Autobus tam a zpět: Louny

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Louny

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Louny - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Louny dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Louny s FlixBusem stát pouze 65,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Louny je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Louny si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Louny si můžete rezervovat již od 65,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Louny: Informace o městě

Louny: Obecné informace

Louny jsou město v severozápadních Čechách vzdálené asi hodinu jízdy od hlavního města Prahy. Leží na řece Ohři v Ústeckém kraji, nedaleko dalších měst Slaný a Chomutov. Žije zde přes 18 tisíc obyvatel. Díky své poloze se městu někdy přezdívá „jižní brána Českého středohoří“ či „perla na řece Ohři“.

Co navštívit

Prohlídka Louny vám, stejně jako v případě ostatní českých měst, zabere maximálně několik hodin. To samozřejmě neznamená, že se nenacházejí žádné zajímavosti – je tomu přesně naopak. Historické centrum královských Loun jsou ze dvou třetin obehnané hradbami, které můžete obdivovat na jižní, západní, a hlavně severní straně centra. Právě tam se zachovala hranolová věž a několik půlkruhových bašt. Nejvýznamnější památkou lounského opevnění pak tvoří tzv. Žatecká brána postavená okolo roku 1500.

Dominantu Loun, kterou najdete i v městském logu, představuje kostel svatého Mikuláše, jednou z vrcholných děl české pozdní gotiky. Stejně jako většina dalších staveb, i tento kostel vznikal na přelomu 15. a 16. století, v tomto případě od roku 1517 na místě staršího kostela. Pro návštěvníky je zpřístupněno celé dílo královského architekta Benedikta Rejta (podílel se na stavbě Pražského hradu), jenž dokonce před dokončením kostela zemřel a byl pohřben v jeho útrobách. Chrám je rozdělen třemi loděmi s krouženou klenbou a jehlancovou střechou. V interiéru si povšimněte vyřezávaného oltáře s uměleckými sochami. Za drobný poplatek mohou turisté vystoupat na ochoz 60 metrů vysoké věže, ze které uvidíte Louny a blízké okolí z ptačí perspektivy.

Daleko starší stavbou ve městě je Kostel svatého Petra ležící nedaleko dnešní 7. ZŠ Prokopa Holého. V minulosti byl, před postavením samotného města, centrem vesničky Lúna. Jeho zdivo je románské, některé části stavby pochází z 15. století. V okolí kostela se dodnes dochoval starý měšťanský hřbitov, kde se nachází náhrobek slavného lounského spisovatele a novináře Karla Konráda. Celý areál je možné navštívit po předchozí domluvě, případně v době konání některého z koncertů základní umělecké školy.

Z dalších církevních staveb můžete navštívit Kostel Čtrnácti svatých pomocníků a Nejsvětější Trojice, který rovněž najdete na tzv. bývalém Žateckém předměstí. Kostel je barokní a více než svým vzhledem má historickou hodnotu jeho interiér – zachovaly se nástěnné malby místních umělců z 18. století.

Židovské obyvatele Loun připomíná synagoga v Hilbertově ulici z konce 19. století. Přežila i druhou světovou válku, dnes je budova nepřístupná, protože v ní sídlí depozitář okresního archivu. Nedaleko najdete volně přístupný židovský hřbitov s více než 250 náhrobky.

V případě volného času se vydejte na procházku do architektonicky zajímavé Kotěrovy dělnické kolonie. Jedná se o dílo slavného architekta Jana Kotěry, který vyprojektoval komplex čtvrti pro zaměstnance železničních opraven. V jednom z domů se v roce 1912 narodil kapitán Otakar Jaroš, československý válečný hrdina padlý v bojích u Sokolova. Jeho osud připomíná pamětní deska, v budoucnosti by mělo z Jarošova rodného domu vzniknout válečné muzeum a muzeum Kotěrovy kolonie.

Louny: Kultura & historie

Louny nechal jako královské město postavit ve druhé polovině 13. století český král Přemysl Otakar II. Důvodem byla poloha na cestě do Německa a původně starší osada Luna u brodu přes řeku Ohři. Významnější roly sehrály za husitských válek, kdy se připojily na stranu husitů. V této době zanikly stavby kláštera dominikánů a magdalenitek. Zásadní vliv na vývoj Loun měl i velký požár v březnu 1517, po kterém následovala rozsáhlá přestavba dnešního historického centra. Smutnou historii města o sto let později dovršila třicetiletá válka, když bylo několikrát po sobě vypleněno švédskými i saskými vojsky a polovina obyvatel zahynula. Z této těžké rány se místní vzpamatovávali dlouhá léta, z barokního umění tak příliš památek v Lounech nenajdete. Vzestup přišel s věkem páry, vznikly zde železniční dílny a začalo se dařit lehkému průmyslu. Kulturní život v Lounech je omezen na několik větších akcí v roce. Pravidelně každý měsíc se konají představení ve Vrchlického divadle či v Kulturním domě Zastávka. Výstavy probíhají v městském výstavišti, které naleznete v Masarykových sadech, v Galerii města Loun či Galerii Benedikta Rejta. Ve městě sídlí i Okresní muzeum. Z pravidelných kulturních akcí lze zmínit tradiční festival „Bez zámků“ s bohatým hudebním a divadelním programem. V létě se zde dále koná dobročinný jarmark nebo akce Daruj radost. V prvních srpnových dnech si město připomíná svého významného rodáka kpt. Otakara Jaroše, tentýž měsíc se koná i tzv. Letní Lounské vábení.

Louny: Noční život

Po žluté turistické značce se z centra Loun dostanete až k malinké vesnici Březno. Ta je pro turisty zajímavá archeologickým skanzenem, který vznikl jako součást výzkumného programu. Návštěvníkům ukazuje repliku budovy z doby kamenné či slovanské chaty ze 6. století. Po zelené turistické značce z centra dojdete k Dobroměřickému rybníku a nedaleké Frotzelově rozhledně. Z jejího vrcholu budete mít překrásný kruhový výhled na České středohoří, Louny, ale i Krušné hory. Několik kilometrů vzdálený je rovněž městys Peruc. Historie tohoto místa je daleko starší než samotné Louny. V Kronice české se dokonce vypráví pověst o Oldřichovi a Boženě, podle které Peruc získal své jméno. Z pamětihodností v obci lze zmínit zámek s pamětní síní Emila Filly, slavného českého kubistického malíře, kostel svatého Petra a Pavla, Oldřichův dub nebo Boženinu studánku. Vydat se můžete i do dalších turisticky oblíbených míst – nedaleko je to do Libochovic se zámkem a na kopci se tyčícím hradem Hazmburk. Milovníky historie pak potěší návštěva vodního hradu v Budyni nad Ohří.


Louny očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Louny

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Louny

S FlixBusem cestujete do města Louny snadno a levně. V naší nabídce jsou 3 jízdy od 65,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). Rezervace autobusové jízdenky do města Louny je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Louny s FlixBusem

Do města Louny se můžete dostat z 3 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Louny

Ať jste kdekoli v zemi Czech Republic, je snadné se dostat to města Louny: 3města jsou spojených s městem Louny, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Louny. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.