Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Promiňte, nenašli se žádná města

Zdá se, že nenabízíme žádné destinace, které by odpovídaly vašemu vyhledávání. Změňte vyhledávání nebo se na naše stránky přijďte podívat později.

Dálkovým autobusem do Švýcarska

Při cestě autobusem do Švýcarska se můžete těšit na úchvatnou přírodu, půvabná města a vstřícné kulturní metropole. Navštivte Švýcarské Alpy, které mají kromě Matterhornu řadu dalších přes 4000 metrů vysokých vrcholů. Zabalte si pohorky nebo lyže a vyrazte příštím FlixBusem do Švýcarska!

Chcete vyrazit na výlet do města? Curych, Basilej nebo Ženeva jsou známé daleko za hranicemi Švýcarska díky velkému množství muzeí, bulvárů s panoramaty hor i nákupních možností

Tipy na dovolenou ve Švýcarsku

Disentis Sedrun – u pramene Rýnu

Disentis Sedrun

Kde region Disentis Sedrun leží?

Rekreační region Disentis Sedrun leží v nejzápadnější části kantonu Graubünden, v horní části údolí Surselva u pramene řeky Rýn a tvoří jej dvě obce Disentis (v rétorománštině Musté) a Sedrun.

Jak se do regionu Disentis Sendun dostanete dálkovým autobusem?

Zarezervuj si jízdenku u společnosti FlixBus do města Chur a tam přestup z autobusu na Rhétskou dráhu (RhB). Po impozantní cestě Rýnskou roklí se po dobré hodince jízdy dostaneš do regionu Disentis Sedrun.

Největší zajímavosti regionu Disentis Sedrun

  • Turistická vycházka k prameni Rýna u jezera Tomasee ve výšce 2345 metrů

  • Benediktinský klášter Disentis: Již císaři Otto I. a Friedrich I. Barbarossa v tomto klášteru odpočívali na své cestě do Říma

  • Ski aréna Andermatt Sedrun se 120 kilometry sjezdovek a řadou prosluněných teras

Profitujte z nabídky Disentis Sedrun Inclusive

Během letní sezóny můžete už od jedné noci využít nejrůznější exkluzívní nabídky karty pro hosty regionu Disentis Sedrun. Využijte bezplatný místní autobus nebo jízdu dráhou Matterhorn Gotthard Bahn mezi obcí Disentis a průsmykem Oberalp. Nebo prožijte den ve sportovním a kulturním centru Acla da Fontauna.

Winterthur – město umění a kultury

Winterthur

Co musíte ve Winterthuru vidět?

Winterthur by měl být pro milovníky umění v seznamu památek, které musí navštívit, na prvním místě. Pouze v málo městech najdete tolik významných uměleckých děl od renesance až po současnost. Prožijte odpoledne v muzeu umění ve Winterthuru, ve sbírce Oskara Reinharta v domě „Am Römerholz" nebo v muzeu Oskara Reinharta a zblízka obdivujte obrazy od Rembrandta, Renoira, van Gogha, Picassa, Hodlera a další známá mistrovská díla. Staré město ve Winterthuru se skvěle hodí na procházku s obdivováním výkladních skříní. V největší souvislé pěší zóně Švýcarska se nacházejí specializované obchody a restaurace, kavárny i soukromé butiky. Zážitkem pro velké i malé je Swiss Science Center Technorama, ve kterém je dotýkání se exponátů nejen povoleno, ale výslovně požadováno. Zapomeňte na nudné hodiny ze školy a vydejte se po stopách tajemství přírodních věd na nejrůznějších zastávkách s experimenty.

Výlety v okolí Winterthuru

Do zeleně to z Winterthuru trvá nanejvýše 15 minut. Pouhých 25 minut tramvají trvá cesta k Rýnskému vodopádu, největšímu vodopádu v Evropě. Doporučit lze také časově náročnější, 5hodinovou vycházku idylickou curyšskou krajinou vína, kde lze na šesti vinařských stezkách nádhernou krajinou také tu a tam ochutnat pár kapek něčeho dobrého. V přírodním centru Thurauen je vytvořeno životní prostředí pro nejrůznější druhy ptáků a motýlů, ale také bobři a žáby se v této oblasti cítí od svého návratu dobře.

Zarezervujte si teď cestu dálkovým autobusem do Winterthuru

Zoo Curych

Zoo Curych

Proč navštívit Zoo v Curychu?

Zoo v Curychu se každoročně nachází mezi nejlépe umístěnými zahradami v nejrůznějších žebříčcích na téma „Nejlepší Zoo Evropy“. Důvodem jsou mimo jiné vysoké nároky na to, aby bylo každé ze zhruba 375 druhů zvířat chováno přesně podle jeho požadavků. Zaměření není v první řadě na exotické druhy zvěře, ale na ochranu přírody a vzdělávání ohledně zachování ohrožených druhů. Do nejrůznějších programů ochrany přírody této Zoo patří želvy sloní, sibiřští tygři a lvíčci zlatí.

Co je v curyšské Zoo nejzajímavější?

  • Pantanal: Potulujte se imitací jihoamerického mokřadního biotopu Pantanal a poznejte kotuly veverovité z bezprostřední blízkosti
  • Sloní park Kaeng Krachan: V objektu otevřeném v roce 2014 se od února 2017 zabydlelo osm slonů indických. Pozorujte nový přírůstek Ruwani na jeho objevných toulkách venkovním areálem a poučte se o ochraně slonů indických v Thajsku
  • Noční tuláci: Ne všechna zvířata se cítí dobře na denním světle. V deštném pralese Masoala poznáte druhy aktivní v noci a můžete přenocovat ve skutečné jurtě.

Co dělat za deště?

Pokud by počasí během vaší návštěvy nespolupracovalo, můžete se skrýt v pavilonu Exotarium se spoustou akvárií a terárií, v opičím domě nebo v pavilonu Masoala. Tam můžete ze stezky v korunách stromů ve výšce 10 metrů vyhlížet obyvatele madagaskarského deštného pralesa, kteří se v této hale volně pohybují.

Proč je dálkový autobus na dovolenou do Švýcarska dobrou volbou

Podmínky přepravy zavazadel v autobusech FlixBus

Včetně 2 kusů zavazadel

Cestujte bez extra nákladů a únavného přesouvání kufru.Ve většině autobusů je místo i pro jízdní kolo!

Jízdní řády a zastávky autobusů

Autobusové zastávky s centrální polohou

Dovezeme vás přímo na nejoblíbenější rekreační místa ve Švýcarsku.

Wi-Fi na palubě autobusu

Bezplatná Wi-Fi

Užijte si na své cestě autobusem do Švýcarska bezplatnou Wi-Fi a zásuvky.

Levné jízdenky

Levné jízdenky

Ušetřete na své cestě autobusem do Švýcarska a peníze raději utraťte za švýcarskou čokoládu!