu, několik barokních či gotických kostelů a na náměstí Lokvina starodávnou městskou cisternu. Přístupné jsou i městské lodžie a kapetana, tedy dřívější sídlo správce Kastavu. Celé město se nachází na vysokém kopci, ze kterého získáte nádherné výhledy na okolní záliv.
Mezi nejluxusnější resorty u Jadranu se řadí město Opatija. Najdete zde překrásné pláže, ale také drahé lázeňské hotely. Naopak městečko Bakar může posloužit jako cíl nízkonákladovým cestovatelům. V minulosti byl Bakar zasažen ekologickou havárií z důvodu přístavu přijímajícího ropné tankery a další lodě. Dnes se město ležící v Bakarském zálivu stalo výletním cílem z Rijeky, a to i diky nově rekonstruovanému středověkému hradu. Bakar je speciálním místem pro milovníky gastronomie. Přímo zde totiž vzniká nejlepší šumivé víno nazvané Bakarska vodice a město dalo vzniknout i věhlasným bakarským preclíkům. Obě tyto pochoutky doporučujeme ochutnat přímo v některé z bakarských restaurací.
Zájemci o motosport pak ocení návštěvu obce Grobnik, kde se nachází jeden z největších autodromů v Chorvatsku.


Rijeka očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.