Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Moss

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Moss

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi řeky a jezera, mohla by se vám líbit také tato města:

Moss očima Lenny

Lenka Malinová

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování.  Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Praha
26 let
Sběratelka zážitků

Moss: Informace o městě

Historie a Norové

Norské město Moss patří společně s přírodou a jedinečnou kulturní scénou mezi jeden z oblíbených turistických cílů v celé zemi. Kdo by si také při cestování skrze Norsko nechal dobrovolně ujít všechny ty pohádkové pláže, které se řadí mezi ty nejhezčí v oblasti Østfold? My tedy rozhodně ne! Začneme ale hezky od začátku a to s polohou tohoto městečka. Moss se nachází na východním norském pobřeží a je domovem asi pro 30.000 obyvatel. První zmínky o městě pochází z doby bronzové a tím největším vývojem si město prošlo během své vikingské éry, kdy se město jmenovalo Varna. V tehdejší době se jednalo především o strategické místo pro vikingské výpravy a později i důležitý přístav pro námořní spojení mezi Norskem a Dánskem. Mimo lodní průmysl je Moss známý také svým železářským odvětvím a také tím, že Norové v Mossu jsou svým počtem až 6. národností. Místním minoritám tak vévodí občané z Polska, Vietnamu a Somálska. Díky tomu se tu také bez problému domluvíte anglicky, a tak si nemusíte lámat hlavu s tím, že neumíte norsky. Norové jsou navíc velmi přátelští a zajisté vám rádi s čímkoliv pomůžou.

Pláže a romantická atmosféra

Oblast kolem města Moss je plná pláží, které na toto místo lákají návštěvníky hlavně během letní sezóny a rozhodně se není čemu divit. Na výběr máte téměř 50 pláží, několik druhů terénů, a tak zajisté nezůstanete jen u jedné. Za zmínku stojí například pláž Sjøbadet, která se navíc nachází v těsné blízkosti centra Mossu. Dále ale také pláž Fiske, která se nachází v oblasti Jeløya. Toužíte spíš po opuštění města a vydat se více na norský venkov? Jestliže je to váš případ, doporučujeme se vydat do oblasti Jeløy, kterou najdete jen kousek od typických vesniček Son a Larkollen. Ani to vám nestačí? Pak vás potěším naším posledním tipem na výlet -romantickým fjordem Oslofjord, odkud se vám naskytne ten nejkrásnější výhled. Není také divu, že se jedná o oblíbené místo pro zásnuby či svatby. Ať už tedy hledáte to vaše “místečko” nebo pouze ideální destinaci na chvíli odpočinku či nedělní piknik -za pěkného počasí vás místní pláže určitě nezklamou.

Umění a kultura

Odpočiňte si na chvilku od cestování a vydejte se načerpat inspiraci třeba do Gallerie F15 nacházející se v Jeløy. Čím je toho místo jedinečné? Mimo to, že se jedná o jednu z nejstarších institucí zaměřující se na současné a moderní umění, tady naleznete i De Alba Bakery podávající slavné norské dezerty. To si rozhodně nesmíte nechat ujít, nemyslíte? Po návštěvě galerie se následně můžete přesunout do další zastávky – zámeckého domu Røed Gard. Jedná se o víc než 300 let starou stavbu, jenž aktuálně funguje spíše jako místo pro umělecké workshopy, prodej obrazů a také galerie. Milovníci architektury a designu si nepochybně přijdou na své. Dalším velkým plusem je i to, že zde mají otevřeno během celého roku. Alespoň už víte, kam se vydat, jestliže vás při vašich cestách zastihne déšť.

Norská gastronomie a další dobroty

O fenoménu jménem moderní norská kuchyně jste už zajisté někdy předtím slyšeli. A pokud ne, pokusíme se vám tajemství seveřanů alespoň trochu přiblížit. Většina těch místních proslavených podniků si totiž velmi zakládá na kvalitě používaných surovin, díky čemuž se vám na talíř dostanou především dobroty připravené ze sezónních a lokálních surovin. Mezi jednu z nejoblíbenějších surovin jsou rozhodně ryby. Konkrétně losos, kterého tu Norové připravují na nekonečné množství způsobů. Gravírovaný, pečený, nebo syrový je následně doplněný ladící koprovo-hořčičnou omáčkou, která tomu všemu dodá pořádný severský říz. Jakou další pochoutku si při návštěvě Norska nesmíte nechat ujít? Samozřejmě, že slavný hnědý sýr brunost, který od ostatních sýrů poznáte podle jeho jedinečné karamelové barvy. Jako další byste si také neměli nechat ujít ochutnávku místních hot dogů nebo norské delikatesy skrývající se pod jménem finnbiff. Pochoutky pocházející ze samotných norských hor, které vévodí doměkka dušené jelení maso. Ačkoliv se nejedná o jídlo pro každého, stojí za to ho alespoň ochutnat. Zkusit se má všechno, nebo ne? Zakončení gastronomického odstavce by se ale samozřejmě neobešlo bez dezertu. Milovníky sladkých teček tak vyzýváme k ochutnání krumkalle, neboli norských palačinek podávaných s křupavými ořechy, kousky čokolády či cukrem.

Doprava a bydlení v Norsku

Jak s dostat do města Moss? Při cestě z Česka můžete využít třeba jeden z našich spojů, které mají přestup v Kodani. Cestování po Severu se také v poslední době těší velké oblíbenosti – není tedy nic jednoduššího, než návštěvu Mossu propojit třeba i se zastávkou v Oslu, Kodaní či dalších zajímavým skandinávských měst. Jak vyřešit ubytování? Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jsou náklady na bydlení v Norsku mnohem vyšší než v ostatních evropských zemích, není se tak úplně čeho bát. Alespoň tedy pokud se nebojíte těch více “dobrodružných variant” a jste ochotni trošku slevit ze svého typického standardu. Tou nejlevnější variantou, jak bydlet v Mossu, je nepochybně u někoho doma nebo například na zahradě, kde si následně rozbalíte svůj vlastní stan. Varianta, kterou si oblíbili především mladí cestovatelé z celého světa. Pokud jste ale proti, nebo máte přeci jenom radši jistotu. Zavítejte do jednoho z místních kempů. Mezi ty nejvíce populární patří Vestby Hotell & Gjestegaard, Utne Camping nebo také NAF Nes Camping, které mají více méně také velmi podobné ceny a zázemí. Úroveň kempů v Norsku je všeobecně hodně vysoká a úplně jiná od toho, na co jsme zvyklí my v Česku.

Moss: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 149 Kč
Počet spojů z města Moss 10
Počet zastávek ve městě Moss 1
Země Norsko