Autobus do Zadar

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Zadar

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Zadar - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Zadar dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Zadar s FlixBusem stát pouze 58,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Zadar je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Zadar si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Zadar si můžete rezervovat již od 58,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Zadar: Informace o městě

Zadar: Obecné informace

Turisticky vyhledávané město Zadar se nachází v Chorvatsku na pobřeží Jaderského moře v oblasti nazvané Dalmácie. Žije zde 75 tisíc obyvatel a je pátým největším chorvatským městem. Současně je i správním centrem Zadarské župy, sídlí zde univerzita i řada dalších významných institucí. Nejen v letních měsících tvoří Zadar ideální místo pro dovolenou. Pláží pro skvělé koupání je tu nespočet a o množství historických památek a kulturním programu ani nemluvě. V roce 2016 pak dokonce Zadar získal prestižní ocenění European Best Destination (Evropská nejlepší destinace).

Co navštívit

Další památky v centru města - Celé centrum města leží na poloostrově odděleném od pevniny Zadarským kanálem. Najdete tu i pozůstatky středověkých benátských obranných staveb, které byly před několika lety zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Nejzachovalejší je tzv. Pevninská brána (Kopnena vrata, Porta Terraferma) vystavěná v renesančním slohu. Má tři vchody a nad tím velkým uprostřed si všimněte svatého Krševana na koni, symbolu města. Nad ním je potom zobrazen okřídlený lev sv. Marka, symbol Benátek. Náměstí pěti studní - (trg pet bunara) rovněž ze 16. století je unikátní svou funkcí, kdy pod ním byla vybudována nádrž na sběr vody. Najdete tu i další stavby, městskou strážnici nebo kostelík svatého Vavřince. Nejvýznamnější ulice v Zadaru se jmenuje Kalelarga, oficiálně ji ale v mapách najdete jako Široka ulica. Najdete na ní moderní budovy s obchody, kavárnami i nočními kluby. Ochutnat tu můžete výbornou chorvatskou zmrzlinu a nápoj pro Zadar typický – slavný likér maraschino či některé ze zadarských vín.

Zadar: Kultura & historie

Kostel sv. Donáta - Nejnavštěvovanější a také nejvýznamnější památka v Zadaru. Jedná se o rotundu z předrománského období vystavěnou na místě bývalého antického/římského fóra z počátku 9. století. Své jméno nese po zadarském biskupovi Donátovi, jenž získal při svých cestách od byzantského císaře ostatky svaté Anaztázie, které převezl do Zadaru. Po svém návratu nechal vystavět právě tento kostel. Dnes 27 metrů vysoká budova slouží jako historické muzeum – je jednou z poboček archeologického muzea (Arheološki muzej). Po zaplacení drobného vstupné spatříte překrásný interiér kostela se třemi apsidami. Při prohlídce se všímejte četných úlomků ve zdivu, na kterých jsou patrné i staré římské nápisy. Ty pocházejí právě z pozůstatků antického fóra. V kostele se nachází i druhé patro – tzv. galerie, kam dříve směly vstupovat pouze ženy. Dnes už to neplatí a podívají se sem všichni bez rozdílu pohlaví. Katedrála sv. Anastázie (Sveta Stošija) - Po návštěvě kostelu sv. Donáta vaše cesta pravděpodobně povede do nedaleké katedrály, zasvědcené svaté Anastázii. Z historického hlediska vzácná stavba zaujme návštěvníka bohatou především plastickou výzdobou či zachovalou kryptou. Největším lákadlem je ale místo odpočinku sv. Anastázie, které je celá katedrála věnována. Vedle katedrály stojí románská zvonice. Ta slouží jako vyhlídkové místo a její návštěvu vám rozhodně doporučuji. Po výstupu na vrchol totiž budete mít na dlani nejen celé město Zadar, ale i protilehlý ostrov Ugljan či vrcholy pohoří Velebit. V Zadaru to žije především v letních měsících. Poslední tři dny v červenci se tu pravidelně koná festival pouliční kultury KalelargArt, kdy zde spatříte desítky pouličních umělců, kouzelníků či hudebníků. Z dalších festivalů lze zmínit ještě Zadarské divadelní léto, Festival nového divadla a hudební festival nazvaný Hudební večery v Donátu, věnovaný klasické hudbě. Kromě již zmiňovaného archeologického muzea stojí za návštěvu Národní muzeum Zadar, které je umístěno v několika pobočkách – je složené z Muzea města Zadaru, Přírodovědného oddělení a Umělecké galerie. V Klenotnici sv. Františka potom spatříte zachovaný velký románský malovaný kříž z 12. století.

Zadar: Noční život

Území dnešního Zadaru bylo osídleno již stovky let před naším letopočtem. Potom se dostal pod správu Římské a Byzantské říše a stal se jedním z jeho správních center. Ve středověku město ovládala Benátská republika, poté Chorvati a opět Benátčané. Ve 13. století následovalo několik menších povstání a Zadar byl připojen pod uherské království, aby jej v 15. století prodali za 100 tisíc dukátů opět Benátkám. V letech 1797 – 1914 byl Zadar s celou Dalmácií až na několik let součástí Habsburské říše (stejně jako Čechy). Po první světové válce připadl Zadar Itálii a součástí Chorvatska, respektive Jugoslávie se stal až po osvobození v roce 1944. Koncem minulého století dva roky obléhala město Jugoslávská lidová armáda v rámci balkánských válek.

Zadar: Zajímavé informace

Rozložení na břehu Jaderského moře a významný lodní přístav Gaženica přímo vybízejí k výletům na blízké ostrovy, kterých se nachází v okolí Zadaru několik desítek. Koupit si tu můžete například lodní výlet na Kornatské ostrovy (Kornati). Ty spolu tvoří národní park zahrnující celkem 147 téměř holých ostrůvků rozesetých v tmavomodré mořské hladině. Na některých z nich můžete spatřit pozůstatky římských sídel starých dva tisíce let. Do národního parku musíte zaplatit vstupné, sídlo a východisko všech cest se nachází v obci Murter na stejnojmenném ostrově. I tak může posloužit pro denní výlet, najdete tu totiž jednu z nekrásnějších pláží v celém Chorvatsku. Necelou hodinu jízdy od Zadaru směrem na sever se rozkládá národní park Paklenica pyšnící se zejména unikátní nedotčenou balkánskou přírodou. Paklenica je součástí pohoří Velebit a tvoří ji vlastně dva mohutné kaňony nazvané Velika Paklenica a Mala Paklenica. Při návštěvě parku opět musíte zaplatit vstupné, které zaplatíte v návštěvnickém centru nedaleko osady Maranovici. Z osobní zkušenosti doporučujeme navštívit hlavně kaňon Velika Paklenica, odkud získáte nádherné scenérie, projdete se soutěskou a uvidíte krápníkovou jeskyni Manita pec. Pokud některým z vás bude kaňon cokoliv připomínat, tak právě tady se natáčely známé scény ve filmech o Vinnetouovi (např. Poklad na Stříbrném jezeře).


Zadar očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Zadar

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Zadar

Levné cestování autobusem do města Zadar je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 445 destinací. Z města Zadar se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Zadar již od 58,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Zadar s FlixBusem

Cestování do města Zadar s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 114 spoji do města Zadar máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Zadar by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Zadar? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.