Autobu do Lübeck

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Lübeck

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Lübeck - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Lübeck dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Lübeck s FlixBusem stát pouze 149,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Lübeck je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Lübeck si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Lübeck si můžete rezervovat již od 149,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Lübeck: Informace o městě

Lübeck: Obecné informace

Lübeck je přístavní město nacházející se na severu Německa. Leží na jihovýchodě spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko při pobřeží Baltského moře a rozlohou je největším městem této spolkové země. Středověké centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. S Lübeckem je spojeno jméno slavného německého spisovatele - Thomase Manna, který do tohoto města umístil děj svého románu Buddendrookovi, za který dokonce získal Nobelovu cenu za literaturu.

Co navštívit

Pokud někdy uslyšíte název „město sedmi věží“, jedná se právě o Lübeck. Malá část historického města byla v dubnu 1942 zničena náletem, centrum bylo však plně obnoveno. Historické památky se tak nabízejí turistům k návštěvě v celé své kráse a jsou připraveny připomenout slavnou minulost tohoto, dříve hanzovního, města.

K nejznámějším lübeckým památkám patří městská radnice ze 13. století. Svým cihlovým gotickým vzhledem se řadí mezi jednu z nejkrásnějších radnic v celém Německu.

Město je proslaveno i svými zachovalými kulturními památkami. Za druhé světové války vyvázl bez poškození kostel svatého Jakuba a jeho unikátní středověký interiér zaujme každého návštěvníka. Budova se nachází v historické čtvrti Koberg, kde se nachází i řada dalších památek ze 13. století. Narazíte zde na mnoho historických uliček, staveb a měšťanských domů, které na vás dýchnou bohatou historií Lübecku.

Dalším ze zajímavých kostelů je například farní kostel Panny Marie nacházející se v blízkosti již zmiňované radnice. Jedná se o trojlodní gotickou stavbu se dvěma věžemi z let 1250–1350. Tento kostel je vzorem severoněmecké cihlové gotiky nazývané Backsteingotik a je zároveň i třetím největším kostelem v celém Německu. Klenba hlavní lodi sahá do výšky 38,5 m, věže dosahují téměř 125 metrů.

V Lübecku dále stojí za návštěvu dvě původní městské brány, slavná Holstentor (Holštýnská brána) a Burgtor. Holštýnská brána se stala asi nejvýznamnějším symbolem tohoto města a tvoří poslední významnou část středověkého opevnění. Zajímavostí je, že se brána do dnešních let málem nedochovala. Když totiž v 19. století radní města hlasovali o stržení brány, o pouhý jeden hlas byl záměr zamítnut. Vzhledem k tomu, jaký má brána symbol, je dnes až nepředstavitelné, že by v současné době nestála na svém místě.

Nejkrásnější výhled na celé město získáte z věže bývalého kostela sv. Petra, který dnes slouží hlavně jako hudební síň. Za druhé světové války byl kostel nálety zničen a celá trojlodní hala vyhořela.

Z významných památek Lübecku lze zmínit ještě dóm sv. Jana Křtitele ležící na jihu města. Původně byl založen jako katedrála 1173 bavorským a saským vévodou Jindřichem Lvem. V roce 1247 byl chrám vysvěcen a následně ve 14. století prodloužen gotickým chórem na délku 130 m. Za druhé světové války budovu těžce poškodilo spojenecké bombardování, část interiéru a mobiliáře se však podařilo zachránit.

Lübeck: Kultura & historie

Území dnešního Lübecku bylo poprvé osídleno okolo roku 700 Slovany, po jejichž příchodu předešlé germánské obyvatelstvo odešlo na západ. Moderní město Lübeck pak založil roku 1143 Adolf II., hrabě ze Schauenburgu a Holštýnska, jako německou osadu na říčním ostrově Bucu. Založil zde nový hrad, o němž se zmiňuje poprvé roku 1147 Helmold z Bosau. Roku 1158 Adolf odstoupil a hrad připadl Jindřichu Lvovi. Po Jindřichově pádu roku 1181 se stal Lübeck na osm let svobodným říšským městem.

Ve 14. století se stal Lübeck nejmocnějším členem obchodní organizace Hanza a byl označován jako "Královna hanzy". Právě v těchto místech vznikla slavná Hanza, kterou je možné považovat za předchůdce Evropské unie. V letech 1806–1810 byl Lübeck okupován Francouzským císařstvím, a následně jím byl 13. prosince 1810 anektován a od 1. ledna 1811 do roku 1813 začleněn do nově vytvořeného francouzského departementu Bouches-de-l'Elbe. Od 1. dubna 1937 je součástí Šlesvicka-Holštýnska a po hlavním městě Kielu tvoří také jeho nejdůležitější součást.

V dnešní době je Lübeck proslavený zejména výrobou marcipánu. Vznikla zde také slavná marcipánová manufaktura Niederegger, založená v roce 1806 a stojící přímo před městskou radnicí. Dnes zde stojí nejen prohlášená cukrárna, ale také marcipánové muzeum, do kterého se můžete podívat bez poplatku. Lübecký marcipán je dokonce považovaný za vůbec nejlepší na celém světě. Hlavní přísadou jsou mandle, které byly v minulém století dováženy až z orientu.

Milovníci literatury a umění mohou navštívit dům Güntera Grasse, ve kterém je vystavena stálá expozice výtvarného umění tohoto slavného spisovatele. Spatřit zde tak můžete vazbu jeho literárních a uměleckých děl. K domu přiléhá malý parčík, který je ideální možností pro odpolední piknik. S Lübeckem je spojeno i jméno významného politika Willyho Brandta. V muzeu věnovaném jeho životě si můžete prohlédnout expozici k novodobým dějinám Německa, které zásadně ovlivnil. Milovníci umění mohou ve městě navštívit museum Behnhaus Drägerhaus – v českém překladu muzeum výtvarného umění 19. století a klasické moderny.

Lübeck: Noční život

V Lübecku se po západu slunce začíná probouzet život v početných hospůdkách, restauracích, barech, klubech i diskotékách, které se nacházejí doslova na každém rohu. Najdete zde romantické restaurace pro dva, ale i zapadlé butiky. A jelikož se jedná o přístavní město, narazíte zde na spoustu stánků a obchůdků s rybami a rybími specialitami. Milovníci kultury mohou ve večerních hodinách navštívit představení místního lübeckého divadla.

Lübeck: Cíle v okolí

Po prohlídce Lübecku si můžete udělat výlet do několika turistických cílů v okolí. Vypravte se do nedalekého přístavního městečka Travemünde, dříve rybářské osady, který patřil po staletí Lübecku. Zatímco dříve dlouhou dobu sloužilo především jako přístav, od začátku 19. století se začalo využívat také jako letní rekreační a lázeňské město. Místo je tak ideální například pro dlouhé procházky na pobřeží Baltského moře. Najdete tu nejstarší německý maják Leuchtturm Travemünde, který byl postaven již ve 14. století. Je vysoký 30 metrů a v jeho osmi patrech se nachází muzeum námořní dopravy.


Lübeck očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Lübeck

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Lübeck

S FlixBusem cestujete do města Lübeck snadno a levně. V naší nabídce je 55 jízd od 149,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). Rezervace autobusové jízdenky do města Lübeck je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Lübeck s FlixBusem

Do města Lübeck se můžete dostat z 55 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Lübeck

Ať jste kdekoli v zemi Germany, je snadné se dostat to města Lübeck: 55měst je spojených s městem Lübeck, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Lübeck. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.