Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Bergamo

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka
Cestujte do 1 700 destinací ve 27 zemích a denně si vyberte z 300 000 autobusových spojů.

Velká síť autobusových spojů

Cestujte do 2 500 destinací ve 34 zemích a denně si vyberte z 400 000 autobusových spojů.

Naše síť spojů

Jízdní řády autobusů Bergamo

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi historie, mohla by se vám líbit také tato města:

Bergamo očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
24 let
Low-cost cestovatel

Bergamo: Informace o městě

Bergamo: Obecné informace

Většina cestovatelů má Bergamo spojené pouze s nízkonákladovým letištěm, kam směřují lety ze všech zemí Evropy. Následně se ihned vydají do Milána a úplně pominou návštěvu Bergama, které toho má daleko více, co nabídnout. Zastavte se v tomto překrásném italském městě a pak se třeba vydejte Flixbusem do Milána či jiných zajímavých cílů v okolí.

Bergamo: Co navštívit

Město je vlastně rozdělené do dvou částí – na opevněné horní město Citta Alta a dolní Citta Bassa. Obě místa jsou spojena lanovkou, na kterou platí jízdné MHD.

Horní město obklopené benátskými zdi postavenými v 16. století tvoří dnes historické centrum Bergama. Z památek uvidíte Cittadellu ze 14. století, Palazzo della Ragione, což bylo v minulosti sídlo správy města. Palác byl postaven již ve 12. století a později v 16. století renesančně přestavěn. Na budově si všimněte i starých zachovalých slunečních hodin.

Bazilika Santa Maria Maggiore postavená v roce 1137 na místě původního kostela ze 7. století vám ukáže překrásný interiér s barokními freskami významného benátského malíře Giovanniho Battisty Tiepola. Blízko baziliky se nacházejí i další architektonické skvosty Bergama – Cappella Colleoni, Baptisérium nebo katedrála postavená až v 17. století.

Pevnost Rocca se začala stavět z příkazu Jana Lucemburského v roce 1331 a dokončena byla o pět let později. V současné době slouží celý komplex jako muzeum, vystoupit můžete i na věž pevnosti, odkud se vám naskytne velkolepý pohled na celé okolí.

V dolním městě se nachází pouze moderní budovy postavené od 19. století do současnosti. Architektonicky nejzajímavější místa zde jsou Borgo Palazzo a Borho Santa Caterina, navštívit tu ale můžete i galerii moderního umění Accademia Carrara di Belle Arti di Bergamo s obrazy od Botticelliho, Belliniho či Raphaela.

Bergamo: Kultura & historie

Historie Bergama sahá již do dob před naším letopočtem, kdy bylo území Lombardie obsazeno keltskými kmeny. Ty byly později vyhnány a oblast se stala součástí Římské říše.  Během stěhování národů v 6. století sem přišel z pobřeží jižního Baltu germánský kmen Langobardů a jedním z jeho sídel se stalo i Bergamo. Název Lombardie je právě odvozen od jména tohoto kmene. V 11. a 12. století se tehdy již nezávislé město Bergamo podílelo na porážce italské jízdy německého císaře Fridrich I. Barbarossy. Následně získalo vliv nad městem Miláno, v roce 1331 pak došlo k významné události z pohledu českých dějin. Tehdejší český král totiž prokazoval velký zájem v severní Itálii a podařilo se mu získat jako říšskou zástavu i Bergamo. Tato česká stopa nicméně netrvala dlouho a ještě ve 14. století se ujalo vlády nad městem znovu Milánské vévodství. Od 15. do 18. století bylo Bergamo součástí Benátské republiky. V tu dobu došlo k největšími rozvoji města, bylo silně opevněno, aby chránilo republiku směrem od Milána. V roce 1859 dobyl město během druhé italské vlády o nezávislost Gieseppe Garibaldi, v jehož důsledku bylo Bergamo začleněno do Italského království. Ve 20. století se okolí Bergama stalo jednou z nejvíce průmyslových oblastí Itálie, což do částečné míry přetrvává dodnes.

Bergamo – sport

V Bergamu působí fotbalový klub Atalanta hrající v nejvyšší italské soutěži Serii A. V posledních letech se pravidelně umisťuje na předních příčkách ligy a na stadionu Atleti Azzurri d´Italia tak hrají v rámci evropských pohárů i věhlasné kluby ze zahraničí. Město je dále sídlem ženského volejbalového týmu Foppapredretti Bergamo, v americkém fotbalu má Bergamo zastoupení díky týmu Bergamo Lions.

Z kulturních akcí jsou nejznámější Bergamo Creattiva Automn konající se v říjnu či Il Sentierino. Z muziky to jsou festivaly Moscato di Scanzo v září a Bum Bum festival konaný pravidelně na přelomu srpna a září. Pro milovníky jídla se v září a říjnu koná v Bergamu The Big Food Festival.

Okolí Bergama

Jak již bylo několikrát zmíněno, většina turistů přilétajících do Bergama automaticky z letiště odjíždí do druhého největšího města Milána. Z památek toho v Miláně příliš nenajdete, pokud se sem přeci jen ale vydáte, tak navštivte místní Katedrálu Narození Panny Marie (Duomo Milano), která je vůbec třetí největší na světě a pojme až 40 tisíc lidí. Pro vstup se musí zaplatit vstupné, zdarma se dovnitř dostanou pouze věřící. Z dalších zajímavých cílů v Miláně lze jmenovat Kostel Santa Maria delle Grazie s nástěnnou malbou od Leonarda da Vinciho Poslední večeře, hrad Sforzesco z 15. století či Galerii Viktora Emanuela II., což je vlastně zastřešená pasáž sloužící jako luxusní obchodní centrum. 

Flixbusem se přímo z Bergama dostanete k zábavnímu parku Gardaland. Ten byl zařazen mezi nejzábavnější parky v Evropě i ve světě. Nabízí 34 atrakcí různého druhu – horské dráhy Blue Tornado a Magic Mountain, řadu vodních aktrakcí nebo Raptor, dráhu, kde během jízdy dosáhnete rychlosti 90 kilometrů za hodnu.

V provinciích Bergamo a Brescia najdete jezero Iseo, které ve svém okolí nabízí řadu značených turistických tras, které vás provedou nad vrcholy tohoto šestého největšího italského jezera.

V dojezdové vzdálenosti se nachází i atraktivnější a známější jezero Lago di Garda. Je ideálním letním místem pro prázdninovou dovolenou, jeho specifické podmínky jsou ideální pro subtropické květiny, palmy a olivovníky. V jezeře je navíc průhledná azurová voda, která je i vhodná ke koupání. Svůj pobyt si můžete zpříjemnit pěší turistikou při výstupu na nejvyšší horu Monte Baldo s výškou 2218 metrů a kochat se nádhernými panoramatickými pohledy na jezero.

Lago di Garda je i skvělou volbou pro zájemce o cyklistiku, vodní sporty a windsurfing. Jsou tu ale možnosti i pro ferraty, horolezectví, canoying, paragliding a další…

U jezera nezapomeňte navštívit městečko Sirmione s dochovanými zbytky antické vily Grotte di Catullo z 1. století před naším letopočtem nebo středověkým hradem Castello Scaligero z druhé poloviny 13. století.

Město Brescia, hlavní město stejnojmenné provincie, se nachází asi 50 kilometrů od Bergama. Je po Milánu druhý největším v oblasti Lombardie a vzniklo za Keltů ještě v době před naším letopočtem. Později bylo sídlem Ostrogótské říše a ve středověku součást Benátské republiky, což se projevilo na architektuře města. Z památek stojí za to navštívit architektonický komplex s radnicí na náměstí Piazza della Loggia, dále dalších náměstí Piazza della Vittoria nebo Piiazza Paolo VI se starou zachovalou rotundovou z 11. století, novým renesančním chrámem a palácem Broleetto. Památky z antické římské doby se pak nacházejí u náměstí Piazza del Foro.

Bergamo: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 125 Kč
Počet spojů z města Bergamo 80
Počet zastávek ve městě Bergamo 1
Země Itálie