hero image

Autobus tam a zpět: Rovinj

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Rovinj

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Rovinj autobusové nádraží

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Rovinj: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

26

Počet zastávek

1

Země

Chorvatsko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Rovinj: Informace o městě

Rovinj: Obecné informace

Některé z nich jsou hůře přístupné, zatímco ty další jsou jako dělané pro rodiny s těmi nejmenšími rekreanty. Pobřeží města Rovinj je tak obrovské, že si budete moci vybrat, zda-li svůj čas využijete na městské pláži, či se raději rozhodnete pro soukromí v jednom ze zálivů. Další informace, kterou pak jistě oceníte je i to, že ve městě Rovinj je hned několik pláží oceněných modrou vlajkou, která slouží jako ukazatel bezpečné a čisté pláže. V celém Chorvatsku najdete něco kolem sto pláží nesoucí si tento titul. Jaké pláže si ve městě Rovinj rozhodně nesmíte nechat ujít?

Tou nejoblíbenější je nepochybně pláž Škaraba, která se nachází rovných třicet minut pěšky od samotného centra města. Dostanete se sem ale samozřejmě i na kole nebo autem, které zde můžete zdarma zaparkovat v místním parku. Je však ale třeba myslet na to, že parkování během sezóny (červenec a srpen) je zde jedna velká výzva. Prostředí této pláže je kamenité a místy se zde nachází i malé bílé oblázky, které zajišťují snadný přístup do azurově modré vody. Škaraba je tak ideální pro dospělé návštěvníky, kteří ocení soukromí a třeba i možnost se zpotápět. Kromě toho tady najdete restauraci, toalety, nudistickou část pláže a vzít si sem můžete i svého domácího mazlíčka.

Jedna z dalších velmi oblíbených pláží skalnatého typu je Monte, která se rozkládá na pobřeží na západ směrem od samotného centra města. Po cestě na tuto pláž navíc jako bonus minete i kostel svaté Eufemie, což jistě ocení nejeden fanoušek historie a architektury. Jaká je samotná pláž? Prostředí je tady opravdu velmi různorodé, což také z Monte dělá pláž vhodnou pro všechny druhy návštěvníků - od těch nejmenších až po seniory. Pokud se ny Monte vydáte, určitě si s sebou nezapomeňte přibalit vlastní slunečník či stan - stromů tady totiž opravdu moc nenajdete. Za to tady ale najdete kavárnu, stánky s občerstvením či místní supermarket, který se nachází jen několik minut od pláže.

Hledáte ideální pláž, která je vhodná především pro malé návštěvníky a rodiny? Potom určitě nesmíte vynechat návštěvu pláže Lone, jejíž povrch je tvořen malými oblázky. Rodiče ale jistě ale ocení i to, že tu zde mohou svá dítka nechat dovádět na místních nafukovacích atrakcích ve vodě, trampolínách nebo si zde třeba zapůjčit jedno ze šlapadel se skluzavkou. Tato pláž se nachází jen něco kolem patnácti minut chůze od samotného centra města Rovinj, což z ní dělá také jednu z těch nejvíce oblíbených a dostupných pláží v celém letovisku. Samozřejmostí jsou zde toalety, bar, pobřežní hlídka a vstup sem mají dovoleni i vaši čtyřnozí přátelé.

Co navštívit

Rovinj je město nacházející se na severní části chorvatském poloostrově Istrie a také jedna z nejvíce populárních destinací turistů z celého světa. V samotném městě pak žije něco kolem 15.000 obyvatel, z nichž se velká část stará o blahobyt turistů a to především během sezóny, která zde trvá od května do začátku října. Jedná se ale také o důležité kulturní a dopravní centrum. Součástí Rovinje je ale i dvacítka ostrovů, které se můžete najít v blízkosti pobřeží. Na těch největších jako třeba ostrova sv. Adriana nebo sv. Kateřiny pak najdete stejný komfort jako na samotném pobřeží Rovinje. Toužíte po více aktivní dovolené? Pokud ano, Rovinj vám nabídne nespočet možností jak svojí dovolenou strávit jinak než pouhým ležením na pláži. Dobrodruhové si oblíbili třeba fjord Lim. Lim se nachází na samotném severním výběžku mezi městy Rovinj a Vrsar. Téměř 10 km dlouhý s průměrnou šířkou kolem 600 metrů a hloubkou až 33 metrů totiž nabízí hned několik možností jak zde strávit čas. Můžete si zde půjčit loď nebo se zúčastnit jedné z prohlídek a svůj výlet tak propojit třeba i s návštěvou jeskynní sv. Romualda, ke kterým se váže velmi zajímavý příběh. Kdo byl Romuald? Muž, který zde zde v jeskynních strávil tři roky svého života zatímco se zde modlil a meditoval. A že vám jeskyně nestačí? Ti odvážnější z vás pak jistě ocení možnost lezení po stěnách fjordu, které se nachází na severní straně.

Rovinj: Kultura & historie

Zapomeňte na typickou letní dovolenou a na cestu si přibalte kolo - samotné prostředí Rovinje k tomu přímo vybízí. Zůčastnit se můžete jak organizovaných výletů, tak i toulání se svým vlastním tempem po jedné z místních stezek. Kolo si zde ale také můžete za velmi příznivou cenu zapůjčit (v ceně pak máte automaticky i servis). Jaké trasy můžete v Rovinji očekávat? Najít tu můžete stezky od začátečnických 28 kilometrů, až po náročnější 60 kilometrovou trasu Kapitána Morgana, která je jako dělaná pro opravdové milovníky cyklistiky a kolaře dobrodruhy. Je tak jen na vás, jakou náročnost si vyberete.

Rovinj: Noční život

Jestli je něco, co bych rozhodně pozdvihla, tak to je místní pohostinství a celkový přístup k zákazníkovi. Díky velké konkurenci se zde místní restaurace jen předhánějí v nabídkách a doprovodných programech, jako je třeba živá hudba nebo samotná ukázka přípravy jídla. Jestliže pak patříte mezi gastro-nadšence, určitě oceníte následující tipy. Jako první bych vám ráda představila rodinnou restauraci Barba Danilo, kde budete mít možnost ochutnat ty nejlepší středomořské a především pak lokální pokrmy. Už samotný šéfkuchař Goran totiž při tvoření jídelního lístku dbal na to, aby jeho menu prezentovalo jak místní tradiční kuchyni tak i tu moderní. Objednat si tady můžete třeba istrijskou klobásu, jadranský kalamár nebo také různé varianty hub, pokud zrovna nepatříte mezi milovníky masa.

Místo pro opravdové požitkáře? La Perla. Co je na této restauraci tak zvláštního, že si ji oblíbili gurmáni z celého světa? Elegantní, moderní a stylový interiér v kombinaci s nevšedními pokrmy, které jsou zde připravené s láskou k samotným surovinám. Objednejte si zde tuňáka s cherry rajčaty a ančovičkami nebo třeba místní šunku od kosti. La Perla se také chlubí tím, že své pokrmy připravuje výhradně z lokálních surovin.

Dalším typem na místo, kde se lze za rozumné peníze dobře najíst je Taverna De Amicis, kde najdete širokou nabídku ryb společně s mořskými plody. Většinu pokrmů tu připravují tradičně na otevřených grilech a jako přílohu vám přinesou brambory s chorvatským špenátem. Večeři vám zde doporučujeme začít předkrmem, jako jsou třeba mušle na bílém víně a zakončit jedním z vynikajících třešňových či jablečných koláčů. Samozřejmě domácích!


Rovinj očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.