Autobus tam a zpět: Bergamo

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Bergamo

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Bergamo - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Bergamo dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Bergamo s FlixBusem stát pouze 125,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Bergamo je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Bergamo si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Bergamo si můžete rezervovat již od 125,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Bergamo: Informace o městě

Bergamo: Obecné informace

Většina cestovatelů má Bergamo spojené pouze s nízkonákladovým letištěm, kam směřují lety ze všech zemí Evropy. Následně se ihned vydají do Milána a úplně pominou návštěvu Bergama, které toho má daleko více, co nabídnout. Zastavte se v tomto překrásném italském městě a pak se třeba vydejte Flixbusem do Milána či jiných zajímavých cílů v okolí.

Co navštívit

Město je vlastně rozdělené do dvou částí – na opevněné horní město Citta Alta a dolní Citta Bassa. Obě místa jsou spojena lanovkou, na kterou platí jízdné MHD.

Horní město obklopené benátskými zdi postavenými v 16. století tvoří dnes historické centrum Bergama. Z památek uvidíte Cittadellu ze 14. století, Palazzo della Ragione, což bylo v minulosti sídlo správy města. Palác byl postaven již ve 12. století a později v 16. století renesančně přestavěn. Na budově si všimněte i starých zachovalých slunečních hodin.

Bazilika Santa Maria Maggiore postavená v roce 1137 na místě původního kostela ze 7. století vám ukáže překrásný interiér s barokními freskami významného benátského malíře Giovanniho Battisty Tiepola. Blízko baziliky se nacházejí i další architektonické skvosty Bergama – Cappella Colleoni, Baptisérium nebo katedrála postavená až v 17. století.

Pevnost Rocca se začala stavět z příkazu Jana Lucemburského v roce 1331 a dokončena byla o pět let později. V současné době slouží celý komplex jako muzeum, vystoupit můžete i na věž pevnosti, odkud se vám naskytne velkolepý pohled na celé okolí.

V dolním městě se nachází pouze moderní budovy postavené od 19. století do současnosti. Architektonicky nejzajímavější místa zde jsou Borgo Palazzo a Borho Santa Caterina, navštívit tu ale můžete i galerii moderního umění Accademia Carrara di Belle Arti di Bergamo s obrazy od Botticelliho, Belliniho či Raphaela.

Bergamo: Kultura & historie

Historie Bergama sahá již do dob před naším letopočtem, kdy bylo území Lombardie obsazeno keltskými kmeny. Ty byly později vyhnány a oblast se stala součástí Římské říše. Během stěhování národů v 6. století sem přišel z pobřeží jižního Baltu germánský kmen Langobardů a jedním z jeho sídel se stalo i Bergamo. Název Lombardie je právě odvozen od jména tohoto kmene. V 11. a 12. století se tehdy již nezávislé město Bergamo podílelo na porážce italské jízdy německého císaře Fridrich I. Barbarossy. Následně získalo vliv nad městem Miláno, v roce 1331 pak došlo k významné události z pohledu českých dějin. Tehdejší český král totiž prokazoval velký zájem v severní Itálii a podařilo se mu získat jako říšskou zástavu i Bergamo. Tato česká stopa nicméně netrvala dlouho a ještě ve 14. století se ujalo vlády nad městem znovu Milánské vévodství. Od 15. do 18. století bylo Bergamo součástí Benátské republiky. V tu dobu došlo k největšími rozvoji města, bylo silně opevněno, aby chránilo republiku směrem od Milána. V roce 1859 dobyl město během druhé italské vlády o nezávislost Gieseppe Garibaldi, v jehož důsledku bylo Bergamo začleněno do Italského království. Ve 20. století se okolí Bergama stalo jednou z nejvíce průmyslových oblastí Itálie, což do částečné míry přetrvává dodnes.

Bergamo – sport

V Bergamu působí fotbalový klub Atalanta hrající v nejvyšší italské soutěži Serii A. V posledních letech se pravidelně umisťuje na předních příčkách ligy a na stadionu Atleti Azzurri d´Italia tak hrají v rámci evropských pohárů i věhlasné kluby ze zahraničí. Město je dále sídlem ženského volejbalového týmu Foppapredretti Bergamo, v americkém fotbalu má Bergamo zastoupení díky týmu Bergamo Lions.

Z kulturních akcí jsou nejznámější Bergamo Creattiva Automn konající se v říjnu či Il Sentierino. Z muziky to jsou festivaly Moscato di Scanzo v září a Bum Bum festival konaný pravidelně na přelomu srpna a září. Pro milovníky jídla se v září a říjnu koná v Bergamu The Big Food Festival.

Bergamo: Cíle v okolí

Jak již bylo několikrát zmíněno, většina turistů přilétajících do Bergama automaticky z letiště odjíždí do druhého největšího města Milána. Z památek toho v Miláně příliš nenajdete, pokud se sem přeci jen ale vydáte, tak navštivte místní Katedrálu Narození Panny Marie (Duomo Milano), která je vůbec třetí největší na světě a pojme až 40 tisíc lidí. Pro vstup se musí zaplatit vstupné, zdarma se dovnitř dostanou pouze věřící. Z dalších zajímavých cílů v Miláně lze jmenovat Kostel Santa Maria delle Grazie s nástěnnou malbou od Leonarda da Vinciho Poslední večeře, hrad Sforzesco z 15. století či Galerii Viktora Emanuela II., což je vlastně zastřešená pasáž sloužící jako luxusní obchodní centrum.

Flixbusem se přímo z Bergama dostanete k zábavnímu parku Gardaland. Ten byl zařazen mezi nejzábavnější parky v Evropě i ve světě. Nabízí 34 atrakcí různého druhu – horské dráhy Blue Tornado a Magic Mountain, řadu vodních aktrakcí nebo Raptor, dráhu, kde během jízdy dosáhnete rychlosti 90 kilometrů za hodnu.

V provinciích Bergamo a Brescia najdete jezero Iseo, které ve svém okolí nabízí řadu značených turistických tras, které vás provedou nad vrcholy tohoto šestého největšího italského jezera.

V dojezdové vzdálenosti se nachází i atraktivnější a známější jezero Lago di Garda. Je ideálním letním místem pro prázdninovou dovolenou, jeho specifické podmínky jsou ideální pro subtropické květiny, palmy a olivovníky. V jezeře je navíc průhledná azurová voda, která je i vhodná ke koupání. Svůj pobyt si můžete zpříjemnit pěší turistikou při výstupu na nejvyšší horu Monte Baldo s výškou 2218 metrů a kochat se nádhernými panoramatickými pohledy na jezero.

Lago di Garda je i skvělou volbou pro zájemce o cyklistiku, vodní sporty a windsurfing. Jsou tu ale možnosti i pro ferraty, horolezectví, canoying, paragliding a další…

U jezera nezapomeňte navštívit městečko Sirmione s dochovanými zbytky antické vily Grotte di Catullo z 1. století před naším letopočtem nebo středověkým hradem Castello Scaligero z druhé poloviny 13. století.

Město Brescia, hlavní město stejnojmenné provincie, se nachází asi 50 kilometrů od Bergama. Je po Milánu druhý největším v oblasti Lombardie a vzniklo za Keltů ještě v době před naším letopočtem. Později bylo sídlem Ostrogótské říše a ve středověku součást Benátské republiky, což se projevilo na architektuře města. Z památek stojí za to navštívit architektonický komplex s radnicí na náměstí Piazza della Loggia, dále dalších náměstí Piazza della Vittoria nebo Piiazza Paolo VI se starou zachovalou rotundovou z 11. století, novým renesančním chrámem a palácem Broleetto. Památky z antické římské doby se pak nacházejí u náměstí Piazza del Foro.


Bergamo očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusem do města Bergamo

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Bergamo

Chcete cestovat do města Bergamo? Naše spoje do tohoto města stojí od 125,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Italy a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Bergamo s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Bergamo. Ve městě Bergamo je 1 autobusová zastávka, na kterou se můžete dostat z 75 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Bergamo je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Bergamo se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.