Autobus tam a zpět: Liberec

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Liberec

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Liberec - 2 Zastávky jsou Liberec bus station, Liberec Fügnerova - Blažkova, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Liberec dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Liberec s FlixBusem stát pouze 75,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Liberec je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Liberec si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Liberec si můžete rezervovat již od 75,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Liberec: Informace o městě

Liberec: Obecné informace

Liberec je krajské město Libereckého kraje a se svými 103 tisíci obyvateli je pátým největším městem v České republice. Liberec leží v severní části země mezi Jizerskými horami a Ještědsko-kozákovským hřbetem a protéká jím řeka Lužická Nisa. Partnerskými městy Liberce jsou i další města patřící do naší autobusové sítě – například německý Augšpurk, Amersfoort v Nizozemí nebo Dunkerk ve Francii. V Liberci a jeho okolí je spousta zajímaných míst a nabízí se celá řada aktivit. Na následujících řádcích se dozvíte více!

Co navštívit

Liberec leží mezi dvěma horskými hřebeny, kde poměrně často prší. Přesto, nebo právě proto, se vyplatí vydat se sem autobusem i při špatném počasí. Jako první možnost se rozhodně nabízí návštěva libereckého aquaparku Babylon, kde vás déšť rozhodně nepřekvapí – můžete jej ale u některých atrakcí očekávat. Od svého založení v roce 1997 bylo Centrum Babylon neustále rozšiřováno a vylepšováno. Dnes tak můžete kromě aquaparku navštívit také lunapark, wellness centrum, nebo nové science centrum IQLANDIA a dozvědět se něco nového zábavnou interaktivní formou.

Další atrakcí, kterou můžete navštívit v jakémkoli počasí, je liberecká botanická zahrada. Ať prší, sněží, nebo je vedro k padnutí, ve sklenících botanické zahrady je vždy takové klima a prostředí, které rostlinám nejlépe svědčí. Můžete tak přejít z Austrálie do Afriky, z pravěku do současnosti, nebo z tropů na poušť.

Do Liberce se můžete vydat i za poznáním. Ve městě je celá řada muzeí a galerií, kde se dozvíte zajímavosti o historii regionu, nebo si můžete prohlédnout díla místních současných umělců. Severočeské muzeum Liberec se zaměřuje na oblasti regionální přírodovědy, historie a umění, disponuje také bohatou knihovnou. Kromě stálých expozic zde probíhají různé výstavy, tak si nezapomeňte před svou cestou autobusem do Liberce zkontrolovat záložku aktuality na webové stránce muzea. Dalším zajímavým muzeem je Liberecké podzemí, kde si můžete prohlédnout interiér bývalého protileteckého krytu CO Lucemburská. Pro fanoušky techniky doporučujeme návštěvu Technického muzea – autobusy sice k vidění nejsou, můžete se ale pokochat prohlídkou některých našich konkurentů – automobilů, motocyklů, jízdních kol, vlaků nebo tramvají.

Liberec: Kultura & historie

První zmínky o Liberci jsou z roku 1352, kdy bylo současné krajské město pouze malou nevýznamnou osadou, která sloužila především jako místo, kde si mohli projíždějící obchodníci odpočinout po přechodu okolních pohoří. Od nepaměti bylo město známé svou tradicí výroby textilu. Původně se zde vyrábělo lněné plátno, od 16. století také vlněné sukno, které bylo distribuováno armádě Albrechta z Valdštejna. Textilní průmysl Liberec tenkrát proslavil po celém Rakousku-Uhersku, a jeho sláva trvala i za doby první republiky a až do konce 2. světové války, kdy byly místní manufaktury znárodněny, a vznikla továrna Textilana. Textilana zkrachovala v roce 2001, čímž víceméně skončily textilní dějiny Liberce.

Liberec: Noční život

V Liberci je celá řada klubů, barů a restaurací, kde můžete strávit večer. Kdo chce povečeřet ve velkém stylu s výhledem na prakticky celou republiku, ať vyzkouší restauraci ve vysílači na Ještědu. Komu chce naopak zůstat blíže civilizaci, bude mít z čeho vybírat. Kromě starých známých restaurací, jako je Potrefená Husa nebo The PUB, je Liberec plný podniků servírujících kuchyni z různých koutů světa, například indickou („The Royal Maharaja“), japonskou („Saiko Cuisine“), italskou („Pizza Futura“), řeckou („Masa Buka Řecká Taverna“) a mnoho dalších. Po večeři zajděte na trochu kultury do divadla F. X. Šaldy – na programu může být činohra, ale také opera nebo balet.

Liberec: Zajímavé informace

Když se vydáte autobusem FlixBus do Liberce, rozhodně nevynechejte Ještěd. Na vrcholu Ještědu, který je 1012 metrů nad mořem, stojí známý televizní vysílač, který dodává hoře její nezaměnitelný vzhled. Vysílač je tak unikátní, že získal celou řadu architektonických ocenění, je jedním ze 7 divů České republiky, byl prohlášen za národní kulturní památku a má šanci k zapsání do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Stavba vysílače byla dokončena v roce 1973 a dnes slouží jako rozhledna, restaurace a hotel. Protože je Ještěd poměrně osamělý, je odtud skvělý výhled, prý na polovinu Čech.

Liberec: Cíle v okolí

Na sever od Liberce leží Jizerské hory, kam se dá pohodlně podniknout jedno nebo vícedenní výlet. Jizerské hory můžete projít pěšky, projet na kole nebo turistickým autobusem. Nejvyšší horou české strany Jizerských hor je Smrk (1124 m), který je oblíbeným cílem turistů. V horách je celá řada možností pro pěší túry všech obtížností pro různé věkové kategorie. Jedno mají ale společné – nadýcháte se zde čerstvého vzduchu a užijete si krásnou přírodu.

Autobusy do města Liberec

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Liberec

S FlixBusem cestujete do města Liberec snadno a levně. V naší nabídce je 24 jízd od 75,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Liberec jsou 2 zastávky, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Liberec je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Liberec s FlixBusem

Do města Liberec se můžete dostat z 24 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Liberec

Ať jste kdekoli v zemi Czech Republic, je snadné se dostat to města Liberec: 24měst je spojených s městem Liberec, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Liberec. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zábavní portál, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.