Autobus tam a zpět: Humpolec

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Humpolec

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Humpolec,,Poliklinika

Objevte všechny destinace

Prozkoumejte mapu
Humpolec: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

4

Počet zastávek

1

Země

Česká republika

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Často kladené otázky

Jak se nejlépe dostat do města Humpolec?
Jak si mohu koupit autobusovou jízdenku do města Humpolec?
Jak se dostanu autobusem do města Humpolec?
Kolik autobusových zastávek je ve městě Humpolec?
Počet zastávek ve městě Humpolec - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Kolik stojí jízdenka do města Humpolec?
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Humpolec dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Humpolec s FlixBusem stát pouze 49,00 Kč!
Jak použít jízdenku FlixBus do města Humpolec?
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Humpolec je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Mohu sledovat svůj autobus z a do města Humpolec?
Mohu si rezervovat sedadlo na cestě do města Humpolec?
Během rezervace jízdenky do města Humpolec si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Jak mohu zaplatit za autobusovou jízdenku do města Humpolec?
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Kdy je nejvýhodnější si rezervovat autobusovou jízdenku do města Humpolec?
Autobusovou jízdenku do města Humpolec si můžete rezervovat již od 49,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Kolik stojí přeprava jízdního kola autobusem FlixBus do města Humpolec?

Humpolec: Informace o městě

Humpolec: Obecné informace

Na Vysočině, asi v polovině cesty mezi Prahou a Brnem leží menší město Humpolec. Dnes je součástí okresu Pelhřimov, dříve však byl vlastní samosprávnou jednotkou. Žije zde přibližně 11 tisíc obyvatel. Turisty je Humpolecko opomíjené – cílů k návštěvě přitom nabízí víc než dost. Výhodou jsou tak památky bez front, nižší ceny a nádherná nedaleká příroda Českomoravské vrchoviny.

Co navštívit

Humpolec je velmi mladé město a pokud sem míříte za historií, tak příliš nepochodíte. Centrum je malé a prohlédnete si ho za několik desítek minut.

Nejstarší stavbou ve městě je kostel svatého Mikuláše poprvé připomínaný již ve 13. století. Původně menší gotický kostelík byl přestavěn ve stylu baroka, vznikla nová krásná věž, která je veřejnosti, po zaplacení drobného vstupné, přístupná jako vyhlídka. Cesta do věže vede po 115 schodech, do výšky cca 30 metrů. Do interiéru kostela se pak dostanete bezplatně – zde si všimněte zajímavého půdorysu ve tvaru kříže s dlouhým kněžištěm.

Nachází se zde i řada dalších kostelů – evangelický kostel, toleranční pozdně barokní kostel z roku 1785, hřbitovní kostel sv. Jana Nepomuckého z roku 1869, židovská synagoga, židovský hřbitov založený v 18. století, Medova vila navržena architektem Josefem Gočárem v konstruktivistickém a funkcionalistickém stylu, jejíž součástí je i okrasná zahrada. Za zmínku stojí i budova městské knihovny z roku 1873, která v minulosti vznikla jako nová radnice podle projektu architekta Josefa Zítka.

Osobně pak doporučuji se na chvilku zastavit u budovy spořitelny. V historii zde mělo několik významných osobností své proslovy – jako např. Karel Havlíček Borovský, T. G. Masaryk nebo Karel Kramář.

Ve čtvrti Zichpil můžete navštívit stejnojmenný skanzen. Ten je v rámci prohlídek zpřístupněn veřejnosti – v prohlídkové trase se seznámíte s historií Humpolecka i města, uvidíte příklad života místních obyvatel na přelomu 19. a 20. století a v tzv. toleranční modlitebně vás jistě zaujme výstava o soužití různých náboženství na Humpolecku.

Pozornost si možná zaslouží i některé humpolecké pomníky a pamětní desky – pomník T. G. Masaryka, pomník rumunským vojákům nad železniční tratí, pomník obětem první a druhé světové války či pamětní deska místnímu nejslavnějšímu přistěhovalci Hliníkovi. Tu najdete v parku Stromovka a připomíná jednu z postav filmu „Marečku, podejte mi pero!“

Humpolec: Kultura & historie

Humpolec vznikl v raném středověku jako tzv. strážní místo na stezce z Prahy na Moravu. Poprvé je připomínán roku 1178, v dalších letech se pak vystřídalo mnoho majitelů, kteří se věnovali hlavně těžbě stříbra a později soukenictví. Nevýznamná obec byla až počátkem 19. století povýšena na město. Rozvoj přišel až s průmyslovou revolucí, rozvoj soukenického cechu dal Humpolci přezdívku český Manchester. V minulém století byl ve městě zřízen okresní úřad, avšak později přešel pod správu okresu Pelhřimov.

Jako malé město má Humpolec kulturu velmi omezenou. Působí zde ovšem městské kulturní a informační středisko, které provozuje Muzeum Dr. Aleše Hrdličky. Pojmenováno je po místním rodákovi, jemuž je část expozice věnována, další části pak tvoří antropologická či národopisná výstava či expozice loutek, která potěší hlavně děti.

V muzeu vah můžete obdivovat více než tisíc různých vah z různých koutů světa. Pokud vás však více zajímá včelařství, zajímavosti se dozvíte ve Včelařském skanzenu, který byl vybudován na Dolním náměstí. Ve venkovní části expozice jsou vystaveny různé typy úlů, v té vnitřní pak druhy včelařských pomůcek a medometů.

Humpolec: Noční život

Dva kilometry od města najdete zříceninu hradu Orlík, ke kterému se dostanete po modré turistické značce. Jeho historie spadá až do 14. století, později byl ještě několikrát přestavován. Přestože je Orlík zřícenina, některé objekty jsou zastřešené a slouží jako hradní museum. To vás provede historií hradu, ukáže archeologické nálezy z okolí hradu či model, jak vypadal. Nejvíce pozornosti je věnováno nálezům kachlí ze středověkých kamen.

Humpolec: Cíle v okolí

V obci Želiv vzdálené asi 11 kilometrů na západ od Humpolce se nachází jeden z nejstarších českých klášterů. Jeho součástí je kostel Narození Panny Marie se dvěma věžemi. V jeho interiéru se dochovalo vzácné barokní zařízení a několik obrazů. Součástí klášterního areálu je dále jednopatrový konvent a tzv. Trčkův hrad, palácová budova ve stylu pozdní gotiky a renesance.

Pouhých devět kilometrů vzdušnou čarou se nachází v obci Lipnice and Sázavou stejnojmenný gotický hrad. Ten se řadí mezi jedny z nejmohutnějších českých šlechtických hradů, díky čemuž tvoří zdaleka viditelnou dominantu Havlíčkobrodska. Obec Lipnice je známá také pro poslední místo odpočinku slavného spisovatele Jaroslava Haška.

V okolí Humpolce doporučujeme návštěvu rozhledny Pípalky. Ta se nachází na vrcholu hory Křemešník (765 m), asi 5 km severozápadně od obce Nový Rychnov. Kromě návštěvníků ji nepřetržitě využívají telekomunikace a armáda.

V centru města Červená Řečice stojí zámek, nedávno prohlášený za národní kulturní památku. V Pravoníně se nachází původně románská rotunda a v údolí říčky Brtnice mezi Přímělkovem a Panskou Lhotou leží velká hradní zřícenina Rokštejn vypínající se na skalním ostrohu.

Město Světlá and Sázavou láká návštěvníky hlavně na zdejší zámek, který byl teprve zpřístupněn před patnácti lety. Najdete ho na levém břehu Sázavy asi 14 km od Humpolce.

Blízko to ovšem budete mít i do dalších zajímavých míst – 25 kilometrů je vzdáleno krajské město Jihlava s nádhernou zoologickou zahradou v malebném údolí řeky Jihlávky. K vidění je zde okolo 200 druhů exotických zvířat.

V případě delšího pobytu v Humpolci se vyplatí vydat do asi hodinu vzdálené Telče, jejíž historické centrum bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.


Humpolec očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusem do města Humpolec

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Humpolec

Chcete cestovat do města Humpolec? Naše spoje do tohoto města stojí od 49,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Czech Republic a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Humpolec s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Humpolec. Ve městě Humpolec je 1 autobusová zastávka, na kterou se můžete dostat z 4 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Humpolec je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Humpolec se postará připojení k Wi-Fi a zábavní portál s různými filmy, seriály, nebo audioknihami, zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.