Autobus tam a zpět: Moss

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Moss

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Moss (Mosseporten senter)

Objevte všechny destinace

Prozkoumejte mapu
Moss: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

10

Počet zastávek

1

Země

Norsko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Často kladené otázky

Jak se nejlépe dostat do města Moss?
Jak si mohu koupit autobusovou jízdenku do města Moss?
Jak se dostanu autobusem do města Moss?
Kolik autobusových zastávek je ve městě Moss?
Počet zastávek ve městě Moss - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Kolik stojí jízdenka do města Moss?
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Moss dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Moss stojí v průměru 410,67 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Moss s FlixBusem stát pouze 249,00 Kč!
Jak použít jízdenku FlixBus do města Moss?
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Moss je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Mohu sledovat svůj autobus z a do města Moss?
Mohu si rezervovat sedadlo na cestě do města Moss?
Během rezervace jízdenky do města Moss si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Jak mohu zaplatit za autobusovou jízdenku do města Moss?
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Kdy je nejvýhodnější si rezervovat autobusovou jízdenku do města Moss?
Autobusovou jízdenku do města Moss si můžete rezervovat již od 249,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Kolik stojí přeprava jízdního kola autobusem FlixBus do města Moss?

Moss: Informace o městě

Moss: Obecné informace

Norské město Moss patří společně s přírodou a jedinečnou kulturní scénou mezi jeden z oblíbených turistických cílů v celé zemi. Kdo by si také při cestování skrze Norsko nechal dobrovolně ujít všechny ty pohádkové pláže, které se řadí mezi ty nejhezčí v oblasti Østfold? My tedy rozhodně ne! Začneme ale hezky od začátku a to s polohou tohoto městečka. Moss se nachází na východním norském pobřeží a je domovem asi pro 30.000 obyvatel. První zmínky o městě pochází z doby bronzové a tím největším vývojem si město prošlo během své vikingské éry, kdy se město jmenovalo Varna. V tehdejší době se jednalo především o strategické místo pro vikingské výpravy a později i důležitý přístav pro námořní spojení mezi Norskem a Dánskem. Mimo lodní průmysl je Moss známý také svým železářským odvětvím a také tím, že Norové v Mossu jsou svým počtem až 6. národností. Místním minoritám tak vévodí občané z Polska, Vietnamu a Somálska. Díky tomu se tu také bez problému domluvíte anglicky, a tak si nemusíte lámat hlavu s tím, že neumíte norsky. Norové jsou navíc velmi přátelští a zajisté vám rádi s čímkoliv pomůžou.

Co navštívit

Oblast kolem města Moss je plná pláží, které na toto místo lákají návštěvníky hlavně během letní sezóny a rozhodně se není čemu divit. Na výběr máte téměř 50 pláží, několik druhů terénů, a tak zajisté nezůstanete jen u jedné. Za zmínku stojí například pláž Sjøbadet, která se navíc nachází v těsné blízkosti centra Mossu. Dále ale také pláž Fiske, která se nachází v oblasti Jeløya. Toužíte spíš po opuštění města a vydat se více na norský venkov? Jestliže je to váš případ, doporučujeme se vydat do oblasti Jeløy, kterou najdete jen kousek od typických vesniček Son a Larkollen. Ani to vám nestačí? Pak vás potěším naším posledním tipem na výlet -romantickým fjordem Oslofjord, odkud se vám naskytne ten nejkrásnější výhled. Není také divu, že se jedná o oblíbené místo pro zásnuby či svatby. Ať už tedy hledáte to vaše “místečko” nebo pouze ideální destinaci na chvíli odpočinku či nedělní piknik -za pěkného počasí vás místní pláže určitě nezklamou.

Moss: Kultura & historie

Odpočiňte si na chvilku od cestování a vydejte se načerpat inspiraci třeba do Gallerie F15 nacházející se v Jeløy. Čím je toho místo jedinečné? Mimo to, že se jedná o jednu z nejstarších institucí zaměřující se na současné a moderní umění, tady naleznete i De Alba Bakery podávající slavné norské dezerty. To si rozhodně nesmíte nechat ujít, nemyslíte? Po návštěvě galerie se následně můžete přesunout do další zastávky – zámeckého domu Røed Gard. Jedná se o víc než 300 let starou stavbu, jenž aktuálně funguje spíše jako místo pro umělecké workshopy, prodej obrazů a také galerie. Milovníci architektury a designu si nepochybně přijdou na své. Dalším velkým plusem je i to, že zde mají otevřeno během celého roku. Alespoň už víte, kam se vydat, jestliže vás při vašich cestách zastihne déšť.

Moss: Noční život

O fenoménu jménem moderní norská kuchyně jste už zajisté někdy předtím slyšeli. A pokud ne, pokusíme se vám tajemství seveřanů alespoň trochu přiblížit. Většina těch místních proslavených podniků si totiž velmi zakládá na kvalitě používaných surovin, díky čemuž se vám na talíř dostanou především dobroty připravené ze sezónních a lokálních surovin. Mezi jednu z nejoblíbenějších surovin jsou rozhodně ryby. Konkrétně losos, kterého tu Norové připravují na nekonečné množství způsobů. Gravírovaný, pečený, nebo syrový je následně doplněný ladící koprovo-hořčičnou omáčkou, která tomu všemu dodá pořádný severský říz. Jakou další pochoutku si při návštěvě Norska nesmíte nechat ujít? Samozřejmě, že slavný hnědý sýr brunost, který od ostatních sýrů poznáte podle jeho jedinečné karamelové barvy. Jako další byste si také neměli nechat ujít ochutnávku místních hot dogů nebo norské delikatesy skrývající se pod jménem finnbiff. Pochoutky pocházející ze samotných norských hor, které vévodí doměkka dušené jelení maso. Ačkoliv se nejedná o jídlo pro každého, stojí za to ho alespoň ochutnat. Zkusit se má všechno, nebo ne? Zakončení gastronomického odstavce by se ale samozřejmě neobešlo bez dezertu. Milovníky sladkých teček tak vyzýváme k ochutnání krumkalle, neboli norských palačinek podávaných s křupavými ořechy, kousky čokolády či cukrem.

Moss: Zajímavé informace

Jak s dostat do města Moss? Při cestě z Česka můžete využít třeba jeden z našich spojů, které mají přestup v Kodani. Cestování po Severu se také v poslední době těší velké oblíbenosti – není tedy nic jednoduššího, než návštěvu Mossu propojit třeba i se zastávkou v Oslu, Kodaní či dalších zajímavým skandinávských měst. Jak vyřešit ubytování? Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jsou náklady na bydlení v Norsku mnohem vyšší než v ostatních evropských zemích, není se tak úplně čeho bát. Alespoň tedy pokud se nebojíte těch více “dobrodružných variant” a jste ochotni trošku slevit ze svého typického standardu. Tou nejlevnější variantou, jak bydlet v Mossu, je nepochybně u někoho doma nebo například na zahradě, kde si následně rozbalíte svůj vlastní stan. Varianta, kterou si oblíbili především mladí cestovatelé z celého světa. Pokud jste ale proti, nebo máte přeci jenom radši jistotu. Zavítejte do jednoho z místních kempů. Mezi ty nejvíce populární patří Vestby Hotell & Gjestegaard, Utne Camping nebo také NAF Nes Camping, které mají více méně také velmi podobné ceny a zázemí. Úroveň kempů v Norsku je všeobecně hodně vysoká a úplně jiná od toho, na co jsme zvyklí my v Česku.


Moss očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Autobusy do města Moss

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Moss

S FlixBusem cestujete do města Moss snadno a levně. V naší nabídce je 10 jízd od 249,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). Rezervace autobusové jízdenky do města Moss je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Moss s FlixBusem

Do města Moss se můžete dostat z 10 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Moss

Ať jste kdekoli v zemi Norway, je snadné se dostat to města Moss: 10měst je spojených s městem Moss, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Moss. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zábavní portál, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.