Autobus tam a zpět: Žilina

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Žilina

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Žilina - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Žilina dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Žilina s FlixBusem stát pouze 115,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Žilina je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Žilina si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Žilina si můžete rezervovat již od 115,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Žilina: Informace o městě

Žilina: Obecné informace

Žilina je město vzdálené 170 km severovýchodně od hlavního slovenského města Bratislavy a jenom 28 km od samotných hranic s Českou Republikou. Nejen to tak z Žiliny dělá skvělou destinaci k víkendovému výletu. Žilina je ale také velmi důležité kulturní centrum. Sídlí zde jedny z největších univerzit a také samotný římskokatolický žilinský biskup. Čtvrté největší město Slovenska má tak rozhodně co nabídnout a vy se zde určitě nebudete nudit. Prohlídku města doporučujeme zahájit na Mariánském náměstí, odkud se snadno přemístíte k dalším pamětihodnostem a významným bodům města. Ačkoliv je náměstí celkem malé, stojí za to se sem vydat. Budete zde mít možnost vidět nejen historické budovy z počátku 13.století, ale také kašnu, kde si můžete vychutnat hru zvonkohry (která se zde pak hraje každou hodinu). Z náměstí se pak můžete vydat rovnou do kostela sv. Pavla. Římskokatolický chrám Obráceného svatého Pavla, jemuž vrcholu vévodí dvě jehlanovitě zakončené věže, totiž patří mezi jednu z hlavních dominant města Žilina. Kostel prošel od jeho založení velkým množstvím rekonstrukcí, čímž se dostal až do podoby tak, jak ho můžete vidět dnes. Odtud se dále můžete vydat směrem k Městské radnici města Žilina, kde můžete nahlédnout do místního městského archivu nebo navštívit jednu z probíhajících výstav. Návštěvu radnice pak zajisté ocení i milovníci architektury, kteří zde mohou navštívit například zachovalou gotickou pivnici či věznici.

Co navštívit

Žilina je svojí polohou také ideální “kotviště” pro všechny milovníky středověku a historie. V blízkosti města se totiž nachází hned několik slavných hradů, které stojí za jejich návštěvu. Ten asi nejznámější z nich je středověký hrad Strečno, který se nachází 12 km východně od Žiliny. Jeho výška sahá až do samotných 103 metrů nad řekou Váh, díky čemu dříve sloužil jako strategický bod a také ochrana před invazemi banditů. Najdete tu také kapli z první poloviny 15. století, která se řadí mezi nejvýraznější prvky hradu společně s velkou věží. Ta původně sloužila čistě k vojenským účelům, což lze snadno vypozorovat díky nízkému počtu oken. Dalším skvělým tipem na výlet je pouze pár kilometrů vzdálený Hričovský hrad. Zřícenina, jejíž historie sahá až do roku 1208 kdy byla součástí nitranského biskupství. Od té doby ale hrad prošel rukama různých rodů, sloužil mimo jiné i jako vězení a bydleli tu třeba i místní loupežníci. Dnes tu můžete vidět různé expozice nebo se účastnit jedné z akcí, které tu město Hričov každoročně pořádá. Oslavit tu tak můžete například dušičky nebo středověký den. Posledním doporučením, o kterém bych se s vámi chtěla podělit je Lietavský hrad, nacházející se v Žilinské kotlině mezi obcemi Lietava a Lietavská Svinná. Tento renesančně-gotický hrad sahající až do 635 nadmořské výšky byl postaven v roce 1241 a to především jako strategický vojenský bod. Od té doby se tu tak vystřídalo nespočet vojenských skupin a na hradě dokonce probíhala i výroba střelného prachu. Jak vypadá Lietavský hrad dnes? Vidět zde můžete například dochovalé gotické zdi, obloukové atiky nebo třeba zachované otvory oken. Největší odměnou vám pak ale samozřejmě bude výhled, odkud si budete moci užít pohádkové panorama a místní krajinu.

Žilina: Kultura & historie

Patříte mezi opravdové labužníky? Pokud jste právě odpověděli ano, na váš seznam míst které v Žilině nesmíte vynechat připište restauraci Korzo. Čeká tu vás skvělá obsluha, luxusní prostředí a především potom pokrmy, které jsou vymazlené do toho nejmenšího detailu. Restaurace se nachází v samotném srdci Žiliny - na Mariánském náměstí, což vám zaručí nejen gurmánský, ale i kulturní zážitek. Za oběd pro dvě osoby tu zaplatíte něco kolem 30 eur. Po skvělém obědě je pak na řadě káva společně se sladkou tečkou… Jako další zastávku tak doporučujeme kavárnu a pekárnu Gusto, která se zaměřuje nejen na raw dezerty, sendviče, domácí limonády a zmrzliny. A vše se tu dělá láskou! Doporučujeme ochutnat místní malinový dort, veganské čokoládové muffiny nebo kávu s kokosovým mlékem. Kvůli vytíženosti ale určitě počítejte s delší čekáním . Chybu neuděláte ani když si dopředu zarezervujete stůl. Náš poslední tip je pro všechny milovníky klasické slovenské kuchyně a také milovníky piva Na 7. schodě. Kromě poctivého slovenského piva, kterých se tu nabízí nespočet si tu také můžete pochutnat na tradičních sýrových nitích, grilovaném ovčím sýru nebo si tu třeba objednat místní specialitu - slovenské prosciutto. Po jídle si tady také můžete zahrát stolní hry, které vám tu místní milá obsluha moc ráda zapůjčí. Určitě také potěšíme všechny nekuřáky - sedmý schod je totiž čistě nekuřácký podnik, takže sem můžete zavítat rovnou s celou rodinou.

Žilina: Noční život

Ačkoliv se může zdát, že většinu aktivit lze v Žilině pořádat jen v letních měsících, není tomu tak…. Na své si tu přijdou i milovníci zimních sportů. Návštěvníci města mohou navštívit například sedm kilometrů vzdálený Ski areál Straník. Ačkoliv patří mezi jeden z těch menších, za hodinu přepraví téměř 1300 pasažérů. Pokud jste ale o něco více náročnější, doporučujeme navštívit středisko Velké Ostré, jenž se může chlubit skvělými podmínkami pro jak sjezdové tak i běžecké lyžování. Jako odměna vám mimo sportovní výkon bude také pohádkový výhled na okolní krajinu, kterou si místní obyvatelé nejen velmi považují a proto také tak dbají na její ochranu.


Žilina očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Autobusy do města Žilina

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Žilina

Levné cestování autobusem do města Žilina je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 49 destinací, do kterých se můžete dostat v zemi Slovakia. Z města Žilina se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Žilina již od 115,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Žilina s FlixBusem

Cestování do města Žilina s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 48 spoji do města Žilina máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Žilina by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Žilina? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi, pusťte si film nebo seriál a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.