Autobus do Bilbao

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Bilbao

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Bilbao - 2 Zastávky jsou Bilbao (Bus Station), Bilbao, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Bilbao dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Bilbao stojí v průměru 229,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Bilbao s FlixBusem stát pouze 179,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Bilbao je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Bilbao si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Bilbao si můžete rezervovat již od 179,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Bilbao: Informace o městě

Bilbao: Obecné informace

Za posledních dvacet let se průmyslové Bilbao změnilo k nepoznání. Místní obyvatelé mu říkají Bocho (neboli dolík). Hnědé továrny jsou pryč a místo nich se tu v denním světle lesknou titanové desky Guggenheimova muzea. Čtyři autonomní oblasti se dotýkají horské bariéry oddělující Španělsko od Francie: Euskadi, Navarra, Aragonie a Katalánsko. Jižně od prvních tří leží La Rioja. Představují velmi rozdílné podoby španělského charakteru. Tato oblast nikdy nepřitahovala tolik turistů jako jiné části Španělska, ale její hlavní města dnes prožívají velký rozvoj. Na pobřeží leží moderní letovisko Donostia a rozvíjející se město Bilbo (Bilbao), které stále zažívá turistický boom díky muzeu Guggenheim. Ve vnitrozemí se nacházejí kláštery a pohoří regionů La Rioja, Navarra a Aragonie a přírodní rezervace v Pyrenejích. Zejména v Aragonii, kde Mauři vládli až do 12. století, najdete malá historická města se zdobnou mudéjarskou architekturou, vystavěná v otevřené zvlněné krajině.

Co navštívit

Od otevření Muzea Guggenheim roku 1997 zažilo město Bilbo kulturní renesanci a následný příliv turistů. Téměř polovina populace Baskicka (1milion osob) žije v tomto městě, které je klíčové pro španělskou ekonomiku. Architekti Cesar Pelli, Calatrava, Isozaki Legorreta, Foster či Zaha Hadid tu všichni zanechali své stopy. V roce 1300 se město, které je umístěno ve splavném ústí řeky Río Ibaizabal, stalo střediskem exportu kastilského zboží. V současnosti představují bývalé loděnice a doky ve čtvrti Abandoibarra kulturní centrum zahrnující tříkilometrovou procházku kolem soch, proslulé muzeum Guggenheim, most pro pěší od Pedra Arrupeho a Calatravův most se skleněnou podlahou. Na druhé straně města znovu ožily klikaté uličky starého města kolem katedrály. Museo Vasco poskytuje informace o kultuře a ekonomice Baskicka. Pár kroků odtud leží živé náměstí Plaza Nueva, které je lemováno kavárnami a obchoy s jídlem. Labužníci by si neměli nechat ujít největší trh v Evropě Mercado de la Ribera (zavřeno v neděli a také v po-pá od dvou do pěti). Vedle mostu Puente del Arenal stojí majestátní divadlo Teatro Arriaga a přes řeku uvidíte zdobenou železniční stanici z roku 1902. Většinu starého města zabírá pěší zóna s mnoha bary tapas. Tato čtvrť je s Abandoibarrou propojena novou tramvajovou linkou vedoucí kolem řeky, vznosnou čtvrtí z 19. století a ulicí Gran Vía, na které sídlí zdejší finanční instituce a luxusní obchody. Na západě končí u městského parku Parque Dona Casilda de Iturriza v sousedství renovovaného Musea de Bellas Artes. Muzeum vystavuje majestátní obrazy od Zurbarána, Ribery, El Greca, van Dycka, Goyi, Gauguina, Chilida, Tapiese a Bacona, kteří jsou díky „Guggenheimovu efektu“ často přehlíženi.

Bilbao: Kultura & historie

Bez ohledu na to, kolik fotografií jste této stavby viděli, představuje realita vždy vizuální šok. Zaoblené ocelové a titanové křivky vedle Puente de la Salve odrážejí kopce, oblohu a řeku protékající Bilbem v neustávající hře světla, která se vymyká veškeré logice. Díky mistrovskému dílu architekta Franka O.Gehryho se Bilbo nesmazatelně umístilo na světovou kulturní mapu a muzeum je jednou z ikon Španělska 20.století. Každý rok ho přichází obdivovat jeden milion návštěvníků. Jádrem Geryho návrhu je vzdušné atrium vysoké 50 metrů, kolem nějž je v propojených blocích z oceli, skla a vápence umístěno 19 galerií, posluchárna, restaurace a kanceláře. Průhledné výtahové šachty, zakřivené můstky, terasy a vnitřní balkóny umocňují vzrušující dojem z této budovy, která porušuje všechna pravidla a vhodně tak symbolizuje baskickou neohroženost. Celková plocha muzea je 24 000 metrů čtverečních a pouze necelou její polovinu zabírají výstavní síně na světě, která má ohromujících 130 metrů na délku. V ní je nyní vystaveno nejlepší dílo muzea, osm skulptur z válcovahané oceli popírající gravitaci od Richarda Serra. Vejděte do nich a obdivujte ohromující křivky z horního balkonu.

Bilbao: Noční život

Pincho (pintxo) -drobné občerstvení podobné našim chlebíčkům. Jejich variace jsou nekonečné. Například v oblíbens kavárně Iru~na je podávají s párátkem, které si odkládáte na tůl. při odchodu vám obsluha párátka spočítá a podle jejich počtu platíte. Pincho nejsou žádné mini jednohubky, stačí dvě tři a jste nasyceni. Sidra – mošt z jablek, který se pije k býčím kotletám. Točí se ze sudů do sklenic. Ochutnat můžete i nápoj Agua de Bilbao, což je voda z Bilbaa, tedy vlastně šampaňské nebo šumivé víno. Idiazabal – sýr z přírodního ovčího mléka, které se získává od speciálního druhu ovcí, jež se nazývají Lacha. Výborně se k němu hodí víno kalimotxo – to je něco mezi červeným vínem a sangriou, které se v Bilbau říká zurracapote.

Bilbao: Zajímavé informace

Stejně jako v Madridu či Barceloně, i Bilbao je proslulé divokými rytmy flamenca. Nikdo neví zcela přesně, odkud přišlo, ale za svůj původ zřejmě vděčí celé řadě starobylých zdrojů. Součástí této směsi byly téměř jistě písně, jež do Španělska přinesli gitanos (Romové), a které byly provázené se středověkou muslimskou Andalusií. Podle některých historiků tvoří jeden ze zdrojů také byzantské kostelní zpěvy z vizigótských časů ještě před příchodem muslimů. Ať už přišlo flamenco odkudkoli, poprvé bylo zaznamenáno na přelomu 18. a 19. století. Všichni zpěváci flamenca touží po slávě, jaké se těšil Manuel Torre. Podle legend dokázal jeho zpěv dohnat posluchače k tomu, že si na sobě rvali oblečení a převraceli stoly. Nyná flamenco zažívá jakýsi zlatý věk, ale část jeho přitažlivosti souvisí s novou generací umělců rozšiřujících jeho obzory.
Nejlepší festivaly flamenca ve Španělsku:
- Bienal de Flamenco – Sevilla září
- Festival Flamenco – Madrid (únor)
- Suma Flamenco – Madrid (květen)


Bilbao očima Pavlíny

Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.

Autobusem do města Bilbao

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Bilbao

Chcete cestovat do města Bilbao? Naše spoje do tohoto města stojí od 179,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Spain a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Bilbao s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Bilbao. Ve městě Bilbao jsou 2 autobusové zastávky, na které se můžete dostat z 86 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Bilbao je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Bilbao se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.