Autobus do Bělehrad

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Bělehrad

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Bělehrad si můžete rezervovat již od 379,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Počet zastávek ve městě Bělehrad - 2 Zastávky jsou Autokomanda Belgrade, Bělehrad autobusové nádraží, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Bělehrad dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Bělehrad s FlixBusem stát pouze 379,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Bělehrad je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Bělehrad si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Bělehrad: Informace o městě

Bělehrad: Obecné informace

Bílé město nebo Paříž Balkánu – tak se přezdívá hlavnímu městu Srbska. Tuto přezdívku si město vysloužilo svými uličkami, kavárnami, rušným městským životem a honosnými budovami v centru města. Bohužel na druhé straně, stále tu zůstává velká část zničená válkami, které trvaly až do konce 20. století. První zmínka o osadě umístěné při ústí Sávy do Dunaje pochází z 5. století př.n.l. Během procházky srbskou metropolí není na škodu si občas připomenout, že město bylo během své 200 let dlouhé historie zničeno více než čtyřicetkrát. Bělehrad se samozřejmě dá projít pěšky. Pokud vás ale tlačí čas, můžete si rozsáhlé centrum objet bez námahy během několika hodin na vozítku segway s průvodcem. V případě, že vám nevadí trocha adrenalinu a milujete jižanský dopravní chaoz, není nic lepšího než si dát organizovanou projížďku na kole nebo na skútru. Turisté, kteří ocení spíše pohodlné místo v turistickém autobuse, mohou využít služeb autobusu Hop On/Hop Off podobně jako v jiných světových metropolí. Jiný pohled na Bělehrad nabízejí plavny po Sávě v oblasti kolem jejího ústí do Dunaje, které je charakteristické výrazně jiným zbarvením vody každé z řek. Máte-li v sobě duši rytíře, zvolte válečnickou loď Svibor.

Co navštívit

Kalemegdan a Bělehradská pevnost: Mnoho turistů považuje výraz Kalemegdan za název pevnosti, ale v turečtině to znamená „území kolem pevnosti“. Dnes se jedná o park hraničící z jedné strany s pevností a z druhé se Starým Městem. pro přehlednost lze toto území rozdělit na park, Horní pevnost, Dolní pevnost, Východní pevnost a zoologickou zahradu. Bělehradská pevnost vyrostla v jednu z největších tvrzí v Evropě. Pomník vděčnosti Francii: Před Velkým Revelinem si prohlédněte sedm metrů vysokou sochu z bračského mramoru z dílny Ivana Meštrovice z roku 1930. Bronzová socha znázorňuje ženu s mečem představující francii mířící na pomoc Srbsku během první světové války. Velký Revelin: Kalemegdan odděluje od pevnosti její první a nejmladší linie vystavěná ve tvaru písmene V a vysoká osm metrů. Tuto linii vybudovali Turci podle předešlého rakouského vzoru v letech 1760-1780. Z bývalého suchého obranného příkopu je dnes sportovní hřiště podobně jako v dalších částech pevnosti. Z jihozápadu vede do pevnosti Karadjorjevova brána, jíž údajně prošel do pevnosti během prvního srbského povstání v roce 1807 sám jeho vůdce Karadjorje Petrovič. Později byla zastavěna a znovu prokopána až v roce 1953. Severovýchodní vchod se nazývá Vnější Istanbulská brána a zachovala se i s některými detaily, např. vnitřními výklenky pro stráž. Jeden z nich dnes funguje jako prodejna suvenýrů. Za branami Revelinu stojí Galerie Přírodovědeckého muzea, klasicistní budova z první poloviny 19. století. Podzemí této stavby, dříve pravděpodobně sklad střelného prachu, bylo spojeno s příkopem a je zcela jistě staršího data. Expozice galerie prezentují srbskou přírodu.

Bělehrad: Kultura & historie

Každoročně se zde konají různé festivaly a veletrhy – od filmových a hudebních až po divadelní:
FEST – Bělehradský filmový festival
BITEF – Bělehradský divadelní festival
BEMUS – Bělehradský hudební festival

Ivo Andric, nositel Nobelovy ceny za literaturu v Srbsku se proslavil svými nejznámějšími díly – Most na Drině. Slavný je také film oceněný v roce 1995 na cenách Palme s názvem Underground (Podzemí) od režiséra Emira Kusturicy. Během 90. let bylo město hlavním centrem hudebního stylu turbofolk, k jehož nejznámějším představitelům patřila Ceca Ražnatovicová. Dnes je Bělehrad centrem srbské hip-hopové scény. Nachází se zde také Srbské národní divadlo, Jugoslávské divadlo nebo Ateliér 212.

Bělehrad: Noční život

Pro Srbsko je hodně typické vepřové maso. Ať už v podobě plátků nebo mletého – oblíbené zejména u všech balkánských států. Jako příloha se používá pita. To je chleba, lépe řečeno chlebová taková placka. Mezi typické jídlo Bělehradu patří: Čevačiči – malé válečky z mletého masa se smaží nebo pečou. U nás ho známe pod názvem čevabčiči a podává se s hořčicí. V Srbsku se hodně koření a podávají se s pikantními omáčkami. Burek – listové těsto naplněné sýrem, masovou směsí či špenátem. Často se prodávají i u nás, na stáncích s rychlým občerstvením. Tvarují se do dlouhých nudlí a poté se zatočí do tvaru hlemýždí ulity. Podává se teplý. Pekárny jsou otevřeny i v noci, a tak je burek častým pokrmem lidí, kteří se vrací se z noční zábavy domů. Plejskavica – je prakticky to stejné, jako Čevačiči, akorát maso je zde tvarováno do placiček, které se po upečení vkládají do kulatého pečiva, které se nazývá lepinja. Servíruje se s kečupem, majonézou, hořčicí. Přílohou je nakrájené zelí, rajčata, cibule či jiná čerstvá zelenina. Je to taková srbská verze amerického hamburgeru. Rakija – milovaná i proklínaná balkánská rakije označuje pálenku, i když v každodenním hovoru spíše jakýkoli podobný vysoce alkoholický nápoj. Nejpopulárnější je slivovice, hruškovice, meruňkovice či jablkovice. Dražší a luxusnější dunja se vyrábí z plodů kdoule, travarica vzniká macerací léčivých trav a bylin. Rakije mají obvykle obsah alkoholu mezi 40-50 procenty. Víno – Ačkoliv srbská vína nejsou ve světě známá tolik jako chorvatská či hercegovská, najdou se mezi nimi vynikající série světové kvality. Oficiální „vinné cesty“ jsou čtyři. první je Palic na severu Bačky. Zdejší víno z písečného podloží můžete zakoupit ve vinařstvích v Subotici – nejnámější je Vinarija Zvonko Bogdan. Druhou oblastí je Fruška gora s centrem ve Sremských Karlovcích. Ke specialitám regionu patří originální dezertní víno bermet. Neméně známý je banátský ryzlink a další odrůdy z okolí města Vršac.

Autobusem do města Bělehrad

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Bělehrad

Chcete cestovat do města Bělehrad? Naše spoje do tohoto města stojí od 379,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Srbsko a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Bělehrad s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Bělehrad. Ve městě Bělehrad jsou 2 autobusové zastávky, na které se můžete dostat z 115 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Bělehrad je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Bělehrad se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.