Autobus do Lugano

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Lugano

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Lugano si můžete rezervovat již od 149,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Lugano je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Lugano dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Lugano stojí v průměru 249,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Lugano s FlixBusem stát pouze 149,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Lugano - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Během rezervace jízdenky do města Lugano si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Lugano: Informace o městě

Lugano: Obecné informace

Historie města Lugano je úzce spjata s jeho strategickým umístěním pod samotnými Alpami, které toto švýcarské město oddělují od sousední Itálie. Návštěva Lugana ale nutně nemusí znamenat lezení po horách nebo hodování místních sýrů. Tahle švýcarská perla kantonu Ticino v sobě ukrývá mnohem víc – třeba co se týče historie, která se datuje až do 10. století. Tehdy se však na okraji jezera nacházela jenom „menší” vesnice, která se postupem let rozrostla až do podoby města tak, jak ho můžeme vidět dnes. Město je dnes domovem více než 55 000 tisíc obyvatel a každý den sem za prací dojíždí několik desítek tisíců Švýcarů a Italů.

Co navštívit

Malebné, útulné, ale také velmi přívětivé, co se možností pro turisty týče. Po Luganu se bez problému můžete přemisťovat po vlastních nohách a na výjimky vlastně ani veřejnou dopravu využívat nemusíte. Kde a jak začít vaše toulky tímto švýcarským městem nesoucím se na vlně italského akcentu? Doporučujeme začít na náměstí Piazza Cloccaro, což je takové významné spojení mezi vlakovým nádražím a samotným centrem města Lugano. Dále směřujte k dolní části náměstí, až se dostanete do uličky Via Pessina, která je slavná pro své klikaté zákoutí a obchod s delikatesami Sigor Gabbani. V místním obchůdku můžete ochutnat například ten nejlepší švýcarský sýr ve městě v kombinaci s čerstvě upečeným a voňavým chlebem, doplněným sklenkou vína ze sousední Itálie. Pakliže máte ochutnávání za sebou, pokračujte dále, až narazíte na slavnou kavárnu Grand Café al Porto, fontánu a samotné srdce města – náměstí Piazza della Riforma. To si ostatně vysloužilo i přezdívku „lugánského obýváku”, a to hlavně díky otevřenému kinu, farmářským trhům a festivalům, konajících se tady během celého roku. Odtud směřujte do ulice Via Canove skrze Palazzo Reall a zastavte se u kostela San Rocco. Vaše toulání Luganem následně zakončete v parku Piazza Indipendenza, kde na vás mimo zasloužený odpočinek čeká i několik slavných soch, včetně té pocházející z tvorby polského sochaře Igora Mitoraje, jehož sochy zdobí parky a náměstí po celé Evropě.

Lugano: Kultura & historie

Jak jsme již zmínili na začátku... Lugano je město obklopené horami, a to téměř ze všech stran. Byl by tedy hřích nenavštívit alespoň jednu z lokálních vyhlídek, nabízejících ten nejromantičtější pohled na celé město a jeho okolí. Konkrétně třeba vrchol přilehlé hory San Salvatore, která se řadí mezi jednu z nejlépe turistům přístupných a také nejbližší samotnému centru. Kromě dech beroucího výhledu na vás jako bonus čeká i útulná kavárna, restaurace (tam počítejte s opravdovou „horskou” přirážkou) a dokonce i hřiště pro ty nejmenší. Ti opravdoví dobrodruzi si následně nesmí nechat ujít samotný vrchol, který se nachází jen cca 10 minut chůze od základny lanovky. Jak se dostanete k samotné lanovce? Asi 20 minut chůze z centra města nebo autobusem č.2 až na zastávku Paradiso/Geretta. Zpáteční lístek vás bude stát kolem 30 CHF.

Lugano: Noční život

Představte si místo, kde promenády plné nejrůznějších lákadel lemují průzračné jezero, zatímco se jeho hladina třpytí pod vlivem slunečních paprsků. Není tak divu, že si Lugano získalo mezi turisty přezdívku „slunného města Švýcarska”. Není se tak třeba divit tomu, že do Lugana přijíždí stále více turistů, kteří sem míří nejen za odpočinkem, ale také kulturou a místním proslulým nočním životem. Kdo by si také chtěl nechat ujít jedinečnou alpskou atmosféru města, ve kterém to žije doslova na každém kroku. Ať už toužíte po návštěvě v jedné z místních vyhlášených restaurací, nebo si jenom odpočinout u šálku kávy – následující tipy jsou jako dělané pro vás. Začneme rovnou podnikem Ristorante Elementi, což je restaurace orientující se hlavně na středomořskou a orientální kuchyni. Nenechte se vystrašit, pokud po vás u vchodu budou chtít vidět váš pas či jiný doklad. Restaurace se totiž nachází v objektu, kde je i casino. Další velmi oblíbená restaurace, kam vás tentokrát pustí i bez předchozí kontroly vašeho věku, je restaurace Le Bucce di Gandria, do které se dostanete během 10 minut autem z centra Lugana. Jedná se o jednoduchou a romanticky působící restaurací, kde se všechno připravuje opravdu s tou největší láskou a to dokonce včetně pečiva, těstovin a vlastním kořením. Je vám to málo? Přidejte k tomu ještě pohádkový výhled na jezero a je vám jasné, že toto místo prostě navštívit musíte. Alespoň tedy za předpokladu, že vám nevadí si za gastronomický zážitek trošku připlatit. Pakliže je návštěva restaurace omezená vaším rozpočtem, doporučujeme navštívit jednu z mnoha kaváren či pekáren. Ty ostatně najdete v centru Lugana téměř všude a jednou z nich je i Grand Café al Porto. Kavárna, která zákazníkům otevřela své dveře již v roce 1803 je totiž stejně proslulá jako většina historických staveb v Luganu. Ať už se sem vydáte na snídani či jen na něco malého na zub, o jedinečný zážitek máte určitě postaráno.

Lugano: Zajímavé informace

Je jedno, jestli se řadíte mezi turistické nadšence, nebo jen přemýšlíte o vaší další letní destinaci – cestování po Švýcarsku ještě nikdy nebylo jednodušší. Využijte mnohé z našich nabízených spojů, které vás dopraví až do 41 švýcarských měst jako Curych, Bern, Friborg, ale třeba i do slavné Basileje. Nejen díky tomu se ze Švýcarska stala oblíbená turistická destinace. Místní věhlasná lyžařská střediska si oblíbili lyžaři z celé Evropy, kteří sem míří nejen za lyžařským dobrodružstvím, ale samozřejmě také romantickou přírodou. Azurová jezera, zasněžené vrcholky hor a čistý vzduch. Vítejte ve Švýcarsku!


Lugano očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Autobusy do města Lugano

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Lugano

S FlixBusem cestujete do města Lugano snadno a levně. V naší nabídce je 44 jízd od 149,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). Rezervace autobusové jízdenky do města Lugano je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Lugano s FlixBusem

Do města Lugano se můžete dostat z 44 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Lugano

Ať jste kdekoli v zemi Švýcarsko, je snadné se dostat to města Lugano: 44měst je spojených s městem Lugano, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Lugano. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.