Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Brémy

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Brémy

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi architektura, mohla by se vám líbit také tato města:

Brémy očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
25 let
Low-cost cestovatel

Brémy: Informace o městě

Travel by bus to Bremen and discover the city's different faces

Brémy: Obecné informace

Město Brémy se nachází na severu Německa ve spolkové zemi Svobodné hanzovní město Brémy. Jedná se o jednu z nejatraktivnějších destinací v Německu, která nabízí památky v historickém centru, možnosti odpočinku u břehů řeky Vezery i bohaté kulturní vyžití. Jednodušeji řečeno, v tomto půlmilionovém městě se rozhodně nudit nebudete…
Choose from countless museums when your bus arrives in Bremen

Brémy: Co navštívit

Nejzajímavější turistické cíle Brém se nacházejí především v jejich historickém centru. To má oválnou podobu a tvoří jej hranice řeky Weser a park vzniklý po demolici starých hradeb. Středem města je Marktplatz s přilehlým Domshofem. 

Jejich hlavní dominantou je budova staré radnice (Bremer Rathaus) vybudovaná v 15. století poté, co se Brémy staly tzv. hanzovním městem (Hanza znamená svazek německých obchodních měst). Svou architekturou se řadí mezi jedny z nejvýznamnějších gotických památek celé Evropy, což bylo potvrzeno i zařazením na seznam památek světového kulturního dědictví UNESCO v roce 2004. Milovníci vína mohou navštívit podzemní prostory radnice, kde se nachází starý vinný sklep i s nejstarším německým vínem z roku 1653.

Před starou radnicí se na náměstí nachází desetimetrová socha rytíře Rolanda. Má symbolizovat nezávislost i obchodní práva města a zobrazuje rytíře Rolanda, velitele vojsk Karla Velikého, známého z Písně o Rolandovi. Socha byla postavena v roce 1404 a jedná se tak o největší volně stojící středověkou sochu v Německu. Stejně jako radnice byla zapsána v roce 2004 na seznam památek UNESCO. 

Na pohled od těchto dvou nejznámějších památek Brém stojí katedrála svatého Petra (St. Petri-Dom). Mezi památkami města stojí ve stínu radnice a to i přesto, že historie katedrály pochází až do roku 805. Její současná podoba pochází z 13. století, kdy byla postavena v gotickém slohu na místě staršího románského kostela. Ve středověku se stala jedním z center luteránství, o čemž se můžete přesvědčit při osobní návštěvě. Vstupné do katedrály je zdarma, do krypty se pak platí symbolické vstupné. Milovníci historie by si její návštěvu neměli nechat ujít. Uvidí nejen unikátní prostory vzniklé již v 11. století, ale i osm středověkých mumií ve skleněných truhlách.

U radnice si všimněte i sochy Brémských muzikantů (Die Bremer Stadtmusikanten). Symbolizuje čtyři hrdiny z pohádky bratří Grimmů – osla, psa, kočku a kohouta. Skupina zvířátek se stala symbolem města, a proto je během návštěvy spatříte ve všech možných podobách ve formě plyšových hraček i gumových bonbónů.

Mezi další hojně navštěvované památky Brém patří 100 metrů dlouhá ulička Böttcherstrasse. Unikátní je především svou architektonickou podobou, protože je postavena celá z cihel a stala se jednou z mála ukázek expresionismu v architektuře.

Ve starém městě nepřehlédnete kostel Staré dámy (Unser Lieben Frauen Kirche), který byl postaven stejně jako katedrále ve 13. století. Zajděte si na kávu do městské čtvrti Viertel či navštivte válečný hřbitov z 1. světové války ve východní části historického centra.

Vyrazit můžete i k řece Vezer. Od Marktplatz se za pět minut chůze dostanete na promenádu Schlachte, při níž jsou zakotveny desítky lodí, které nabízí možnosti typického německého oběda či pouhé osvěžení místním brémským pivem Becks.
Travel by bus to Bremen and visit the medieval quarter in the city's old town

Brémy: Kultura & historie

První osídlení na území Brém bylo zaznamenáno již před více než 10 tisíci lety. Svého největšího rozmachu město dosáhlo ve středověku: v roce 1186 obdrželo od císaře Fridricha I. Barbarossy na základě tzv. Gelnhausenského privilegia (Gelnhauser Privileg) status říšského města. O necelé století později se Brémy staly součástí obchodního sdružení Hanza. Projevily se ale jako nespolehlivý partner. I přesto se město stalo sídlem biskupa, který měl za cíl rozšiřovat křesťanství po Skandinávském poloostrově. To s sebou přineslo velký rozvoj, v průběhu 16. století se Brémy dokonce stávají jedním z center protestanství a liberalismu. Rozvoji města přispívala i jeho významná poloha nedaleko Severního moře. Ve 20. století se Brémy staly centrem spolkové země Svobodné hanzovní město Brémy.

Více o historii města se dozvíte při návštěvě Focke-Musea. Toto historické muzeum se nachází v parku ve čtvrti Riensberg a ve svých expozicích představuje historii Brém, archeologické nálezy či život na venkově v severním Německu.

Dalším významným muzeem v Brémách je Übersee-Museum, v českém překladu Muzeum zámoří. Jak už podle názvu vyplývá, v muzeu jsou vystaveny exponáty prezentující přírodu, kulturu a obchod zámořských oblastí od Asie po Ameriku či Afriku.

Za uměním se můžete vydat do Weserburgu, muzeu v řece, které uchová jednu z největších sbírek moderního umění v Německu. V Brémách se také nachází jedna z největších zoologických zahrad v Německu.
Every music taste is satisfied when you travel to Bremen and enjoy it's nightlife

Brémy: Noční život

Noční život města je situován do jeho historického centra a především na promenádu Schlachte, kde se nachází velké množství barů a diskoték. Z osobních zkušeností vám doporučuji noční klub Paddyś Pit, za taneční muzikou můžete zavítat například do klubu NFF, kde vystupují němečtí i mezinárodní DJs. Klidnější program na večer může představovat kavárna Cafe Tölke.

Brémy: Cíle v okolí

Z promenády Schlachte se můžete lodí vydat do přímořského Bremerhavenu. Toto město lze nazvat jakousi spojnicí Brém a Severního moře. Mladší sestra Brém byla vybudována až v 19. století a návštěvníky láká především k dlouhým procházkám po pobřeží či k pozorování zaoceánských lodí, které se na svou cestu vydávají z Bremerhavenského přístavu. Milovníci historie mají ve městě možnost navštívit Německé námořní muzeum. Jeho největším lákadlem je zachovalá druhoválečná německá ponorka U-2540, která je jedinou zachovalou svého typu na světě. Tato ponorka byla potopena během náletů v roce 1945, po válce ji ale příznivci vojenské historie vyzvedli a upravili do muzejní podoby. V rámci prohlídky si tak budete moci prohlédnout i její interiér.

Brémy: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Brémy má 2 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 75 Kč
Počet spojů z města Brémy 149
Počet zastávek ve městě Brémy 2
Země Německo