Autobus do Makarska

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Makarska

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Makarska si můžete rezervovat již od 49,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Makarska je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Makarska dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Makarska s FlixBusem stát pouze 49,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Makarska - 6 Zastávky jsou Makarska (Centar tržnica), Makarska (Kralja Tomislava 13), Makarska (Marineta 16), Makarska (Stjepana Ivičevića 66), Makarska (kružni tok), Makarska autobusová zastávka, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Během rezervace jízdenky do města Makarska si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Makarska: Informace o městě

Makarska: Obecné informace

Makarská Riviéra. První slovo, které se mi s tímto slovním spojením vybaví jsou azurově modré pláže, kde vidět na samotné dno není vůbec nic nezvyklého. Je to ale víc než jen to. Je to také samostatný kraj a centrum kultury, vzdělávání a od poloviny dvacátého století také důležité turistické centrum, které se v posledních letech těší velmi velké oblibě a to nejen z řad českých turistů. Dnešní Makarská Riviéra je domov více než patnácti tisíc obyvatel, kteří ve většině případů pracují právě v turistickém průmyslu. Někteří z nich pronajímají apartmány ve svých domech na pobřeží, z čehož se stala velmi oblíbená forma ubytování.
Nejslavnější turistická destinace na celém chorvatském pobřeží, která si srdce svých návštěvníků získává nejen svou bohatou přírodou a klimatem, ale také svým lidských přístupem k hostům a turistickými atrakcemi. Pokud tedy plánujete dovolenou na tomto sluncem zalitém pobřeží, určitě si dejte na čas a svůj pobyt si zamluvte s dostatečným předstihem. Můžete se sice zařadit mezi šťastlivce, kteří najdou ubytování rovnou nebo na místě (to v Chorvatsku není vůbec nic neobvyklého) ale jistota je jistota. Ať už si tedy pro své přebývání v Makarské vyberete hotel, apartmán či kemp, dejte si pozor především na vzdálenost pláže a dostupnost nejbližšího supermarketu. To platí především pro ty, kteří se sem rozhodnou dopravit třeba právě jedním z Flixbusem nabízených spojů.

Co navštívit

Samotné město Makarská je profláklé turistické letovisko, které se těší velké oblíbenosti a to především mezi mladšími ročníky. Vibrantní a moderní město, které nabízí širokou nabídku různých barů a restaurací a také zajímavý noční život. Pokud jsou přelidněné pláže to, co zrovna nemusíte, doporučuji si z Makarské “popojet” do sousedních klidnějších pláží.
Třeba do Velké Duby, která je součástí vesnice Živogošće a která se těší velké oblibě mezi turisty, kteří preferují klidnější dovolenou. Toto místo je obklopené borovicovými lesy, ve kterých lze najít stín a v jejichž okolí se dříve nacházela i populární nudistická pláž, která zde nyní funguje pouze mimo hlavní turistickou sezónu. Pláže tady jsou oblázkové a přístup do moře je zde vhodný i pro malé plavce.
Záliv Brela patří mezi jeden z mnoha “malých” makarských zálivů, které se nachází na západě od samotného města Makarská. Dostat se sem mimo loď tak můžete i prostřednictvím auta a využít tak jedno z blízkých parkovišť. Jedná se opět o již “typickou” kamínkovou pláž,odkud si budete moc vychutnat jedinečný výhled na hory a pobřeží.
Další pláž, která se může chlubit svojí jedinečností je Nugal. Mimo to, že se jedná o čistě “nudistickou” pláž je to také takové “tajné” místo, na které se dostanete pouze prostřednictvím lodě nebo přímo z Makarské. Pokud tedy toužíte po nevšedním zážitku a zároveň se nebojíte shodit své svršky, toto místo bude stát rozhodně za to!

Makarska: Kultura & historie

Říká se, že stabilní počasí na Makarské Riviéře způsobují především hory, které brání příchodu mraků ze Středozemí. Proto je to oblíbený cíl všech, kteří zrovna neholdují ležení na pláži a kteří preferují více aktivní dovolenou. Nejvyšší hora Chorvatska Biokovo se nachází jen několik kilometrů odtud a měří rovných 1762 metrů. Pokud vaše srdce prahne po pohádkovém výhledu na nejen pobřeží Makarské, výlet sem by neměl chybět na vašem cestovatelském seznamu.Už samotná cesta sem totiž stojí za to.
Během cesty “nahoru” totiž budete moci spatřit na vlastní oči, jak v horách dřívě žili místní Chorvaté. Cestou sem můžete vidět vesnice jako Gorja Brela, Veliko Brdo nebo třeba Gornje Igrane. Pozor si dejte na počasí, které se tady mění doslova “lousknutím” prstu - na výlet vyražte řádně připraveni. Pořádné boty a outdorovou bundu určitě přibalte do svého dovolenkového zavazadla.
V okolí největší hory najdete také spoustu dalších turistických lákadel jako třeba jeskyně. Nadšence všeho zeleného určtiě zase nadchne Botanická zahrada Kotisina, kterou najdete ve stejnojmenné vesničce Kotisina.

Makarska: Noční život

Pokud je něco, co byste při návštěvě Makarské neměli oželet, tak to jsou denní dávky vynikající zmrzliny a ovoce. Nevím, jak je to možné, ale tady prostě všechno vypadá strašně lákavě a jeden neví, jakou příchuť ochutnat dříve. Chorvaté jsou také velmi štědří, díky čemuž vám ve většině případů bude stačit jenom jeden kopeček. Se zmzlinou si rádi hrají a svojí “show” se tak snaží přilákat turisty. Během posledních let se tady také rozšířil trend veganství, a tak v nabídce většiny podniků najdete i ovocné sorbety či zmrzliny z rostliného mléka. Mimo klasickou “kopečkovou” musíte ochutnat také místní poháry, palačinky nebo další dortíky. Věřte tomu, že na oběd už potom nebudete mít moc chuť. Vystačíte si pak třeba jen se svačinkou v podobě ovoce.
Není totiž nic lepšího, než čerstvá voňavá broskev, kterou si můžete koupit ve stánku jen kousek od pláže. Za zmínku stojí i chorvatské fíky, melouny nebo třeba třešně. Věřte tomu, že tak dobré jste určitě dlouho nejedli.

Makarska: Zajímavé informace

Ať už se chystáte do samotného centra Makarské nebo do jedné ze sousedních vesniček, určitě s sebou přibalte pohodlné podložky na pláž. Ty se vám budou opravdu hodit - a to především na těch kamínkových plážích. Další věc, kterou zde oceníte jsou už “profláklé” boty do vody, díky kterým se vyvarujete nechtěného zranění. Určitě si tak vždy dopředu prozkoumejte pláže a místa, kam plánujete vyrazit. Uvidíte, že to pak na místě velmi oceníte.


Makarska očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Autobusy do města Makarska

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Makarska

S FlixBusem cestujete do města Makarska snadno a levně. V naší nabídce je 58 jízd od 49,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Makarska je 6 zastávek, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Makarska je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Makarska s FlixBusem

Do města Makarska se můžete dostat z 58 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Makarska

Ať jste kdekoli v zemi Chorvatsko, je snadné se dostat to města Makarska: 58měst je spojených s městem Makarska, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Makarska. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.