Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Promiňte, nenašli se žádná města

Zdá se, že nenabízíme žádné destinace, které by odpovídaly vašemu vyhledávání. Změňte vyhledávání nebo se na naše stránky přijďte podívat později.

Dálkovým autobusem do Norska

Norsko je považováno za jednu z nejkrásnějších zemí na světě a není těžké uhodnout proč. Západní pobřeží utváří převážně fjordy, které jsou známé daleko za hranicemi tohoto severoevropského království. Přírodní divy si můžete zblízka prohlédnout pěšky, na kole nebo z kajaku. Navíc vás v celém Norsku čekají pohádkové lesy a horské krajiny. Se společností FlixBus můžete za zajímavými cíli v Norsku cestovat levně a pohodlně.

Sportovně se můžete vyřádit také při lyžování nebo snowboardování. V hornaté, pro Norsko typické, krajině se nachází spousta ski areálů. Nebo sledujte profesionály ve skoku na lyžích v Holmenkollenu, na jednom z nejznámějších skokanských můstků světa. Přitom ani nemusíte opustit hlavní město Oslo.

4 nejlepších důvodů, proč strávit dovolenou v Oslu

1. Frognerpark a sochy Gustava Vigelanda

Frognerpark

Proč stojí za to?

Největší park v centru města je skvělým výletním místem během jasných letních dnů. Kromě 150 nejrůznějších druhů růží zde naleznete přes 200 soch sochaře Gustava Vigelanda. Tyto částečně velmi komické sochy ukazují člověka v nejrůznějších pózách a obdobích života. Kromě mnoha soch se v bezprostřední blízkosti parku Frognerpark nachází také muzeum s dalšími díly tohoto sochaře. Za pozornost stojí rovněž statek Frogner, ve kterém se přes 100 let nachází muzeum města Osla (Bymuseum).

Kdy má městské muzeum otevřeno?

V muzeu města Osla máte možnost obdivovat obrazy a výstavy zaměřené na norskou kulturu od úterý do neděle (vždy od 11 do 16 hodin). Vstup je zadarmo a k dispozici jsou audio průvodci v různých jazycích.

Jak se do parku dostanu?

Před parkem zastavuje tramvaj linky 12 a několik autobusových spojů. Mimochodem, v cestovních průvodcích možná najdete pojem „Vigelandpark“. Sochy jsou ale součástí parku Frognerpark. Jednoduše se Norů zeptejte na Frognerpark a oni vám rádi poradí.

2. Poloostrov Bygdøy a jeho muzea

Poloostrov Bygdøy

Jaká muzea se na poloostrově nacházejí?

Milovníci lodní dopravy a nautiky si na poloostrově Bygdøy přijdou na své. V muzeu Frammuseum můžete navštívit někdejší výzkumný škuner Fram a získat náhled do polárního výzkumu. V muzeu Kon-Tiki je k vidění stejnojmenný vor, na kterém se Thor Heyerdahl plavil přes Tichý oceán. Ještě více modelů lodí najdete v muzeu vikingských lodí Vikingskiphuset a v námořním muzeu.

Jsou tam jen muzea?

Určitě ne! Poloostrov Bygdøy se v létě dobře hodí také na cyklistiku a turistiku. V oblasti Huk na jižní špičce poloostrova se nachází i pláž ke koupání – dávejte ale pozor, ať nedopatřením neskončíte na nudistické části!

Jak se na Bygdøy dostanete nejlépe?

MHD autobusem č. 30 budete z centra města na Bygdøy asi za 20 minut. Během jarních a letních měsíců (březen až říjen) vám ale doporučujeme jet z přístavu v centru města přívozem. Po dobrých 15 minutách jste v cíli – a to i se skvělým výhledem.

3. Nová opera v přístavu

Oslo opera

Proč stojí za to?

Ano, návštěva opery skutečně není pro každého. Ale opera v Oslu stojí za to už jen kvůli jedinečné architektuře. Díky pozici přímo v přístavu a šikmo zkosené mramorové střeše vypadá jako ledovec, který vyčnívá z vody. Střecha je volně přístupná a nabízí jedinečný pohled na fjord. Kromě toho se můžete během 50minutové prohlídky podívat do zákulisí.

Kdy se můžete zúčastnit prohlídky?

50minutové prohlídky v anglickém jazyce se konají každý den od neděle do pátku ve 13 hodin. V sobotu prohlídka začíná již ve 12 hodin. Cena činí 100 norských korun pro osoby starší 16 let (dětí platí 60 korun). Aktuální informace najdete sna webových stránkách opery.

Kde se opera v Oslu přesně nachází?

Přímo u oselského fjordu v městské části Bjørvika, vzdálená asi 10 minut od oselské katedrály.

Adresa: Kirsten Flagstads Plass 1.

4. Skokanský můstek Holmenkollen

Holmenkollen

Má návštěva smysl i v létě?

V každém případě! I bez sněhu je výhled z rozjezdu na můstku více než působivý a mezi březnem a říjnem máte možnost si adrenalinový zážitek skokanů na lyžích vyzkoušet na lanovém skluzu. Můžete také navštívit lyžařské muzeum.

Kdy je lyžařské muzeum otevřeno?

Muzeum má otevřeno každý den. Od června do srpna se můžete o lyžování dozvědět nové informace od 9 do 20 hodin. Ve zbývajících měsících muzeum otevírá v 10 hodin a zavírá v 16 nebo 17 hodin. Přesné informace najdete na webových stránkách muzea.

Kde přesně se Holmenkollen nachází?

Leží asi sedm kilometrů severozápadně od centra Osla. Mimo jiné zde můžete cestovat také metrem.

Proč vyrazit do Norska dálkovým autobusem

Podmínky přepravy zavazadel v autobusech FlixBus

Včetně 2 kusů zavazadel

Cestujte do Norska bez extra nákladů a únavného přesouvání kufru. Ve většině autobusů je místo i pro jízdní kolo!

Jízdní řády a zastávky autobusů

Autobusové zastávky s centrální polohou

Dovezeme vás přímo na nejoblíbenější rekreační místa v Norsku.

Wi-Fi na palubě autobusu

Bezplatná Wi-Fi

Užijte si na své cestě autobusem do Norska bezplatnou Wi-Fi a zásuvky.

Levné jízdenky

Levné jízdenky

Ušetřete na své cestě autobusem do Norska a peníze raději utraťte za místní dobroty!