Autobus tam a zpět: Karlovy Vary od 49 Kč

Autobusy FlixBus jsou vybaveny wifi, zásuvkami a pohodlnými sedadly.

Komfort v autobusech

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech
Cestu lze zrušit nebo změnit až do 15 minut před odjezdem.

Flexibilní jízdenky

Cestu lze zrušit nebo změnit až do 15 minut před odjezdem.

Změna rezervace
Cestování autobusem může být ekologické - FlixBus

Ekologické cestování

Naše výkonné autobusy mají vynikající uhlíkovou stopu na ujetý kilometr na osobu.

Ekologické cestování autobusem
9 z 10ti našich autobusů dorazí do cíle včas

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase
Autobusová jízdenka z 49 Kč
Počet spojů z Karlovy Vary 16
Počet zastávek v Karlovy Vary 1
Země Česká republika

Karlovy Vary: Informace o městě

Základní informace o Karlových Varech

Karlovy Vary: Obecné informace

Karlovy Vary, 50 tisícové lázeňské město v západních Čechách, jsou jedním z mnoha klenotů naší země. Co je na Karlových Varech výjimečné, aby stály za výlet autobusem? Je toho spousta: historie, kulturní akce, mezi kterými vyniká Mezinárodní filmový festival, lázeňská tradice včetně kolonády a tradičních oplatek, architektura a památky, výroba Becherovky, anebo i noční život.

Podíl na tom, jak v současnosti město vypadá, mají především Karlovarské prameny. Léčivá minerální voda je přímým důvodem rozvoje lázeňství a vzniku místních podniků, jako je například Mattoni nebo Becherovka. Samotné lázeňství pak mělo vliv na rozvoj dalších odvětví jako je například hotelnictví, restauratérství, turismus, sklářství a výroba porcelánu. Neopomenutelnou součástí Karlových Varů je také jejich architektura. V centru města můžete obdivovat několik kolonád v různých architektonických stylech od pseudorenesanční kamenné Mlýnské kolonády, přes dřevěnou Tržní kolonádu až po funkcionalistickou železobetonovou Vřídelní kolonádu. Každá kolonáda je postavena kolem jednoho nebo více pramenů. V současnosti je veřejně přístupno 15 zachycených karlovarských pramenů, které se liší teplotou a částečně i složením a jsou vhodné pro užívání metodou pitné kúry. Nejznámější je samozřejmě Vřídlo, nejteplejší (72 C°) pramen v České republice, který díky vysokému tlaku vystřikuje až do výšky 12 metrů a vydá za minutu až 2000 litrů vody!

Památky a zajímavá místa v Karlových Varech

Karlovy Vary: Co navštívit

Při procházce městem narazíte na celou řadu zajímavých míst. Kromě již zmíněných kolonád a pramenů také stojí za pozornost velkolepé hotely Pupp a Imperial, Chrám sv. Petra a Pavla, kostel sv. Máří Magdaleny, Městské divadlo, Jan Becher Muzeum, sklárna Moser a mnoho dalších zajímavostí.

Chrám sv. Petra a Pavla
Pravoslavný kostel přezdívaný „ruský kostel“ se nachází ve čtvrti Karlových Varů nazývané Westend. Architektura stavby s tradičními pozlacenými kupolemi je inspirována byzantsko-staroruským chrámem v ruském v Ostankinu. Kostel je pro veřejnost otevřen každý den od 8:00 do 18:00 hodin.

Karlovy Vary z výšky
Kdo by si chtěl Karlovy Vary prohlédnout z výšky, má možnost vyjít (nebo i vyjet) na celou řadu lákavých míst. Kopec Výšina přátelství (nebo také Diana), na kterém byla postavena rozhledna Diana, nabízí krásný výhled na město. Návštěvu můžete buď spojit s procházkou a vyběhnout si na kopec po svých, nebo s projížďkou lanovkou, která se nachází v Mariánské ulici vedle hotelu Pupp. Další zajímavou vyvýšeninou v Karlových Varech je vyhlídka Jelení skok se známou sochou kamzíka, odkud zase uvidíte město z jiného úhlu. Přímo ve městě je také přístupná Zámecká věž.

Kulturní vyžití v Karlových Varech

Karlovy Vary: Kultura & historie

Lázeňství
Lázeňství je těsně spjato s historií města. Říká se, že město bylo založeno Karlem IV., který na horké léčivé prameny narazil při svém lovu v lesích v okolí Lokte, kde v té době pobýval. Co Karel IV. tehdy ještě neměl vědecky potvrzeno je, že karlovarská minerální voda obsahuje téměř všechny prvky periodické tabulky, z čehož 40 je potřebných pro lidský organismus. Vlastní zkušenost, ale i zkušenost místních obyvatel, jej o léčivosti místních pramenů přesvědčila natolik, že lázně v roce 1370 povýšil na město. Původně byla minerální voda používaná pouze jako lázeň, dnes je ale častější pitná kúra, pomocí které se léčí nemoci pohybového a trávicího ústrojí.

Becherovka
Metodou pitné kúry se zabýval i David Becher, přezdívaný Hippokrates Karlových Varů, který ji zdokonalil do své dnešní podoby. Talent pro chemii, lékařství a bylinkářství se v rodině Becherů neztratil. O jednu generaci později, Josef Vitus Becher, kterého kromě bylinkářství zajímala i výroba alkoholu, začal ve svém krámku U tří skřivanů prodávat léčebný nápoj English Bitter. Tento nápoj dostal později nové jméno, Becherovka. Becherovka je dodnes nejoblíbenějším tuzemským likérem, a je to také důvod, proč raději vyrazit do Karlových Varů autobusem než autem.

Rozvoj kultury
Jak proslulost Karlových Varů rostla, začala sem jezdit léčit celá řada významných osobností, od ruského cara Petra Velikého, přes Beethovena až po Freuda, což hodně napomohlo rozvoji společenské a kulturní sféry města. Začaly se stavět honosné hotely, například již zmíněný Grandhotel Pupp nebo hotel Imperial a začala vznikat divadla, kina a muzea. V roce 1886 bylo postaveno Divadlo Vítězslava Nezvala, které dnes funguje pod názvem Karlovarské městské divadlo. Aktuální program si můžete prohlédnout na oficiální stránce divadla.

Filmový festival
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je jednou z nejprestižnějších kulturních událostí v České republice, která si dokázala získat proslulost i v zahraničí. Festival se poprvé v Karlových Varech konal v roce 1950. Za dobu své existence si prošel festival těžkými časy, především díky politickému nátlaku v předrevoluční době, v roce 1994 se ale organizace ujali Jiří Bartoška a Eva Zaoralová, kteří společně se svým týmem dokázali navrátit akci původní kvalitu a tím i prestiž. Filmový festival, na kterém se každoročně promítá kolem dvou stovek českých i zahraničních filmů, je i jednou z nejvýznamnějších společenských událostí u nás – na červeném koberci, ať pravém nebo pomyslném, je k vidění celý zástup celebrit. 

Noční život v Karlových Varech

Karlovy Vary: Noční život

Kdo by si myslel, že jsou Karlovy Vary určené jenom pro léčebné procedury, návštěvy kostelů a divadelních představení, tak jej teď musíme vyvést z omylu. Ve Varech je na výběr z celé řady barů, klubů, nebo i kasin. Jestli máte chuť si zahrát ve velkém stylu, ale do Vegas je to pro vás daleko, vyzkoušejte kasino v hotelu Pupp nebo Carlsbad Plaza. Že si radši ušetříte peníze na další výlety autobusem? Chápeme! Kromě kasina také můžete zajít do Music Baru Kakadu nebo na skleničku Becherovky do Becher’s baru. Každou středu, sobotu a neděli můžete protancovat celou noc v klubu Brooklyn.

Zajímavosti o Karlových Varech

Karlovy Vary: Zajímavé informace

Každý zná kulaté placaté lázeňské oplatky, jaká je ale jejich historie, to už je známé méně. Oplatky byly servírované především lázeňským hostům již před rokem 1800. Původně byly oplatky jednovrstvé a posypané cukrem. Receptura byla postupně měněna a vylepšována a své proslulé křupavosti a příchuti oříšků a skořice vděčíme Barboře Bayerové, zakladatelce podniku Karlovarské oplatky. 

Okolí Karlových Varů

Karlovy Vary: Cíle v okolí

Až budete mít Karlovy Vary prohlédnuté a budete plánovat svou cestu autobusem zpět domů, nezapomeňte ještě prozkoumat okolí města – nebudete litovat! Jasnou volbou je návštěva zbytku lázeňského trojúhelníku, a to Mariánských a Františkových lázní. Kdo má ale minerálky už po krk, může navštívit i další zajímavosti v okolí.

Chráněná krajinná oblast Slavkovský les je kus krásné nedotčené přírody, která vypadá jako vystřižená z ilustrace nějaké pohádky. Háje přecházejí v bažiny, kopce se mění v plošiny a ty zase v kaňony, občas vás na některém kopci překvapí starý hrad nebo jeho trosky, v lese najdete zbytky dávno opuštěných osad, nebo na osamělém pahorku uvidíte tři kříže, jejichž existence je opředena několika legendami. Celá oblast Slavkovského lesa má zvláštní magickou, trochu melancholickou atmosféru, která se dá jen těžko popsat slovy. Na okraji Slavkovského lesa a pouze 15 km od Karlových Varů se nachází hrad Loket, údajně ten hrad, ve kterém pobýval Karel IV. při své první zkušenosti s léčivými karlovarskými prameny.

Za návštěvu také stojí zámek Bečov v Bečově nad Teplou, Klášter premonstrátů v Teplé nebo zámek Kynžvart. Pro milovníky přírody doporučujeme výlet do žulového skalního města Svatošské skály, na Andělskou horu, nebo do přírodní rezervace Soos

Karlovy Vary: vaše autobusová zastávka