Autobus do Santiago de Compostela

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Santiago de Compostela

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Koupit si jízdenku do města Santiago de Compostela s FlixBusem je opravdu snadné: na našich webových stránkách si stačí vybrat místo odjezdu a příjezdu a zvolit si oblíbené datum cesty. Nejlepší způsob, jak získat výhodné jízdenky, je použít bezplatnou aplikaci FlixBus a mít jízdenku vždy po ruce!
Počet zastávek ve městě Santiago de Compostela - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Santiago de Compostela dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Santiago de Compostela s FlixBusem stát pouze 148,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Santiago de Compostela je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Santiago de Compostela si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Santiago de Compostela si můžete rezervovat již od 148,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Santiago de Compostela: Informace o městě

Santiago de Compostela: Obecné informace

Hlavní město španělské autonomní oblasti Galicie je se svými necelými 95 000 obyvateli jedním z velmi významných evropských poutních míst, a to už od období středověku. K založení Santiaga de Compostela došlo podle dostupných informací během 4. a 5. století, kdy se zrodil i samotný název města, který byl inspirován Mléčnou dráhou. Během 9. století tu místní obyvatelé odtajnili ostatky jednoho z 12 apoštolů – sv. Jakuba Staršího. Díky tomu se následně ze Santiaga stalo významné duchovní místo, kam každoročně míří katoličtí poutníci, a to již od období středověku. Kromě samotné cesty je pro ně atraktivní i další významná památka, kterou je katedrála Santiago de Compostela, kde jsou uloženy slavné Jakubovi ostatky. V rámci tří turistických okruhů si budete moci prohlédnou chrám, kryptu s ostatky, ale také třeba i místní muzea. V budově katedrály naleznete například muzeum církevního umění, kde lze vidět sochy a malířská díla nejen z dob románských, ale i těch, které pocházejí z 19. století.

Co navštívit

Většina z vás zná město Santiago de Compostela jako slavnou magickou cestu, která se od roku 1987 pyšní i titulem první evropské kulturní trasy. Aby také ne! Santiago de Compostela je totiž nejen město, které je plné architektonických, sochařských a malířských skvostů, ale především místem, které si lidé v dnešní době spojují s duchovnem a vírou. Z Francie skrze Pyrenejské údolí do Santiaga v dávných dobách mířilo každoročně až půl milionu poutníků z celého světa, kteří do této oblasti přivedli nejen finanční prostředky, ale také svoji kulturu. Ostatně… Ani dnes tomu není jinak. Do zdejšího hlavního města v severozápadním Španělsku se vydávají poutníci a cestovatelé i dnes. Ačkoliv má každý z nich svůj vlastní důvod k cestě, všechny spojuje touha po poznání. Říkáte si, že na zdolání celé cesty nemáte dostatek času? Nebojte se a klidně se sem vydejte autem. Následně si vyzkoušejte alespoň část svatojakubské cesty a jděte po svých nebo na kole. I to se totiž počítá, nemyslíte? Co se týče celkové dostupnosti, doporučujeme váš výlet odstartovat ve španělském Madridu, odkud se následně prostřednictvím jednoho z našich nabízených spojů můžete přesunout do vámi vybraného startovního bodu. Nezapomeňte také na to, že pro obdržení certifikátu o absolvování trasy, je třeba ujít pěšky nejméně 100 km, případně 200 km s pomocí kola. Toto pravidlo se bohužel nedá nějak oblafnout, jelikož po cestě sbíráte razítka. Tak co, jdete do toho?

Santiago de Compostela: Kultura & historie

Oblast severního Španělska se řadí k jedné z těch nejúrodnějších, což vám zajisté prozradí všudypřítomné vinice, které v autonomní oblasti Galície naleznete téměř na každém kroku. Oblast, která si získala srdce nejen těch, co víno milují, ale také všech turistů, kteří se do města s titulem světového dědictví UNESCO poctivě každý rok s oblibou vrací. Jak se k cestovnímu ruchu staví místní obyvatelé? Říká se o nich, že toho jen tak moc nenamluví. Nicméně, když si k nim najdete cestu a oni vás následně přijmou mezi sebe, je to napořád. Prý za to může moře, které zde funguje jako takový zdroj dobré energie a pozitivnímu přístupu k životu. Poslední známý fakt o Galicii je i to, že místní obyvatelé nikdy neprotestují, ale dávají přednost emigraci. Aby také ne, vždyť je tento kraj plný poutních míst!

Santiago de Compostela: Noční život

Všechno začíná skleničkou Cavy, která se řadí na seznam tradičních nápojů nejen těch slavnostních. Španělé si totiž svůj život dokáží užít doslova plnými doušky, a to téměř každý den. Inspirujte se a nechte se oddat těm nejtradičnějším receptům, jejichž původ je datován napříč generacemi. Tou nejzákladnější ingrediencí v Galícii jsou nepochybně mořské plody, které jsou považovány za velmi kvalitní a připravují se zde na nespočet možných způsobů. Konkrétně například svatojakubské mušle, které místní šéfkuchaři připravují tím nejjednodušším způsobem, díky kterému si zachovávají svou jedinečnou chuť. Chuť slavných mušlí prý nejlépe podtrhne máslo, které podle slov gastronomických nadšenců dokonale vystihne jemnou chuť této delikatesy, společně s pepřem a solí. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na ryby jako jsou sardinky, na kterých si tu místní pochutnávají v kombinaci s lahodným a osvěžujícím vínem z odrůdy Albarino. Zdejší kuchyně se řadí také mezi jednu z těch bohatých na přípravu zeleniny na všechny možné způsoby. Nakonec tu pro vás máme tipy na konkrétní pochoutky, které si rozhodně nesmíte nechat ujít a musíte je ochutnat! Například plněné sardinky (sardinas laňadas a lo picadillo), pečenou tresku doplněnou rozinkami (bacalao al horno con pasas), hovězí jazyk na víně (lengua en pepitoria) a polévku z pečených kaštanů (sopa de castaňas). Tak co, už víte, co si dáte?

Santiago de Compostela: Zajímavé informace

Santiago de Compostela se řadí k destinacím, které jsou ideálním turistickým cílem po celý rok. Proto záleží spíše na vás, jestli dáváte přednost vysokým teplotám nebo raději cestujete mimo hlavní sezónu. Ta ostatně přetrvává během těch nejteplejších měsíců, což je období července, srpna a září. Naopak únor se řadí mezi jeden z nejchladnějších měsíců v Santiagu de Compostela. Titul nejdeštivějšího měsíce vyhrává leden, kdy se denní teploty pohybují okolo 6°C.

Santiago de Compostela: Cíle v okolí

Náš tip: Návštěvu Santiaga de Compostela zkombinujte společně s návštěvou okolních měst, jako jsou například Potevedra, Oiurense či Vigo, kde na vás čeká ještě další várka dobrodružství. Ideální výletovou destinací je ale také samotné západní pobřeží poloostrova, kde se můžete procházet a povalovat na kilometry dlouhých pláží a pozorovat nádhernou přírodu. Navštívit doporučujeme jedno z malých přímořských městeček, jakými jsou například As Cortes, As Sinas nebo třeba ostrov A Illa de Arousa, kde se nachází slavný maják Faro de Punta Cabalo.


Santiago de Compostela očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Autobusy do města Santiago de Compostela

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Santiago de Compostela

Levné cestování autobusem do města Santiago de Compostela je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 122 destinací. Z města Santiago de Compostela se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Santiago de Compostela již od 148,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Santiago de Compostela s FlixBusem

Cestování do města Santiago de Compostela s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 9 spoji do města Santiago de Compostela máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Santiago de Compostela by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Santiago de Compostela? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.