Autobus do Sarajevo

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Sarajevo

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Sarajevo dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Sarajevo s FlixBusem stát pouze 149,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Sarajevo - 2 Zastávky jsou Istocno Sarajevo, Sarajevo autobusové nádraží, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Sarajevo je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Sarajevo si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Sarajevo si můžete rezervovat již od 149,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Sarajevo: Informace o městě

Sarajevo: Obecné informace

Sarajevo je hlavní město Bosny a Hercegoviny obklopené Dinárskými Alpami na řece Miljacce v srdci jihozápadní Evropy a Balkánského poloostrova. Sarajevo vždy bylo důležitou křižovatkou mnoha kultur a dodnes se zde mísí obyvatelstvo tří různých náboženství – islámu, katolického křesťanství a pravoslavného křesťanství. To z něj dělá unikátní místo, kde vedle sebe stojí pravoslavný kostel, katolický kostel, mešita i synagoga. Jedinečné je také tím, že se zde každoročně koná vůbec na Balkáně první mezinárodní filmový festival, na který se sjíždí lidé z celé Evropy. Sarajevo je se svými 400 000 obyvateli největším a nejhustěji osídleným městem v zemi.

Co navštívit

Baščaršija
Baščaršija je nazev pro starou tureckou část města, která si dodnes uchovává svůj orientální nádech. Část je situována na sever od řeky Miljacky a defacto je jakýmsi bludištěm úzkých uliček s malými obchůdky. Uvidíte zde řemeslníky, kteří tu vyrábějí a prodávají své ručně vyráběné zboží. Můžete se tu i zastavit v jedné z mnoha kaváren a restaurací, kde můžete ochutnat například tradiční tureckou kávu se sladkou tureckou cukrovinkou rahat lokum neboli „turecké potěšení“.
Zajímavou a určitě jedinečnou památkou je Sebilj – dřevěná fontána v pseudo-maurském stylu situovaná ve středu Baščaršijského náměstí. Je to jedním ze symbolů města a navrhl ji v roce 1891 český archtekt Alexandr Vítek, který se v Sarajevu podílel na více stavbách.
Pokud budete procházet změtí uliček v této čtvrti, určitě navštivte ulici Kazandžiluk, která vede na východ od náměstí Baščaršija. Zde si můžete koupit tepané měděné výrobky, které jsou větinou vyrobené z nábojnic projektilů nalezených na území města po bombardování. Na jih od této ulice se nachází Brusa Bezistan, což je krytý trh postavený v 16. století. Toto orientální kryté tržiště se šesti kupolemi je zároveň sídlem Muzea Sarajeva.
Pokud hledáte spíše místo k procházce, určitě navštivte pěší zónu Ferhadija, která je pravděpodobně nejkrásnější částí města.
Jelikož se v Sarajevu mísí tři různá náboženství, můžete v této čtvrti navštívit jak mešity – například Gazi Husrev Begova mešita, tak synagogy – Stará synagoga i křesťanské kostely – Stara pravoslavna crkva. Gazi Husrev Begova mešita je nejvýznamnějším islámským objektem v celé zemi. Byla sice několikrát zničena, ale vždy poté zrekonstruována a velká část orientální výzdoby interiéru, která jistě stojí za zhlédnutí, byla i přes všechny útrapy zachována. Stará synagoga leží u uličky Velika Avlija, což je oblast bývalé židovské čtvrti. Dnes zde sídlí židovké muzeum.
V Sarajevu za návštěvu určitě stojí Národní a univerzitní knihovna Bosny a Hercegoviny, která sídlí v budově původní radnice. Budova se nachází v centru města přímo u řeky Miljacky. Pro nás je zajímavá především tím, že se na výstavbě v letech 1892 až 1986 podíleli i čeští architekti, kteří navrhli budovu v maurském stylu s bohatou orientální výzdobou. Stavba je určitou ikonou města a je dobře vidět i z okolních kopců. Budova bývalé radnice kolemjdoucího zaujme na první pohled svou majestátností v porovnání s původní nízkou zástavbou Sarajeva. Tragická událost ze zde stala v roce 1992, kdy budova vyhořela během obléhání Sarajeva a došlo ke zničení tisíců velmi starých knih. Jedna ze zajímavostí vztahující se k této budově je fakt, že nedaleko radnice došlo roku 1914 k atentátu na Františka Ferdinanda d’Este.
Sarajevské růže jsou nenápadné díry v zemi v západní části ulice Ferhadija na západ od Baščaršiji, které jsou vyplněné červeným voskem. Tento na první pohled nezajímavý útvar je tu proto, aby připomínal masakry civilistů během bosenské války. Pokud se chcete zapojit do dojemného vzpomínání na tuto dobu, navštivte toto místo 6. dubna, kdy si místní tuto událost připomínají přikládáním živých růží. Dalším památným místem je nepochybně Vječna Vatra – věčný plamen, který hoří na paměť partyzánů, kteří osvobodili město od fašistů.
Ve městě lze narazit také na moderní architekturu. 142 metrů vysoká věž Avaz Twist Tower vás jistě na první pohled upoutá. Ve výšce 100 metrů se zde nachází vyhlídková restaurace a také kavárna, ve které budete mít celé Sarajevo jako na dlani.

Sarajevo: Kultura & historie

Oblast Sarajeva byla osídlena už v době kamenné a ve starověku se v ní usadily kmeny Ilyrů. V roce 9 n. l. dobyli toto území Římané a oblast se stala římskou kolonií. Po příchodu slovanských kmenů se Sarajevo stalo jedním z hlavních center středověkého bosenského státu. Roku 1435 získali město Osmané a jejich vláda trvala až do roku 1878, kdy se na Berlínském kongresu rozhodlo o obsazení Bosny a Hercegoviny Rakousko-Uherskem. Od roku 1929 bylo Sarajevo částí Jugoslávského království, které se rozpadlo během invaze v druhé světové válce. Na území Bosny a Hercegoviny vznikl fašistický nezávislý stát Chorvatsko. Sarajevo bylo velmi zasáhnuto několika válkami a obléháním a k vyhlášení nezávislosti Bosny a Hercegoviny došlo až v roce 1992.
Sarajevo je kulturním centrem země. S jeho smutnou a komplikovanou historií se můžete seznámit v Muzeu Tunelu, které popisuje hlavně období obléhání nebo například Zemské muzeum Bosny a Hercegoviny, ve kterém najdete mnoho oddělení a prakticky každý si zde přijde na své. Zemské muzeum je zajímavé tím, že je to nejstarší a největší muzeum v Bosně a Hercegovině.
V létě můžete navštívit Sarajevký fimový festival, který je zároveň největším filmovým festivalem v jihovýchodní Evropě. V červenci se můžete těsit na Baščaršijské noci, což je největší kulturní festival v Sarajevu. Pokud byste spíše na svých cestách ocenili návštěvu divadla, je zde pro vás Národní divadlo, kde můžete shlédnout operu nebo balet.

Sarajevo: Cíle v okolí

Bosenské údolí pyramid
Bosenské údolí pyramid se nachází u městečka Visoko, které najdete asi 30 km na sever od Sarajeva. V průběhu tisícu let od výstavby pyramid došlo působením podnebí k tomu, že jsou nyní pyramidy pokryty vrstvou půdy, stromy a křovisky. Proto není divu, že bylo toto bohatství objeveno teprve nedávno. Kolem městečka Visoko se nalézá celý komplex pyramid, kam se můžete vydat a nechat se ohromit krásným výhledem na okolní krajinu.
Vodopád Skakavac
Nachází se přibližně 12 kilometrů od Sarajeva a jedná se o jeden z největších a turisticky nejatraktivnějších vodopádů v celé Bosně a Hercegovině.


Sarajevo očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Sarajevo

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Sarajevo

Levné cestování autobusem do města Sarajevo je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 93 destinací. Z města Sarajevo se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Sarajevo již od 149,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Sarajevo s FlixBusem

Cestování do města Sarajevo s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 56 spoji do města Sarajevo máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Sarajevo by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Sarajevo? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.