Autobus do Bolzano

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Bolzano

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Bolzano - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Bolzano dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Bolzano stojí v průměru 158,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Bolzano s FlixBusem stát pouze 138,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Bolzano je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Bolzano si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Bolzano si můžete rezervovat již od 138,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Bolzano: Informace o městě

Bolzano: Obecné informace

Bolzano je fantastické město ukrývající se uprostřed italských Alp v regionu Jižního Tyrolska. S populací kolem 105 000 obyvatel se město řadí také mezi jedno z největších v okolí a tvoří tak centrum celých Tyrol. Věděli jste například, že bylo Bolzano v roce 2014 zvoleno jako město, kde se žije nejlépe? Pojďme se teď tedy společně podívat na to, co se skrývá za příběhem tohoto horského skvostu a na to, proč byly místní hory oblíbeným místem pro stavbu hradů a dalších osídlení. Co se týče osídlení Bolzana a jeho okolí, archeologové mluví jasně. Tato oblast byla osídlena již během prehistorického období, během kterého se v Bolzanu vystřídalo několik rodů, v čele se Svatou říší římskou či Bavorským královstvím. Vliv německé kultury tak rozhodně nelze zpochybňovat, jelikož jeho pozůstatky lze vidět ve městě dodnes. Strategická poloha města uprostřed hor, bohatá půda v údolních nížinách, turismus a průmysl. Toto všechno jsou aspekty pro nynější podobu města, pohánějící jeho ekonomiku a podporující jeho finanční stabilitu.

Co navštívit

Jako první vás Bolzano doslova dostane svým středověkým nádechem společně s typickými domy, charakteristickými pro své podloubí. Srdcem města a zároveň i nejstarší částí města Bolzano je náměstí Piazza Walter, kde se mimo jiné nachází i slavný gotický dóm pocházející z 15. století. Ten můžete poznat už na první pohled a to konkrétně podle pestrobarevných střešník tašek a dominující věže. Interiér dómu je velmi klasický a k vidění je tu spousta gotických fresek, reliéfů nebo třeba vyřezávaný nábytek. Od dómu se nyní přesouváme směrem k centru náměstí, kde najdete další památku, kterou je socha bolzanského rodáka Walthera von der Vogelweide. Při cestě si určitě všímejte okolních domů, lemujících okolní ulice svými bohatě zdobenými štíty. Vaše další kroky směřujte ke kapli San Giovanni, jenž je součástí gotické dominikánského chrámu. Říkáte si, že je čas si na chvíli odpočinout od všech těch budov a kostelů? Jestliže je tohle váš případ, zajisté vás potěší například Piazze Grano, kde se každý den koná trh, nabízející plno lokálních výrobků včetně těch nejlahodnějších italských pochoutek.

Bolzano: Kultura & historie

Lyžování a turistika se občas můžou stát velmi namáhavými aktivitami, a tak je třeba myslet i na program během odpočinkových dnů. Samozřejmě ne tak úplně! Jak už asi víte nebo tušíte, Bolzano a jeho okolí je velmi bohaté, co se archeologických nálezů týče. Předměty z mědi, dřeva nebo například sbírky horských křišťálů lze spatřit v archeologickém parku Muzeum Aguntum, zaměřujícím se nejen na římskou kulturu. Tou nejoblíbenější částí celého muzea jsou nepochybně vykopávky původních termálních lázní, společně s městskými zdmi, jejichž šířka čítá neuvěřitelných 2,5 metrů. Říkáte si, co víc vás může v místních muzeích ještě překvapit? Pakliže jste ještě neslyšeli o „muži z ledu“, připište si na váš seznam tipů a zajímavostí i Jihotyrolské archeologické muzeum. Domov nejstarší evropské mumie Ötziho se totiž nachází jen kousek od historického centra a bez problému se sem dostanete po svých. No řekněte… Kdo by si nechal ujít možnost vidět lidské tělo, čítající neuvěřitelných 5 300 let? My rozhodně ne!

Bolzano: Noční život

Ačkoli se na první pohled může zdát, že na vás v Jižním Tyrolsku čeká jen pizza a klasika v podobě italské zmrzliny, není tomu tak. Tento region, který kdysi patřil pod křídla rakousko-uherské monarchie je nyní plný gastronomických pokladů a to především v podobě masných a mléčných výrobků. Kdo by také odolal místní uzené šunce speck, kterou kromě výrazné chuti na první pohled poznáte podle charakteristické červené barvy. Ta se v Jižním Tyrolsku mimochodem vyrábí z vepřového masa, a tak se vám možná může zdát velmi podobná naší verzi anglické slaniny či její italské sestry pancetty. Jednou z dalších laskomin, která na vás nejen v Bolzanu bude číhat ze všech výloh - je sýr Stelvio. Tento sýr je vyrobený podle tradičních receptur, kdy se k přípravě sýra používá pouze mléko, které pochází od krav, pasoucích se na volných loukách, což ostatně může i za jedinečnou bylinnou chuť této pochoutky. Pakliže se řadíte mezi labužníky a milovníky sýrů, tenhle polotvrdý a poctivě vyzrálý sýr vás rozhodně nezklame.

Když už jste prošli celé Bolzano křížem krážem, je čas se na chvíli přesunout o kousek dál. My doporučujeme třeba jednodenní výlet do Benátek, kam se prostřednictvím jednoho z mnoha našich přímých spojů dostanete přibližně za 4 hodin.

Bolzano: Cíle v okolí

Důvodů, proč se místní hory a lyžařská střediska těší mezi návštěvníky velké oblíbenosti je hned několik. Ten úplně první? Každý si tu přijde na své! Například Dolomity, které jsou dokonce od roku 2009 součástí dědictví UNESCO, nabízejí více než 100 upravených sjezdovek v nadmořské výšce až 2250 metrů. V Dolomitech se dále nachází i jedno z nejoblíbenějších středisek vůbec Dolomiti Superski, které sdružuje více jak 12 lyžařských středisek. Představte si téměř 1200 kilometrů upravených tras, na které vás vyveze jeden ze 450 přítomných vleků. Naprostou samozřejmostí jsou tady i lyžařské areály, které jsou taktéž vhodné pro rodiny s dětmi. Jedním z takových jsou například střediska Kronplatz, Speikboden a San Vigilio di Marebbe.

Vyjeďte si do místních kopců ke konci sezóny, která zde vrcholí v polovině března a zažijte jedinečné lyžování spojené s příjemným jarním počasím. Kombinace parádního sněhu, slunečních paprsků a rozkvetlého údolí patří mezi opravdový zážitek, během kterého na vlastní kůži zažijete tu pravou horskou atmosféru.

Autobusem do města Bolzano

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Bolzano

Chcete cestovat do města Bolzano? Naše spoje do tohoto města stojí od 138,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Italy a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Bolzano s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Bolzano. Ve městě Bolzano je 1 autobusová zastávka, na kterou se můžete dostat z 49 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Bolzano je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Bolzano se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.