Autobus tam a zpět: Lucern

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Lucern

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Lucern - 2 Zastávky jsou Luzern, Neuenkirch (service area), Luzern (Inseli), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Lucern dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Lucern stojí v průměru 349,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Lucern s FlixBusem stát pouze 229,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Lucern je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Lucern si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Lucern si můžete rezervovat již od 229,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Lucern: Informace o městě

Lucern: Obecné informace

Lucern je město ve Švýcarsku ležící u severozápadního břehu Lucernského jezera na řece Reuss. Ta ho geograficky rozděluje na Staré a Nové město, mezi kterými se nachází nespočet mostů, které dodávají městu svou půvabnou atmosféru. Obecně je Lucern považován za klenot celého Švýcarska a vám by jeho návštěva neměla uniknout.

Co navštívit

Svou prohlídku můžete začít na některém z náměstí ve Starém městě. Nejznámější jsou Muhlenplatz a Weinmarkt, na kterých se dokonce dochovaly středověké domy zdobené freskami z 16. století. Občas jsou umístěny i ve vyšších patrech, nezapomeňte tedy se občas podívat i tam.

Lucernské mosty
Staré a Nové město spojuje hned několik turisticky atraktivních mostů. Symbolem Lucernu je Kaplový most, v originálním jazyce Kapellbrücke. Jedná se o nejstarší zakrytý dřevěný most v Evropě o délce 170 metrů. Byl vybudován v roce 1333. Přesně o 700 let později v roce 1993 jej zachvátil mohutný požár a původní most kompletně shořel. Díky předchozím renovacím a konzervacím se jej ale podařilo obnovit již pouhý rok po požáru, nenávratně zničeny ale byly novověké originální malby ze 17. století, kterými byl Kapellbrücke vyzdoben po celé své délce. V době mojí návštěvy již byly obnoveny.

Před požárem se podařilo zachránit Vodní věž (Wasserturm), která byla součástí středověkého městského opevnění a sloužila jednu dobu také jako vězení nebo jako maják. Po mostu se můžete projít bezplatně. Další historický most z počátku 15. století je nazýván Vetešnický, německy Spreubrücke. Je vyzdoben originálními malbami ze 17. století s motivem tance smrti.

Další památky

Druhým symbolem Luzernu je Lví památník (Lowendenkmal). Tento památník věnovaný švýcarské gardě připomíná události ze srpna 1792, kdy se osobně zúčastnila Velké francouzské revoluce. Během událostí jich zahynulo na 700, což symbolizuje umírající lev.

V Lucernu můžete navštívit také Jezuitský kostel, postavený ve stylu florentské renesance. Volně přístupný kostel tvoří výraznou dominantu nábřeží. Hofkirche je název jiného kostela umístěného uprostřed kláštera. Stavba se dvěma románskými věžemi jako jedna z mála unikla městským požárům a vy si tak v jeho interiérech budete moci prohlédnout originální dekorace z doby renesance či mohutné varhany.

Nad Museggskými kopci se do dnešní doby zachovaly pozůstatky městských hradeb s devíti věžemi. Návštěvníci se mohou projít cimbuřím a vylézt na několik věží, ze kterých se vám naskytne pěkný výhled na město, jezero i hory. Hradby byly postaveny ve 14. století, z devíti věží stojí za zmínku věž Zytt, na které se nacházejí staré hodiny z roku 1400. Pokud budete pozorovat své hodinky, zjistíte, že zvoní o minutu dřív, než ostatní hodiny na městě.

Dalším místem s krásným výhledem na město je zámek Gutsch, ve kterém pobývala i samotná anglická královna Viktorie.

Při návštěvě Lucernu by byl doslova hřích nenavštívit páté největší švýcarské jezero – Vierwaldstättersee – česky tedy Luzernské jezero, jež nabízí řadu pěších tras i projížďky na lodích.

Lucern: Kultura & historie

Zdejší kraj, který se rozkládal v malebné krajině u Luzernského jezera, si už v 1. století před naším letopočtem zvolily keltské kmeny Rétů a Helvetiů za své sídlo. Později sem pronikli římští vojáci, kteří zde založili svojí kolonii. První písemné zmínky o městě samotném pocházejí z 8. století, kdy byl v Lucernu založen benediktýnskými mnichy klášter sv. Leodegarda – jedná se o klášter v místě Hofkirche (viz Co navštívit). Ve středověku se z malé rybářské vesničky stalo významné švýcarské město, jehož vliv přetrvává dodnes.

Řada švýcarských i zahraničních turistů míří do Lucernu kvůli jeho dopravnímu muzeu (Verkehrshaus). Najdete ho asi dva kilometry východně od centra a svou expozici představuje zábavnou formou. Uvidíte tu tři tisíce exponátů, od historických parních lokomotiv a vlaku až po nejmodernější lanovky a letadla. Celý komplex je opravdu obrovský a na jeho návštěvu si vyčleňte celý den, aby jste si jej celý stihli prohlédnout.

Bohatými sbírkami také disponuje historické či přírodovědecké muzeum. V Lucernu dále najdete Muzeum Richarda Wagnera či Muzeum švýcarských krojů a tradic. V paláci Am-Rhyn Haus z 16. století najdete unikátní sbírku děl Pabla Piccasa

Nad zmiňovaným Lvím památníkem najdete tzv. Ledovcový park a Ledovcovou zahradu. Na jejím místě byly koncem 19. století objeveny díry nazvané obří hrnce. Ty jsou výsledkem klimatických změn ledovce Russe, který území Lucernu před miliony let pokrýval. Celkově zde můžete při prohlídce objevit 32 hrnců, z nichž nejhlubší dosahuje výšky až 9 metrů s průměrem 7,5 metru. Uvidíte tu i miniatury švýcarských domků, zkameněliny či starou plastickou mapu Švýcarska z roku 1762.

Lucern: Noční život

V Lucernu to stejně jako v každém větším evropském městě po setmění žije. Mladí většinou vyhledávají zábavu na diskotékách nebo v barech. Jiní naopak dávají přednost usedlejším restauracím s trochou klidu. Při příznivém počasí je možnost usednout na zahrádku před restaurací a vychutnat si například místní často vyhledávanou specialitu kávu s alkoholem - Kaffe Lutz. Mezi oblíbená jídla patří rybí filé s tatarkou a hranolky nebo sýrové fondue a raclette. Oblíbená je také sýrová polévka.

Já z osobní zkušenosti doporučujeme noční kluby VEGAS Dance Club a El Cartel.

Lucern: Cíle v okolí

Za oblíbený turistický cíl v okolí Lucernu bývá považována hora Pilatus, rozprostírající se na kopci nad Lucernem. Podle legendy je posledním místem odpočinku Piláta Pontského, považovaného za člověka, který odsoudil Ježíše Krista k ukřižování. Hora je přístupna nejstrmější zubačkou na světě se sklonem 49 % a z opačné strany i kabinkovou lanovkou. Osobně doporučujeme využít tzv. Golden Round Trip cesty, která zahrnuje plavbu výletní lodí z Luzernu přes jezero do Alpnachstadu, odkud se dostanete na vrchol zubačkou a zpátky se vracíte visutou lanovkou a trolejbusem zpátky do Lucernu.

Autobusy do města Lucern

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Lucern

S FlixBusem cestujete do města Lucern snadno a levně. V naší nabídce je 26 jízd od 229,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Lucern jsou 2 zastávky, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Lucern je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Lucern s FlixBusem

Do města Lucern se můžete dostat z 26 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Lucern

Ať jste kdekoli v zemi Switzerland, je snadné se dostat to města Lucern: 26měst je spojených s městem Lucern, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Lucern. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zábavní portál, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.