Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Lugano

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Lugano

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi turistika, mohla by se vám líbit také tato města:

Lugano očima Lenny

Lenka Malinová

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování.  Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Praha
27 let
Sběratelka zážitků

Lugano: Informace o městě

Lugano ve Švýcarsku

Lugano: vstupní brána do Itálie

Historie města Lugano je úzce spjata s jeho strategickým umístěním pod samotnými Alpami, které toto švýcarské město oddělují od sousední Itálie. Návštěva Lugana ale nutně nemusí znamenat lezení po horách nebo hodování místních sýrů. Tahle švýcarská perla kantonu Ticino v sobě ukrývá mnohem víc – třeba co se týče historie, která se datuje až do 10. století. Tehdy se však na okraji jezera nacházela jenom „menší” vesnice, která se postupem let rozrostla až do podoby města tak, jak ho můžeme vidět dnes. Město je dnes domovem více než 55 000 tisíc obyvatel a každý den sem za prací dojíždí několik desítek tisíců Švýcarů a Italů.

Krásný výhled na Lugano

Ta nejlepší základní pěší trasa

Malebné, útulné, ale také velmi přívětivé, co se možností pro turisty týče. Po Luganu se bez problému můžete přemisťovat po vlastních nohách a na výjimky vlastně ani veřejnou dopravu využívat nemusíte. Kde a jak začít vaše toulky tímto švýcarským městem nesoucím se na vlně italského akcentu? Doporučujeme začít na náměstí Piazza Cloccaro, což je takové významné spojení mezi vlakovým nádražím a samotným centrem města Lugano. Dále směřujte k dolní části náměstí, až se dostanete do uličky Via Pessina, která je slavná pro své klikaté zákoutí a obchod s delikatesami Sigor Gabbani. V místním obchůdku můžete ochutnat například ten nejlepší švýcarský sýr ve městě v kombinaci s čerstvě upečeným a voňavým chlebem, doplněným sklenkou vína ze sousední Itálie. Pakliže máte ochutnávání za sebou, pokračujte dále, až narazíte na slavnou kavárnu Grand Café al Porto, fontánu a samotné srdce města – náměstí Piazza della Riforma. To si ostatně vysloužilo i přezdívku „lugánského obýváku”, a to hlavně díky otevřenému kinu, farmářským trhům a festivalům, konajících se tady během celého roku. Odtud směřujte do ulice Via Canove skrze Palazzo Reall a zastavte se u kostela San Rocco. Vaše toulání Luganem následně zakončete v parku Piazza Indipendenza, kde na vás mimo zasloužený odpočinek čeká i několik slavných soch, včetně té pocházející z tvorby polského sochaře Igora Mitoraje, jehož sochy zdobí parky a náměstí po celé Evropě.

San Salvatore hora v Luganu

Místní vyhlídky, kterým nelze odolat

Jak jsme již zmínili na začátku... Lugano je město obklopené horami, a to téměř ze všech stran. Byl by tedy hřích nenavštívit alespoň jednu z lokálních vyhlídek, nabízejících ten nejromantičtější pohled na celé město a jeho okolí. Konkrétně třeba vrchol přilehlé hory San Salvatore, která se řadí mezi jednu z nejlépe turistům přístupných a také nejbližší samotnému centru. Kromě dech beroucího výhledu na vás jako bonus čeká i útulná kavárna, restaurace (tam počítejte s opravdovou „horskou” přirážkou) a dokonce i hřiště pro ty nejmenší. Ti opravdoví dobrodruzi si následně nesmí nechat ujít samotný vrchol, který se nachází jen cca 10 minut chůze od základny lanovky. Jak se dostanete k samotné lanovce? Asi 20 minut chůze z centra města nebo autobusem č.2 až na zastávku Paradiso/Geretta. Zpáteční lístek vás bude stát kolem 30 CHF.

Restaurace v noci v Luganu

Na vlně italského akcentu

Představte si místo, kde promenády plné nejrůznějších lákadel lemují průzračné jezero, zatímco se jeho hladina třpytí pod vlivem slunečních paprsků. Není tak divu, že si Lugano získalo mezi turisty přezdívku „slunného města Švýcarska”. Není se tak třeba divit tomu, že do Lugana přijíždí stále více turistů, kteří sem míří nejen za odpočinkem, ale také kulturou a místním proslulým nočním životem. Kdo by si také chtěl nechat ujít jedinečnou alpskou atmosféru města, ve kterém to žije doslova na každém kroku. Ať už toužíte po návštěvě v jedné z místních vyhlášených restaurací, nebo si jenom odpočinout u šálku kávy – následující tipy jsou jako dělané pro vás. Začneme rovnou podnikem Ristorante Elementi, což je restaurace orientující se hlavně na středomořskou a orientální kuchyni. Nenechte se vystrašit, pokud po vás u vchodu budou chtít vidět váš pas či jiný doklad. Restaurace se totiž nachází v objektu, kde je i casino. Další velmi oblíbená restaurace, kam vás tentokrát pustí i bez předchozí kontroly vašeho věku, je restaurace Le Bucce di Gandria, do které se dostanete během 10 minut autem z centra Lugana. Jedná se o jednoduchou a romanticky působící restaurací, kde se všechno připravuje opravdu s tou největší láskou a to dokonce včetně pečiva, těstovin a vlastním kořením. Je vám to málo? Přidejte k tomu ještě pohádkový výhled na jezero a je vám jasné, že toto místo prostě navštívit musíte. Alespoň tedy za předpokladu, že vám nevadí si za gastronomický zážitek trošku připlatit. Pakliže je návštěva restaurace omezená vaším rozpočtem, doporučujeme navštívit jednu z mnoha kaváren či pekáren. Ty ostatně najdete v centru Lugana téměř všude a jednou z nich je i Grand Café al Porto. Kavárna, která zákazníkům otevřela své dveře již v roce 1803 je totiž stejně proslulá jako většina historických staveb v Luganu. Ať už se sem vydáte na snídani či jen na něco malého na zub, o jedinečný zážitek máte určitě postaráno.

Lugano ve Švýcarsku

Švýcarskem skrz na skrz

Je jedno, jestli se řadíte mezi turistické nadšence, nebo jen přemýšlíte o vaší další letní destinaci – cestování po Švýcarsku ještě nikdy nebylo jednodušší. Využijte mnohé z našich nabízených spojů, které vás dopraví až do 41 švýcarských měst jako Curych, Bern, Friborg, ale třeba i do slavné Basileje. Nejen díky tomu se ze Švýcarska stala oblíbená turistická destinace. Místní věhlasná lyžařská střediska si oblíbili lyžaři z celé Evropy, kteří sem míří nejen za lyžařským dobrodružstvím, ale samozřejmě také romantickou přírodou. Azurová jezera, zasněžené vrcholky hor a čistý vzduch. Vítejte ve Švýcarsku!

Lugano: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 125 Kč
Počet spojů z města Lugano 58
Počet zastávek ve městě Lugano 1
Země Švýcarsko