Autobus do Stockholm

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Stockholm

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Stockholm - 2 Zastávky jsou Stockholm (Cityterminalen), Liljeholmen (Stockholm), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Stockholm dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Stockholm s FlixBusem stát pouze 99,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Stockholm je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Stockholm si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Stockholm si můžete rezervovat již od 99,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Stockholm: Informace o městě

Stockholm: Obecné informace

Stockholm se s necelým milionem obyvatel stal hlavním a největším městem Švédska. V přilehlé aglomeraci pak žije celkově až 2,2 milionu obyvatel, což dělá z oblasti kulturní, politické i ekonomické centrum země. Stockholm byste našli na 14 různých ostrovech u ústí jezera Mälaren do Baltského moře. Ve městě tak najdete desítky mostů, malebné uličky se starými domy a překrásná naměstí. Překvapí vás i množství zeleně a parků, které zabírají až 40 % rozlohy švédského hlavního města. Vydejte se s FlixBusem do Stockholmu a poznejte na vlastní oči „Benátky severu“.

Co navštívit

Na procházku po historickém jádru města se vydejte do Starého města (švédsky Gamla stan). Tato část je doslovným srdcem Stockholmu, kde se psaly dějiny hlavního města i celého Švédska. Úzké uličky, kostely a další stavby švédské architektury vás vtáhnou do skandinávské atmosféry. Na Gamla Stan se původně nacházela pevnost/hrad „Tre Kronor“, která se díky výhodné poloze stala významným strategickým bodem nově založeného města. O tom svědčí i fakt, že v dnešní době na jeho místě stojí Kungliga Slottet, tedy Královský palác. I přesto, že se jedná o oficiální sídlo švédského krále, máte možnost palác navštívit a zhlédnout expozici „Tre Kronor“ i s modelem původního středověkého hradu, který v 17. století vyhořel.

Ve Starém městě se nachází i hlavní náměstí Stockholmu Stortorget, kostely Storkyrkan nebo Tyska Kyrkan.

Drottningholm znamená v překladu Královnin ostrov. Našli byste ho na ostrově Lovön na jihozápadním předměstí města. Toto sídlo švédské královské rodiny nechal postavit v 16. století král Jan III. Švédský a jeho manžela Kateřina Jagellonská. Zámku se přezdívá díky své rozlehlosti Versailles severu, o čemž se můžete přesvědčit procházkou po místním parku, ve kterém jsou mj. umístěny i manýristické sochy, které si v 17. století odvezli z Prahy jako válečnou kořist.

Stockholm je také proslulý svými muzei. Muzeum Vasa by si neměli nechat ujít milovníci historie a námořnictva. V muzeu je totiž vystaven světový unikát, švédská válečná loď Vasa ze 17. století, která je dokonce jedinou dochovanou lodí své doby na světě. Byla postavena v letech 1626-1628 za vlády krále Gustava II. Adolfa s cílem zapojení do třicetileté války, do které Švédové vstoupili kvůli upevnění své moci. Po dokončení stihla uplout pouhé dva kilometry a ihned se potopila. V roce 1961 byla vyzvednuta ze dna moře, zakonzervována a vystavena v expozici.

Za uměním se vydejte do Národního muzea (Nationalmuseum), které se pyšní největší sbírkou umění ve Švédsku. Vystaveny jsou tu i předměty odcizené švédským vojskem po dobytí Prahy v roce 1648.

Více k historii udělování Nobelovy ceny se dozvíte v Nobelmuseet ve Starém městě. Kromě zajímavostí o samotném vynálezci dynamitu Alfredu Nobelovi a jeho ceně se tu nachází informace o vědcích a umělcích, kteří svými objevy změnili svět.

Na ostrově Djurgarden stojí za to navštívit muzeum lidových staveb po širým nebem Skansen, jež bylo vůbec prvním podobného stylu na světě. Můžete tu obdivovat přes 140 budov typické skandinávské architektury od 14. století až po moderní dobu. V galerii Thielska galleriet si pak prohlédněte vrcholná díla švédského a skandinávského umění 19. a 20. století i s rozsáhlou sbírkou děl od malíře Edvarda Muncha.

Z věže Kaknästornet vysoké 155 metrů budete mít zaručeně hlavní město Švédska jako na dlani. Slouží totiž kromě rozhlasového a televizního vysílače také jako rozhledna. Postavena byla v letech 1964-1967.

Netradičním zpestřením vašeho výletu může být návštěva obrovského letního hřbitova Skogskykogarden, který je od roku 1994 zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Stockholm: Kultura & historie

Oblast Stockholmu byla osídlena již v období doby kamenné. Žili tu Vikingové, kteří zde vytvořili obchodní cesty s dalšími skandinávskými osadami. První písemná zmínka o městě pochází z roku 1252. Město se nejdříve rozléhalo na centrálním ostrově u Helgeandsholmen. Stockholm se stal jedním ze sídel baltského obchodu, pravidelně udržoval úzké vazby s městy v Německu či v Pobaltí.

V první polovině 16. století se odehrálo několik povstání za nezávislost. Švédsko bylo totiž součástí tzv. Kalmarské unie, které vládl dánský král. Po rozpadu tohoto uskupení se stal novým švédským králem Gustav I. Vasa. Začal rozvoj Stockholmu i země, počet obyvatel se v tu dobu několikrát znásobil. V 18. století nicméně třetina místních zahynula na morovou epidemii, ke které se přidala ještě Severní válka a hospodářský i populační růst zpomalil. Později začali do Stockholmu přicházet migranti, kteří napomohli k ekonomickému růstu.

Název Stockholm pochází pravděpodobně ze středověku. První část stock znamená ve švédštině protokol, druhá část Holm pak znamená ostrůvek. Celý název je pravděpodobně důsledkem obchodování s železem, které bylo v tu dobu velmi populární.

Stockholm: Noční život

Stockholm je pro noční život a party jako stvořený. Nejlepší místa pro trávení nocí jsou kluby Erlands, Berns, Sommargarden, F12 Terrasen nebo Tradgarden. Můžete posedět i v některém z barů nacházejících se ve Starém městě.

Stockholm: Zajímavé informace

Ve Švédsku patři mezi nejpopulárnější sporty lední hokej, lyžování či florbal. Přímo ve Stockholmu můžete osobně navštívit i zápasy fotbalového týmu AIK Stockholm, z hokejových klubu zde sídlí klub Djurgarden.

Fanoušky hokeje jistě oslní hala Globen otevřená v roce 1989 u příležitosti mistrovství světa, které se tu tehdy konalo. S průměrem 110 metrů a vnitřní výškou 85 metrů se dokonce jedná o největší stavbu půlkulového tvaru na světě. Hala disponuje 13 tisíci místy a je domácím stadionem pro švédskou hokejovou reprezentaci. Ke Globenu se pohodlně dostanete stockholmským metrem. Stavbu nepřehlédnete ani v noci, kdy je celá aréna krásně barevně osvětlena.

Z kulturních institucí je vyhlášené Královské dramatické divadlo (Kungliga Dramatiska Teatern) nebo Královská opera Švédska založená roku 1773. Atrakcí pro mladé a rodiny s dětmi pak je zábavný park Gröna Lund nacházející se na ostrově Djurgarden. Pozor na jeho otevírací dobu, je v provozu pouze od konce dubna do poloviny září.

Festivaly a koncerty zastupuje například Summerburst se zaměřením na elektronickou taneční muziku.

Stockholm: Cíle v okolí

Pokud vám nebude stačit hlavní město Švédska, ideálním cílem pro trávení času v přírodě je ostrov kostelů Gotland, kam se dostanete trajektem. Můžete si třeba půjčit kolo a poznávat místní památky netradičně.

Severně od Stockholmu potom leží město Uppsala, kde stojí za návštěvu katedrála Domkyrkan s výškou 119 metrů. Ve středověku byla místem korunovace švédských pamětníků, někteří z nich jsou také v kryptě katedrály pohřbeni. Dále se tu nachází královský hrad Uppsala slot postavený v 16. století.


Stockholm očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Stockholm

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Stockholm

Levné cestování autobusem do města Stockholm je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 114 destinací. Z města Stockholm se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Stockholm již od 99,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Stockholm s FlixBusem

Cestování do města Stockholm s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 115 spoji do města Stockholm máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Stockholm by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Stockholm? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.