Autobus do Split

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Split

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Split si můžete rezervovat již od 25,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Split je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Split dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Split stojí v průměru 99,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Split s FlixBusem stát pouze 25,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Split - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Během rezervace jízdenky do města Split si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Split: Informace o městě

Split: Obecné informace

Jeden z hlavních chorvatských přístavů a také druhé největší město Chorvatska - řeč je o městě Split. Nachází ve střední Dalmácii na samotném pobřeží třpytícího se Jaderského moře. Split se mimo jiné také těší velké oblíbenosti mezi turisty z celého světa, díky čemuž se tak stává kulturním centrem. Proč je tomu tak? A jaké podniky stojí za to navštívit? Začínáme kulturou.
Diokleciánův Palác je asi jedno z nějvětších turistických lákadel ve Splitu, které se v roce 1979 zařadilo i na Seznam světového dědictví UNESCO. Dioklecián byl římský císař, který se po dvacetiletém vládnutí rozhodl vybudovat místo, kde bude odpočívat a trávit své stáří. Celému komplexu vévodí Katedrála, která byla do objektu přidána později. V paláci se tak mísí antické prvky spolu s modernějšími styly. Nebaví vás už jen tak ležet na pláži? Tak to nesmíte výlet do Dioklecánova paláce rozhodně vynechat - navíc je odtud velmi krásný výhled na celé město.

Co navštívit

Pokud jste alespoň jednou navštívili Chorvatsko určitě už víte, jak moc Chorvaté excelují v pohostinství. Ať už se do týká zmrzlináren, kde se to jen “hemží” kopečky, které vás překvapí svou velikostí, nebo samotných restaurací, kde můžete ochutnat místní kuchyni. Ve Splitu se totiž stejně jako v ostatních chorvatských městech setkáte s velkým výběrem zajímavých podniků a restaurací, které se snaží odlišit od těch ostatních a nabídnout tak svým zákazníkům jedinečný zážitek. Ve kterých restauracích ochutnáte tu nejlepší lokální kuchyni? A jaké podniky ve Splitu rozhodně nesmíte vynechat?

Split: Kultura & historie

1. Mišelinská Zrno soli
Pokud hledáte příjemné prostředí v kombinaci s nevšedním zážitkem, toto místo rozhodně nesmí chybět na vašem listě. Restaurace se navíc nachází v městském přístavu, odkud vám nabídne nejen skvělé jídlo, ale také okouzlující výhled na připlouvající lodě. Jak už jsem zmínila, Zrno soli je také držitelem Michellinské hvězdy - proto tak počítejte s vyšším rozpočtem.

Tip: Pokud restaurace jako tyto nepatří mezi vaše “to-go” místa, prohlédněte si alespoň jejich facebookové stránky. Třeba tu najdete alespoň nějakou inspiraci.

2. Jídlo přímo z grilu v Restauraci Dvor
Restaurace Dvor se nachází ve dvacetiminutové vzdálenosti od samotného starého města, kde Vás uvítá svou rozsáhlou zahradou, odkud budete moci pozorovat mimo samotné jídlo i splitské pobřeží. Dále se tu specializují především na maso a ryby, které zde připravují původním způsobem a to na otevřeném ohni. Pokud se sem chystáte, doporučujeme udělat rezervaci o několik dní dřívě - Restaurace Dvor se těší velké oblíbenosti a to i přes to, že se řadí mezi jedny z těch dražších podniků. Očekávat tu můžete mimo výborného jídla také skvělý servis, který podle internetových recenzí přidává na zážitku této restaurace.

3. Rodinná taverna Konoba Nikola Stobrec
Pokud nepatříte mezi ty, kteří si potrpí na luxusní prostřědí, rodinná taverna Konoba Nikola Storec bude místo právě pro vás. Tato taverna patří mezi jednu z nejoblíbenějších restaurací pro milovníky tradičního chorvatského jídla a to především pro milovníky mořských plodů. Všechny ryby a chobotničky jsou totiž čerstvě vylovené a připravené bez zbytečných preparací, díky čemuž si uchovají svojí chuť a křehkost. Ačkoliv se může zdát, že cesta do Konoby Nikola Stobrec je trošku komplikovanější, určitě stojí za malý výlet.

4. Tapas uprostřed města - Uje Oil Bar
Máte rádi tapas a středomořskou kuchyni? V tom případě byste neměli vynechat návštěvu Baru Uje Oil, která se nachází v samotném srdci Splitu. Ačkoliv se může zdát, že je restaurace poněkud novější (otevřena byla teprv v roce 2013), i tak si velmi rychle získala své příznivce. Místní zákazníci a strávníci si tu pochvalují především velký výběr vín, vynikajíc olivy, milou obsluhu a také celkové prostředí baru. Všechno jídlo se tu servíruje na dřevěných talířích a denní menu se tu mění podle toho, jaká je aktuální sezóna a jaké ryby se zrovna ten den vylovily. To nejlepší nakonec? Ceny zde jsou velmi příznivé.

5. Útulná Corto Maltese
Toto místo je proslavené především svým útulným vybavením a kuchyní, která si od roku 2015 získala velký počet fanoušků. Corto Maltese je navíc tak trochu retro, díky čemu se z této restaurace stalo oblíbené místo pro srazy a oslavy - a to nejen místních Chorvatů. Co si tu můžete dát? Servírují tady všechno od snídaně po večeři, ale zastavit se tu můžete i na výtečný šálek kávy, nebo se zde zastavit na ochutnávku místních lahodných vín. Těšit se tak můžete nejen na čerstvé suroviny, milou atmosféru a výborné jídlo, ale také na přívětivou obsluhu.

Split: Noční život

Způsobů jak se dostat do města Split je hned několik. Asi ta nejoblíbenější forma dopravy je auto - a to nejen díky své pohodlnosti. Do Splitu se však můžete vypravit i s Flixbusem - není totiž nic snazšího než si vybrat z široké nabídky termínů. Váš výlet určitě plánujte dopředu - linka Praha-Split se většinou velmi rychle vyprodá. Pokud tedy právě teď plánujete váš další výlet, rozhodně není na co čekat. No, a jací jsou Chorvaté? Pohostinní, mírně temperamentní a rozhodně v sobě nezapřou také obchodního ducha. Z všude přítomných trhů a stánků vás budou lákat na své zboží - ať už se jedná o zmrzlinový stánek či prodejnu s ovocem. Rozhodně se tak nebojte přijmout třeba ochutnávku zmrzliny - to je totiž jeden z typických způsobů jak si Chorvaté získávají své zákazníky. Věří totiž ve svůj business a také v to, že lidé ocení poctivou práci. To pochopíte až uvidíte, jak velký je jen “jeden” chorvatský kopeček zmrzliny.


Split očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Autobusy do města Split

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Split

Levné cestování autobusem do města Split je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 455 destinací. Z města Split se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Split již od 25,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Split s FlixBusem

Cestování do města Split s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 179 spoji do města Split máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Split by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Split? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.