hero image

Autobus tam a zpět: Santiago de Compostela

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Santiago de Compostela

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Santiago de C. (autobusové nádraží)

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Santiago de Compostela: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

9

Počet zastávek

1

Země

Španělsko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Santiago de Compostela: Informace o městě

Santiago de Compostela: Obecné informace

Hlavní město španělské autonomní oblasti Galicie je se svými necelými 95 000 obyvateli jedním z velmi významných evropských poutních míst, a to už od období středověku. K založení Santiaga de Compostela došlo podle dostupných informací během 4. a 5. století, kdy se zrodil i samotný název města, který byl inspirován Mléčnou dráhou. Během 9. století tu místní obyvatelé odtajnili ostatky jednoho z 12 apoštolů – sv. Jakuba Staršího. Díky tomu se následně ze Santiaga stalo významné duchovní místo, kam každoročně míří katoličtí poutníci, a to již od období středověku. Kromě samotné cesty je pro ně atraktivní i další významná památka, kterou je katedrála Santiago de Compostela, kde jsou uloženy slavné Jakubovi ostatky. V rámci tří turistických okruhů si budete moci prohlédnou chrám, kryptu s ostatky, ale také třeba i místní muzea. V budově katedrály naleznete například muzeum církevního umění, kde lze vidět sochy a malířská díla nejen z dob románských, ale i těch, které pocházejí z 19. století.

Co navštívit

Většina z vás zná město Santiago de Compostela jako slavnou magickou cestu, která se od roku 1987 pyšní i titulem první evropské kulturní trasy. Aby také ne! Santiago de Compostela je totiž nejen město, které je plné architektonických, sochařských a malířských skvostů, ale především místem, které si lidé v dnešní době spojují s duchovnem a vírou. Z Francie skrze Pyrenejské údolí do Santiaga v dávných dobách mířilo každoročně až půl milionu poutníků z celého světa, kteří do této oblasti přivedli nejen finanční prostředky, ale také svoji kulturu. Ostatně… Ani dnes tomu není jinak. Do zdejšího hlavního města v severozápadním Španělsku se vydávají poutníci a cestovatelé i dnes. Ačkoliv má každý z nich svůj vlastní důvod k cestě, všechny spojuje touha po poznání. Říkáte si, že na zdolání celé cesty nemáte dostatek času? Nebojte se a klidně se sem vydejte autem. Následně si vyzkoušejte alespoň část svatojakubské cesty a jděte po svých nebo na kole. I to se totiž počítá, nemyslíte? Co se týče celkové dostupnosti, doporučujeme váš výlet odstartovat ve španělském Madridu, odkud se následně prostřednictvím jednoho z našich nabízených spojů můžete přesunout do vámi vybraného startovního bodu. Nezapomeňte také na to, že pro obdržení certifikátu o absolvování trasy, je třeba ujít pěšky nejméně 100 km, případně 200 km s pomocí kola. Toto pravidlo se bohužel nedá nějak oblafnout, jelikož po cestě sbíráte razítka. Tak co, jdete do toho?

Santiago de Compostela: Kultura & historie

Oblast severního Španělska se řadí k jedné z těch nejúrodnějších, což vám zajisté prozradí všudypřítomné vinice, které v autonomní oblasti Galície naleznete téměř na každém kroku. Oblast, která si získala srdce nejen těch, co víno milují, ale také všech turistů, kteří se do města s titulem světového dědictví UNESCO poctivě každý rok s oblibou vrací. Jak se k cestovnímu ruchu staví místní obyvatelé? Říká se o nich, že toho jen tak moc nenamluví. Nicméně, když si k nim najdete cestu a oni vás následně přijmou mezi sebe, je to napořád. Prý za to může moře, které zde funguje jako takový zdroj dobré energie a pozitivnímu přístupu k životu. Poslední známý fakt o Galicii je i to, že místní obyvatelé nikdy neprotestují, ale dávají přednost emigraci. Aby také ne, vždyť je tento kraj plný poutních míst!

Santiago de Compostela: Noční život

Všechno začíná skleničkou Cavy, která se řadí na seznam tradičních nápojů nejen těch slavnostních. Španělé si totiž svůj život dokáží užít doslova plnými doušky, a to téměř každý den. Inspirujte se a nechte se oddat těm nejtradičnějším receptům, jejichž původ je datován napříč generacemi. Tou nejzákladnější ingrediencí v Galícii jsou nepochybně mořské plody, které jsou považovány za velmi kvalitní a připravují se zde na nespočet možných způsobů. Konkrétně například svatojakubské mušle, které místní šéfkuchaři připravují tím nejjednodušším způsobem, díky kterému si zachovávají svou jedinečnou chuť. Chuť slavných mušlí prý nejlépe podtrhne máslo, které podle slov gastronomických nadšenců dokonale vystihne jemnou chuť této delikatesy, společně s pepřem a solí. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na ryby jako jsou sardinky, na kterých si tu místní pochutnávají v kombinaci s lahodným a osvěžujícím vínem z odrůdy Albarino. Zdejší kuchyně se řadí také mezi jednu z těch bohatých na přípravu zeleniny na všechny možné způsoby. Nakonec tu pro vás máme tipy na konkrétní pochoutky, které si rozhodně nesmíte nechat ujít a musíte je ochutnat! Například plněné sardinky (sardinas laňadas a lo picadillo), pečenou tresku doplněnou rozinkami (bacalao al horno con pasas), hovězí jazyk na víně (lengua en pepitoria) a polévku z pečených kaštanů (sopa de castaňas). Tak co, už víte, co si dáte?

Santiago de Compostela: Zajímavé informace

Santiago de Compostela se řadí k destinacím, které jsou ideálním turistickým cílem po celý rok. Proto záleží spíše na vás, jestli dáváte přednost vysokým teplotám nebo raději cestujete mimo hlavní sezónu. Ta ostatně přetrvává během těch nejteplejších měsíců, což je období července, srpna a září. Naopak únor se řadí mezi jeden z nejchladnějších měsíců v Santiagu de Compostela. Titul nejdeštivějšího měsíce vyhrává leden, kdy se denní teploty pohybují okolo 6°C.

Santiago de Compostela: Cíle v okolí

Náš tip: Návštěvu Santiaga de Compostela zkombinujte společně s návštěvou okolních měst, jako jsou například Potevedra, Oiurense či Vigo, kde na vás čeká ještě další várka dobrodružství. Ideální výletovou destinací je ale také samotné západní pobřeží poloostrova, kde se můžete procházet a povalovat na kilometry dlouhých pláží a pozorovat nádhernou přírodu. Navštívit doporučujeme jedno z malých přímořských městeček, jakými jsou například As Cortes, As Sinas nebo třeba ostrov A Illa de Arousa, kde se nachází slavný maják Faro de Punta Cabalo.


Santiago de Compostela očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.