Autobus do Dubrovnik

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Dubrovnik

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Dubrovnik si můžete rezervovat již od 99,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Dubrovnik je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Dubrovnik dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Dubrovnik s FlixBusem stát pouze 99,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Dubrovnik - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Během rezervace jízdenky do města Dubrovnik si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Dubrovnik: Informace o městě

Dubrovnik: Obecné informace

Město přezdívané jako „perla Jadranu“ se nachází na jihu Chorvatska v oblasti zvané Dalmácie. Patří mezi turisticky nejnavštěvovanější místa na pobřeží Jaderského moře, protože návštěvníkům může nabídnout kromě zachovalých historických památek, zapsaných na seznamu kulturního dědictví UNESCO, i nádherné písčité pláže přímo vybízející ke koupání. Město je součást i tzv. exklávy, tedy území, které je od zbytku území Chorvatska odděleno pobřežním úsekem patřícím Bosně a Hercegovině. Počet obyvatel pravidelně klesá, v současné době je Dubrovník svou velikostí (asi 50 tisíc obyvatel) srovnatelný s Karlovými Vary.

Co navštívit

V Dubrovníku jsou největším lákadlem ohromné středověké městské hradby, které obepínají celé staré město. Celý systém s 15 věžemi a několika pevnostmi (sv. Jana, Bokar a Lovrijenac) tvoří skoro dva kilometry dlouhý prohlídkový okruh. Hradby byly postaveny v průběhu 8. – 17. století a jejich součástí je i stará slévárna proslavená odléváním zvonů a děl. Zájemci o prohlídku musí zaplatit velmi vysoké vstupné (v roce 2018 to bylo 150 kun = cca 540 Kč). Historické centrum Dubrovníku bylo z velké části postaveno v 17. a 18. století po zemětřesení, které město předtím postihlo a zničilo většinu budov. I přesto můžete navštívit např. románsko-gotický františkánský klášter (Male brače) a zachovanou lékárnu ze 14. století, která je 3. nejstarší na světě. Současně zde spatříte i bohatou klenotnici či knihovnu. Další středověkou památkou ve městě je Onofriova kašna, která vznikla ve 13. století jako součást dubrovnického vodovodu a hlavně Knížecí palác (Knezev dvor) z 15. století. Tato nádherná stavba v minulosti sloužila jako sídlo knížete a republikánských úředníků, dnes potom slouží jako muzeum. Z dalších památek stojí za zmínku ještě renesanční kostel sv. Spasitele (Sveti Spas), palác Sponza s mincovnou a celníci nebo barokní chrám věnovaný patronovi města Dubrovník, svatému Blažejovi. Při prohlídce centra by vaší pozornosti neměly uniknout i další stavby – dům Luža, katedrála Panny Marie s pozůstatky byzantské baziliky z 6. století a Gundulicovo náměstí s pomníkem Ivana Gundulice, slavného dubrovnického básníka. Všechny výše zmíněné památky se nacházejí v blízkosti hlavní městské ulice Placa-Stradun. Na této ulici můžete ochutnat výbornou chorvatskou zmrzlinu či si zajít do některé z místních restaurací. Počítejte nicméně s vyššími cenami.

Dubrovnik: Kultura & historie

Historie Dubrovníku se výrazněji začala psát až ve středověku a novověku, kdy se město stalo jedním z nejvlivnějších na pobřeží Jaderského moře. Původně patřil Byzantské říši, dvěstě let Benátské republice a pak krátce taky Uherskému království a Osmanům. Vrcholu dosáhl v 15. a 16. století jako centrum tzv. Dubrovnické republiky. V tehdejší době se město stalo významným obchodním přístavem a bylo opevněno mohutnými hradbami. Suverénní stát nakonec ukončily až Napolenské války v roce 1808. Ještě předtím ale Dubrovník zasáhlo silné zemětřesení, které zničilo většinu památek v centru města a dalo za vznik novým, v barokním slohu. V 19. století Dubrovník anektovalo Rakousko jako součást rakouské Dalmácie. Součástí stejného státního celku jako Čechy a Morava bylo město až do konce první světové války. Následně připadlo nově vzniklému státu Jugoslávii, později Chorvatsku. Při válkách na Balkáně byl Dubrovník v roce 1991 těžce poškozen bombardováním Srbsko-černohorské armády, do dnešní doby ale byly všechny napáchané škody již opraveny. Dubrovník je dnes vyhledáván fanoušky známého seriálu Hra o trůny. Město totiž posloužilo jako kulisa pro natáčení, kdy z něj tvůrci vytvořili fiktivní Královo přístaviště, tedy hlavní město Západozemí i sídlo krále Sedmi království. Ve městě sídlí desítky muzeí a galerií. Kromě již zmiňovaného kulturně-historického muzea v Knížecím paláci doporučujeme návštěvu námořního muzea (Pomorski muzej), archeologického a etnografického muzea. Zájemci o umění by pak neměli vynechat uměleckou galerii s expozicí moderního umění. Děti naopak ocení návštěvu akvária. Dubrovník patří mezi nejvýznamnější kulturní centra Jadranu. Pravidelně se zde v létě konají tzv. Dubrovnické letní hry, v rámci kterých se do města sjíždějí divadelní a hudební soubory z celé Evropy. Navštívit můžete i představení Divadla Marina Drzice, symfonického orchestru a některého z folklórních souborů.

Dubrovnik: Noční život

Noční život se v Dubrovníku odehrává v ulicích starého města a v hotelích na plážích, které pořádají diskotéky a jiné zábavní programy. I ve městě ale najdete několik nočních klubů, jako je Factory club, Lazareti či EastWest. V létě se pořádají party přímo na plážích Copacabana a Porporela. Z kaváren vyzkoušejte např. Gradskou či si zajděte do baru Cave Bar More, který vás zaujme svým interiérem jeskyně.

Dubrovnik: Zajímavé informace

Molunat je nejjižnější chorvatské letovisko dostupné příměstskou dopravou z Dubrovníku. Nabízí nádherné pláže vhodné ke koupání i odpočinku. Leží nedaleko hranice s Černou Horou. Ston je známé výletní město vzdálené asi hodinu jízdy od „perly Jadranu“. Turistům nabízí zachovalé středověké památky v čele s mohutným opevněním z 15. století, které je spolu s několika pevnostmi přístupné veřejnosti. Stonu se někdy přezdívá jako město soli. Mořskou sůl si zde můžete zakoupit v desítkách obchodů přímo v historickém centru města. Trsteno patří mezi hojně navštěvované cíle Dubrovnické riviéry. Magnetem pro návštěvníky tu je zámek s parkem a hlavně tzv. arboretum. Park vznikl na přelomu 15. a 16. století ve stylu renesance, návštěvníky pak přitahuje vzácnými stavbami historické zahradní architektury a rozmanitostí vzácných rostlin, zejména keřů a stromů. V parku kromě toho najdete i dvě dlouhé pergoly, desítky fontán, soch i umělou jeskyni a starý mlýn.


Dubrovník očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusem do města Dubrovnik

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Dubrovnik

Chcete cestovat do města Dubrovnik? Naše spoje do tohoto města stojí od 99,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Chorvatsko a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Dubrovnik s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Dubrovnik. Ve městě Dubrovnik je 1 autobusová zastávka, na kterou se můžete dostat z 94 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Dubrovnik je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Dubrovnik se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.