Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Dubrovník

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Dubrovnik

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi architektura, mohla by se vám líbit také tato města:

Dubrovník očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
25 let
Low-cost cestovatel

Dubrovník: Informace o městě

krásná pláž v Dubrovníku

Dubrovník – obecné informace

Město přezdívané jako „perla Jadranu“ se nachází na jihu Chorvatska v oblasti zvané Dalmácie.  Patří mezi turisticky nejnavštěvovanější místa na pobřeží Jaderského moře, protože návštěvníkům může nabídnout kromě zachovalých historických památek, zapsaných na seznamu kulturního dědictví UNESCO, i nádherné písčité pláže přímo vybízející ke koupání. Město je součást i tzv. exklávy, tedy území, které je od zbytku území Chorvatska odděleno pobřežním úsekem patřícím Bosně a Hercegovině. Počet obyvatel pravidelně klesá, v současné době je Dubrovník svou velikostí (asi 50 tisíc obyvatel)  srovnatelný s Karlovými Vary.

Krásný obrázek starého města Dubrovníku

Dubrovník – co navštívit

V Dubrovníku jsou největším lákadlem ohromné středověké městské hradby, které obepínají celé staré město. Celý systém s 15 věžemi a několika pevnostmi (sv. Jana, Bokar a Lovrijenac) tvoří skoro dva kilometry dlouhý prohlídkový okruh. Hradby byly postaveny v průběhu 8. – 17. století a jejich součástí je i stará slévárna proslavená odléváním zvonů a děl. Zájemci o prohlídku musí zaplatit velmi vysoké vstupné (v roce 2018 to bylo 150 kun = cca 540 Kč). Historické centrum Dubrovníku bylo z velké části postaveno v 17. a 18. století po zemětřesení, které město předtím postihlo a zničilo většinu budov. I přesto můžete navštívit např. románsko-gotický františkánský klášter (Male brače)  a zachovanou lékárnu ze 14. století, která je 3. nejstarší na světě. Současně zde spatříte i bohatou klenotnici či knihovnu. Další středověkou památkou ve městě je Onofriova kašna, která vznikla ve 13. století jako součást dubrovnického vodovodu a hlavně Knížecí palác (Knezev dvor) z 15. století. Tato nádherná stavba v minulosti sloužila jako sídlo knížete a republikánských úředníků, dnes potom slouží jako muzeum. Z dalších památek stojí za zmínku ještě renesanční kostel sv. Spasitele (Sveti Spas), palác Sponza s mincovnou a celníci nebo barokní chrám věnovaný patronovi města Dubrovník, svatému Blažejovi. Při prohlídce centra by vaší pozornosti neměly uniknout i další stavby  – dům Luža, katedrála  Panny Marie s pozůstatky byzantské baziliky z 6. století a Gundulicovo náměstí s pomníkem Ivana Gundulice, slavného dubrovnického básníka. Všechny výše zmíněné památky se nacházejí v blízkosti hlavní městské ulice Placa-Stradun. Na této ulici můžete ochutnat výbornou chorvatskou zmrzlinu či si zajít do některé z místních restaurací. Počítejte nicméně s vyššími cenami. 

Starý kostel v Dubrovníku

Dubrovník- historie a kultura 

Historie Dubrovníku se výrazněji začala psát až ve středověku a novověku, kdy se město stalo jedním z nejvlivnějších na pobřeží Jaderského moře. Původně patřil Byzantské říši, dvěstě let Benátské republice a pak krátce taky Uherskému království a Osmanům. Vrcholu dosáhl v 15. a 16. století jako centrum tzv. Dubrovnické republiky. V tehdejší době se město stalo významným obchodním přístavem a bylo opevněno mohutnými hradbami. Suverénní stát nakonec ukončily až Napolenské války v roce 1808. Ještě předtím ale Dubrovník zasáhlo silné zemětřesení, které zničilo většinu památek v centru města a dalo za vznik novým, v barokním slohu. V 19. století Dubrovník anektovalo Rakousko jako součást rakouské Dalmácie. Součástí stejného státního celku jako Čechy a Morava bylo město až do konce první světové války. Následně připadlo nově vzniklému státu Jugoslávii, později Chorvatsku. Při válkách na Balkáně byl Dubrovník v roce 1991 těžce poškozen bombardováním Srbsko-černohorské armády, do dnešní doby ale byly všechny napáchané škody již opraveny. Dubrovník je dnes vyhledáván fanoušky známého seriálu Hra o trůny. Město totiž posloužilo jako kulisa pro natáčení, kdy z něj tvůrci vytvořili fiktivní Královo přístaviště, tedy hlavní město Západozemí i sídlo krále Sedmi království. Ve městě sídlí desítky muzeí a galerií. Kromě již zmiňovaného kulturně-historického muzea v Knížecím paláci doporučujeme návštěvu námořního muzea (Pomorski muzej), archeologického a etnografického muzea. Zájemci o umění by pak neměli vynechat uměleckou galerii s expozicí moderního umění. Děti naopak ocení návštěvu akvária. Dubrovník patří mezi nejvýznamnější kulturní centra Jadranu. Pravidelně se zde v létě konají tzv. Dubrovnické letní hry, v rámci kterých se do města sjíždějí divadelní a hudební  soubory z celé Evropy. Navštívit můžete i představení Divadla Marina Drzice, symfonického orchestru a některého z folklórních souborů.

Krásný obraz Dubrovníku v noci

Dubrovník – noční život

Noční život se v Dubrovníku odehrává v ulicích starého města a v hotelích na plážích, které pořádají diskotéky a jiné zábavní programy. I ve městě ale najdete několik nočních klubů, jako je Factory club, Lazareti či EastWest. V létě se pořádají party přímo na plážích Copacabana a Porporela. Z kaváren vyzkoušejte např. Gradskou či si zajděte do baru Cave Bar More, který vás zaujme svým interiérem jeskyně. 

Krásný obraz okolí Dubrovníku

Okolí Dubrovníku 

Molunat je nejjižnější chorvatské letovisko dostupné příměstskou dopravou z Dubrovníku. Nabízí nádherné pláže vhodné ke koupání i odpočinku. Leží nedaleko hranice s Černou Horou. Ston je známé výletní město vzdálené asi hodinu jízdy od „perly Jadranu“. Turistům nabízí zachovalé středověké památky v čele s mohutným opevněním z 15. století, které je spolu s několika pevnostmi přístupné veřejnosti. Stonu se někdy přezdívá jako město soli. Mořskou sůl si zde můžete zakoupit v desítkách obchodů přímo v historickém centru města. Trsteno patří mezi hojně navštěvované cíle Dubrovnické riviéry. Magnetem pro návštěvníky tu je zámek s parkem a hlavně tzv. arboretum. Park vznikl na přelomu 15. a 16. století ve stylu renesance, návštěvníky pak přitahuje vzácnými stavbami  historické zahradní architektury a rozmanitostí vzácných rostlin, zejména keřů a stromů. V parku kromě toho najdete i dvě dlouhé pergoly, desítky fontán, soch i umělou jeskyni a starý mlýn. 

Dubrovník: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 50 Kč
Počet spojů z města Dubrovník 40
Počet zastávek ve městě Dubrovník 1
Země Chorvatsko