Autobus tam a zpět: Omiš

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Omiš

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Omiš (u Luci)

Omiš autobusová zastávka

Objevte všechny destinace

Prozkoumejte mapu
Omiš: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

36

Počet zastávek

2

Země

Chorvatsko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Často kladené otázky

Jak se nejlépe dostat do města Omiš?
Jak si mohu koupit autobusovou jízdenku do města Omiš?
Jak se dostanu autobusem do města Omiš?
Kolik autobusových zastávek je ve městě Omiš?
Počet zastávek ve městě Omiš - 2 Zastávky jsou Omiš bus station, Omiš (u Luci), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Kolik stojí jízdenka do města Omiš?
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Omiš dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Omiš s FlixBusem stát pouze 25,00 Kč!
Jak použít jízdenku FlixBus do města Omiš?
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Omiš je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Mohu sledovat svůj autobus z a do města Omiš?
Mohu si rezervovat sedadlo na cestě do města Omiš?
Během rezervace jízdenky do města Omiš si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Jak mohu zaplatit za autobusovou jízdenku do města Omiš?
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Kdy je nejvýhodnější si rezervovat autobusovou jízdenku do města Omiš?
Autobusovou jízdenku do města Omiš si můžete rezervovat již od 25,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Kolik stojí přeprava jízdního kola autobusem FlixBus do města Omiš?

Omiš: Informace o městě

Omiš: Obecné informace

Malebné město Omiš se nachází v Chorvatsku mezi Makarskou riviérou a Splitem na pobřeží Jaderského moře. Jedná se o vyhledávané turistické místo střední části dalmatského pobřeží. Návštěvníky nepřitahuje město samotné, ale spíše okolní pláže oblíbené Omišské riviéry a mohutný kaňon řeky Cetiny, který nabízí i možnosti adrenalinových sportů. V Omiši žije necelých 16 tisíc obyvatel, jejichž počet se v letních měsících více než zdvojnásobí. Koupání - Do Omiše, stejně jako do dalších letovisek na Jadranu, jezdí tisíce turistů za koupaním. Pláže se v okolí města nacházejí jak písčité, tak i oblázkové s mírným vstupem do moře. Rozlehlou pláž najdete i přímo v centru Omiše, a to okolo ústí řeky Cetiny do moře. Je přes kilometr dlouhá a tvoří ji jemný písek z nánosů řeky. Jedinou nevýhodou je pouze chladnější voda kvůli ústící řece.

Co navštívit

Přímo v Omiši příliš mnoho turistických míst nenajdeme. Město si proto bez problémů prohlédnete za jediný den a zbytek svého pobytu se vyplatí strávit na plážích u moře či výlety po okolí. Pevnosti - Dochované pamětihodnosti lze stručně rozdělit do dvou skupin, pevností a kostelů. Omiši dominují dvě pevnosti, starší Mirabela a mladší Fortica. Mirabelu postavili ve 13. století piráti, kteří z pevnosti kvůli poloze na kopci mohli kontrolovat každou proplouvající loď a pak ji přepadnout. Na pevnost se dostanete po schodech směrem od kostela sv. Michala. Na zpřístupněnou vyhlídkovou hranolovou věž musíte zaplatit vstupné. Odměnou vám za to bude nádherný výhled na moře a blízké okolí. Mladší pevnost Fortica je rovněž zpoplatněna a nachází se ve východní části města vysoko na skalách. Vybudovali ji Benátčané na přelomu 15. a 16. století proti nájezdům Turků. I z této pevnosti budete mít krásný výhled do okolí. Součástí pevnosti byla v minulosti i východní městská brána s věží Turjun. Kostely a další památky - Omiš se může pochlubit více než desítkou kostelů, které jsou pro návštěvníky bezplatně přístupné a jejichž historie sahá až do 6. století. Vůbec nejstarším kostelem ve městě byl raně křesťanský kostel svatého Eufemije. Dnes se z něj dochovaly pouhé zbytky. V plné kráse nicméně budete obdivovat románsko-byzantský kostel svatého Petra, který najdete na pravém břehu řeky Cetiny. V renesančním stylu byly potom postaveny kostely svatého Roka a svatého Ducha. Ve stejném období, tedy v 16. století, byl postaven i Dům šťastného člověka. Svůj název dostal dům podle nápisu, který jej zdobí. Přesvědčit se o tom můžete i osobně. Mostina je památkou, kterou na světě jen tak nepotkáte. Jedná se totiž o podvodní středověkou zeď, disponující tajným průchodem pro pirátské lodě. Centrum města tvoří hlavní ulice Fošala, nejživější ulicí Omiše je pak Ulica Kneza Kacica, na které najdete desítky obchůdků, kaváren i restaurací.

Omiš: Kultura & historie

Ve starověku obývali území dnešního Omiše ilyrské kmeny a později i Římané, kteří zde vybudovali opevněné městečko. Od 7. století začíná poměrně bouřlivá historie města. Více než 700 let jej ovládali piráti, proti kterým několikrát táhli Benátčané i další národy. Až teprve v 15. století Omiš získala Benátská republika, jejíž vojenské oddíly se nicméně musely bránit neustálým nájezdům ze strany Turků. V letech 1807-1813 krátce město ovládá napoleonská Francie, následně až do konce první světové války patří Rakousko-Uhersku. Součástí Jugoslávie, respektive Chorvatska, se Omiš stává až po druhé světové válce. V Omiši máte na výběr hned z několika muzeí. V městském muzeu (Muzej grada Omiša) se dozvíte více k historii města a spatříte některé archeologické vykopávky a předměty spojené s dějinami i geografickým vývojem. Jako lapidárium slouží veřejnosti přístupné Sbírky rodiny Radmanů (Zbirka obitelji Radman), ke státnímu útvaru tzv. Poljické republiky se nejvíce dozvíte v Poljickém muzeu (Poljički muzej). V letních měsících se ve městě koná řada kulturních akcí a festivalů. Nejznámějším je festival Omišské kulturní léto (Omiško kulturno ljeto), konaný v červenci a srpnu s mnoha koncerty či divadelními představeními. V červenci můžete navštívit festival Klap, tedy tradiční festival věnovaný dalmatským pěveckým souborům. Unikátní jsou i pro zahraniční návštěvníky Pirátské večery (Gusarske večeri) s rekonstrukcí pirátské bitvy. Patronem města Omiš je svatý Jan Nepomucký (SvetiIvan Nepomuk), kterému jsou každoročně 16. května věnovány lidové slavnosti. Tato významná osobnost české historie, utopená ve Vltavě kvůli rozporům s králem Václavem IV. v květnu 1393, se stala patronem v mnoha dalších městech po celé Evropě. V srpnu se koná festival Rybářská noc (Ribarska noc).

Omiš: Noční život

Možnosti pro výlety z Omiše snad ani nelze spočítat. Celé okolí je doslova poseté zajímavostmi, ze kterých vám z osobních zkušeností doporučujeme hlavně následující. Nejkrásnější výlet je do kaňonu řeky Cetiny, který můžete spojit s návštěvou Radmanových mlýnů. Na tomto místě najdete i řadu vyhlášených restaurací, proto s obědem počkejte právě sem. Odtud lze pokračovat k dvěma pozoruhodným vodopádům – 48 metrové Malé a Veliké Gubavici. Před vaší návštěvou si pro jistotu zjistěte aktuální stav vody, v období sucha jí totiž vodopádem protéká minimum a ten tak ztrácí své kouzlo. Milovníci sportů jistě ocení i sjezd divoké řeky. Pěším hodinovým výstupem od Cetiny se dostanete k pomníku Mily Gojsaliče, významné osobnosti tzv. Poljické republiky. U obce a přístavu Dugi Rat byste neměli vynechat návštěvu nádherných písčitých pláží, stejně jako v obci Gata vzdálené osm kilometrů od Omiše. Na jednodenní výlet lodí na ostrov Brač si připravte větší částku, litovat ale nebudete. Jezdí se do tří míst – Bolu, Supetaru a Postiry.

Autobusy do města Omiš

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Omiš

S FlixBusem cestujete do města Omiš snadno a levně. V naší nabídce je 36 jízd od 25,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Omiš jsou 2 zastávky, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Omiš je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Omiš s FlixBusem

Do města Omiš se můžete dostat z 36 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Omiš

Ať jste kdekoli v zemi Croatia, je snadné se dostat to města Omiš: 36měst je spojených s městem Omiš, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Omiš. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zábavní portál, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.