Autobus tam a zpět: Oslo

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Oslo

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Oslo (Busterminalen Galleriet)

Objevte všechny destinace

Prozkoumejte mapu
Oslo: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

24

Počet zastávek

1

Země

Norsko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Často kladené otázky

Jak se nejlépe dostat do města Oslo?
Jak si mohu koupit autobusovou jízdenku do města Oslo?
Jak se dostanu autobusem do města Oslo?
Kolik autobusových zastávek je ve městě Oslo?
Počet zastávek ve městě Oslo - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Kolik stojí jízdenka do města Oslo?
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Oslo dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Oslo stojí v průměru 233,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Oslo s FlixBusem stát pouze 189,00 Kč!
Jak použít jízdenku FlixBus do města Oslo?
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Oslo je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Mohu sledovat svůj autobus z a do města Oslo?
Mohu si rezervovat sedadlo na cestě do města Oslo?
Během rezervace jízdenky do města Oslo si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Jak mohu zaplatit za autobusovou jízdenku do města Oslo?
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Kdy je nejvýhodnější si rezervovat autobusovou jízdenku do města Oslo?
Autobusovou jízdenku do města Oslo si můžete rezervovat již od 189,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Kolik stojí přeprava jízdního kola autobusem FlixBus do města Oslo?

Oslo: Informace o městě

Oslo: Obecné informace

Jedno z nejútulnějších a také nejdražších měst, které své návštěvníky láká během celého roku. Čisté a barevné město plné zeleně a milých seveřanů, kde se prolínají prvky historické a moderní architektury, která zde na Vás dýchá ze všech stran. A ačkoliv by jeden nazval Oslo jako malé město ( žije zde něco kolem 620,000 obyvatel), rozhodně má tato metropole turistům co nabídnout. Na své si tu tak přijdou milovníci architektury, kavárenští povaleči, ale i ti, kteří si zamilovali norský způsob života. Norové se obecně totiž za ničím “moc” nehoní a hodně si chrání své soukromí spolu s rodinným životem. Norové jsou podnikaví, rádi tráví čas venku a pokud si nebudete v Oslu vědět rady, určitě vám poradí jakým směrem se vydat. Ať už se tedy rozhodnete objevovat Oslo během zimního víkendu nebo letních prázdnin, vaše návštěva norské metropole určitě nebude tou poslední.

Co navštívit

Ať už se jedná o samotný severský design nebo architekturu, v Oslu si přijdou na své milovníci obojího. Za zmínku stojí třeba Norská Národní Opera, kterou najdete hned vedle přístavu a odkud si můžete užít překrásný výhled na Oslo spolu s fjordem během celého roku. Dále třeba Národní Muzeum Architektury, které sem zve své návštěvníky od roku 2008. Vidět zde můžete spoustu zajímavých modelů města spolu s návrhy a fotografiemi místních budov a staveb. Jedno z velmi oblíbených míst je Aker Brygge Wharf. Aker Brygge je čtvrť, která se nachází v těsné blízkosti přístavu a která je plná útulných restaurací, kaváren, obchůdků a také kancelářských budov. Místní ulice jsou tak často využívané pro různé výstavy, festivaly nebo koncerty, které zde probíhají během celého roku. Mimo to si zde můžete odpočinout a “načerpat” síly na molech, odkud si vychutnáte výhled na celý fjord. Určitě se tak jedná o místo, které nesmíte vynechat - a to především v letních měsících, během kterých jsou v Oslu velmi příznivé a příjemné teploty. Ideální pro cestování, nemyslíte?

Oslo: Kultura & historie

Severský design je známý pro svojí jednoduchost a funkčnost - a nejen díky tomu si ho oblíbili lidé na celém světě. V Norsku tento “boom” odstartoval konec druhé světové války spolu s přícházející industrializací a zvyšující se poptávce po moderních výrobcích. Krásné a funkční výrobky se tak staly mnohem více dostupné a to nejen pro vyšší třídu. Je design to co Vás zajímá? Určitě Vás potěší zpráva, že Muzeum Dekorativního Umění a Designu znovu otevře své brány v roce 2020 po čtyřleté rekonstrukci, která zde probíhá od října 2016. Pokud patříte mezi sportovní nadšence, nesmíte si nechat ujít návštěvu lyžařského muzea Holmenkollen. Už samotné muzeum se nachází na nevšedním místě - a to rovnou pod slavným skokanským můstkem, který patří mezi ty nejstarší svého druhu na celém světe. Kromě samotného můstku tu budete mít možnost objevovat více než 4000 let historie lyžování a zjistit, jak probíhaly norské polární expedice. Součástí muzea je část zaměřená na snowboarding a moderní lyžování. Třešničkou na dortu je výhled ze samotné “špičky” skokanského můstku, odkud budete mít možnost vidět Oslo v celé své kráse. Muzeum je otevřené po celý rok.

Oslo: Noční život

Grünerløkka je čtvrť, která je známá svou živostí, a to nejen ve večerních hodinách. Najdete tu nespočet různých útulných kaváren, barů a restaurací. Máte rádi mexickou kuchyni? V tom případě nesmíte vynechat výbornou nabídku tacos v restauraci Tijuana. Milovníci francouzské klasiky zase nadchne Creperie de Mari a pivaři si zase užijí svůj rituál na zahrádce baru Parkteatret. Určitě ale mějte na paměti, že návštěvy restaurací či kaváren v Oslu nepatří zrovna mezi tu nejlevnější zábavu. Osobně doporučuji raději ceny v norských korunách nepřepočítávat na ty české. Pokud tedy toužíte poznat jaký je místní společenský život v Oslu, návštěva této čtvrti by neměla chybět na vašem seznamu.

Oslo: Zajímavé informace

Ačkoliv se to může zdát nemožné, návštěvu Osla lze zvládnout aniž by byl výrazně narušen váš rozpočet. Jak na to? Naplánujte si svůj výlet dopředu, díky čemu výrazně ušetříte za jízdenky a ubytování. Cestu do Osla si navíc můžete zpříjemnit zastávkou v Kodani, kam se s Flixbusem dostanete přímím spojem a navštívíte tak dvě destinace najednou. Máte v sobě kus dobrodruha? Vyzkoušejte ubytování formou couchsurfing, která je ve Skandinávii obecně velmi oblíbená. Navíc budete mít možnost zažít, jak bydlí opravdoví Norové a třeba zde navážete i nová přátelství. Výrazně ušetřit se dá také na jídle, pokud se nebudete stravovat venku a namísto toho si každý den poskládáte “ svůj sendwich” ze surovin, zakoupených v supermarketu.
Za kávu tu utratíte přibližně 40-60 NOK, za sendwich v kavárně 60-75 NOK, vstup do muzea 100 NOK. Pivo v restauraci Vás tu výjde na 70-90 NOK a jedna jízda metrem 25-50 NOK. Hodně oblíbený je takzvaný “ Oslo Pass”, který nabízí neomezené cestování veřejnou dopravou. Ten jednodenní Vás vyjde na 90 NOK a patří mezi turisty nejoblíbenější - Oslo je celkem maličké, a tak ho v pohodě zvládněte prochodit po svých.
Jaké roční období si vybrat? Na tuto otázku nelze moc odpovědět - Oslo má mnoho tváří. V zimě je to romantická destinace plná sněhem “pocukrovaných” budov, což přidává na útulnosti města, ale také toho, že si zde budete připadat opravdu jako na Severu. Na druhou stranu letní měsíce Vám sice nenabídnou sníh, ale zato si budete moci sednout na molo jako místní a užít si město tak trošku jinak. Letní sezóna s sebou přináší širší nabídku aktivit, které zde můžete jako turista zdarma podniknout. Nezapomeňte si s sebou přibalit kvalitní outdorovou a nepromokavou bundu, stejně jako pohodlné boty a foťák, na který pak budete moci zachytit všechny vaše nové zážitky.


Oslo očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Autobusy do města Oslo

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Oslo

S FlixBusem cestujete do města Oslo snadno a levně. V naší nabídce je 24 jízd od 189,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). Rezervace autobusové jízdenky do města Oslo je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Oslo s FlixBusem

Do města Oslo se můžete dostat z 24 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Oslo

Ať jste kdekoli v zemi Norway, je snadné se dostat to města Oslo: 24měst je spojených s městem Oslo, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Oslo. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zábavní portál, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.